USA: Strzelanina w szkole, nastolatek nie żyje - zdjęcie
08.05.19, 06:00Fot. Edward Kimmel via Flickr, CC BY-SA 2.0

USA: Strzelanina w szkole, nastolatek nie żyje

1

W strzelaninie w jednej ze szkół w amerykańskim stanie Kolorado zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych. Policja zatrzymała dwóch nastoletnich sprawców.

Do strzelaniny doszło w STEM School Highlands Ranch na przedmieściach Denver. Dwóch uzbrojonych uczniów weszło do budynku i zaczęło strzelać do osób znajdujących się w klasach gimnazjalnych. W ciągu dwóch minut na miejsce przyjechały wozy policyjne. - Policjanci byli na miejscu niemal natychmiast, bo mamy posterunek niedaleko szkoły, w okolicy był też patrol. Dwaj podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni na aresztu - informowała zastępczyni szeryfa Holy Nicholson-Kluth.

Napastnikami byli uczniowie starszych klas. Jeden ukończył 18 lat, drugi jest nieletni. Żaden z nich nie odniósł obrażeń. W strzelaninie zginął 18-latek. Ośmioro rannych uczniów przewieziono do szpitali. Życie żadnego z nich nie jest zagrożone.

Zaraz po wybuchu strzelaniny część uczniów sama uciekła z budynku, pozostali zostali przewiezieni autobusami do osobnego budynku, w którym czekali na rodziców. Na zdjęciach z ewakuacji widać, jak małe dzieci wyprowadzane są ze szkoły z rękami podniesionymi do góry.

Motyw sprawców nie jest znany. Policja przeszukała ich domy oraz samochód, którym przyjechali na miejsce.

dam/IAR - Polskie Radio

Komentarze (1):

wwwww2019.05.8 6:14
Jak to prawactwo i nacjozwierzęta krzyczały: LEGALNA BROŃ DLA KAŻDEGO BEZ BADAŃ LEKARSKICH, POZWOLEŃ, ZAŚWIADCZEŃ O NIEKARALNOŚCI, SZKOLEŃ. etc etc