11.10.19, 17:47Zdj. Biały Kruk

V Dzień Patrioty – TRANSMISJA LIVE! Nagroda dla Jana Pietrzaka

V Dzień Patrioty – TRANSMISJA LIVE! Nagroda dla Jana Pietrzaka, występują A. Nowak, Duda, Macierewicz, Żaryn, Roszkowski i Polak!

 

O godz. 17:00 w Krakowie zaczął się V Dzień Patrioty, podczas którego zostanie wręczona Nagroda Patrioty Roku 2019 dla Jana Pietrzaka. Dla wszystkich tych z Państwa, którym się nie udało przybyć osobiście mamy miłą niespodziankę – transmisję live! Wystarczy kliknąć w poniższe okno, aby połączyć się z Krakowem, wziąć udział w Dniu Patrioty, wysłuchać ciekawych wykładów (Adam Bujak, prof. Wojciech Roszkowski, prof. Wojciech Polak, prof. Jan Żaryn, prof. Jan T. Duda, prof. Andrzej Nowak i Antoni Macierewicz), a na końcu delektować się koncertem samego Laureata!

Natomiast Ci z Państwa, którzy odbiorą maila dopiero później, w tym samym miejscu mogą obejrzeć retransmisję. Zapraszamy do oglądania!

 

 

 

Kapituła Nagrody im. Kazimierza Odnowiciela zdecydowała, że tegorocznym laureatem Nagrody im. Kazimierza Odnowiciela „Patriota Roku” zostanie słynny bard, literat i artysta kabaretowy pan JAN PIETRZAK. W uzasadnieniu napisano:

Jan Pietrzak od ponad pół wieku jest symbolem polskiej wolności, a założony przez Niego słynny Kabaret Pod Egidą krytycznie, inteligentnie i dowcipnie komentował otaczającą nas rzeczywistość w czasach PRL-u oraz czyni to do dziś. To z pieśnią Jana Pietrzaka na ustach ‘Żeby Polska była Polską’ rodacy zrzucili okowy komunizmu. Niezapomniana melodia tego swoistego hymnu latami towarzyszyła patriotom walczącym o biało-czerwoną godność. Jan Pietrzak, to niezłomny bard, błyskotliwy satyryk i cięty felietonista, który w sporze ideologicznym oraz politycznym zawsze stał po stronie prawdy i wartości narodowych. Działalność twórcza i aktywność społeczna Laureata przyczyniły się w wielkim stopniu do odnowienia naszej Ojczyzny. Jego walka nie zakończyła się w 1989 r., kiedy – jak sam podkreśla – ‘komuna upadła, ale na cztery łapy’. Szczególną wartość należy przypisać w ostatnich latach jego staraniom o powstanie Łuku Triumfalnego, który upamiętni wspaniałą polską wiktorię nad bolszewizmem w 1920 r. Liczymy na to, że Nagroda ‘Patrioty Roku’ przyznana w przeddzień setnej rocznicy tego wielkiego wydarzenia, będzie kolejnym krokiem w kierunku realizacji tego ważnego i na wskroś patriotycznego przedsięwzięcia.”

 

Podpisano:

Prof. Andrzej Nowak – wybitny historyk, przewodniczący kapituły

Adam Bujak – artysta fotografik, fotograf papieski

Attila Leszek Jamrozik – artysta plastyk, działacz patriotyczny

Prof. Krzysztof Ożóg – wybitny historyk i działacz katolicki

Leszek Sosnowski – prezes Wydawnictwa Biały Kruk

Komentarze

Demi J.2019.10.12 0:01
.....Partyzantka..." Piszesz, że dzień idioty? AHA, CZYLI PISZESZ O SOBIE ! Moje gratulacje, takim jesteś Lechu K.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.11 18:31
Dzień idioty!
Max Fiend2019.10.11 18:19
Wszyscy na całym świecie z zapartym tchem czekali na werdykt Kapituły jak na ogłoszenie Pokojowego Nobla a tu tylko były demoludowy oficer polityczny i piewca socjalistycznego ustroju :-D