Ważne polskie objawienia. Oto, czego chciała Maryja - zdjęcie
12.11.20, 19:36

Ważne polskie objawienia. Oto, czego chciała Maryja

26

Na ziemiach polskich jedyne, zaakceptowane oficjalnie przez Kościół objawienia miały miejsce w Gietrzwałdzie, małej miejscowości położonej na Warmii. Wydarzyły się one 137 lat temu, prawie dwadzieścia lat po objawieniach w Lourdes. Trwały prawie trzy miesiące: od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Wizjonerkami były dwie dziewczynki – trzynastoletnia Justyna Szafryńska oraz dwunastoletnia Barbara Samulewska.

Dnia 27 czerwca Justyna miała egzamin przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii św. Wracając ze swoją mamą do domu, na drzewie w ogrodzie przy plebanii ujrzała świetlistą Postać. Była to siedząca młoda kobieta z rozpuszczonymi włosami. Następnie z obłoków zeszło do niej Dziecko, które się jej ukłoniło a Niewiasta wstała wzięła Go za rękę i wstępując do nieba znikła. W trakcie tego objawienia pojawił się miejscowy proboszcz ks. Augustyn Weichsel, u którego Justyna zdawała egzamin. Po zakończeniu widzenia proboszcz od razu dokładnie wypytał dziewczynkę o to, co się wydarzyło. Następnego dnia w trakcie odmawiania Różańca pod drzewem, na którym była widoczna Postać, 12-letnia Barbara Samulewska miała również objawienie. W trakcie kolejnych widzeń, dziewczynki zadały pytanie: Kto Ty Jesteś? Usłyszały wypowiedziane po polsku słowa: „Jestem Najświętsza Maryja Niepokalanie Poczęta”. Na pytanie: „Czego żądasz Matko Boża?” – padła odpowiedź: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec!”

Jednym z efektów objawień w Gietrzwałdzie było prawie powszechne odmawianie Różańca w domach. Tak pisał proboszcz Gietrzwałdu ks. A. Weichsel do biskupa warmińskiego Filipa Krementza: „W całej polskiej Warmii, prawie we wszystkich domach Różaniec jest wspólnie odmawiany.(…) Miliony modlą się na Różańcu, przez co utwierdzają się w wierze katolickiej i ogromna ilość wyrwana została z doczesnej i wiecznej zguby. W tym widzę najlepszy dowód autentyczności objawień”.

Biskup Warmiński po zapoznaniu się ze sprawozdaniem proboszcza ks. Augustyna Weichsla wydelegował do Gietrzwałdu swoich przedstawicieli, aby uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. Mieli oni obserwować stan i zachowanie wizjonerek w trakcie objawień oraz zachowanie zgromadzonych pielgrzymów i wiernych. Relacje biskupich delegatów potwierdziły, że nie może tu być mowy o oszustwie czy kłamstwie a widzące zachowują się normalnie, nie ma w nich żadnej bigoterii, chęci zysku czy też pragnienia zdobycia uznania czy wzbudzenia sensacji. Dziewczęta wyróżniały się skromnością, szczerością i prostotą.

Pytania do Matki Bożej dotyczyły zdrowia i zbawienia różnych osób, ale nie tylko. Na zapytanie „Czy Kościół w Królestwie Polskim będzie oswobodzony?”, „Czy osierocone parafie w południowej Warmii wkrótce otrzymają kapłanów?” widzące usłyszały w odpowiedzi: „Tak, jeśli ludzie gorliwie będą się modlić, wówczas Kościół nie będzie prześladowany, a osierocone parafie otrzymają kapłanów!”

W czas objawień na mapie Europy nie było państwa polskiego. Ludność polska żyła i mieszkała w trzech zaborach. W tamtym czasie Gietrzwałd leżał w zaborze pruskim. Fakt, że Matka Boża przemawia do dziewczynek w języku polskim był dla narodu wielką pociechą i pokrzepieniem. Wieść o objawieniach błyskawicznie dotarła do Polaków mieszkających w trzech zaborach. W dosyć krótkim czasie zaczęły napływać do Gietrzwałdu pielgrzymki ze wszystkich dzielnic rozbiorowych. Oprócz Polaków przybywali Czesi, Węgrzy oraz Holendrzy.

Wśród wielu pielgrzymów przybywających do Gietrzwałdu z prośbą o zdrowie był pewien mieszkaniec Ornety. Na pytanie jednej z dziewcząt o zdrowie dla niego i jego żony, Matka Boża odpowiedziała: „Będą zdrowi, jeżeli będą się modlić i nie będą pić wódki”. A po przekazaniu dziewczynkom prośby proboszcza o modlitwę za spętanych nałogiem, Maryja tylko westchnęła głęboko i powiedziała „Oni będą ukarani”. To pokazuje, że pijaństwo, uzależnienie od alkoholu prowadzi do zguby. W czasach zaborów alkoholizm był problemem nie tylko społecznym ale i narodowym. Zaborcy, chcąc mieć łatwość rządzenia zdobytymi terytoriami, wspierali pijaństwo wśród ludności polskiej. Powodowało to rozbicie więzów rodzinnych i społecznych oraz łamanie charakterów podbitej ludności.

Wypowiedzi Matki Bożej w trakcie objawień w Gietrzwałdzie odnośnie pijaństwa dało silny impuls do walki z tym nałogiem i innymi uzależnieniami. Ksiądz proboszcz Augustyn Weischel napisał: „Wszyscy wyrzekają się tu wódki i przyrzekają zawsze modlić się na różańcu” oraz: „Ogromna ilość pijaków została wyrwana z doczesnej i wiecznej zguby”. Objawienia w Gietrzwałdzie doprowadziły do powstawania Bractw Wstrzemięźliwości walczących z tym nałogiem.

Widocznymi efektami objawień było odmawianie Różańca w Sanktuarium oraz w życiu codziennym napływających pielgrzymów. Objawienia przyniosły i przynoszą nadal owoce w postaci: przystępowanie do sakramentu pokuty z mocnym postanowieniem poprawy, życie w czystości młodzieży warmińskiej, powstawanie i rozwój stowarzyszeń abstynenckich, liczne przypadki nawróceń i przejść na religię katolicką.

W roku 1967 w 90.lecie objawień kardynał Stefan Wyszyński prymas Polski koronował obraz Matki Bożej z Sanktuarium w Gietrzwałdzie.

Ordynariusz warmiński bp Józef Drzazga 11 września 1977 roku wydal dekret zatwierdzający „kult objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, jako nie sprzeciwiający się wierze i moralności chrześcijańskiej, oparty na faktach wiarygodnych, których charakteru nadprzyrodzonego i Bożego nie da się wykluczyć”.

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium odbywają się 29 czerwca na św. Apostołów Piotra i Pawła, 15 sierpnia w święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz główne – Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – 8 września w dniu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.


PIERWOTNIE TEKST  ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY W MIESIĘCZNIKU „MISERICORDIA” SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W OŻAROWIE MAZOWIECKIM W CZERWCU 2014 ROKU.

Komentarze (26):

Dumny Ateusz2020.11.13 11:33
Religia zwana potocznie chrześcijaństwem nie została założona przez Jezusa a Pawła z Tarsu w opozycji do uczniów Jezusa - Piotra, Jakuba itd. W Dziejach Apostolskich wyraźnie jest napisane, że go wyzywali od heretyków i schizmatyków. To Paweł wymyślił przygody Jezusa i pod jego wpływem spisano je w 3 ewangeliach synoptycznych.
Paweł2020.11.13 9:15
Najbardziej prawdziwym i czystym duchowo Kościołem chrześcijańskim był ten w czasach Chrystusa i tuż po nich. Wyczerpująca dokumentacja jego działalności znajduje się w Biblii. Tam też zawarte są pełne informacje, jaki powinien być PRAWDZIWY Kościół. Nie ma tam ani słowa o sakramentach, kulcie tzw. Maryi, czy świętych. Świętymi natomiast nazywani są wszyscy, którzy przyjęli Chrystusa i mają Ducha Świętego. Amen
Dumny Ateusz2020.11.13 11:49
Jezus nie założył żadnego kościoła. Założył sektę judaistyczno-mesjanistyczną i szykował powstanie przeciwko Rzymianom i kapłanom. Chrześcijaństwo na bazie mixu pogańskich wierzeń i sekty jezusowej wymyślił od zera Paweł z Tarsu. To on wymyślił przygody Jezusa, co najmniej 3 z 4 ewangelii i robił to wbrew św. Piotrowi który wyzywał go od heretyków. Uczniowie Jezusa zaś czekali w Jerozolimie na paruzję bo to im kłamliwie obiecał ich mistrz.
Paweł2020.11.13 13:09
Jezus założył kościół: "Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój." Do dalszych Pana wynurzeń nie będę się ustosunkowywać, bo mogę na ten temat polemizować tylko z kimś, kto zna Biblię, a nie opracowania na temat Biblii.
Jawniak2020.11.13 7:51
Że też się nie objawiła JPII - i nie wyjawiła, czego chciał - Maciel Degollado, Mc Carrik, Wesolowski, Jankowski - i że kapciowy go buja.
x2020.11.13 1:56
Sama Maryja się objawiła, żeby ostrzec przed PiS!
AAAtomek2020.11.12 23:16
Jak to co chciała? Pierogów z kapustą!
Alice2020.11.13 0:14
❤Dziewczyny na seks w Twoim mieście ❤ Link - jne1.info/44690/4you4ever2
AAAtomek2020.11.13 6:45
Poszukaj adresy narodowców. W większości to kryptogeje, lub prawiczki.
Ty Jasiu i Tadziu Hertrich-Woleński2020.11.12 20:47
Może, dla urozmaicenia, kilka słów na temat judaizmu, rabinów, hmm ...? Co to oni wyprawiają z nożem w łapie z niemowlakami, jak nieprzyjemnie mordują zwierzynę na kolacje szabesowa. Dyplomatycznie omijasz ten temat. A dla katola krwiopijcy to temat iście fascynujący.
AAAtomek2020.11.13 6:45
Dzień dobry polski katolicki antysemito.
Dumny Ateusz2020.11.13 11:53
No patrz... co za bydlę z tego świętego Józefa - kazał obrzezać małego Jezusa
ladychapel2020.11.12 20:42
Żadne objawienia prywatne, także te, które zostały uznane przez Kościół katolicki za autentyczne, „nie należą do depozytu wiary” (KKK 67).
ladychapel2020.11.12 20:41
To za przeproszeniem pierdy są jakieś a nie wiara. Co św. Jan od Krzyża w swym dziele " Droga na górę Karmel" napisał na temat prywatnych objawień? Pamięta ktoś z was Frendzle? OTÓŻ: "Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna" (Hbr 1, 1-2). Chrystus, Syn Boży, który stał się człowiekiem, jest jedynym, doskonałym i ostatecznym Słowem Ojca. W Nim powiedział On wszystko i nie będzie już innego słowa oprócz Niego. Obok wielu innych doskonale to wyraża św. Jan od Krzyża, komentując Hbr 1, 1-2: Od kiedy Bóg dał nam swego Syna, który jest Jego jedynym Słowem, nie ma innych słów do dania nam. Przez to jedno Słowo powiedział nam wszystko naraz i nie ma już nic więcej do przekazania... To bowiem, o czym częściowo mówił dawniej przez proroków, wypowiedział już całkowicie, dając nam swego Syna. Jeśli więc dzisiaj ktoś chciałby Go jeszcze pytać lub pragnąłby jakichś wizji lub objawień, nie tylko postępowałby błędnie, lecz także obrażałby Boga, nie mając oczu utkwionych jedynie w Chrystusa, szukając innych rzeczy lub nowości
Przekora2020.11.12 22:40
Tak masz rację ale tylko wtedy jeśli człowiek chciałby "zmusić" Pana Boga do takiej rozmowy. Jeśli jednak Panu Bogu się spodoba to sam przemówi do małej ludzkiej istotki i zrobi to osobiście lub poprzez swojego posłańca. Chyba nie chcesz Mu tego zabronić?
ladychapel2020.11.13 7:01
Musi słaba ta wiara katolików być skoro wciąż i wciąż potrzebne są im wizje i objawienia a nie wystarczy im Słowo, w którym na co dzień Bóg do człowieka przemawia
Rozdział z dziennika Amon Göth:2020.11.12 20:34
"Nic tak się nie pieni jak mydło zrobione na czysto żydowskim tłuszczu"!
Świadomy2020.11.12 20:32
Za objawieniami maryjnymi stoi UFO.
Pleban2020.11.12 20:50
Zachodzi takie podejrzenie.
Anonim2020.11.12 20:32
Żydówka ma prawdziwym Polakom mówić, co mają robić???? NIGDY!!!!
Dumny Ateusz2020.11.13 11:55
W dodatku wiadomo że polska Maryja to ZAWSZE DZIEWICA a Miriam z Nazaretu dała nie wiadomo komu w wieku 15 lat i całe życie Jezusa bękartem przezywano.
Tadziu, Jasiu Hertrich-Woleński prezentują2020.11.12 20:00
swój kolejny "tanaka shitshow" pt. "Jedzenie Ciałka Jezusiczka i Picie Jego Krwi" . . . W programie m.in. "tanaka sexshow" - jak "Jyebałem Jezusa w döpę a Maryję w mordę!". Jakość programu zapewniaja osiągnięcja prof. doktor Jasia Hertrich-Woleńskiego a pinkanterii doda syn jego Tadziu - Göwno z Nilu (to z jego hebrew FB-ka). CO KÖRWA DUET!
"...na drzewie w ogrodzie..."2020.11.12 19:45
Młoda kobieta z rozpuszczonymi włosami wlazła na drzewo i nie wiedziała jak z niego zejść, a dwie nastolatki gapiły się jak sroka w gnat zamiast pomóc. Oto skutki katolickiego wychowania!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.12 19:43
göwna to były nie objawienia! odkąd ludzie mają w telefonach kamery te objawienia nagle zniknęły! maryja się wstydzi czy co do chüja? a jak te objawienia wyglądają przedstawia filmik który jest w linku, warto obejrzeć... https://www.youtube.com/watch?v=YxobYlQ_rm4
Przekora2020.11.12 22:46
Może się pomódl i poproś o to, a póki co to może Maryja nie chce burzyć Twojej "strefy komfortu"...
Anonim2020.11.12 19:40
Powtórz kłamstwo 1000 razy a stanie się PRAWDĄ!