Wkrótce nowa encyklika papieża Franciszka! - zdjęcie
30.04.15, 11:48fot. Flickr

Wkrótce nowa encyklika papieża Franciszka!

4

Taką informację podał bp Marcelo Sanchez Sorondo, kanclerz Papieskiej Akademii Nauk. Encyklika jest już gotowa. Jej językiem oryginalnym jest hiszpański; obecnie trwają pracę nad jej tłumaczeniem na różne języki.

Encyklika została dokończona w przez papieża w marcu. Franciszek zawiesił wówczas na tydzień swoje audiencje generalne, by poświęcić się pracy nad tekstem.

Wcześniej mówiono, że encyklika może zostać opublikowana nawet dopiero na początku lipca. Datę przesunięto więc wstecz niemal o miesiąc.

Papieska encyklika będzie mieć około 80 stron. To pierwszy raz, gdy w centrum takiego dokumentu stanie problem środowiska. Nie wiadomo jednak jeszcze niczego o konkretnej treści.

Papież Franciszek w sprawie środowiska nie ogranicza się jedynie do encykliki. Kilka dni temu gościł w Watykanie sekretarz generalny ONZ Ban Ki-mun, gdzie rozmawiał z Ojcem Świętym o zmianach klimatu oraz przewodniczył ceremonii otwarcia konferencji poświęconej temu problemowi.

bjad/katholisch.de

Komentarze (4):

anonim2015.04.30 12:22
Jaki papież taka encyklika. Jaka nauka papieża tacy przyjaciele Kościoła (jogini, szamanki, ludobójcy, heretycy, aktywni homo, transwestyci, innowiercy, aborcjoniści, illuminaci). Stwierdzam wyłącznie bezsporny fakt. ps. przypomnijcie sobie co powiedział nowy przyjaciel papy Ban Ki Mun nt. religii. Musi zniknąć z powierzchni ziemi. I faktycznie po bratersku pan Bergoglio realizuje ten zamysł.
anonim2015.04.30 12:27
Wg tego klucza druga encyklika powinna dotyczyć problemu przeludnienia, a kolejna globalnego rozwiązania socjalnych problemów wszystkich ludzi ziemi i powołania światowego rządu który zarządzał by rozwiązaniem wszystkich tych piętrzących sie przed ludzkością problemów....buona sera....i dobrego obiedu
anonim2015.04.30 13:05
Doprawdy, czy to może jest "papież zielonych"?... Palący problem w obecnej dobie, żeby o tym pisać. Może ONZ podsunęła mu pomysł... Ręce człowiekowi opadają na tego Bergoglio... a zaczną się peany lizusów i nierozumnych, jaka ta mądra encyklika. Och, Benedykcie, wróć!!!!
anonim2015.05.2 0:52
Jaka encyklika? Jakiego papieża? Bergoglio jest, jak może nie wszyscy wiedzą, apostatą (jak paru jego poprzedników), toteż tron papieski jest nieobsadzony z prawnego punktu widzenia.