Wojciechowski: Łodź - zwykłe zabójstwo, Smoleńsk - zwyczajna katastrofa... - zdjęcie
05.07.14, 15:22Śp. Maria i Lech Kaczyńscy (fot. archiwum fronda.pl)

Wojciechowski: Łodź - zwykłe zabójstwo, Smoleńsk - zwyczajna katastrofa...

10

Pan premier `Tusk odmówił renty specjalnej wdowie po Marku Rosiaku, uzasadniając, ze było to zwykłe zabójstwo, jedno z prawie tysiąca, jakich corocznie dokonuje się w kraju.

Dla wdowy może to i jest bolesna sprawa, dla premiera nie jest.

Rację panu premierowi przyznał Naczelny Sad Administracyjny. Tak, to było zwykłe zabójstwo, nic nadzwyczajnego się nie stało...

To haniebne, że premier Tusk odmówił pomocy i zaprowadził przed sąd biedna wdowę, bo to z jego odwołania sprawa tam trafiła, WSA w Łodzi opowiedział się po stronie wdowy.

To nikczemne, że polityczna zbrodnia na Marku Rosiaku i Pawle Kowalskim (który tez omal nie zginął) została przyrównana do wszystkich innych zabójstw, także wielu tych, dokonywanych w ramach bandyckich porachunków.

Mówiłem na pogrzebie śp. Marka Rosiaka:

...Ziarno nienawiści wydało krwawy, tragiczny plon. Złe słowa rzucone gdzieś w przestrzeni odbiły się, zamieniły w kulę i ugodziły Marka Rosiaka śmiertelnym rykoszetem.

W obliczu strasznego skutku tych słów, tych złych słów jakże dotąd zabrakło jednego dobrego słowa - "przepraszamy". Jakże zabrakło ludzkiego słowa "żałujemy". Bez tych dwóch słów wszelkie gesty znaczą niewiele, znaczą zbyt mało. Jest jeszcze czas, żeby te słowa zostały wypowiedziane przez tych, którzy powinni je wypowiedzieć w imię sprawiedliwości i prawdy o tym, co zdarzyło się w Łodzi 19 października i w imię tego, by otworzyć drogę do prawdziwego pojednania....”

Nie było słów żalu ani przeproszenia i zabrakło również gestu zwyczajnej ludzkiej pomocy.

Odmawiając pomocy wdowie po Marku Rosiaku, premier Tusk zachował się jak winowajca, uciekający od współodpowiedzialności za zbrodnię.

Łódź – zwykłe zabójstwo, Smoleńsk – zwyczajna katastrofa...

Janusz Wojciechowski/Salon24.pl

Komentarze (10):

anonim2014.07.5 16:04
Panie poeto częstochowski !Rodzinom pomordowanych przez komunistów także nic się nie należało i nie należy w przeciwieństwie do tych,którzy skorzystali na tych mordach.Jak widać są różne precedensy,które niestety są do tej pory kontynuowane.
anonim2014.07.5 16:54
A czego można się spodziewać po specjalistach od kupy kamieni ?
anonim2014.07.5 17:11
częstochowski jak to często u niego kłamie, bo nienawidzi. Marek Rosiak został zamordowany w związku z tym, że należał do PiS, tak więc nie było, to zwykłe pospolite morderstwo. Nie raz pisałem tutaj, że częstochowski, to zwykły śmieć i nadal tak uważam dupku. W stosunku do ciebie, to nie jest inwektywa.
anonim2014.07.5 17:12
.....nienawidzi Kaczyńskiego i PiS.
anonim2014.07.5 17:13
@poeta.Porównanie jest całkiem zasadne.Motywy zbrodni były polityczne,co zresztą stwierdził sąd i dokonana została ona na osobie pełniącej funkcję publiczną(pracownik biura poselskiego).Jeśli państwo tego nie uwzględnia,to wystawia sobie marne świadectwo.Czy państwa zachodnie podobnie podchodzą do rodzin ofiar ataków terrorystycznych ?Wydaje mi się,że bardziej odpowiada to standardom rosyjskim.Może się mylę.
anonim2014.07.5 18:03
@akia "A czego można się spodziewać po specjalistach od kupy kamieni ?" Jak to czego?! Kolejnej dostawy cygar z Kuby na koszt podatnika! tego zawsze możemy się spodziewać. No i proszę pamiętać, że "premier" nie-rządu kolejny raz potwierdził, że "polskość to nienormalność"!
anonim2014.07.6 8:24
Przyznając takie renty, sądy kierują się sytuacją materialną rodziny, jeżeli ta osoba ma źródło przychodu, to trudno jest przyznać rentę. Jest wiele tragedii w życiu i nie ma rent. Wiem ,że dla swoich chce się więcej ale to już tak jest.
anonim2014.07.6 8:30
Premier zachowuje się jak psychopata. Psychopata jest zawsze szalenie pewny siebie, potrafi wciskać gładkie gadki, jakie chce usłyszeć rozmówca, obiecywac złote góry a jak przyjdzie co do czego - nie pamięta co obiecał. Nie, nie złośliwie, on naprawde nie pamięta. Taki defekt. Wszystkich traktuje instrumentalnie i każdego wokół - w kategoriach pozyteczny - szkodliwy. Takich psycholi wokół nas jest od groma...
anonim2014.07.6 8:31
Poeto, jesteś człowiekiem, czy botem?
anonim2014.07.6 19:30
same zwyczajne zabójstwa oby Tuska piorun tak zwyczajnie zabił