Terlikowski: Realna apostazja Komorowskiego i konieczna postawa Kościoła - zdjęcie
12.04.15, 19:22

Terlikowski: Realna apostazja Komorowskiego i konieczna postawa Kościoła

46

Podpisanie Konwencji oznacza bowiem w istocie odrzucenie przez prezydenta nauczania Kościoła. I nie chodzi tylko o stanowisko polskich biskupów, ale także papieża Franciszka, który niezwykle ostro w kolejnych homiliach i wypowiedziach wypowiada się na temat ideologii gender. Komorowski jednak, choć nieustannie zapewnia, że jest katolikiem uznał, że na sprawach wiary zna się lepiej niż pasterze Kościoła.

Ale nie to jest największa „polityczna zbrodnia” prezydenta. Otóż dla czysto utylitarnych powodów zapowiada on podpisanie dokumentu, który będzie można wykorzystać nie tylko do budowania struktur feministycznej policji obyczajowej, ale przede wszystkim do niszczenia religii, tradycji i normalnej rodziny. Bronisław Komorowski będzie więc ponosił osobistą odpowiedzialność za to, że w szkołach czy przedszkolach będzie się przebierało chłopców za dziewczynki czy nauczało dzieci o tym, że homoseksualizm jest fantastyczną formą realizacji własnej płciowości. On także będzie ponosił odpowiedzialność, gdy w oparciu o nieostre zapisy Konwencji zacznie się skazywać duchownych czy świeckich katolików. A że tak, wcześniej czy później będzie, to już widać na przykładzie państw, w których podobne zapisy przyjęto.

Z decyzji (gdy ona już zapadnie) prezydenta Komorowskiego trzeba będzie także wyciągnąć ostateczne wnioski. I nie chodzi tylko o to, że katolik nie może na niego zagłosować (bo oznacza to wspieranie człowieka, który opowiada się za antykatolickimi i antyreligijnymi zapisami), ale przede wszystkim to, że Kościół hierarchiczny nie może już dłużej sprawiać wrażenia, że prezydent i jego żona są jego wiernymi. Czas nawiedzeń Pałacu Prezydenckiego przez obrazy, odprawiania dla prezydenta specjalnych mszy świętych powinien dobiec końca. Bronisław Komorowski swoimi decyzjami pokazuje, że nie chce mieć z Kościołem nic wspólnego; Kościół nie powinien więc mu się narzucać. A jeśli pan prezydent będzie chciał rzeczywiście powrócić do jedności z Kościołem, to konieczna do tego będzie publiczna pokuta. Nie może być bowiem tak, że ktoś, kto przyczynia się do przyjęcia antykatolickiego i antyreligijnego prawa kilka dni później przystępuje w pierwszym rzędzie do Komunii świętej. Taka sytuacja jest zwyczajnym zgorszeniem dla wiernych, i co więcej sieje zamęt w ludzkich umysłach, sugerując, że bycie katolikiem do niczego konkretnego nie zobowiązuje.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (46):

anonim2015.04.12 19:32
Czy dla Terlika papież stał się nagle autorytetem moralnym ? Jak tam króliki panie Terliku. No i czemu gderasz pan o kimś skoro nawet episkopat w sprawach moralnych ze względu na interes polityczny, władze i państwowe pieniążki idzie na ustępstwa i w nosie ma naukę od Boga ... mówiąc ze nie ma kary za głosowanie na "tak" za inVitro...
anonim2015.04.12 19:43
Oczywiście, nie ma czegoś takiego by sobie wierzyć bez znaków przewidzianych przez Kościoł. No chyba, że chodzi o kogoś kto nie słyszał o Jezusie albo praktykuje wiernie religię, w której sie wychował.
anonim2015.04.12 20:12
Żeby dokonać apostazji trzeba spełnić wiele formalnych warunków wedle kościelnych przepisów, widać samo nawet posiadanie odmiennych poglądów i życie w grzechu nie jest dla kościelnej biurokracji wystarczające skoro nawet ateiści narzekają, że nie tak łatwo im tej apostazji dokonać. Natomiast wysokie wyniki sadazowe Komorowskiego, oraz poglądy spoleczenstwa na te kwestie pokazują jaki mamy w Polsce katolicyzm, i że w takim razie należało by ekskomunikować większość katolików w Polsce, a tego przecież nikt nie zrobi, z większości zrobilaby się mniejszość...
anonim2015.04.12 20:22
Skoro zdecydowana większość Polaków popiera antykoncepcję i in vitro, to zgodnie z logiką nadpapieża Terlikowskiego oni również dokonali apostazji. Tylko w takim razie może pora przyznać, że katolicy to w Polsce mniejszość?
anonim2015.04.12 20:23
A co do rzeczywistej apostazji - doprawdy nie rozumiem dlaczego miałbym wypisywać się z czegoś, do czego nigdy się nie zapisywałem...
anonim2015.04.12 20:25
Wojciesze_Polaczek z pitoliererem, matołkiem bellciem i pFilbchem bełkocą po lewemu, tylko żeby bełkotać, i pitolierić... nie wie toto o czym pisze, ale pisze - lewe nieuki i ciemniaki dostali prikaz zaśmiecić forum to śmiecą byle czym... Jednak lewe poglądy i mentalność są synonimami głupoty, ciemniactwa, zacofania, nieuctwa, kołtuństwa itp. Człowiek przy zdrowych zmysłach nigdy nie pomyśli nawet w lewo jak ci wymienieni i im podobni. Właściwie to nie wiem czy bardziej powinna wzbierać nad nimi litość czy odraza...
anonim2015.04.12 20:31
Przepraszam, że nie w temacie, ale.... W tej chwili na dwójce występuje nowy idol lewactwa i faszystów homolobbingu - D. Michalczewski.... Masakra intelektualna! Facet ma skopany mózg na maksa! Nic dziwnego, że propaguje adopcję dzieci przez homasów skoro ma problemy z logicznym, przyczynowo skutkowym myśleniem. Tragedia! Jeszcze raz przepraszam, że nie na temat
anonim2015.04.12 20:39
@Bandolier, Wojciech_ rusek, Finch... właśnie takie miernoty jak Komorowski i biedny z otrzepanym Mózgiem Michalczewski to wasze zaplecze "intelektualne"
anonim2015.04.12 20:40
sprzeczne postępowanie wobec nauczania w kluczowych sprawach Kościoła Katolickiego tego niby katolika Komorowskiego jednoznacznie wyklucza go z Bożej wspólnoty ma jeszcze szansę nie zatwierdzić ateistycznej konwencji i powrócić na właściwą drogę i nie stawiać się po stronie POtępionych.
anonim2015.04.12 20:43
grzechol Ty oraz pozostali lewicowcy mogą być formalnie w Kościele lecz haniebnymi uczynkami już dawno apostatami jesteście aby się nawrócić musicie na nowo przyjąć do serca Boga której jest zalepione szlamem i wymaga swego rodzaju oczyszczenia.
anonim2015.04.12 21:00
o tym nad kim zaciążyła ekskomunika, niech wypowiedzą się powołane do tego urzędy kościelne, a biskupi swoim autorytetem niech to potwierdzą, a nie taki zwykły redaktor naczelny, który pozuje na głowę Kościoła, przynajmniej polskiego.
anonim2015.04.12 21:06
Episkopat powinien wydac jasne stanowisko w sprawie ekskomuniki Komorowskiego!
anonim2015.04.12 21:07
@Bell, zapomniałeś dodać że chodzi o akt apostazji w Polsce. Instrukcja watykanu jest dużo mniej skomplikowana, niż ta wydana przez polski epidiaskop.
anonim2015.04.12 21:21
Takich " apostatow" w rozumieniu i zgodnie zdecyzja p. Terlikowskiego sa w Polsce cale rzesze. Ale niech p. Terlikowski uwaza, zeby nie podcial galezi, na ktorej siedzi wypieprzajac z kosciola, kogo sam uzna za stosowne, bo nagle z 99% katolikow w naszym kraju zostanie garstka, czyli p. Terlikowski i mentalnie mu oddana grupka wyznawcow.
anonim2015.04.13 1:10
Niech no tylko Kościół nie zastosuje się do wytycznych p. Terlikowskiego! Niech no spróbuje! Aż strach pomyśleć, jak to by się skończyło.
anonim2015.04.13 5:03
"Nikt nie może przyjść do Mnie,jeżeli nie zostało mu to dane przez Ojca.Odtąd wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło"(J 6,54).Tak postępuje wielu nominalnych chrześcijan,katolików.Idą za karierą,pieniędzmi,tworzą sobie bożki,którym oddają hołd.Są też politycy sprawujący najwyższe urzędy,będący wyrazistym przykładem takiej postawy.Czy nie pamiętają o tym,że nie ma takiej władzy,którą warto byłoby posiąść w zamian za sprzedanie swej duszy diabłu ?
anonim2015.04.13 5:04
"Nikt nie może przyjść do Mnie,jeżeli nie zostało mu to dane przez Ojca.Odtąd wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło"(J 6,54).Tak postępuje wielu nominalnych chrześcijan,katolików.Idą za karierą,pieniędzmi,tworzą sobie bożki,którym oddają hołd.Są też politycy sprawujący najwyższe urzędy,będący wyrazistym przykładem takiej postawy.Czy nie pamiętają o tym,że nie ma takiej władzy,którą warto byłoby posiąść w zamian za sprzedanie swej duszy diabłu ?
anonim2015.04.13 5:35
Z mojego katolickiego otoczenia starsze osoby głosują na Komorowskiego. Nie wiem co się z tymi ludźmi dzieje?!
anonim2015.04.13 6:11
@olla.Motywacje ludzi popierających takich czy innych polityków to złożona sprawa.Często wynika po prostu z dezorientacji,będącej skutkiem bezrefleksyjnego korzystania z mediów i poddawania się ich sugestiom oraz manipulacjom.Tacy ludzie nie widzą związku między swoimi wyborami politycznymi,a określonym stanem państwa i społeczeństwa.Przyjmują go jako coś podobnego do pogody,która czasem wprawdzie się zmienia i może wpływać na ich nastrój,lecz nic się na nią nie poradzi.Natomiast lisi instynkt propagandystów podpowiada im,że kury są głupie sądząc że uratuje je siedzenie w kupie(np.przed telewizorem).Więc łatwo jest poddawać je różnym sugestiom.
anonim2015.04.13 6:29
Polacy ta mądry naród wybiera zawsze na czoło największych głupków a najlepiej agentów zdając się na nich. Nie wiem dlaczego tak jest ale tak jest.
anonim2015.04.13 6:42
@nabiku Trollu drogi - przestałeś się już wstydzić przed ludźmi tego w co wierzysz ?
anonim2015.04.13 7:09
Całkowita zgoda Panie Redaktorze. Dodam tylko od siebie, iż może i katolik nie może głosować na Komorowskiego, to przecież niejeden i niejedna postawiła krzyżyk na Kwaśniewskiego. Dzieje się tak dlatego, że "siły wyższe" mają mass media, speców od wizerunku i mogą każdego korzystnego dla siebie człowieka wypromować (a innego medialnie zniszczyć). Pokazuje się zatem w/w osobników jako przystojnych, spokojnych ludzi, niekłótliwych, takich, z którymi i do tańca, i do różańca. Moja nauczycielka rosyjskiego, taka może po 30-tce, zresztą bardzo sympatyczna, gdy panowały świetlane czasy panowania Kwaśniewskiego powiedziała, iż cieszy się, że wreszcie mamy teraz takiego prezydenta, wykształconego, młodego, którego nie musimy się wstydzić. Pewnie wyglądem zewnętrznym kandydata kieruje się większość pań, bo biorąc pod uwagę profil tygodników, jakie płeć piękna zakupuje nie wydaje mi się, by dogłębnie interesowały się polityką. Nasze tajne służby i ich medialne szczekaczki wyniosłyby na piedestał nawet A.Hitlera (gdyby usunąć z jego wizerunku brzydkie elementy) i ściągnęły do urn wyborczych miliony pragnących go poprzeć. Boć to przecie wrażliwy człowiek z duszą artysty, nawet książkę napisał, a jednocześnie prawdziwy ideowiec, żywo zainteresowany interesem swojego narodu był. Więc również można wznieść na piedestał "Bula", faceta, który w jednym krótkim zdaniu popełnia 2 błędy, w tym jeden kardynalny. To jest kompletne zero, jego katolicyzm jest wyłącznie metrykalny. Traktuje katolicyzm instrumentalnie dokładnie tak samo jak ostatnio Ogórkowa. W związku z tym wymachiwanie mu przed nosem groźbą ekskomuniki nie zrobi na nim najmniejszego wrażenia, zwłaszcza, że znajdą się księża gotowi udzielić mu komunii świętej, legitymizując tym samym jego poczynania w oczach mas.
anonim2015.04.13 7:50
Zgadzam się z Terlikowskim.
anonim2015.04.13 7:54
Czytając te bzdury Terlikowskiego mam takie wrażenie, że Kościół robi z siebie instytucję ważniejsza od Boga, Jezusa.
anonim2015.04.13 8:26
Wpisy tego AirWolf'a momentami już wywołują we mnie uczucie litości do niego. Nie jest kluczowa dla kandydata umiejętność wchodzenia do tyłka klerowi, ale kluczowa jest zgodność już zadeklarowanej religii z czynami, bowiem w przeciwnym wypadku mamy do czynienia ze zwykłą obłudą. A jeśli ktoś jest wierzący i praktykuje swoją religię, w oczach NORMALNEGO człowieka winien być poważany i szanowany jako ktoś, kto kieruje się pewnymi zasadami wymagającymi od niego poświęceń - bo też i nie zawsze łatwo jest być katolikiem. Ludzie chcący czegoś osiągnąć, np. w sporcie nie leżą obijając się i popuszczając pasa, tak samo jak od zarania dziejów ideałem było doskonalenie się i samodyscyplina, a nie kopulowanie bez aborcyjnych ograniczeń każdego z każdym i ze wszystkim. Tego też naucza Kościół ustami naszych kapłanów, więc albo AirWolf jest zbyt tępy, by takie rzeczy pojąć, albo czyni to umyślnie, bo jest jakimś płatnym trollem żydokomuny dążącej do degeneracji polskiej tkanki narodowej. Zresztą uwagę tę można skierować i na resztę tałatajstwa, które tu się rządzi.
anonim2015.04.13 8:55
@Maksym - to tak jak z fankami Beatlesów na koncertach, zwłaszcza tych stojących bliżej sceny;-)
anonim2015.04.13 11:37
Pan Redaktor Terlikowski wsadził kij w mrowisko, skoro się tak resortowe dzieci rozżarły w tych komentarzach. Uderz w stół a nożyce się odezwą. Prawda w oczy kole, bo to co napisał Redaktor jest prawdą !!!
anonim2015.04.13 12:11
a ciekawe jak jest w piekle...
anonim2015.04.13 13:03
Dobrze by było gdyby apostazja była tak łatwa, wystarczy coś zadeklarować i już.
anonim2015.04.13 13:08
@Jack Nie ma co się tym pajacem zajmować. Miernota
anonim2015.04.13 13:10
......helikopter (AirWolf)
anonim2015.04.13 13:49
@Przecietniak - najprościej jest przestać chodzić do kościoła, zaoszczędzi się przy tym sobie czasu, a innym osobom wątpliwej przyjemności oglądania takich lamentów. @brzęczyszczykiewicz - to wiadomo, ale jednocześnie ma się za nie wiadomo kogo, co zresztą tutaj z lubością prezentuje pomiatając wszystkimi, od redakcji poczynając.
anonim2015.04.13 17:33
"w szkołach czy przedszkolach będzie się przebierało chłopców za dziewczynki czy nauczało dzieci o tym, że homoseksualizm jest fantastyczną formą realizacji własnej płciowości" Co to za chory wymysł? Bzdura! Wszystko pan zrobi aby zmanipulować opinię czytelnika, nawet posunie się pan do kłamstwa. Czy ktoś z Was czytał konwencję? Ja czytałam. I takich bzdur jak w tym artykule nie widziałam. "w oparciu o nieostre zapisy Konwencji zacznie się skazywać duchownych czy świeckich katolików" Kolejne kłamstwo, tego w konwencji NIE MA. Swoją drogą, jeżeli duchowny dopuści się przestępstwa, to pan Terlikowski zamierza przestępcę bronić przed skazaniem? "Zapowiedź prezydenta Bronisława Komorowskiego nie pozostawia większych wątpliwości, że polityk ten zdecydował się na praktyczną apostazję." A pan Terlikowski to już biskup, czy już papież? "Nie może być bowiem tak, że ktoś, kto przyczynia się do przyjęcia antykatolickiego i antyreligijnego prawa kilka dni później przystępuje w pierwszym rzędzie do Komunii świętej" N-te kłamstwo! Konwencja nie jest antykatolicka i antyreligijna. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, polecam przeczytać ją w internecie, a nie wierzyć takim diabelskim manipulacjom.
anonim2015.04.13 20:01
Komorowski w zakresie łamania zasad chrześcijańskich albo inaczej mówiąc - publicznego grzeszenia i siania zgorszenia jest wielokrotnym recydywistą. Może to być spowodowane tym, ze wychował się w pogańskiej rodzinie albo takim niesprzyjającym środowisku. Komuna na niejednym odcisnęła swoje diabelskie piętno. Ale nasuwa się pytanie: czy tylko Komorowski jest winie szerzeniu się zła? Pan Jezus mówi, że jeśli twój brat zgrzeszy upomnij go w cztery oczy. Jeśli nie posłucha upomnij przy świadkach. Jeśli dalej nie posłucha donieś Kościołowi. A jeśli Kościoła nie posłucha.to niech będzie jak poganin.. itd. Tymczasem ten, który jest powołany do nauczania i napominania milczy i przyzwala przyjmować grzeszącemu świętokradzko Komunie świętą gotując mu w ten sposób wieczne potępienie. Czy Warszawa ma pasterza czy najemnika ? Czy sprawa nie dojrzała jeszcze aby powiedzieć Non possumus ? Pozwólmy każdemu być tym kim chce. Niech Komorowski będzie poganinem i nie udaje katolika. Niech katolicy wiedzą jakiego prezydenta chcą wybrać i niech nie głosują na poganina.Bo to obciach jakiego świat nie widział.
anonim2015.04.14 3:48
@Kalikst38, a może jakieś argumenty? Oskarżeniem jest rzucić łatwo, co pokazują również autorzy artykułów, ale poprzeć sensownym uzasadnieniem, to już trudniej, prawda?
anonim2015.04.14 10:08
...a w kącikach ust piana...
anonim2015.04.14 13:03
Komorowski jest hipokrytą mówiącym, że jest katolikiem, a później podpisującym ustawę, mówiącej że jego rodzina i wiara jest źródłem przemocy. Ale nie wykluczałbym żadnego grzesznika, nawet mordercy potrafili się nawrócić na krzyżu.
anonim2015.04.14 15:32
@Plus "...ustawę, mówiącej że jego rodzina i wiara jest źródłem przemocy." Czy możesz mi zacytować w którym miejscu? Bo niczego takiego w niej nie zauważyłam... Nie ma to jak powtarzać wymyślone przez kogoś bzdury i uznawać to jako prawdę najwyższą, bez samodzielnego zainteresowania się tematem...
anonim2015.04.14 19:25
Sułtan Sulejman Wspaniały i prezydent Bronisław Komorowski W czasach rządów Sulejmana pojawił się mułła , który na podstawie studiów księgi Koranu wywnioskował, że Święty Jezus jest większym prorokiem niż Mahomet. To wywołalo zgorszenie wśród wyznawców Mahometa i na rozkaz sułtana wezwano mułłę przed sąd Rady Dywanu aby uzasadnił swoją teorię. Mułła bardzo szczegółowo powołując się na zapisy w Koranie stwierdził, że nawet sam Mahomet był tego samego zdania i podał wiele argumentów na uzasadnienie swojego nauczania. Sędzia nie odniósł się do przedstawionych argumentów ale zamiast tego orzekł, że mułła – mimo że jest wykształconym specjalistą w sprawach religijnych – zbluźnił i winien ponieść zasłużoną karę czyli ścięcie mieczem lub uduszenie sznurem. Ignoranci, którzy dzierżyli władzę uważali, ze wiedzą lepiej niż osoba duchowna co jest zgodne z Koranem a co mu się sprzeciwia. Co ma wspólnego Bronisław Komorowski z Sulejmanem Wspaniałym ? Udaje, że jest wspaniały jak sułtan Sulejman i na wszystkim zna się najlepiej. Twierdzi, ze jest katolikiem i daje temu zewnętrzny wyraz praktykami religijnymi. Uczestniczy w eucharystii i przyjmuje komunie świętą (Najczęściej z rąk kardynała Nycza) ale jednocześnie kwestionuje nauczanie Kościoła (biskupów i papieża) w takich kwestiach jak szacunek dla życia ludzkiego. „ Jestem za życiem dlatego jestem za in vitro”. „Ho , ho,. ho... czy pan wie ilu ja proboszczów wychowałem? „ Uważa, że prawdy wiary zna lepiej niż biskupi i papież dlatego to biskupi powinni jego sluchać a nie on biskupów. W jego mniemaniu to biskupi i wszyscy katolicy są ignorantami gdy nie potrafią dostrzec samego dobra w konwencji antyprzemocowej. Na mocy tej konwencji będzie tworzone prawo pozwalające zamykać usta głosicielom Ewangelii takim jak ks. pułkownik Sławomir Żarski albo abp Józef Michalik. Jesli nie poskutkuje kara więzienia to nie można wykluczyć takich narzędzi dyscyplinowania jak miecz i sznur w czasach Sulejmana. A ostatecznie jeśli Bronisław Komorowski jest tak bardzo przywiązany do religii to być może na wzór króla Anglii Henryka VIII powoła do życia swój kościół . Kościół Komorowski.
anonim2015.04.14 21:11
Nie Twoją rzeczą jest osądzać Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego ! Terlikowski, jesteś miernotą, sam dokonałeś apostazji,ale mózgu.
anonim2015.04.15 18:21
Przede wszystkim trzeba apelować do wyborców. Bowiem nie ma u nas zwyczaju, by przy urnach kierowano się moralnością kandydata, lecz raczej zasadą: "On mi/nam coś załatwił". Tak, jak kiedyś Niemcom coś załatwił Hitler, jak i Stalin... Do dziś ich niektórzy żałują, bo on im coś... "załatwili"! Ale kto ogłosi tę zasadę wyborczą, by kierować sie takimi, a takimi CEGHAMI moralnymi kandydatów przy wyborach? Kto wyraźnie wypunktuje Polakom, na jakiego (nie: którego) kandydata, pod grzechem, NIE WOLNO głosować?
anonim2015.04.15 18:29
Zgadzam się w pełni z panem Tomaszem. Dziękuję za ten komentarz i pozdrawiam.
anonim2015.04.16 11:10
absolutnie popieram, sam napisałem do KEP list w tej sprawie Ekskomunika dla Komorowskiego i Kopacz ! Dosyć udawania, ze sa ludźmi Kościoła któremu tak szkodzą ! Pan redaktor bardzo dobrze to ujął, my katolicy właśnie tak to odczuwamy. Nie moze być zakłamania w Kościele. Komorowski ustanoił dla Kościoła Polskiego nowego wroga wspartego teraz prawem unijnym, będzie to grupa Grevio z która prawdopodobnie wyborcza bedzie miała doskonały kontakt. Komorowski zbudowąl nowa cenzurę, teraz nie na Mysiej ale w Brukseli. Homilie będą kontrolowane i być może proces przemyski wróci z nową siłą wsparta grupą Grevio. + Trutka dla dzieci > piguła dzień po ! & In vitro to już wystarczy aby wykluczyc ich z Kościoła ! kard Nycz niech sobie chodzi do Bronka ale jako Kazik bez koloratki.
anonim2015.04.18 15:43
Spodziewam się, że Pasterze Kościoła jednomyślnie wyraża swoje stanowisko. O może takie, jak ten internetowy apel: "Wyborca jest współodpowiedzialny przed Bogiem i historią za decyzje i czyny tych, których obdarza władzą" (Forum Wiara) Przed przystąpieniem więc do urny wyborczej sprawdź kandydata: > czy jest za ochroną każdego życia ludzkiego, a przeciw jego zabijaniu np. przez aborcję, manipulację z zarodkami (in vitro), eutanazję itd.? > czy poczuwa się do obowiązku promowania wartości moralnych człowieka i społeczeństwa, zwłaszcza zdrowej rodziny, a zarazem sprzeciwiania się nachalnej promocji antyrodzinnych zboczeń, w tym także homoseksualizmu? > czy ma zrozumienie dla promowania duchowych wartości człowieka, w tym także kultury religijnej i chrześcijańskiej? > czy wykazuje troskę o własną postawę moralną w zachowaniach na forum publicznym? Jeżeli w którymś punkcie nie jesteś pewnym co do kandydata, nie wolno Ci go promować pod odpowiedzialnością przed Bogiem i historią !
anonim2015.04.18 20:33
@Bandolier Mylisz się, Twój ukochany prezydent ugina się ale w kierunku zła i szatana...
anonim2015.08.5 10:57
Z całych tych wymiocin nawiedzonego katoliba jedno zdanie ma sens: "Czas nawiedzeń Pałacu Prezydenckiego przez obrazy, odprawiania dla prezydenta specjalnych mszy świętych powinien dobiec końca". Należy ten apel rozszerzyć - nadszedł czas na skuteczne oddzielenie Kościoła od państwa, czas na w pełni świeckie (nie mylić z ateistycznym) państwo i autonomiczne, samofinansujące się Kościoły nieingerujące w sferę prawa, państwa i społeczeństwa!!!!