Witold Gadowski: O co tak naprawdę chodzi w sprawie Banasia? - zdjęcie
04.12.19, 11:20

Witold Gadowski: O co tak naprawdę chodzi w sprawie Banasia?

21

W ocenie redaktora Witolda Gadowskiego sprawa szefa NIK Mariana Banasia nie jest bynajmniej jednoznaczna. "Może to być wewnętrzna rozgrywka, ale także może to być chęć osadzenia na stanowisku prezesa NIK osoby bardziej obliczalnej dla obozu władzy, bo co prawda NIK ma być niezależny i być urzędem nadzorującym działania władzy, ale każda władza chce mieć urzędy podporządkowane sobie" - mówi Gadowski w rozmowie z Telewizją Trwam.

 

"Po stronie pana Mariana Banasia są jakieś nieścisłości związane z oświadczeniami majątkowymi, ale gdyby chcieć szukać takich nieścisłości u osób życia publicznego, to byłby istny pogrom w polskim świecie politycznym" - powiedział dziennikarz.

"Należy więc być może szukać innej przyczyny, a ta przyczyna może być taka, że Marian Banaś nie jest związany z żadną frakcją w obozie władzy i byłby rzeczywiście niezależnym prezesem Najwyższej Izby Kontroli" - zasugerował.

Gadowski wskazał, że dziwi go, iż przez tyle lat pracy publicznej Banaś nigdy kłopotów nie miał, a teraz nagle ma. W przeszłości przecież doradzał Antoniemu Macierewiczowi w rządzie Jana Olszewskiego, później był wiceszefem resortu finansów w rządach Marcinkiewicza i Kaczyńskiego, już po 2015 roku znowu wiceministrem finansów oraz szefem i organizatorem Krajowej Administracji Skarbowej.

bsw/radiomaryja.pl

Komentarze (21):

Stanislaw2019.12.5 7:41
Nie prowadźcie walki z PISem, skoro nie macie juz teraz działającej i zdolnej do wygrania lepszej propozycji. Walka z PISem to prezent dla kompleksu PO i ZUCNN (Zachodniounijnego Cesarstwa Narodu Niemieckiego)
Urszula2019.12.5 11:54
Wolę PO niż PiS. PO mniej kradło i nie bylo w ich rządzie takich mafijnych powiązań.
72019.12.4 21:25
Marian na prezydenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
ciekawy2019.12.4 16:23
W PiS do władzy dorwał się Zakon PC i pozbywają się wszystkich, którzy mogą stanowić potencjalne zagrożenie . Chcą aby Kaczyńskiego zastąpił Morawiecki, który byłby całkowicie od nich zależny.
Zibi Pi2019.12.4 14:10
no zlecialo sie Trolli, tzn temat jest "bolesny" a BANAS uwiera jak kolec odsłuchajcie ostatni komentarz tygodnia W. Gadowskiego , a potem mozna oceniać. mafia Vatowska, Skok Wołomin, mafia paliwowa, zasięg afer w poprzek partii politycznych
Polak2019.12.4 17:51
Mafia VATowska - jak w marcu przyznał Ziobro składa się wyłącznie z pisowskich kolesiów. Wołomin? Znowu pisowskie powiązania. Mafia paliwowa? Tu to samo - według prokuratury zaczęła działalność dopiero od 2016. Wniosek jest oczywisty.
Andrzej Malik2019.12.4 12:24
"Po stronie pana Mariana Banasia są jakieś nieścisłości związane z oświadczeniami majątkowymi, ale gdyby chcieć szukać takich nieścisłości u osób życia publicznego, to byłby istny pogrom w polskim świecie politycznym" ......czyli można kraść do woli, bo inni kradną więcej. Brawo! A zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa to CBA złożyło, bo się Banaś kiełbasę jadł w piątek....
CałaPrawdaOMnieZRanaToPodłogaZarzygana2019.12.4 12:19
Gadowski jak zwykle zna "całą prawdę" i "wie, o co naprawdę chodzi". On nawet nie wie, ile wychlał wczoraj, ile już dziś i ile w siebie wleje jutro. Wystarczy zobaczyć gębę i łapy zawsze o coś oparte, żeby ukryć drżenie. I nie jest to drżenie rąk z emocji poznania już całej i każdej prawdy...
Waldi2019.12.8 5:29
Jak bierzesz prochy to oglądaj głównie kreskówki, wpisy na forum zostaw trzeźwym.
Klapaucjusz2019.12.4 11:50
"Mocna" opinia red. Gadowskiego. Owszem, Banaś i towarzysze okradali Polskę od lat bo przecież każdy kradnie, ale teraz Banaś naraził się jakimś większym złodziejom.
anonim2019.12.4 11:48
Z tego idiotycznego tekstu wynika, że pan Banaś kradnie tak jak inni przy władzy (czyli strzał w kolano), dalej wychodzi na to, że niezależny od władzy wykonawczej prezes NIK ma przechlapane jak nie reprezentuje mocnej frakcji w tejże władzy (kolejny strzał w kolano). Potem jeszcze kolejny strzał w służby i Kamińskiego, bo nie miał kłopotów, a jak TVN ujawnił to się zaczęło. Głupszego i bardziej szkodliwego dla PiS artykułu dawno nie widziałem. Brawo.
anonim2019.12.4 11:37
Panie Banaś, a teraz do roboty, kontrole NIK samorządów na początek Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Łódź,Kraków.
polskie2019.12.4 12:06
racja. dlaczego niszczą najzdolniejszego uczciwego urzędnika?
Adrian2019.12.4 23:40
Dobrze powiedziane: Niszczą człowieka przed jakimkolwiek procesem !!! To są bolszewickie metody !!!
Japa2019.12.4 22:09
I tu jest piesek pogrzebany .Prokuratura wymknęła się z pod kontroli . W Sądach tornado , To i Banaś niebezpieczny . Żeby mu się jaki samobój nie przytrafił.
Tadeusz 2019.12.4 11:28
Wczoraj w TVN mówili, że Banaś będąc wiceministrem może wiedzę o znikających pieniądzach publicznych za rządów PIS podawali milionowe kwoty i dlatego jest nie do ruszenia. Ja w takie rzeczy nie wierzę, bo PIS chodzi do kościoła i nie robi takich rzeczy.
robaczek2019.12.4 11:26
hahahahahahhahahaha!! CO ZA BEŁKOT!!!! ze co? ze nic sie nie stalo, ze w sumie to PAN BANAS to niewinny, bo w sumiue wsyzscy kradna!! ;] KUZWA ZASKAKUJECIE NAWET MNIE ;] taki kit ludziom wciskac tereaz!!!! no PIEKNE!!!!! ŁYKAMY ŁYKAMY nie zastanawiamy sie!! PRL pełną gebą!! hahahahah tylko Polski szkoda ;/
Marek2019.12.4 12:04
nie przyszło ci do twojej pustej makówki,że sam jesteś jednym wielkim bełkotem,Pan Banaś popełnił błąd i za to zapłacił cenę swojej kariery publicznej,podejrzane jest to ,że przez lata jakoś nikt się nic się nie dopatrzał (może nie było tego o co go posądzają?)a tu nagle ze sprawy robią z niego wielkiego przekrętasa,jak by popełnił wielką zbrodnię,znam osobę z izby która powiedziała,że p. Banaś ze swoją ekipą zabronił posiadanie ,,pracownikom skarbówek dużych Biznesów",np prowadzenia usług wynajmu(hotelowej),poza drobnymi wynajmami np mieszkania itp,to po tej aferze,rzesza pracowników nie była zbulwersowana samym procederem,ale tym ,że im ,śmiał zabronić także trochę po harcować tak więc ,ludzie gdzie my żyjemy a skarbówki to w bardzo dużej większości (przynajmniej w moim mieście?)to PO-wcy bądź mentalna lewica),tam powinna być opcja zerowa zwolnić wszystkich no i przyjmować od nowa,przynajmniej część,reszta nowych ale wtedy już na innych zasadach
robaczek2019.12.4 12:08
Marus, ty tak poważnie? zlodziej dobry bo nasz zlodziej? no kuzwa!!!! co wy z tego kraju chcecie zrobic!!!!?? ? folwark jednej partii? wy powaznie tylko PRL rozumiecie. "pan Banas"? kuzwa sam sie przyznal ze jako minister finansow unikal placenia podatkow no KUR....!!!!!!! poważnie? tak ma wygladac Panstwo prawa? polenil maly blad?? wez dziadek, bo chyba sam sie nie slyszysz !!!!!! i wy sie z siebie jeszcz epatriotów robicie? bo wasi patriotycznie kradną!!! eh. WSTYD WSTYD wez teraz wnukom w oczy popatrz i powiedz co zrobili wasi ludzie z PL. i sprobuj byc szczery. raz w zyciu.
Marek2019.12.4 15:16
Albo udajesz? albo rzeczywiście nie rozumiesz?co napisałem,powiem krótko sprawa została sztucznie nadmuchana do takiej rangi aby zniszczyć,czy ty (naprawdę)nie widzisz?? ,że w tym wszystkim jest wielka manipulacja gdzie prawda miesza się z fałszem i w sublimowany sposób podana odbiorcy?,nie po wiedziałem ,że p Banaś jest be winy mniejszej lub większej? i nawet przy małych nie ścisłościach?(jeśli nie większych?) powinien być odwołany bo na tym stanowisku jak prezes NiK(nawet jak by się okazało by się ,że przez za niedbanie?),nie powinno się piastować takiego stanowiska,ale to co robią totalniacy to zwykły fałsz i nie prawda oby zaszkodzić PiS i przy okazji zniszczyć człowieka,a ciekawy jestem czy pamiętasz jak przy aferze ambergold,w początkowym jej stadium,twoi,próbowali zastraszać pokrzywdzonych(zwykłych ludzi) i straszyli ludzi ,że skarbówka sprawdzi skąd wzięli pieniądze na lokaty w tej instytucji( to dopiero było s....ństwo) tylko aby zamknąć usta,podejrzewam , albo dawno już zapomniałeś o tym albo nie słyszałeś?,bo jest takie przysłowie każdy słyszy to co chce usłyszeć
Japa2019.12.4 22:03
Nasz ,,insekcik " znowu wymyślił jakąś pierdołę. Że też Inowrocław pozwala na takie psucie firmy Farma .