Trump: 'Nasze siły są gotowe. Mam nadzieję, że Kim Dzong Un znajdzie inną drogę' - zdjęcie
11.08.17, 17:18Zdj. Trump: Michael Vadon, lic. CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons, Un: Zennie Abraham, CC BY ND 2.0, Flickr

Trump: 'Nasze siły są gotowe. Mam nadzieję, że Kim Dzong Un znajdzie inną drogę'

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump ostrzega Koreę Północną, że siły USA są w pełni gotowe na wypadek, gdyby Pjongjang miał "postąpić niemądrze".

"Rozwiązania militarne są teraz w pełni gotowe, załadowane i zaryglowane, gdyby Korea Północna miała postąpić niemądrze. Miejmy nadzieję, że Kim Dzong Un znajdzie inną drogę!"- napisał amerykański przywódca na Twitterze.

Agencja Reuters podkreśla natomiast, że dzień wcześniej sekretarz obrony USA, gen. James Mattis zapewniał, że Stany Zjednoczone skupiają się na dyplomacji w relacjach z Koreą Północną, a scenariusz konfliktu zbrojnego byłby "katastrofalny".

Trwa eskalacja napięcia w relacjach między Waszyngtonem a Pjongjangiem. Korea groziła USA atakiem na wyspę Guam, a w odpowiedzi na to prezydent Trump ostrzegał, że państwo Kim Dzong Una czeka "ogień i gniew, jakich świat nigdy nie widział". Wczoraj amerykański przywódca stwierdził, że słowa te mogły być zbyt łagodne i dodał:

„Jeśli władze Korei Północnej tylko pomyślą o zaatakowaniu nas albo naszych sojuszników, to powinny być bardzo zaniepokojone, bo wtedy przytrafią im się takie rzeczy, jakie im się nie śniły”.

JJ/Twitter, PAP, Fronda.pl