[Wideo] Deklaracja Konsensusu Genewskiego w obronie rodziny i fundamentalnych wartości  - zdjęcie
30.04.21, 21:04fot. yt/ordoiuris

[Wideo] Deklaracja Konsensusu Genewskiego w obronie rodziny i fundamentalnych wartości

12

Skuteczna ochrona życia i rodziny wymaga wspólnych działań na szczeblu międzynarodowym. Temu zagadnieniu poświęcona była konferencja na temat Deklaracji Konsensusu Genewskiego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i organizacji pozarządowych z kilku krajów, m.in. USA, Brazylii, Słowacji czy Ukrainy. Dyskusja poświęcona była zagadnieniom takim jak ochrona życia ludzkiego, troska o zdrowie kobiet czy wzmacnianie rodziny. Konferencję zorganizował Instytut Ordo Iuris wraz z koalicją organizacji społecznych z regionu Trójmorza.

Deklaracja Konsensusu Genewskiego została podpisana 22 października 2020 r. Dokument powstał z inicjatywy Departamentu Zdrowia Stanów Zjednoczonych i sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo oraz sekretarza zdrowia i opieki społecznej Alexa Azara (poparcie dla Deklaracji wycofał później prezydent Joe Biden). W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele ponad 30 państw.

Ostatnia konferencja miała na celu ponowne wyrażenie poparcia dla Deklaracji. Wzięli w niej udział przedstawiciele rządów Słowacji (Milan Krajniak – minister pracy), Brazylii (Angela Gandra – sekretarz w Ministerstwie Rodziny i Praw Człowieka) i Polski (Paweł Jabłoński – podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych). W spotkaniu uczestniczyli także posłowie do parlamentów Polski, Węgier, Słowacji, Rumunii i Chorwacji oraz delegaci organizacji pozarządowych z Rumunii, Węgier, Bułgarii i Słowacji. Głos zabrała również Valerie Huber – były specjalny przedstawiciel USA ds. zdrowia kobiet na świecie (w administracji Donalda Trumpa).

Jestem ogromnie dumny, że Polska znalazła się w gronie sygnatariuszy Deklaracji Konsensusu Genewskiego. Wraz z tak licznym gronem innych krajów wspólnie bronimy najważniejszej wartości, jaką jest ludzkie życie. Jak podkreśliliśmy w Deklaracji, każda jednostka ludzka ma własne prawo do życia. Jest to prawo absolutnie podstawowe, bez którego nie może istnieć żadne inne prawo” – podkreślił Paweł Jabłoński.

Brazylia bardzo mocno popiera Deklarację Konsensusu Genewskiego. Jesteśmy ogromnie zobowiązani do ochrony życia ludzkiego, ponieważ nasze państwo powstało na fundamencie uniwersalnej Deklaracji Praw Człowieka. Chcemy chronić prawo do życia jako podstawowe ludzkie prawo, bez którego żadne inne prawo nie ma racji bytu” – zaznaczyła Angela Gandra

Deklaracja Konsensusu Genewskiego podkreśla standardy, które są już gwarantowane w wielu dokumentach międzynarodowych - kobiety i mężczyźni powinni cieszyć się równymi prawami na płaszczyźnie społecznej, gospodarczej i politycznej, wkład kobiet w społeczeństwo ma ogromną wartość, rodzina jest naturalną i podstawową komórką społeczeństwa, macierzyństwo i dzieciństwo zasługują na specjalną opiekę i poparcie, zaś życie ludzkie powinno być chronione na każdym etapie rozwoju” – nadmienił dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Ordo Iuris.

mp/ordoiuris.pl

Komentarze (12):

Cool2021.05.1 12:36
Ordo Iuris ... i lewactwo sra po gaciach. :-))
AAAtomek2021.05.1 7:42
Ordo Soviet i nic o LGBT????
x2021.04.30 21:37
Ale zdajecie sobie sprawę, że jeśli o skuteczną ochronę życia i rodziny zabiega się razem z władzami Białorusi, Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej i innych państw w większości znanych z łamania praw człowieka, to się traci na wiarygodności tym gadaniem?
Po11... i coś z mojej "parafii"2021.04.30 21:22
W USA znowu aresztują żydów złodziei, żydów seksualnych agresorów. I to nie byle kogo. Chaim Deutsch - taki z pejsami do ziemi, z mycką i kapeluszem - jeden z radnych w Nowym Jorku. Nie płacił podatków, ale płacił regularnie do ADL czyli Anti-Defamation League. Pejsaty Chaim Deutsch pójdzie do kicia albo wybuli $$$ na obronę i spłacenie zaległych podatków z %%%! .......... Inny szmondak, tym razem nie pejsaty, ogolony, ale w niczym się różniący od ziomala Chaim Deutsch. Jeffrey Katzenberg.
Anonim2021.04.30 21:19
5 Tupolewów codziennie, a prawiczki jarają się jakąś dętą konwencją nt. niczego. JBĆ PIS i KLR.
Po 11 ...2021.04.30 21:14
Poniżej nadrabiam lag frendzla w informowaniu katolików.
Anonim2021.04.30 21:13
A może Ordo Iuris zajmie się problemem depopulacji społeczeństwa polskiego w wyniku masowego stosowania eksperymentu medycznego zwanego szczepionką przeciw covid-19. Czy to nie jest ochrona życia?
Po 11 ...2021.04.30 21:12
Polski śmigłowiec naruszył przestrzeń powietrzną Białorusi. "Zdarzenie było przypadkowe" Naruszenie granicy z Białorusią w przestrzeni powietrznej 29 kwietnia było incydentem, który nie miał charakteru działań celowych, zdarzenie było przypadkowe i krótkotrwałe – zapewniło Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Po 11 ...2021.04.30 21:11
99-letnia była więźniarka niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz Halina Urbaszek–Litwiniszyn oraz rodziny innych więźniów, w tym potomkowie rotmistrza Witolda Pileckiego protestują przeciwko powołaniu Beaty Szydło do Rady Naukowej Muzeum Auschwitz. Napisali oni list do premiera Mateusza Morawieckiego. Onet poznał jego treść. "Pamiętamy wypowiedzi wykluczające uchodźców, podważanie osiągnięć badaczy Holokaustu, tolerowanie organizacji jawnie faszystowskich, czy wreszcie negowanie sojuszy unijnych" - czytamy. "Nie ma na to naszej zgody".
Kompetencje Szydło2021.05.1 7:21
Kompetencje Szydło do zasiadania w Radzie Muzeum Auschwitz według Glińskiego: - "Uważam, że członkostwo pani premier Beaty Szydło w Radzie stanowi dla Rady i Muzeum zaszczyt - bo osoba tego formatu politycznego, z wielką wrażliwością społeczną, ciesząca się wysokim społecznym zaufaniem i - co najważniejsze - wywodząca się z Ziemi Oświęcimskiej, której rodzina od lat zamieszkuje w bezpośrednim sąsiedztwie terenu dawnego obozu, jest cennym sojusznikiem w staraniach o realizację programu Muzeum i wsparciem jego działalności" W proteście zrezygnowało już 4 członków Rady: Prof. Edward Kosakowski, konserwator dzieł sztuki, Prof. Stanisław Krajewski, filozof, Dr Marek Lasota, historyk, Krystyna Oleksy, była wicedyrektor Muzeum. Nabór na wakaty trwa: poszukiwani wierni członkowie PiS zamieszkujący wraz z rodzina okolice Oświęcimia z udokumentowaną historią wiernopoddaństwa Kaczyńskiemu.
Po 11 ...2021.04.30 21:10
W Zakopanem zamknięto ostatni bezpłatny szlak turystyczny prowadzący z centrum miasta na szczyt Gubałówki. Teraz, by dostać się na to popularne wzgórze, trzeba albo wjechać kolejką, albo wybrać biegnący przy jej torach szlak, na którym jednak aż dwa razy pobierana jest opłata. Jak informuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze istniejący dotychczas bezpłatny szlak trzeba było zamknąć, bo zażądali tego prywatni właściciele gruntów.
Anonim2021.04.30 21:17
Goralevolk pazerny na dutki jak żaden inny. Moja noga nie postanie w tym disneylandzie chu.jni, jaką stało się Zakopane.