W Mediolanie chronią dzieci przed gender - zdjęcie
07.10.15, 12:31"W Holandii są kliniki, w których mężczyźni oddają nasienie" - czytamy w książce dla przedszkolaków

W Mediolanie chronią dzieci przed gender

4

Rada włoskiego regionu Lombardia uchwaliła apel wzywający do usunięcia ze szkolnych bibliotek książek promujących gender. W dokumencie podkreślono, że ideologia ta jest niebezpieczna dla dzieci.

- Poprosiliśmy Rząd Regionalny, żeby wpłynął na władze edukacyjne, by te usunęły ze szkół i książek materiały promujące teorię gender – tłumaczy inicjator akcji, radny Massimiliano Romeo z Ligi Północnej. - Innymi słowy [chcemy], by szanowano rolę rodziców w wychowani dzieci, jak przewiduje konstytucja i Powszechna Deklaracja Praw Człowieka.

Jak dodaje, „prawo uczenia dzieci na temat seksualności należy do rodziców, a nie do szkoły”.

Pomysł od kilku tygodni wywoływał gwałtowne dyskusje. Krytykowała go lewica, w tym rządząca Włochami Partia Demokratyczna. Wniosek przyjęto w tajnym głosowaniu.

Region ze stolicą w Mediolanie jest drugim miejscem we Włoszech, gdzie lokalne władze podjęły starania na rzecz ochrony dzieci przed gender. W czerwcu decyzję o usunięciu deprawujących książek ze szkół i bibliotek podjął burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro.

KJ/repubblica.it

Komentarze (4):

anonim2015.10.7 12:58
Jasne, że rodzice powinni mieć wpływ na to jak o sprawach płci dowiadują się ich dzieci. Inna sprawa, czy nie można tego załatwiać po prostu przez zakaz rodziców odnośnie do niewłaściwych "czytanek", zwłaszcza w przypadku starszej młodzieży. Niezupełnie jasne, czy zakaz książek odnosi się również do "szkół średnich".
anonim2015.10.7 13:23
Pytanie tylko, czy dzieci też mają prawa, np. prawo do informacji. Dziecko, które chce tej informacji, choć jego rodzice nie potrafią poruszać pewnych tematów, a czystość pojmują w bardzo skrajnej formie, będzie szukać tej informacji np.w Internecie. Żyjemy w katolickim kraju, ale poglądy obywateli w kwestii obyczajowej i moralnej często są bardzo niekatolickie. Mało który osiemnastolatek spełnia oczekiwania rodziców i wytrwa z raczkami na kołdrze.
anonim2015.10.7 14:00
Brawo Hiszpania!
anonim2015.10.7 14:00
Tj. - Włochy ;)