USA żąda śledztwa ws. Nawalnego. Mocne słowa sekretarza stanu - zdjęcie
25.08.20, 21:07Fot. screenshot - Polsat News

USA żąda śledztwa ws. Nawalnego. Mocne słowa sekretarza stanu

1

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wydał oświadczenie, w którym zapowiada, że Stany Zjednoczone poprą wezwanie do przeprowadzenia wszechstronnego dochodzenia ws. próby otrucia Aleksieja Nawalnego, z którym wystąpiła Unia Europejska.

Amerykański sekretarz stanu podkreśla w swoim stanowisku, że Stany Zjednoczone są zaniepokojone wstępnymi wnioskami niemieckich lekarzy, wedle których rosyjski opozycjonista został otruty.

- „Rodzina Nawalnego i naród rosyjski zasługują na przeprowadzenie pełnego i przejrzystego śledztwa oraz pociągnięcie do odpowiedzialności osób zaangażowanych. Myślami jesteśmy przy rodzinie Nawalnego i mamy nadzieję, że w pełni wyzdrowieje” – podkreśla Mike Pompeo.

Niemieccy lekarze, którzy opiekują się Aleksiejem Nawalnym przekazali dziś, że badania potwierdziły przypuszczenia współpracowników opozycjonisty o tym, że został on otruty. Nie jest jeszcze jednak znana konkretna substancja, która została mu podana.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (1):

Szybka Randka2020.08.25 22:02
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl