Wieś ma dość PSL. Nie chcą głosować na ,,tęczowych'' - zdjęcie
12.03.19, 08:15Fot. Lukas Plewnia via Flickr, CC BY-SA 2.0

Wieś ma dość PSL. Nie chcą głosować na ,,tęczowych''

6

Wygląda na to, że Polskie Stronnictwo Ludowe na dołączeniu do Koalicji Obywatelskiej ponosi same straty. Okazuje się, że coraz więcej mieszkańców wsi nie ma zamiaru głosować na PSL. Powód? Podejście jego koalicjantów do kwestii rodziny.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 mówił o tym Jan Krzysztof Ardanowski:

Ludowcom by się podobało odsunąć PiS od władzy. Mieszkańcy wsi, tradycyjni Polacy, gdzie rola mężczyzny i kobiety jest od zawsze zdefiniowana, z niesmakiem podchodzą i mówią, że „na tęczowych głosować nie będą”.

Minister rolnictwa podkreślił, że w trakcie obserwowania PSL przez lata doszedł do wniosku, że jest to partia etatowych działaczy, którzy pełnią funkcję w różnych instytucjach, po czym raz na 4 lata przypominają sobie, że trzeba odwołać się do wiejskiego elektoratu.

To niby partia o korzeniach chłopskich. Ale te korzenie niewiele chyba dla nich znaczą skoro weszli do Koalicja Europejskiej”

- podkreślił.

dam/Polskie Radio24,Fronda.pl

Komentarze (6):

wyborca pisu z przekonania ludowiec2019.03.12 11:36
dokładnie to fakt tak samo to widze .W pewnych gminach pow. oświęcimskiego gdzie psl rządził zawsze od wieków (jescze rządzi ale uważam to potrwa może góra 10lat) coraz więcej ludzi odchodzi. nawet stali działacze (społeczni psl) z ich rodzin się wyłamują ,uważają że pis dał im więcej,i że są bardziej wiarygodni i przewidywalni niż psl który idzie z każdym w koalicje nawet z wiosną!! . Psl by nawet zyskał gdy by sie sprzeciwił KE i poszedł by sam samotnie ze swoją alternatywą chłopsko-konserw.. temu wszystkiemu i by się stał konkurencją dla pis-u. a teraz makabra z KE!!!!! z wiosną !!!! z nowoczesną która stoi i sie afiszuje na kontrowersyjnych marszach wstyd naprawdę. Tradycja chłopska i konserwatywna zanikła .Jak w CDU zanikły jej wartości, jedynie została CSU przy swoim. PSL-u tak naprawde NI MA. u nas też mówino kiedyś że na psl ,pamiętem ojca (dziś głosuje na PIS) który mówił o Kalinowskim dawno temu żę jest jak nauczyciel jak mogą tak go atakować. Nie ma już przekazu Witosa, zostały puste słowa niby psl-owców do których Witos by się nawet nie przyznał . Psl-u nie ma, jest spalony tak samo jak lewica SLD spaleni. pamiętam dobrego ludowca św pamieci z mojej gminy bardzo ciepły człowiek, prawdziwy człowiek z wielkim sercem (każdy go pamięta w okolicy) ale to se ne wrati. Jego następcy to już nie to samo.
o2019.03.12 10:12
pisiorki zaostrzyli ustawę o sprzedaży działek,co z tym? Myslicie ,że wieś wam to zapomniała?
PiSS na PiSS2019.03.12 10:04
A co innego miałby powiedzieć, Pisowiec Ardanowski na antenie pisowskiego radia? Powiedział to, czego Kaczorek i Kurwski oczekują!
JanP2019.03.12 9:05
A mnie się wydaje, że wsi to wisi. Nie wiem, co na to wyborcy.
Tęczowy Władek2019.03.12 9:05
Już wkrótce POlską wieś będzie cała tęczowa :D
Andrzej Malik2019.03.12 9:00
Towarzyszowi Kużmuikowi może być przykro. Tak się stara być bardziej PiSowski niż reszta podwładnych Prezesa, a tu taki strzał w plecy...Andżelika Możdżanowskab też łezkę smutku uroniła....