To już pewne. Prezydent potwierdził datę wyborów - zdjęcie
06.08.19, 20:17Zdj. Prezydent.pl, edytowane

To już pewne. Prezydent potwierdził datę wyborów

12

Prezydent Andrzej Duda podpisał już zarządzenie w sprawie daty jesiennych wyborów parlamentarnych. Polacy wybiorą posłów i senatorów 13 października. 

O podpisie prezydenta poinformował jego rzecznik prasowy, Błażej Spychalski. 

W piątkowym wywiadzie dla Polsat News prezydent Andrzej Duda poinformował, że zarządzenie wyborów nastąpi niezwłocznie po tym, jak otrzyma opinię PKW do projektu postanowienia ws. zarządzenia wyborów. Zdradził wtedy, że we wniosku do PKW wskazał niedzielę 13 października jako datę wyborów parlamentarnych, bo chciałby, żeby kampania wyborcza była jak najkrótsza.

- Myślę, że Polakom też zależy na tym, żeby spory polityczne, które w czasie kampanii są czymś naturalnym, ale ludzie nie przepadają za takimi sporami, żeby one zostały jak najszybciej zakończone - podkreślił z kolei w rozmowie z dziennikarzami podczas niedzielnej wizyty w Nowym Targu.

Jak zaznaczył, takim końcem są właśnie wybory. - Bo wiadomo, że wcześniej jest ogień kampanii, zawsze wtedy polityka jest ostrzejsza. Chciałbym, żeby ten okres był jak najkrótszy, stąd ta data - wskazał prezydent.

yenn/IAR, Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (12):

nikt2019.08.7 7:02
A Tusk latał za Bieńkowską . POdobno
Urszula2019.08.7 6:53
Lewicowy ciemnogród żyjący urojeniami wnuka rabina z dziewietnastego wieku w ciągłej ekstazie. Ta marksistowska ciemnota uważa że marszałek sejmu powinien podróżować dyliżansem jak na dzikim zachodzie. A wtórują peowcscy złodzieje i stosują stary trik wrzeszcząc : Łapaj złodzieja . Tylko rudej poniemieckiej gnidzie wolno było latać do Gdańska na charatanie w gałe jako zasłużonemu folksdojczowi
nikt2019.08.7 1:30
Ale prezent zafundował Marszałek Kuchciński Prezesowi i PiS--owi przed wyborami . Tylko pogratulować . Przebił Macierewicza i Szydło razem wziętych . Czy ci politycy są tak ograniczeni umysłowo iż nie rozumieją , że ludzie na świeczniku nie mogą sobie pozwolić na takie ekscesy ? Aktyw PZPR miał władzę nieograniczoną a na coś takiego sobie nie pozwalał . Obecnie rządzący mają tylko władzę doraźną a sobie pozwalają . To już trzecia poważna wpadka PiS . Żegnaj wiarygodności .
Urszula2019.08.7 7:14
Komuchy kradły tyle na ile pozwalał Jaruzel, a ten dostawał dyrektywy z Moskwy. Paniatno?
Urszula2019.08.6 22:54
Jak najszybciej poprawić kodeks karny i wprowadzić zakaz jakiejkolwiek propagandy propedofilskiej. Kara dla organizacji minimum milion zł, a dla osoby min 3 lata bez zawiasów. Tu chodzi o rzecz najważniejszą o bezpieczeństwo naszych dzieci!
Urszula2019.08.6 22:50
Marksistowska wojna ideologiczna trwa . Marksiści bezwględnie wykorzystują tych biednych ludzi mających problemy z identyfikacją płciową. Widzę tu szansę dla PIS . Należy wyciągnąć rękę do tych środowisk i szybko opracować program LGBT+++ . 1.Opracować programy terapeutyczne na wzór AA lub terapii grupowej . 2.Rozpowszechniać na szeroką skalę możliwość terapii dla osób z problemami identyfikacji płciowej 3.Tworzenie grup samowspierających się osób podejmujących terapię. Kilku Specjalistów lekarzy seksuologów i psychologów opracowałoby taki program , który stałby się odpowiedzią na marksistowske :róbta co chceta , niszczie sobie życie ale na nas głosujta Wyciągnięcie ręki z realnym programem pomocy do tych ludzi to ograomna korzyść, a wytrąciłoby wiele argumentów marksistowskim propagatorom LGBT działającym wbrew interesom samych dotkniętych problemami osób z tej grupy.
Genowefa Bluszcz2019.08.6 22:49
W związku z tymi badaniami mam takie pytanie ,jeśli ktoś zna się na medycynie. Czy te spożyte fekalia przedostają się do krwioobiegu ? I czy osadzają się później w mózgu? Jeśli to prawda to byłby przełom w wiedzy medycznej
anonim2019.08.6 22:48
Śmierć i choroby towarzyszą przypadkowym i niehigienicznym kontaktom seksualnym. 70%25 do 78%6, 13 homoseksualistów przyznało, że chorowało na choroby przenoszone drogą płciową. Liczba osób mających pasożyty jelitowe (robaki, przywry, ameba) wahała się od 25%18 do 39%.19 W roku 1992 w USA 83% zachorowań na AIDS wśród białych to przypadki homoseksualistów21. Badanie5 przeprowadzone w Seattle, polegające na codziennym notowaniu doznań erotycznych przez homoseksualistów, ukazało, że średnio w skali roku: 1) uprawiali seks oralny ze 108 mężczyznami i połknęli nasienie od 48 z nich; 2) całowali się, doprowadzając do wymiany śliny z 96 mężczyznami; 3) doświadczyli 68 penetracji odbytu prąciem 4) konsumowali fekalia od 19 partnerów. Nic dziwnego, że 10% z nich zachorowało na zapalenie wątroby typu B i 7% na zapalenie wątroby typu B w czasie trwania badania, czyli w czasie 6 miesięcy. Read more: https://www.pch24.pl/#ixzz5itpvQTra
bioetyk z ujotu2019.08.6 22:44
Krokiem milowym w rozwoju genetyki i nauki w ogóle będzie wyodrębnienie genu odpowiedzialnego za homoseksualizm i inne dewiacje seksualne.Jest sprawą naukowo oczywistą że wszelkie patologie organizmu są uwarunkowane genetycznie. Wykrycie tego genu umożliwi wczesne zdiagnozowanie patologii u płodu i odpowiednią reakcję medyczną. Będzie to również wyjście na przeciw nowoczesnemu trendowi walki z ociepleniem klimatu przez redukcję populacji ludzkiej a tym samym ograniczenie emisji co2. Tylko naukowy postęp umożliwi dalszy rozwój ludzkości.
bioetyk z ujotu2019.08.6 22:43
Teoria Darwina mówi, że organizmy nie spełniające podstawowych funkcji to organizmy patologiczne i są eliminowane przez naturę. Podstawową funkcją organizmu jest przedłużenie gatunku czyli rozmnażanie. Organizm który nie spełnia tego zadania jest organizmem patologicznym i zostaje w naturalny sposób wyłączony z ewolucji. Więc po co to zawracanie głowy z homoseksualizmem skoro biologia sama eliminuje organizmy patologiczne. A przecież człowiek to taka troche lepiej rozgarnięta małpa.
Koalicja końskiej dupy z batem2019.08.6 22:42
Pederaści w wyborczym sojuszu z postkomuchami od akcji Hiacynt!!!!
pederasta Lenin wiecznie żywy2019.08.6 22:41
Czy wszyscy geje i lesbijki popierają marksizm i chcą być marksistowskim rewolucyjnym proletariatem W szeregach tzw. lgbt?