To już pewne! Rodziny VIP-ów zapłacą za lot rządowymi samolotami - zdjęcie
30.07.19, 10:44zdj. screen Youtube/Polskie Radio

To już pewne! Rodziny VIP-ów zapłacą za lot rządowymi samolotami

12

Rodziny osób uprawnionych do przelotów rządowymi samolotami, które będą przebywały na pokładzie w innej formule niż oficjalna delegacja Kancelarii Premiera, zapłacą za lot.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował o tym, że na mocy znowelizowanego zarządzenia rodziny osób transportowanych rządowym samolotem przebywające na jego pokładzie w innej formule niż skład oficjalnej delegacji, będą ponosiły koszty tej podróży

O nowelizacji zarządzenia dotyczącego takich podróży poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. - Odpłatność, o której mowa, będzie stanowiła średnią wartość kosztu biletu lotniczego na danej trasie. Te koszty będą wyliczane przez Biuro Finansów w porozumieniu z Biurem Dyrektora Generalnego - powiedział.

Michał Dworczyk poinformował o zmianach szefów Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Sejmu i Senatu oraz ministerstwo obrony narodowej. Poprosił także o rozważenie wprowadzenia podobnych regulacji w dokumentach wymienionych jednostek.

O stworzenie przepisów regulujących loty służbowe zwrócił się do szefa KPRM i ministra obrony narodowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

To reakcja na medialne doniesienia o tym, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach Centrum Informacyjne Sejmu podało, że w zamian za 23 loty samolotem rządowym marszałek wpłacił 5 tysięcy złotych na Klinikę Budzik oraz 10 tysięcy na Caritas Polska. W piątek klub parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska złożył wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (12):

BiletLotniczyNaKażdePierwszeDzieckoPiSowskiejKasty2019.07.30 23:11
Ręczne sterowanie składem pasażerów linii lotniczych w Polsce przez Breżniewa z Żoliborza. W jakim my kraju żyjemy? Przecież codzienność pisowska jest tak pełna absurdów (proszę złożyć wniosek o tańszy prąd, bo inaczej zapłaci pan drożej!), że Bareja miałby materiału na 100 filmów.
Zofia2019.07.30 21:07
Ale czy w ogóle powinien być taki temat, że rodziny latają rządowymi samolotami?Takie przeloty nie powinny mieć miejsca kategorycznie. Samolot rządowy to samolot rządowy, naszego państwa i powinien być wykorzystany tylko i wyłącznie przez polityka, koniec kropka.
Jarek2019.07.30 15:27
Ale do kasy Państwa, a nie na Caritas! Za te wojaże płacą podatnicy a nie Caritas.
Andrzej Malik2019.07.30 14:33
...no cóż, ludzie cywilizowani wiedzą, że np. nie powinno wynosić się jedzenia ze szwedzkiego bufetu, i przekazywać rodzinie. Wiedzą też, że mimo tego iż jedzie pociąg to nie można powiedzieć "biorę rodzinę, bo mi się ten pociąg należy". Tymczasem jest sukces, że ktoś zauważył, że amator nastoletnich Ukrainek rąbie w rogi suwerena. Brawo!
jozef2019.07.30 11:40
Nie rozumie dlaczego rodziny polityków mają latać służbowymi samolotami.
Lubieżny Zenon2019.07.30 11:33
Brawo! A przecież pisowcy nie musieliby zwracać kosztów przekrętów transportowych, i co by im kto zrobił? Im się to po prostu należy! A mimo to wyłożą ze swoich. To kolejny cios dla totalnych! Leżą na łopatkach. Tak przy okazji, to też lubię zabawić się z Ukrainkami, ale dla uniknięcia kłopotów zawsze sprawdzam i potwierdzam brak przeciwwskazań wiekowych panny do czynności seksualnych.
Hila2019.07.30 18:33
I co lepiej ci po takiej zabawie obyś nie skończył jak Leszek. A może powinieneś , bo jak widac rozumu brak.
edi2019.07.30 11:21
BRAWO ! KOCHAM PiS - TAK TRZYMAĆ !
Gniewko syn rybaka2019.07.30 11:09
Kolejny sukces dobrej zmiany znaczy się! Totalni na łopatkach!
Hila2019.07.30 18:30
Rozumiem że córka Tuska i jej narzeczony też uiszczą za loty z tatusiem. No i sprawdzone zostaną wszystkie przeloty PO.
lolek kremowka2019.07.30 11:07
Przecież marszałek Polski - pan Kuchciński, to były hipis :) Nie wierzę by mógł oszukiwać :) :) Podobno miał ksywę CZŁONEK :) :) :)
Lubieżny Zenon2019.07.30 11:34
Pan Kuchciński nie oszukuje! Po prostu czerpie garściami ponieważ mu się to jak członkowie PiS po prostu należy.