(Wideo) Alleluja! Międzynarodowe forum charyzmatyczne online - zdjęcie
28.09.20, 16:02fot. vatican media

(Wideo) Alleluja! Międzynarodowe forum charyzmatyczne online

3

W Rzymie 26 i 27 września odbyło się międzynarodowe forum charyzmatyczne w formie festiwalu. Braterstwo, modlitwa, ewangelizacja i świadectwo – to słowa klucze spotkania organizowanego przez włoską Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

Lokalizacja jest niezwykła, ale nie przypadkowa: siedziba narodowa w Rzymie, która zawsze była bijącym „sercem” Odnowy. Swoją propozycją, wychodząc od tytułu „Alleluja! International Web Meeting” miała na celu podsumowanie sensu wiary i pielgrzymowania, które charakteryzują każdego chrześcijanina. Forum spotkało się z dużym zainteresowaniem. Tysiące użytkowników z Włoch i z zagranicy, którzy pomiędzy sesjami na żywo a nagraniami, śledzili inicjatywę w streamingu poprzez nowo utworzoną stronę (https://rinnovamento.org/). Do uczestników dotarło wiele słów wsparcia od najważniejszych władz kościelnych: kardynałowie Angelo Bagnasco, Gualtiero Bassetti, Angelo Comastri, biskupi Rino Fisichella i Pierbattista Pizzaballa oraz prefekt Departamentu Komunikacji Stolicy Apostolskiej Paolo Ruffini.

To nowy początek okresu ewangelizacji, który w życiu wspólnotowym znajduje swoje źródło, a w całym świecie swoje ujście” – mówi Radiu Watykańskiemu Salvatore Martinez, lider włoskiej Odnowy w Duchu Świętym:

To jest radość, która wypływa z braterstwa. Niektóre sesje opowiedziały nam jak dobro zwycięża zło, także w czasie COVID. Podłączyliśmy się online z różnymi państwami świata. Jest to także czyn odpowiedzialności, powiedziałbym nawet znaku czasu – swoisty kairos. Wierzę, że jest to wynik strategii działania Ducha Świętego, który pokazuje nam nowe drogi, zwłaszcza w czasie największych prób.“

Otwierając pierwszą sesję, kardynał Angelo De Donatis, papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej, podkreślił, że kryzys wywołany przez pandemię „może stanowić moment łaski, w którym Pan, jak na dobrej ziemi, działa konkretnie i «orze», aby zaoferować wszystkim możliwość odrodzenia”. Wielu gości na scenie ustawionej na tę okazję, mimo niesprzyjającej pogody, opowiadało mediom o wierze i dobru w tym delikatnym, naznaczonym przez COVID-19 czasie. Wraz z artystami, którzy wystąpili w sobotę na koncercie „Alleluja Festival”, z muzyką ekumeniczną z całego świata i świadectwami przedstawicieli innych wyznań, można było posłuchać trzech kazań wygłoszonych przez o. Marko Rupnika SJ, Don Fabio Rosiniego i Salvatore Martineza.

Zobacz zakończenie festiwalu „Alleluja! International Web Meeting” na youtubie:

Vaticannews.va/Eryk Gumulak SJ – Watykan

Komentarze (3):

violencja2020.09.28 23:28
To takie protestanckie i brak wiary w Boga , i wiele osób ma kagańce -maseczki.Przekaz nieczytelny i nie przekonuje. Jeśli widzę człowieka w kagańcu na ustach to wiem jaki est poziom wiary:(Ale większość z nas jest normalna :)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 18:42
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Polsce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!
Anonim2020.09.28 17:57
Jakie mają metody rozróżniania duchów?