Teologowie bronią kard. Burke'a przed atakami liberałów - zdjęcie
30.03.20, 12:30fot. pch tv

Teologowie bronią kard. Burke'a przed atakami liberałów

25

Prohomoseksualna „katolicka” grupa Duszpasterstwa Nowych Dróg (New Ways Ministry) zaatakowała kard. Raymonda Burke’a, twierdząc, że w swoim oświadczeniu w sprawie koronawirusa z 25 III obwinia on „osoby LGBTQ” o pandemię. Liberalni katolicy domagają się, by papież Franciszek odsunął kardynała od posługi duszpasterskiej. W obronie hierarchy wystąpili m.in. teolodzy.

 

W swoim oświadczeniu kard. Burke zwrócił m.in. uwagę na to, że wierzący, zastanawiając się nad obecną tragiczną sytuacją, muszą dostrzec to, „jak bardzo odległa jest nasza kultura popularna od Boga” i zauważyć, jak „otwarcie zbuntowana jest wobec Niego”. Wskazał na atak na życie ludzkie, zwłaszcza to najsłabsze i najbardziej bezbronne, jak życie dzieci nienarodzonych.

Kardynał skrytykował „wszechobecny atak na integralność ludzkiej seksualności” i „niszczycielski wpływ na osoby indywidualne i rodziny tak zwanej teorii gender”. Dodatkowo duchowny wymienił „pogaństwo, które czci naturę i ziemię”, zamiast „Boga, Stwórcę nieba i ziemi”. A „jedynie w Bogu odnajdujemy zbawienie”.

Francis DeBernardo z Duszpasterstwa Nowych Dróg zaatakował kardynała Burke’a oraz meksykańskiego biskupa Ramóna Castro za szerzenie „niedouczonej dezinformacji pośród światowego kryzysu zdrowia”. Zwrócił się do papieża o „usunięcie obu mężczyzn z publicznego duszpasterstwa z powodu niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego słownictwa na temat osób LGBTQ”.

Duszpasterstwo Nowych Dróg zostało potępione przez kilku biskupów w przeszłości. W roku 2010 kard. Francis George stwierdził, że grupa promuje nauki niezgodne z ortodoksją katolicką. Liberalny kard. Donald Wuerl wskazał w 2011 r., że grupa nie jest upoważniona do przemawiania jako organizacja katolicka.

W obronie kard. Burke’a wystąpili teolodzy. Amerykańska teolog Janet Smith zauważyła, że kard. Burke nie wini o pandemię w swoim oświadczeniu tzw. „osób LGBTQ”, nawet ich nie wspomina. Określiła oświadczenie Duszpasterstwa Nowych Dróg jako „pełne dezinformacji, tzn. fałszu”. Podkreśliła też, że kardynał nawołuje do powrotu do Boga, by zwalczyć zło, które jest wynikiem naszego buntu przeciw Bogu, a nie do nienawiści do tzw. „osób LGBTQ”.

Z kolei ks. Serafino Lanzetta z Akademii Jana Pawła II ds. Życia Ludzkiego i Rodziny zauważył, że kard. Burke kieruje uwagę na grzechy jako „przyczynę sprawiedliwej kary dopuszczonej przez Boga”, jaką jest obecna pandemia. Jednym z takich „śmiertelnie poważnych” grzechów jest „bunt przeciwko Bogu” i dążenie do zastąpienia Go człowiekiem. A to domaga się „pilnego zadośćuczynienia”. Broniąc kardynała, ks. Lanzetta podkreślił, że obowiązkiem katolików jest głoszenie prawdy.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (25):

Moly2020.03.31 6:10
Oktopny czlowiek ten Burke. I faktycznie nieodpowiedzialny. Ale czy taki czlowiek jest w stanie miec poczucie skruchy?
R2020.03.31 5:47
Burke ma rację, a epidemia świetnie ukazuje błędy teologii katolickiej - np. realna obecność Jezusa w Hostii która może zarażać wirusem jest obraźliwa dla Jezusa. A śmierć katolickich księży i pastorów zaprzecza o ich bliskości z Duchem Bożym, który uchronił np. Pawła mimo że został ukąszony przez żmiję. Okazuje się że dla zdrowia i życia ludzi lepiej żeby modlili się osobno w domach a nie razem w budynkach biskupich kosciolow - Bóg może apeluje zacznijmy od kościoła w naszych domach. Bóg z łaski daje cierpienie dla nawrócenia się grzeszników jak chirurg zadaje ból aby uleczyć i wcale nie podaje środków przeciwbólowych - bo tym środkiem jest nawrócenie się do Niego.
my4\\\\207 2020.03.30 15:46
A skąd on może wiedzieć jakie są przyczyny tej sytuacji. Może sobie wymyślać, bo tak mu pasuje, że to jakaś kara za grzechy ale to są tylko jego wymysły. Bóg dał ludziom wolną wolę i mają prawo żyć jak chcą i nic mu do tego. Najbardziej to martwią się o siebie i swoje wygodne życie.
Randki z syfem, pokazy skype brudnych larw 2020.03.30 15:08
Chcesz zobaczyć SANDRA24 tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.fllirt.com.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.fllirt.com.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj:www.fllirt.com.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.fllirt.com.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.fllirt.com.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.30 14:44
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.fllirt.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
bogdanus2020.03.30 13:21
Moderniści zmieniają KK na przystosowanie do świata. Tradycjonaliści postępują zgodnie z wiekową tradycją. Tradycja w KK jest dziedzictwem Ducha Świętego, który prowadzi KK przez wieki. Nie możemy zdradzić dziedzictwa KK, to tak jakbyśmy zdradzili Jezusa i pocieszyciela Ducha Świętego który nas wszystkiego uczy. Postęp wszystkich nieszczęść ludzkości jak; wojny, zarazy, kataklizmy itd; wynikają z grzechu w którym ludzkość pogłębia się z własnej winy. Im więcej grzechu tym większy dostęp szatana do człowieka i większy wpływ na jego ziemskie życie. Duszpasterstwo Nowych Dróg jest organizacją do rozbijania KK i wspierania LGBT wśród duchowieństwa. Czy KK ma być kościołem szatana czy Jezusa. Co z tym problemem zrobi Franciszek, będziemy obserwować jakie podejmie decyzje.
Pisbusters2020.03.30 13:10
Niech się nie wpier-da-la w kulture, życie i poglądy innych ludzi, niech sobie wierzy w swoich katolickich bożków bo tego mu nikt nie broni ale WARA od innych ideologi
Nemo2020.03.30 13:25
A czy on się "wpierdala"? Co, nie można głosić własnych poglądów, oceniać zboków i wskazywać dróg ratunku dla sodomitów? Chcesz zamknięcia ust i cenzury? Lewacki totalitaryzm z Orwella był już w Rosji sowieckiej i w PRL - teraz to jest terror LGBT w myśl zasady "miłuj zboka pedała bo jak nie to on ci dokopie że popamiętasz". Niektórzy już poznali co znaczą bojówki LGBT.
legrandbleu2020.03.30 13:40
Sądzę, że większość poznała co to bojówki ONR i kiboli. Nadchodzą ciężkie czasy - a gdyby tak podrzucić im maczety, otworzyć areny i zrobić ustawkę ? Sprawa bojówek ONR i kiboli mogłaby się automatycznie rozwiązać.
Pisbusters2020.03.30 13:40
Lewacy i wy PiSdzielce nie jesteście tolerancyjni dla innych ideologi bo każdy może wierzyć w co chce być gejem, ateistom, czy wierzyć w katolickie Maryjki itd to jest różnica między wolnością słowa a waszym i PRLowskim narzucaniem poglądów
Katolik2020.03.30 13:05
Przecież diabeł Rydzol pseudonim ojciec z Torunia też promuje nauki niezgodne z nauką kościoła katolickiego jego zamiłowanie do pieniędzy, antysemityzm, nietolerancja dla innych kultur, nadwaga spowodowana obżarstwem, wyciąganie niby dobrowolnych datków od wiernych na jego zachcianki zamiast pomocy potrzebującym czy to ma coś wspólnego z nauką Jezusa? gzie jego skromność? dlaczego kościół go nie upomina? bo boi się podziału zwykłe zakłamanie
ASTOM2020.03.30 16:12
A jak ciebie Rydzol obrobił z tego niby dobrowolnego datku? Na wnuczka, na katolika, czy jak? A i jeszcze: już komuchy nie wiecie co zarzucać o.Rydzykowi: jak nie antysemityzm to filosemityzm bo zaprosił jakiegoś żyda do studia, a teraz znowu antysemityzm. Jak w danej chwili pasuje.
Po 11-te nie bądź obojętny2020.03.30 13:01
Drogie Polaczki, cóż, odbiło mi zupełnie. Sorry, ale ja muszę na was bluzgać. To skutek lektury Wyborczej, Newsweeka i prania mózgu przez nich. Poza tym dobrze mi płacą za te długie służbowe dyżury na Frondzie. Dziadek z Wehrmachtu i tatuś SB-ek też miał swój wpływ na to. Ale oni już są na łonie Hitlera i Lenina.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.30 12:58
Właśnie miałem tu wpisać parę wulgaryzmów pod adresem Polski i Kościoła. Nie mogę bez tego żyć. Po prostu muszę bluzgać i kłamać. Tak mi każe mój pan - szatan, któremu zaprzedałem duszę. A poza tym, nieźle nam tu płacą za te bluzgi i za długie dyżury. Nienawidzę gdy PIS idzie od sukcesu do sukcesu i zyskuje poparcie kosztem lewactwa, które potrafi się tylko kompromitować. Szlag mnie trafił, gdy Duda się modlił w Częstochowie do Matki Boskiej. Przecież to Ona pokonała mojego pana, diabła! W dodatku tak mnie doopa boli po wczorajszym, że mam lewackie rozwolnienie. Muszę po-czytać dzieła Lenina na dobranoc, może mi przejdzie. A jak nie, to "Wyborczą" lub "New-sweek".
Czcicielka niepokalanej2020.03.30 14:12
Człowieku, czy tego chcesz czy nie, Bóg istnieje naprawdę. To on cie stworzył i utrzymuje przy życiu. Więc nie bluźnij przeciw kościołowi. Szatan i piekło też oczywiście istnieje. Ale Bóg daje ci wybór. Ty decydujesz, wybierasz dobro - czyli Boga, czy zło - czyli szatana. A jeżeli ty jesteś dobry, to pomódl się za tych, którzy według twego mniemania są źli. Niech Bóg Cię ma w opiece.
Przeciw bluźniercom2020.03.30 18:10
Szanowna Pani, dziękujemy za piękne i głębokie słowa, 100% racji. Otóż, od dawna dwóch durniów: "Katolicka Kretynizacja Polski" oraz "Po 11 nie bądź obojętny" bluźni na tym forum przy obojętności administratora strony. Ludzie tłumaczą im - nie pomaga. Apelują o usuwanie ich wpisów - bez skutku. W tej sytuacji, ktoś zdesperowany postanowił napisać coś pod ich pseudonimami. Od dwóch dni jakby przycichli, co trochę usprawiedliwia takie podszycie się pod nich. Szczęść Boże, pozdrawiam
anonim2020.03.30 12:54
Może warto przypomnieć raz na zawsze, że akt seksualny służy prokreacji, jest narzędziem nie celem. Wszyscy, którzy odwracają porządek natury i ze środka czynią cel grzeszą przeciw Stwórcy!
Klejnot Nilu2020.03.30 13:01
Chcesz powiedzieć, że nigdy nie uprawiałeś seksu dla przyjemności?
Stani2020.03.30 13:29
Mentalność Gowina, uprawiał, ale się nie cieszył.
legrandbleu2020.03.30 13:04
To też, ale przy okazji jest bardzo przyjemny, proszę spróbować. Liczba posiadanych dzieci to indywidualna sprawa rodziców.
Dam2020.03.30 18:47
Seks dla przyjemności uprawia spora ilość co inteligentniejszych gatunków zwierząt - np. niektóre gatunki małp, delfiny, żyrafy. Dla prokreacji wyłącznie te uznawane za mniej inteligentne. Dobry cel sobie stawiasz.
Roman2020.03.30 12:49
Ten Burke, to jeden z mądrzejszych księży. Ciężko Mu zapewne wśród "ohydy spustoszenia."
BiegunkaProrocza2020.03.31 1:23
eee tam, paskudna lampucera i tyle
Beno 2020.03.30 12:45
Brawo kard. Burke. Kardynał ma całkowitą rację. czas na nawrócenie i powrót do korzeni biblijnych. To nie Pan Bóg ma się dostosować do współczesnego czasu i świata. To świat ma się zwrócić ku Bogu i budować Jego królestwo. Odejście od Boga doprowadziło do wielu konfliktów, wojen, zatrucia i niszczenia środowiska naturalnego i mamy to co mamy. Czas na nawrócenie .
BiegunkaProrocza2020.03.31 1:18
Burke, sobie purknął swoim zadem.