Wielka Brytania: Zakończył się proces imigranckiego gangu gwałcicieli - zdjęcie
20.10.18, 15:38Zdj. Printscreen/Facebook

Wielka Brytania: Zakończył się proces imigranckiego gangu gwałcicieli

Wczoraj w Wielkiej Brytanii zakończył się proces imigranckiego gangu pedofilów i gwałcicieli z Yorkshire. Poinformowano o tym w serwisie internetowym brytyjskiej telewizji publicznej, BBC. 

Co ciekawe, sprawa przez lata była "zamiatana pod dywan", a to ze względu na pochodzenie członków gangu. Mężczyźni dopuścili się w sumie 120 przestępstw seksualnych na dziewczynkach w wieku od 11 do 17 lat. Pedofile skrzywdzili w sumie 15 dziewcząt, a ich proceder trwał siedem lat. 

Dziennikarze ujawnili wstrząsające szczegóły. Gang porywał dziewczynki, podawał im alkohol i narkotyki, aby potem gwałcić je i dokonywać innych potworności. Mężczyźni wzajemnie przekazywali sobie nastolatki jakby były one zabawkami. Jedną z dziewczynek, gdy miała zaledwie 12 lat, porwali wprost z domu dziecka. 

Ofiary gwałtów były również zmuszane do aborcji, sprawcy grozili dziewczynkom, że w razie nieposłuszeństwa skrzywdzą ich rodziny. 

"Zakres i waga tego, co robiliście, przekracza wszystko, z czym miałem wcześniej do czynienia. To była po prostu kampania gwałtów i innych przestępstw na tle seksualnym"-zwracał się do zwyrodnialców sędzia podczas procesu. 

Sąd i policja pozwoliły na ujawnienie tożsamości i wizerunków gwałcicieli. Lista nazwisk jest bardzo "ciekawa":

Asif Bashir, Irfan Ahmed, Zahid Hassan, Niaz Ahmed, Manzoor Hassan, Wiqas Mahmud, Mohammed Akram, Mohammed Kammer, Mohammed Imran Ibrar, Nasarat Hussain, Sajid Hussain, Mohammed Azeem, Mohammed Rizwan Aslam, Raj Singh Barsran, Mohammed Irfraz, Mansoor Akhtar, Nahman Mohammed, Abdul Rehman oraz lider Amere Singh Dhaliwal.

Sprawcy zostali skazani na kary od 5 do 18 lat więzienia, zaś lider grupy otrzymał karę dożywocia.

yenn/BBC, Fronda.pl