'To kontynuacja Dobrej Zmiany'. Znamy skład NOWEGO RZĄDU! - zdjęcie
08.11.19, 20:00zdj. screen TVP Info

'To kontynuacja Dobrej Zmiany'. Znamy skład NOWEGO RZĄDU!

38

Po nieco ponad trzech godzinach zakończyła się narada PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rzecznika rządu, Piotra Muellera, premier Mateusz Morawiecki przedstawił skład i strukturę nowego gabinetu. 

"Rząd ma charakter w dużej mierze kontynuacyjny. To jest kontynuacja dobrej zmiany. Chcemy zrobić wszystko, by sytuacja Polaków za cztery lata była lepsza. (…) Chcemy dokonać postępu i odeprzeć niebezpieczeństwa"-podkreślił na konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie PiS lider partii, Jarosław Kaczyński. W podobnym tonie wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki, który zauważył, że Polacy powierzyli PiS samodzielne rządy już drugi raz, dlatego partia chce kontynuować swoje zapowiedzi i programy. 

"Chcemy, by Polska była jak największym, najsilniejszym krajem. Chcemy, by dobre rządzenie było podstawową przesłanka do wzmacniania polskiego państwa"-podkreślił Morawiecki, po czym przedstawił skład nowego rządu. Tak jak zapowiadano wcześniej, Prezesem Rady Ministrów pozostał Mateusz Morawiecki. 

Piotr Gliński, tak jak i w poprzedniej kadencji, pokieruje resortem kultury i dziedzictwa narodowego, pozostaje również wicepremierem. 

Swój dotychczasowy resort nauki i szkolnictwa wyższego, a także funkcję wicepremiera utrzyma również Jarosław Gowin

Zmiay nie obejmują także Ministerstwa Obrony Narodowej, którym w dalszym ciągu kierował będzie Mariusz Błaszczak. 

Mariusz Kamiński będzie szefem MSWiA i koordynatorem służb specjalnych. 

Ministrem Spraw Zagranicznych pozostaje Jacek Czaputowicz. W tym kontekście premier Morawiecki zapowiedział, że w KPRM powstanie "pion europejski", za którego pracę odpowiedzialny będzie Konrad Szymański.

Oto dalsze nominacje:

Ministerstwo Rolnictwa - Jan Krzysztof Ardanowski.

Ministerstwo Rozwoju – Jadwiga Emilewicz.

Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej - Marek Gróbarczyk.

Resortem Finansów pokieruje Tadeusz Kościński. Jerzy Kwieciński odchodzi z rządu.

Zmieniona zostanie struktura Ministerstwa Środowiska. Resort będzie podzielony na dwie części. Połowę obowiązków przejmie resort pod wodzą Michała Wosia, zaś Michał Kurtyka będzie odpowiedzialny za sprawy klimatyczne, m.in. program „czyste powietrze”.

Andrzej Adamczyk nadal będzie kierował Ministerstwem Infrastruktury, zaś Łukasz Szumowski- resortem zdrowia

Ministerstwo Cyfryzacji - Marek Zagórski.

Szef KPRM - Michał Dworczyk.

Ministerstwo Sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro. 

Zmieni się minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Bożenę Borys-Szopę zastąpi Marlena Maląg. Dariusz Piontkowski utrzyma Ministerstwo Edukacji

Powstał również nowy resort odpowiedzialny za nadzór nad spółkami Skarbu Państwa. Pokieruje nim Jacek Sasin. 

Premier Morawiecki nie mógł ujawnić dziś nowego ministra sportu

yenn/Fronda.pl

Komentarze (38):

Jasiek2019.11.9 11:01
no cóż, na tyle tylko pozwolili górale ze wzgórz, trzeba to uszanować, rządzenie pod dyktando korporacji nie jest łatwe
gumowa kaczka2019.11.9 9:57
mateusz alibaba i 40 rozbójników -pilnujcie portfeli
Urszula2019.11.9 9:28
Rząd nieudaczników, złodziei i pijaków. Część z nich powinna najpierw na odwyk trafić. Sasin dostał fuchę więc zatrudni krewnych i znajomych. Musi coś z tego poświęcenia dla Polski mieć
Lady Chapel2019.11.9 9:10
Wybrał prezes nam premiera. To co wybrał czyta tera. Oni bendom jak te wieże. I się uczom jak harcerze. Oni bendom. Mojom srebrnom
Lennon2019.11.9 2:47
Bieda się skrada. Pińcetplusy wkrótce zakwiczą, że Chesterfieldy i Harnasie zdrożały. A ja już firmę przeniosłem do Czech, nie chce mi się na Piotra Nowaka, Banasiową Republikę i Kuchcińskiego robić.
gumowa kaczka2019.11.9 10:06
Banasiowa republika -trafiłeś w punkt,zaorałeś -pozdrawiam
loki2019.11.9 1:15
Mateusz Pinokio obiecuje, będziemy więcej doić!
Oszywna kacza mordka2019.11.8 23:55
Bankster, co kazał Polakom zapier­dalać za miskę ryżu. No #DobraZmiana po chu­ju!
Lech Keller-Krawczyk żyd homo pedofil2019.11.8 22:51
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata" ... Jest 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd - "genetyk słowianszczyzny" 𝐧𝐢𝐤𝐭 (tu ma racje) żyje w tzw. lala land. Jest tak przewidywalny jak spłuczka u mnie domu, jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
bezlitosny internauta2019.11.8 22:11
W trakcie konferencji dotyczącej składu rządu prezes PiS Jarosław Kaczyński wymienił kilka słów z rzecznikiem Piotr Müllerem. Po chwili rzecznik zwrócił uwagę premierowi, że ten zapomniał wymienić nazwiska szefa MON. "Na prośbę paradyktatora Kaczyńskiego poprawiać premiera w trakcie konferencji na żywo to jednak szczyt upokorzenia tego ostatniego" - skomentował Cezary Tomczyk, poseł PO i były rzecznik rządu Ewy Kopacz.
2019.11.8 22:10
Piotrowski ja cię podziwiam. Większego świra niż ty, to nie poznałem...
popiełuszko6662019.11.8 22:14
Wyp....aj, lewacki szczurze!
592019.11.8 22:43
bez nas ten f rynsztok zdechl by juz wracaj do piekla falszywy psie
anonim2019.11.8 22:07
rotacja świńskich ryjów przy korycie! i nie zmieni się nic... mafia rządzi!!!
592019.11.8 22:41
niezle okreslenie knurow
Andrzej2019.11.9 10:59
Przecież Karlsson zawsze tak mówi,nic dziwnego.
Agnieszka2019.11.8 21:17
Za "pion europejski" odpowiedzialny będzie Konrad Szymański a za resztę czyli sprawy związane z 447 z USA i Izraelem Czaputowicz? No to niepodległość i byt finansowy mamy pozamiatany a nasi żołnierze będą zaczynać III wojnę światową w Iranie.... Makabra. Mogliby to chociaż ogłosić za parę dni, żeby nie psuć 11 listopada.
Jack Em2019.11.8 21:09
Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyśają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
Pisbusters2019.11.8 21:09
Oni z POKO są dziś największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski – rozumianym nie tylko jako ochrona nienaruszalności naszych granic, lecz także jako destabilizacji pozycji międzynarodowej Polski i jej rozwoju gospodarczego. To zdrajcy narodu polskiego !
MirekT2019.11.9 1:06
Zmień dilera bo ten to Ci podróby sprzedaje i strasznie BREDZISZ!!!
ridado2019.11.8 21:07
Polacy, czy chcecie by Polska szybciej dogoniła Niemcy w poziomie życia ? To przestańcie głosować na polityków PO, bo ci ludzie nic innego nie robią tylko wam w tym przeszkadzają !!!
MirekT2019.11.9 1:13
Ty synu chłopa pańszczyżnianego, do żadnego poziomu nie dojdziesz w swojej zapomnianej wsi gdzie wrony zawracają, a PKS dawno przestał dojeżdżać.
arbiter elegancji2019.11.8 21:07
> m.in. program „czyste powietrze”. Który działa tylko w pisowskich propagandowych przekaziorach. Jest coraz gorzej, gorzej niż za rządów Tuska. https://www.green-news.pl/465-w-polsce-bycie-skraca-zycie
Jack Em2019.11.8 21:11
Ty idioto, ten program realizują samorządy !!!
bezlitosny internauta2019.11.8 22:10
Od sierpnia tego roku.
Piotr Nowak2019.11.8 21:06
Panie premierze Morawiecki, po sformuowaniu nowego rządu, prosimy jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla dużych miast w Polsce. Mieszkańcy tych miast nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali ! Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją !
MirekT2019.11.8 21:44
Nowak, Nie myślisz, że jako bezrobotny z prowincji nie powinieneś doradzać premierowi? Podatków nie płacisz to zamknij ryj.
Bolek elektryk2019.11.9 8:15
A moze ty mendo zamkniesz wreszcie swoj ryj.
Igor Seruga2019.11.8 22:19
Proponuje zakasać rękawy i wziać sie do roboty, to też nie będzie Cie obchodziła najniższa krajowa. Przykro mi, że zarabiasz mało, ale trzeba było sie uczyć. A w dużym miescie i tak sobie nie dasz rady, więc nici z marzeń człowieku, który ze strachu podszywa sie pod innych.
MirekT2019.11.9 1:03
Agnieszka Szacun!!! Pozdrawiam.
Bolek elektryk2019.11.9 8:18
Piotr uzasadnil dlaczego i nic o wlasnych zarobkach nie wspomnial
www2019.11.9 8:21
Tylko frustrat zawiedziony własnym nieudacznym życiem mógł coś takiego napisać. Agnieszka ma rację. Kogo normalnie zarabiajacego obchodzi najniższa krajowa?
Bolek elektryk2019.11.9 13:09
Wariat ,Ty sam nie wiesz co piszesz.Rzecznik prasowy Agnieszki Dz.
592019.11.8 22:36
ten program g warty
Bolek elektryk2019.11.9 8:14
Napewno ci co otwarcie mowia ze 500+ to lapowka powinni z tego zrezygnowac.
58/92019.11.8 20:21
za pol a moze za rok bedzie wymiana, zlotousty wyleci a wejdzie nowa miotla msciwy pamietliwy ziobro , zjego obsecjami paranoik
Piotr Nowak2019.11.8 21:04
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
58/92019.11.8 22:23
prawda boli kazdego knura pisowskiego ze swojego bachora nazywac debilkem to trzeba miec dobrze naj,,,ne , czego mozna oczekiwac po knurze