03.08.17, 21:05Fot. Pixabay, CC0

WAŻNE ostrzeżenia IMGW na terenie niemal całego kraju!

Pogoda w Polsce wciąż będzie się dawać we znaki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wciąż ostrzega tak przed upałami, jak i przed burzami, które nadciągają nad nasz kraj. Co gorsza – ostrzeżenia dotyczą niemal całej Polski, poza województwem warmińsko-mazurskim.

Na południu Polski dominować mają bardzo wysokie upały. Północ z kolei musi się zmierzyć z burzami z gradem. Najgoręcej ma być w południowo-wschodniej części kraju.

Najwyższy stopień ostrzeżeń wydano tu dla woj. podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego. Termometry mogą wskazywać przez najbliższe dwa dni nawet 35 stopni Celsjusza!

Stopień drugi ostrzeżeń dotyczy woj. lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego, gdzie możemy się spodziewać 32 stopni.

Wraz z upałami możemy się spodziewać burz – te wystąpić mogą w województwach: lubuskim, wielkopolski, mazowieckim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim. Miejscami mogą być gwałtowne, wraz z silnymi porywami wiatru, deszczem i gradem.

dam/IAR,Fronda.pl