19 kwietnia Polacy upamiętniają powstanie w Getcie Warszawskim, w którym w geście heroicznego i góry skazanego na klęskę sprzeciwu śmierć poniosło wielu Żydów. Prześladowani przez niemiecki reżim Żydzi woleli zginąć walcząc, niż żyć dłużej w tak wielkim upodleniu. 

Piękne przemówienie z tej okazji wygłosił prezydent Andrzej Duda. - To dzień pamięci, pamięć jest najważniejsza, pamieć musi trwać. To dzień hołdu bohaterom, którzy chcieli walczyć o wolność. I nawet jeżeli przewidywali, że będą umierać, to chcieli umierać w walce z podniesioną głową. To więc także dzień uczczenia godności - godnej postawy - stwierdził między innymi Duda.

Niestety, nie wszyscy mówcy potrafili stanąć na wysokości zadania. Zamiast o tratedii Żydów mordowanych przez Niemców prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła o... tragedii Platformy Obywatelskiej oderwanej od koryta przez Polaków, którzy wybrali PiS. I zaczęła szkalować rządzących Polską jako krypto-antysemitów, mówiąc dosłownie: 

- We Wrocławiu spalono kukłę Żyda, a kilka dni temu w ślad za milczącą postawą polityków, odprawiono mszę, w której szkalowano Polaków i Polki o odmiennych poglądach. Cała klasa polityczna powinna wyrazić głośny, a nie cichy sprzeciw!

Wystąpienie Gronkiewicz-Waltz skomentował na swoim facebooku dziennikarz informacyjnego kanału Telewizji Publicznej, Dawid Wildstein. Napisał on, że choć nie powinien wypowiadać się tak politycznie, to w tym wypadku po prostu musi zabrać głos. Wildstein napisał dosłownie:

Nie powinienem się wypowiadać tak politycznie, ale nie wytrzymam.

Dziś, podczas uroczystości upamiętniających Powstanie w Getcie, wystąpiła Hanna Gronkiewicz Waltz i zrobiła, po raz pierwszy w historii tych uroczystości- wiec partyjny. I zaczęła się rozwodzić, jak to źle jest w Polsce dziś.

Przy okazji- co warto zaznaczyć- w obecności najważniejszych przedstawicieli państw UE.

Każda okazja okazuje się dobra, by utaplać w politycznym rynsztoku. Słuchając HGW- można odnieść wrażenie, że właściwie Powstanie w Getcie jest interesujące tylko w kontekście walki z fuj PiSem. Straszne.

Takie zachowanie- to jest po prostu hańba. I tyle.

bjad