11.03.13, 22:05

Terlikowski: Posłowie opętani nienawiścią do Chrystusa

Nikt bowiem, kogo umysł nie jest zaślepiony nienawiścią nie mógłby dojść do wniosku, że dowód najwyższej miłości, jaką Bóg mógł okazać człowiekowi, czyli Męka i Śmierć Boga, który stał się człowiekiem może kogokolwiek nauczyć okrucieństwa... Tylko człowiek rzeczywiście nienawidzący Chrystusa (bo przecież nie tylko Kościoła) może sugerować, że ewangeliczny opis tej Męki powinien być „prewencyjnie ocenzurowany”, a dzieci „uwolnione” od przymusu chodzenia na Msze Święte.

Nienawiść ta jest zaś, szczególnie w przypadku byłego księdza, zawsze owocem złego, który także nienawidzi Chrystusa. I dlatego, choć akcję można by zbyć wzruszeniem ramion i uznać, że dowodzi ona jedynie głupoty trzech posłów, należących do dwóch partii, to nie należy tego robić. Ich opinie są bowiem symptomem ich własnej głębokiej choroby duchowej, którą chcą oni (a w zasadzie wcale nie oni) zarażać innych. Odpowiedzią zaś na taką chorobę poza ostrą reakcją publiczną, musi być świadectwo wiary, ale przede wszystkim „post i modlitwa”. Tego typu demonów nie da się bowiem wypędzić inaczej.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze

anonim2013.03.11 22:28
Panie Terlikowski, gdyby niektorzy mieli cycki to by zdobyli slawe na pokazywaniu ich, najlepiej jakies przeciek ze sceny intymnej. A że biuścik nie pomoże to atakuje sie katolików, proste. To dobry sposób na rozgłos
anonim2013.03.11 22:31
nienawisc do ludzi ktorzy to zrobili Jezzusowi?
anonim2013.03.11 22:32
No postep zawitał na Fronde, w postaci tego oświeconego, nowoczesny i europejski
anonim2013.03.11 22:35
Jak to jest, niejakiego Piogala podobno tak sie banuje a tu czytam takie głupoty i żadnej reakcji
anonim2013.03.11 22:41
A ja niestrudzenie i dogłębnie ironicznie gratuluję Redakcji Frondy dopuszczania do "otwartej i nieskępowanej dyskusji" emerytowanych oficerów słuzby bezpieczeństwa! Panie Terlikowski, najbardziej dobitnym dowodem Pańskiej niemoty, jest niezdolność Pana Redakcji i wszelkich frondowych adminów do zapanowania nad bezkarnością ubeckich aparatczyków na Waszym własnym portalu! Jeżeli macie odwagę ku temu aby wypisywać Wasze super kontrowersyjne artykuły... to do jasnej.... ch... ry miejcie także umiejętność stworzenia mozliwości do w miarę sensownej dyskusji na ich temat. Jak na razie, to zmasowany atak ubeckich sofizmatów na Waszym portalu przeważa nad jakimkolwiek intelektem... Fronda w aspekcie komentarzy do redakcyjnych artykułow pozostaje szambem.. Ja Gandalf w konfrontacji z bezmyślnością i bezsilnością "frondowego redaktorstwa" coraz bardziej wymiękam. Kochana Frondo! Rób z siebie durnia nadal. I nie dziw się że masz coraz więcej wrogów niż sympatyków. Ja już nie mówię o tym że nawet wsród Waszych sympatyków przewagę zdobywac zaczynają sami debile! Powiem tylko tyle: Ja Gandalf w konfrontacji z Waszą niemotą coraz bardziej wymiękam. Wybaczcie!
anonim2013.03.11 22:43
@Sylvie no Piogal ma plusa bo jest grzeczny, a pogadać zawsze można
anonim2013.03.11 22:46
Jak wiadomo BESTIA NA KONCU CZASOW ma zapanowac nad swiatem. Kto wytrwa ten bedzie zbawiony a kto nie, bedzie potepiony.
anonim2013.03.11 22:51
Tak samo współczuję tym co słuchają Radia Maryja, no cóż...
anonim2013.03.11 22:53
Siła Piogala jest wprost proporcjonalna do bezsilności Terlikowskiego. Polem konfrontacji jest informatyka. Piogal ma lepszych informatyków niż Terlikowski. Terlikowski może mieć rację w kazdej sprawie. Ale na Frondzie Terlikowskiego zawsze wygra bezczelnośc i bezkarność Piogala. Panie Terlikowski, dobrzy informatycy naprawdę nie są tacy drodzy.. Jak sam Pan sie na informatyce nie znasz.. to może warto za to zapłacić..
anonim2013.03.11 23:02
@Matthiola longipetala Jaka jest różnica między "fanatyzmem" a "żarliwą wiarą"?
anonim2013.03.11 23:10
Duch ochoczy ,ale ciało słabe.Amin śpi.
anonim2013.03.11 23:13
transpiernik mam dla Ciebie dobrą nowine Bóg cie kocha za darmo
anonim2013.03.11 23:14
Brawo Panie erlikowski trzeba postawi tamę tej nowej Idokracji normalnośc zwycięzy!!
anonim2013.03.11 23:22
Pokażmy ze i tego pienika Bóg kocha, ja sie za niego modlę Szanowny panie transpierniku jesli Pan nie wierzy to ma pan większa wiarę od demnie bo wierzysz że np samochód powstal z niczego zyjesz jescze na tej ziemi ale gdy zamkniesz oczy mozesz byc w powanym szambie zadbaj ...
anonim2013.03.12 0:35
Mindbender W kwestii moich osobistych realcji z Piogalem. Piogala pokonałem setki razy w każdej publicznej dyskusji. Konsekwencją tego faktu jest to że Piogal załozył techniczną blokadę dla wszelkich moich wypowiedzi. To świadczy jedynie o technokratycznej przewadze Piogala na Frondzie. Wykorzystywanie tego rodzaju przewagi świadczyć może jedynie o ograniczeniu intelektualnych możliwości Piogala oraz o słabości technicznych możlwości Frondy. Piogal czuje swoją technologiczną dominację i nie jest w stanie wyjść poza jej ciasne reguły. W wymiarze dwuwymiarowym dominują płaszczaki. Dla płaszczaków wymiar przestrzenny nie istnieje. Na tym własnie polega dominacja Piogala na Frondzie. Piogal wykorzystując swoją technologiczną przewagę nad Redakcją i Administracją Frondy próbuje wykorzystać ją w rywalizacji aksjologicznej. To że Piogal nie ma pojęcia o tym czym jest aksjologia mówić już nie ma sensu. Powodem są po prostu braki w elementarnym filozoficznym wykształceniu Piogala .
anonim2013.03.12 0:51
Dokładnie! Na tym polega cała siła Piogala na Frondzie! Ten skończony cham nie funkcjonuje tutaj na zasadzie autorytetu. Autorytet na Frondzie posiada np. Gandalf który otwarcie krytykuje nawet Redaktora Terlikowskiego a jednak nigdy nie został zbanowany. Piogal funkcjonuje na Frondzie wyłącznie na zasadzie BEZCZELNOŚCI I BEZKARNOŚCI. Piogal korzystając ze sztuczek chakerskich bezczelnie lekceważy wolę gospodarzy tego miejsca. Tym samym potwierdza siłę własnej bezczelności. Trwanie Piogala na Frondzie to jest po prostu dominacja chamstwa nad zasadami dobrego wychowania. Siła Piogala polega wyłącznie na sile jego chamstwa.
anonim2013.03.12 1:04
Bruzdny Jest jedna różnica Piogal utrzymuje swoje konto na Frondzie wyłącznie dzięki chackerskim sztuczkom z którymi właściele Frondy nie potrafią sobie poradzić. Gandalf utrzymuje swoje konto na Frondzie wyłącznie dzieki swojemu uznanemu i cenionemu autorytetowi. Cenionemu i uznawanemu nawet wtedy gdy otwarcie krytykuje gospodarzy tego miejsca. Widzisz różnicę..? Piogal funkcjonuje tutaj wyłącxznie na zasadzie bezczelnego i bezkarnego chama, Gandalf funkcjonuje tutaj na zasadzie czasem niewygodnego ale jednak uznawanego i cenionego autorytetu. Widzisz róznicę między bezczelnym i bezkarnym chamem a uznanym i cenionym autorytetm..? Mam nadzieję że to widzisz ...
anonim2013.03.12 1:14
Bruzdny Tutaj jest: Planeta: ziemia! Kontynent: Eurpa! Kraj: Polska! Portal: Fronda! Tutaj: Piogal jest chamem. Gandalf jest autorytetem. Złapałeś namiary..?
anonim2013.03.12 7:42
Na edukacja niektórych forowiczów jest za późno. Przerośli ich mistrza -Bartosia.
anonim2013.03.12 8:13
Nie, dla mitologii w polityce. Krzyczcie dalej, trendu nie odwrócicie. Religia zostanie wyparta z życia publicznego. Rozmawiasz z niewidzialnym gościem i uważasz sie za zdrowego? Rób to w domu i nie każ wciskać tego kitu mi i moim dzieciom.
anonim2013.03.12 8:19
Tomaszpiernikowski - następny piogal ze swoim gomułkowskim językiem. Ten kąkol jest plenny, zachwaszcza słabo myślących.
anonim2013.03.12 8:50
Sluchajcie wy wszyscy Postepowcy! Jestescie cholernie przewidywalni w swoich komentarzach i NIC NOWEGO nie slysze juz od 2 tys. lat! Dobrze, ze jest chociaz Piogal i Ogorek to czasami powieje lekki zefirek. Teraz wam powiem cos starego i jarego: Zlo dobrem zwyciezaj! BHO!!!
anonim2013.03.12 9:23
Adalbert1241. Najpierw nazywasz kogoś mendą a później mówisz pochwalony... coś chyba nie trak. Ale przyłączam się z prośbą do admina aby reagował na te sadomasochistyczne zboczenia pojawiające się (jakże by inaczej) w postaci słowa na "Poświęconym" i nie mówię tutaj tylko o ty o którym wszyscy mówią ale też o wielu "mniej wulgarnych" , bo spojrzeć na takiego Piogala: najpierw masochistycznie czyta teksty artykułów i komentarzy, by za chwilę ze znaną sadystom wyższością strzelać na forum do wszystkiego co się rusza. Mamy demokrację: jesteś Piogal ateistą masz prawo spotkać się z innymi ateistami, załóż sobie portal czy coś... i się wypowiadaj, a katolicy jak chcą mieć portale zajmujące się ich katolicyzmem nie przeszkadzaj. Komunistyczny totalitaryzm upadł,zdegenerował się splajtował, a pogrobowcy socjalizmu dalej wywijają szabelką, uważając że jak ktoś nie idzie po jedynie słusznej linii ideologicznej trzeba go zgnoić
anonim2013.03.12 10:27
Haha, mój wpis został usunięty. Tego się nie spodziewałem, bo nigdy nie atakowałem ani personalnie, ani nie prowadziłem dyskusji w niekulturalny sposób. Brawo Fronda. Trzymacie standardy. PS. Gandalf czy przeczytałeś co napisałem?
anonim2013.03.12 15:20
"Jaka jest różnica między "fanatyzmem" a "żarliwą wiarą"?" No i się nie dowiedziałem :)
anonim2013.03.12 15:37
Redline Nie przeczytałem tego co napisałeś. I nawet dziwię się że napisałeś cos co zasłuzyło na skasowanie. Zwykle nie piszesz tekstów obraźliwych wobec chrześcijan.
anonim2013.03.12 15:51
Gandalf Owszem - moim skromnym zdaniem nie napisałem nic co by nadawało się na skasowanie i nikogo nie obrażałem, dlatego tym bardziej jestem zdziwiony. Wyraziłem może dość ostre zdanie, była to moja szczera opinia czy tez obserwacja, ale nie atakowałem ad personam, No ale cóż... Po prostu się tego nie spodziewałem...