Pomysł, aby Donald Tusk w 2020 r. został prezydentem Polski ma więcej przeciwników niż zwolenników- podaje "Rzeczpospolita", prezentując wyniki sondażu, w których zapytała Polaków o ewentualną przyszłość przewodniczącego Rady Europejskiej w polskiej polityce. 

"Czy Donald Tusk powinien startować w wyborach prezydenckich w 2020 roku?"-zapytano respondentów w badaniu. 43 procent ankietowanych odpowiedziało na to pytanie przecząco. Przeciwnego zdania było 39 procent badanych. 18 procent respondentów nie ma zdania na ten temat. 

Co znamienne, najwięcej przeciwników Donald Tusk ma wśród ludzi poniżej 25. roku życia. Ponad połowa, bo 51 procent badanych z tej grupy wiekowej odpowiedziało, że nie chcieliby, aby szef Rady Europejskiej został prezydentem RP. 

Od pewnego czasu często spekulowano na temat ewentualnego startu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w 2020 r. Przewodniczący Rady Europejskiej udzielił niedawno dość ciekawej odpowiedzi na ten temat. 

"Gdyby Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować w wyborach prezydenckich, to stanął bym do takiego pojedynku"-stwierdził Tusk w wywiadzie dla TVN24. Przypomnijmy, że przed dwoma tygodniami, w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński poinformował, że kandydatem partii rządzącej na prezydenta jest i będzie pełniący ten urząd od 2015 r. Andrzej Duda. 

yenn/Rp.pl, Fronda.pl