03.08.17, 19:45Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0 / screenshot YouTube

'Tusk jest notorycznym kłamcą smoleńskim!'

„Donald Tusk był tego świadkiem. Naczelny kłamca Rzeczpospolitej, Niestety jest zbyt wiele dowodów na jego kłamstwa. Wielu z nas nagrywało te kłamstwa i Tusk wiedział, że rodziny zostały postawione w sytuacji, w której zabroniono otwierania trumien” - mówił Piotr Walentynowicz o słowach Donalda Tuska, który po wyjściu z Prokuratury Krajowej stwierdził, że nie istniał zakaz otwierania trumien ofiar katastrofy Smoleńskiej.

Gościem TVP Info był dziś Piotr Walentynowicz. Podczas rozmowy, która dotyczyła przesłuchania w Prokuraturze Krajowej Donalda Tuska, wnuk Anny Walentynowicz stwierdził:

Donald Tusk jest notorycznym kłamcą smoleńskim, jeśli mówimy o zakazie otwierania trumien. To Donald Tusk, na nasze życzenie, organizował spotkania z rodzinami. Na pierwszym spotkaniu w towarzystwie Ewy Kopacz i Tomasza Arabskiego, kopacz tłumaczyła wyraźnie, że takie są przepisy i trumny nie mogą i nie będą otwierane”.

Walentynowicz podkreślił, że wielokrotnie był świadkiem kłamstw Donalda Tuska. „Uczciwy człowiek nie musi kłamać” - stwierdził. Zaznaczył także, że Tusk angażował wszystkie państwowe mechanizmy, aby okłamywać cały naród. Słowa Tuska o patrzeniu w oczy Jarosławowi Kaczyńskiemu, Walentynowicz skwitował:

Nie widziałem nigdy, by Donald Tusk był w stanie spojrzeć komuś w oczy. Gdy próbowałem mu spojrzeć w oczy, to miał tak rozbiegane, że nie był w stanie tego zrobić”.

dam/TVP Info,Fronda.pl