Uwaga! Bp Mirosław Milewski zbyt łagodnie ocenia Halloween - zdjęcie
31.10.19, 11:30

Uwaga! Bp Mirosław Milewski zbyt łagodnie ocenia Halloween

21

31 października dzieci w całej Polsce są na rozmaite sposoby wciągane w tak zwane "Halloween". Młodzi Polacy przebierają się za różnego rodzaju piekielne maszkary, sięgają po symbolikę diabelską czy zgoła satanistyczną, bawią się w okultyzm, spirytyzm i czary. Katoliccy pasterze mają w tej sytuacji obowiązek napominać i wzywać do życia w ewangelicznej czystości i prawdzie.

 

W tym kontekście skandalem jest łagodna wypowiedź bp. Mirosława Milewskiego z Płocka.

Ten 48-letni biskup pomocniczy, przecież doktor nauk humanistycznych, najwyraźniej nie ma świadomości problemu, co widać w rozmowie z redaktorem Robertem Mazurkiem w radiu RMF FM. 

Szkoda, bo w tym samym wywiadzie bp mówi bardzo mądre i potrzebne słowa na temat problemu homoseksualizmu w Kościele.

"Środowiska homoseksualne w Kościele sieją ogromne spustoszenie. [...] Problemu pedofilii w Kościele, który jest nabrzmiały, jest rozwiązywany, do końca nie rozwiążemy, jeżeli nie dotkniemy problemu tego środowiska [homoseksualnego]. To są rzeczywistości w jakiś sposób powiązane - oczywiście tu nie ma przełożenia takiego zero-jedynkowego, ale one są powiązane - mówi biskup. I przyznaje, że choć nie zawsze tak jest, to jednak często skłonności homoseksualne księdza przekładają się na jego relacje z chłopcami" - powiedział.

 

Gdy idzie o Halloween, biskupowi zabrakło jednak właściwego radykalizmu Ewangelii. Oto wymiana zdań:

 

Red. Mazurek: Dzisiaj Halloween i pytanie zasadnicze - czy wszyscy mogą świętować, czy tylko moja bratanica, która ma urodziny?

Bp Milewski: Jeśli chce, niech świętuje. Każdy ma do tego prawo.

Red. Mazurek: Czyli świętowanie w Halloween nie jest grzechem?

Bp Milewski: Halloween nie jest grzechem, ale oczywiście ja do tego nie zachęcam, bo to nic dobrego.

Red. Mazurek: Dlaczego nic dobrego? Zabawa to nic dobrego?

Bp Milewski: 31 października Polacy powinni ze szczotkami, z wiadrami z wodą być na cmentarzu, myć nagrobki, stroić je i szykować się na uroczystość Wszystkich Świętych.

 

Wynika z tego, jakoby Halloween każdy mógł sobie "świętować", bo jedynym problemem jest tu "odciąganie" od grobów. Ale to przecież nie wszystko: dzieci obcują z piekielną i satanistyczną symboliką. Takich rzeczy "świętować" nie wolno; Apostoł Paweł naucza jasno, by unikać wszystkiego co ma choćby pozór zła. Potrzeba, aby biskupi wypowiadali się na ten temat bardziej radykalnie i jednoznacznie.

Tym więcej, gdy w audycji poruszają tak ważne sprawy, jak homoseksualne lobby, a tutaj bp Milewski mówi rzeczy naprawdę potrzebne. 

bsw/fronda.pl, rfm24

 

Komentarze (21):

Cool2019.10.31 15:49
booooooo!
Max Fiend2019.10.31 12:38
Nie ma świadomości problemu, bo żadnego problemu po prostu nie ma! :-D
PiotrS2019.10.31 12:24
Bardzo mądra z zrównoważona wypowiedź. Przeczytałem całą rozmowę z tym biskupem.
alcapone2019.10.31 12:23
Nawet mało się dziwię. Bo tak coś kojarzę, słuchałem jednym uchem radio katolickie, i słyszę jakiś teolog katolicki fachowo próbuje wyjaśnić, już nie pamiętam dokładnie jakiś znany cud biblijny, jako zjawisko naturalne. Co jest znanym zwyczajem choćby masonerii (i większości naukowców) która staje na głowie aby pokazać że żadnych tam cudów nie było, tylko ciemnota nie rozumie naturalnych zjawisk przyrody. A cuda były i nadal bywają, jak najbardziej, mówię to jako stary pasjonat nauki i techniki co zaczynał tę pasję dziesiątki lat temu, i kiedyś święcie wierzył w wyroki nauki. A tak przy okazji, naukowcy bardzo nie lubią się przyznawać że głupot opowiadali kiedyś. A było tego wiele. Kto pamięta "brudne, śniegowe kule"? Kto kojarzy co to miało być? Znikły bez rozgłosu. A tak przy okazji, historyczne oszustwo nauki, superoszustwo którego Kościół Katolicki także boi się ruszyć, albo źle się orientuje. Teoria ewolucji obecnie nadaje się tylko do kosza, w miarę upływu czasu jest coraz więcej danych na jej błędność, jest tego obecnie cała góra, to są Himalaje. Ale kto by się odważył. Żeby była jasność, jeszcze 20 lat temu uważałem tę teorię za oczywistość. No może nie tak do końca. Jeszcze za komuny gdzieś trafiłem na informację że niektórzy ewolucjoniści postulują teorię ewolucji w postaci szybkich przeskoków, nagle pojawiają się nowe gatunki, takie skoki. Dziwne to było i nielogiczne. Ale po latach już wiem skąd ten pomysł. Do dzisiaj nie udało się znaleźć tzw. ogniw/form pośrednich między gatunkami. To Muzeum Historii Naturalnej w Londynie powinno być nimi zasypane po sufit. A nie jest, bo nie ma czym zasypywać, pełna klapa, absolutna kompromitacja nauki. A szukają intensywnie już od czasów Darwina, bo od razu było wiadomo że jak się nie znajdzie to teoria padnie.
alcapone2019.10.31 12:33
Jakby kto nie rozumiał, szukają tych pośrednich już półtora wieku, cały glob ziemski już przekopali. I nic. Przy okazji wykopali tysiące skamielin dinozaurów w znakomitym stanie, w podejrzanie dobrym stanie biorąc pod uwagę że podobno one wyginęły dziesiątki milionów lat temu. No i nie mamy co jasne wyjaśnienia jak głęboko przed śmiercią zakopywały się owe dinozaury. Bo jeżeli założyć erozję i spływanie do morza warstwy gleby na poziomie 1/10 milimetra rocznie, to od czasu zagłady dinozaurów ( 65 milionów lat temu ) powinna ubyć warstwa gleby gruba na zaledwie 6,5 kilometra. No i co misie gumisie? :)))
Tadeusz 2019.10.31 13:35
Krakowski rynek w średniowieczu był 8m pod płytą dzisiejszego a ty twierdzisz, że powinien być ponad. Ciekawe. Twoj grób po 40 latach będzie porośnięty mchem a mówimy o 65 mln lat.
katolik2019.10.31 12:39
wszystkie teorie o powstaniu zycia nie przetrwają,bo jest oczywiste i niepodważalne że to dzieło Boga
lady chapel2019.10.31 12:10
Mam w domu Dziady Mickiewicza. Dziś je spalę. Na wszelki wypadek Wiedźmina też. I Trylogię, bo tam Horpyna się pojawia. I Akademią Pana Kleksa
PiotrS2019.10.31 12:23
:))) piękne
katolik2019.10.31 12:08
Jeżeli biskup czy ksiądz z pierwszych stron nie ma nic mądrego do powiedzenia, czy do nauczenia ,to niech lepiej się nie odzywa i nie traktuje katolików ani wiary katolickiej jak idiotów!!! Nawet swoim marnym zdaniem niech nie próbuje zmienić Prawdy o Chrystusie,jezeli to go przerasta ,to niech zrezygnuje,ale nie zachowuje się jak marioneta, Zachowuje się jak facet ,którego nie stac na twardą jednoznaczną postawę, Bądź jak Piotr nie jak Judasz.żenuła ….
Tadeusz 2019.10.31 12:07
Halloween anglosaskie święto przesilenia jesiennego, takie Polskie dziady. Obchodzili w średniowieczu w krajach anglosaskich. W Anglii po przejściem na Anglikanizm wszystkie stare tradycje kojarzone z katolicyzmem został wypleniony. Przetrwał w katolickiej Irlandii skąd wraz z imigrantami przeniknął do Ameryki. Lewak.
Topek2019.10.31 12:03
A modlitwy do Świętych to nie wywoływanie duchów ?
xxxxx2019.10.31 12:24
Jak Pan Jezus podczas przemienienia rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem to też wywoływanie duchów było?
Topek2019.10.31 12:32
To są zwykłe bajki bo ani duchów nie ma ani Jezus nie rozmawiał z tymi dwoma
sp2019.10.31 12:41
Bajki to sam opowiadasz. A Ewangelie są źródłami historycznymi, potwierdzajacymi się
Topek2019.10.31 13:21
Pełna magi i czarów a kazdą przepowiednie można do czegoś dopasować. Nic się naukowo nie potwierdza dlatego nawet kościół nazywa się to wiarą
katolik2019.10.31 12:02
ten biskup jest symbolem braku radykalizmu w Kościele w obronie Jezusa Chrystusa ,właśnie przez biskupów przez Episkopat,to jest najbardziej żenujace i trudno w to uwierzyć.Dlaczego biskup, na takim stanowisku, zachowuje się i ma zdanie jak człowiek uwsteczniony w wierze.Czyzby przymiarka do pójścia na układ z protestantami i czarownikami ? Proszę się nie ośmieszać i niech Episkopat nie myśli ,ze ludzie nie widza jego bierności w tym czym powinien być przywódcą,żenuła….
Pisbusters2019.10.31 12:01
Już widzę ten strach w oczach katoli gdy patrzą na tę diabelską dynie z czarnymi zębami którymi fronda ich straszy
frondziarskie bzdury2019.10.31 12:00
Wies2019.10.31 11:58
Nic dobrego czyli zło, czyli grzech, pytanie tylko czy śmiertelny czy powszedni a więc jeśli ktoś wzywa szatana albo duchy zmarłych to chyba to "nic dobrego".
lady chapel2019.10.31 11:48
A co z jasełkami?