Witold Waszczykowski: Nawet jeśli administracja Bidena pokaże ,,fochy’’, to nie wycofa się z programów - zdjęcie
21.01.21, 09:44Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Witold Waszczykowski: Nawet jeśli administracja Bidena pokaże ,,fochy’’, to nie wycofa się z programów

10

Europoseł Witold Waszczykowski przekonuje, że nawet jeśli nowa administracja Joe Bidena będzie kierować wobec Polski jakieś złośliwości, to nie wycofa się z programów współpracy, które zostały zawarte pomiędzy państwami, a nie poszczególnymi politykami.

Wczoraj miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po czterech latach dobrej współpracy z USA, na którą wpływ miały również dobre relacje polityków Zjednoczonej Prawicy z administracją Donalda Trumpa, pada wiele komentarzy, wedle których przekreślająca politykę swoich poprzedników administracja Joe Bidena będzie znacznie mniej przychylnie nastawiona do Polski. Jednak w ocenie byłego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego ta nieprzychylność może wyrażać się jedynie w pewnych „fochach”, a nie konkretnych decyzjach.

Europoseł podkreśla, że myślenie polskiej opozycji, wedle którego „Biden pojawi się w Polsce i delegitymizuje rząd i prezydenta oraz namaści kogoś ze Strajku Kobiet jako przyszłego władcę Polski jest dziecinne”.

Polityk przyznaje, że klimat spotkań na pierwszym etapie współpracy z nową administracją będzie różnił się od tego, jaki panował we współpracy z Donaldem Trumpem.

- „Prezydent Joe Biden ma inny charakter, niż prezydent Donald Trump, ale myśmy zawierali programy współpracy nie z gospodarzem urzędującym w Białym Domu, ale z państwem amerykańskim” – przekonuje.

Polskę, jak przypomniał, ze Stanami Zjednoczonymi łączy bardzo wiele takich programów, m.in. w zakresie zbrojenia czy energetyki.

- „To są geopolityczne układy, które nas łączą, wspólne spojrzenie na Rosję, na naszą część Europy, Trójmorze” – mówił Witold Waszczykowski goszcząc w „Salonie Politycznym Trójki”.

kak/Trójka, wPolityce.pl

Komentarze (10):

Skrzypek na dachu2021.01.21 10:15
Falszywy uzurpator Joe zombi Biden nie moze byc nic innym niz pretendentem .
Polak2021.01.21 10:07
Mam w domu sztucer na gumowe kule marki Stevaa i 206 kul (było 210 ale musiałem wypróbować broń). Mam pistolet P-64, polski z pozwoleniem na broń i 63 naboje w skrzyneczce drewnianej. Mam granaty ogłuszające sztuk 7. Mam odpalarkę na gaz pieprzowy, zasięg 3 metry. Mam bagnet do AK47. Chciałbym to kiedyś wykorzystać na zabijabnie wrogów Polski czyli strajk kobiet, KOD, POKO i elektorat. Ehh pozabijałoby się.
jle_ffm2021.01.21 11:55
Marzy ci się to, co faszysto? A potem może jeszcze obozy koncentracyjne i komory gazowe?
jle_ffm2021.01.21 10:03
Śmieszne są te komentarze pisowców po wyborze Bidena- chłopaki się pocieszają że jakoś to będzie, bo mamy wspólne interesy, itp. WIdać że jest ból d..y i tak trzymać :)
Uwielbiam Kaczyńskiego2021.01.21 10:02
Dlaczego wszyscy posłowie z PO, SLD i PSL śmierdzą?
Mularczyk jeden z wielu idiotow w Sejmie2021.01.21 10:00
https://www.youtube.com/watch?v=7UVZRGZQDkM
XYZ2021.01.21 9:58
Na szczęście mamy jeszcze Orbana.
ladychapel2021.01.21 9:57
Z pokazywania fochów - to Polska słynie. Przecież oprócz Bałtyku, to z wszystkimi sąsiadami skłóceni jesteśmy...
Slovak2021.01.21 10:00
Ze Slovacju nie.
Topek2021.01.21 9:56
Myślę że już do was pisdzielce w końcu doszło że macie dobre relacje tylko z politykami awanturnikami niezróważonymi psychicznie pokroju Hitlera czy Stalina którzy rządząc są niebezpieczni dla świata, gdyby Kaczyński otrzymał większą władzę byłby tak samo niebezpieczny, dlatego po tak złych doświadczeniach wszyscy Polacy powinni się zjednoczyć i tę władzę psychopaty z nowogrodzkiej natychmiast usunąć