03.07.20, 08:00Rafał Trzaskowski, Donald Tusk/Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Trzaskowski o uśmiechach i wyciągniętej ręce, a jego zaplecze- agresja i pogarda dla Polaków

1.Politycy Platformy bardzo często w publicznych wypowiedziach nawoływali do polityki uśmiechów i wyciągniętej do zgody ręki, a w praktyce byli pełni agresji i pogardy do swoich konkurentów politycznych i ich zwolenników.

Celował w tym Donald Tusk, szczególnie po przeniesieniu się do Brukseli cały czas przypomniał jak to w krajach Europy Zachodniej ludzie są uśmiechnięci, podczas gdy w Polsce jego zdaniem dominuje „ponuractwo i niechęć do drugiego człowieka”.

W takie tony uderza także uczeń Tuska- Rafał Trzaskowski, który wspomagany przez doradców Igora Ostachowicza i Sławomira Nowaka (spece od propagandy u Donalda Tuska), także na wiecach wyborczych, mówi o uśmiechach i wyciągniętej ręce, co ponoć charakteryzuje jego zwolenników, szerzej wyborców Platformy.

2. Tyle tylko, że na tych samych wiecach towarzyszą Trzaskowskiemu jego koledzy partyjni Sławomir Nitras i Agnieszka Pomaska, którzy wręcz popisują się brakiem tolerancji i agresją wobec tych uczestników, którzy krytykują kandydata Platformy.

Ba sam Trzaskowski bardzo często arogancko zachowuje się wobec krytycznych wobec niego uczestników spotkań wyborczych, atakuje dziennikarzy, którzy zadają mu niewygodne pytania.

Na przykład na spotkaniu w Płocku, dziennikarza lokalnego portalu, który zadał mu pytanie o częste zrzuty nieoczyszczonych ścieków do Wisły, które zanieczyszczają rzekę także w tym mieście, zaatakował odpowiedzią „że te wybory są także o to aby tego rodzaju pytania nie mogły być zadawane”.

Ta kuriozalna wypowiedź Trzaskowskiego, atakująca wolność dziennikarską przeszłaby kompletnie bez echa gdyby nie dziennikarze telewizji publicznej, którzy ją zarejestrowali i upublicznili ale jakiegoś szczególnego zainteresowania nimi „braci dziennikarskiej”, nie ma.

3. Posłowie Platformy Sławomir Nitras i Agnieszka Pomaska, idą znacznie dalej, na wiecach Trzaskowskiego podchodzą do tych uczestników, którzy protestują i atakują ich słownie, straszą sądami, filmują, a czasami nawet atakują fizycznie.

Na jednym z takich wieców Sławomir Nitras, chcąc sprowokować awanturę wyrwał z ręki uczestnika wiecu wuwuzelę, niszcząc ją na jego oczach, co więcej człowieka, który domagał się zwrotu swej własności, zaczął filmować i straszyć sądem.

Na kolejnym wiecu poseł Nitras wybrał sobie jako obiekt szczególnego zainteresowania starszego pana z jak się wydaje dwójką wnucząt i wręcz ścigał go przez kilkaset metrów jednocześnie filmując, tylko dlatego, że skrytykował to co mówił na wiecu Rafał Trzaskowski.

Wczoraj na terenie oczyszczalni Czajka, gdzie Rafał Trzaskowski miał konferencję prasową, Poseł Nitras fizycznie zaatakował posła Kaletę, nie pozwalając mu wejść po schodach i dojść do miejsca, gdzie to spotkanie z dziennikarzami się odbywało.

4. Z kolei Agnieszka Pomaska, próbowała wyrwać kabel zasilający prądem głośnik, którego używali protestujący na wiecu wyborczym Rafała Trzaskowskiego, doszło do przepychanek, a posłanka zaczęła udawać pokrzywdzoną tym incydentem.

Zresztą ta dwójka posłów towarzyszy Rafałowi Trzaskowskiemu we wszystkich otwartych spotkaniach wyborczych, przemieszczają się busem z kandydatem Platformy na prezydenta.

Krążą po obrzeżach wieców ich kandydata i wyszukują protestujących, żeby ich prowokować, a następnie filmować i straszyć procesami w sądach i wysokimi karami finansowymi.

5. To zadziwiająca sprzeczność widoczna wręcz na pierwszy rzut oka, Rafał Trzaskowski na wiecu mówi o polityce uśmiechów i gestach życzliwości wobec wszystkich Polaków, a na zapleczu jego ludzie, prominentni politycy Platformy, agresywnie i bez żadnych skrupułów, atakują tych, którzy ośmielają się być niezadowoleni z tego o czy mówi kandydat na prezydenta z ramienia tej partii.

To także wyjątkowo obrzydliwa zagrywka PR-owców Platformy ale dzięki mediom publicznym można było ją obnażyć i pokazać Polakom jak wyglądałaby Polska, gdyby wybory prezydenckie wygrałby kandydat tej partii.


Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Zbych2020.07.3 20:05
Walter ty jesteś na haju.co ty wypisujesz?Twój trzasniety kłamie tak jak ty i dlatego już tylko w dół.
Zbych2020.07.3 20:02
Szydercy i dziady.klamczuchy. Trzasniety juz tylko w dół.
kolo2020.07.3 13:25
A co z jego żoną z ratusza
Maria2020.07.3 12:13
Nie znoszę tych sztucznych uśmiechów. Tusk ile razy powiedział coś wrednego, zaraz okraszał to uśmiechem. Nigdy tego nie zapomnę
Roman2020.07.3 11:45
Jak się widzi te wredne , fałszywe gęby to od razu czuje człowiek wstręt do tych ludzi. To nie tylko marionetki, bez wiedzy, inteligencji i honoru. To zdrajcy Polski.
Walter2020.07.3 10:11
Andrzej Duda nie zgodził się na debatę w TVN, gdyż wiedział, że by ją przegrał. Obawiał się kłopotliwych pytań dotyczących np. wielokrotnego łamania konstytucji (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190), czy niezrealizowanych obietnic wyborczych z 2015 r. W TVP wszystkie pytania miał wcześniej uzgodnione i przeanalizowane w swoim sztabie wyborczym. W TVN odbyta debata spowodowałaby przegranie wyborów przez niego. Wyborcy zobaczyliby Andrzeja Dudę, który nie wie co odpowiedzieć na zadane pytania. Oceniam Andrzeja Dudę jako najgorszego polskiego Prezydenta od 1989 roku. Jeśli wygra wybory prezydenckie, to przez następne 5 lat będzie łamał konstytucję pod dyktando Jarosława Kaczyńskiego. Sądy będą opanowane przez PiS. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków tj. francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Jeśli wygra wybory, to będzie samodzielny i niezależny. Będzie kontrolował rządzących i nie pozwoli na dalsze łamanie praworządności.
Roman2020.07.3 11:47
Aby wypowiadać się na temat konstytucji to po pierwsze, trzeba mieć rozum, trzeba rozumieć co jest napisane w niej , i trzeba mieć odrobinę inteligencji. A tobie brakuje wszystkiego. Ale masz szansę to naprawić, odrzuć GW, przestań oglądać tvn a bedzie o wiele lepiej. Życzę ci tego z całego serca.
ale zgrywus - lemingi to kupią2020.07.3 9:53
a jeszcze niedawno młody Cyrankiewicz , podobno, miał ucinać rękę PISkom
Dell2020.07.3 9:52
Dobrani jak w korcu maku. Każdy z przylepionym, sztucznym, nieszczerym uśmiechem.
ile palców w POplatfusa Cykora Łapsku2020.07.3 9:50
Sześć; jeden paluch - to Nitras; drugi paluch - to Człapka ( Trzaskowski to tchórz); trzeci paluch - to Pomaska; czwarty paluch - to Joński ( z żonką uczciwą); piąty paluch - to różowy Kierwiński; szósty paluch - to ociekając Sok z Buraka
a co z palcem środkowym- uciął PIAR2020.07.3 9:45
od razu złapałem się za kieszeń, a drzwi mieszkania zabarykadowałem
Anonim2020.07.3 8:52
Pomaska i Nitras, to portrety zaplecza naszej pacynki. Swoją drogą zabawne zdjęcie, dokładnie pokazuje co tam Trzaskowski ma między uszami!
fekalia ubecko niemieck,ie2020.07.3 8:11
DUDA TO POLSKA ….trzaskowski ..tusk…budka z wodoglowiem to poniemiecko ubeckie fekalia …posolite odpady do utylizacji…fack germans
cora2020.07.3 8:52
Pereira już cię do pracy wysłał.
Jan Radziszewski2020.07.3 8:09
Jak szeryf PO Donald Tusk najbliższy współpracownik żyda Antychrysta Antonio Tajaniego syna Bp i hebrajskiej zakonnicy wraz nim wybiera się do PIEKŁA to i jego najbliższe zaplecze w Polsce również + Ap 19:19-21 19. I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. 20. I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. 21. A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.
jarek2020.07.3 10:01
Ale od uczciwego przedsiębiorcy Tanajno to ty się odczep. Sam na niego głosowałem.