Ten biskup na podium! Mocne słowa o Komorowskim - zdjęcie
23.07.15, 10:50

Ten biskup na podium! Mocne słowa o Komorowskim

20

Radomski biskup pomocniczy ks. dr hab. Piotr Turzyński odniósł się na antenie „Radia Plus Radom” do haniebnej decyzji prezydenta Komorowskiego, który podpisał zbrodniczą ustawę o in vitro.

Przypomnijmy, że na mocy tej ustawy ludzie w Polsce na najwcześniejszym etapie rozwoju będą poddawani selekcji i mrożeni. To nie tylko wbrew jasnemu Bożemu prawu, ale także wbrew najbardziej oczywistym kategoriom zdroworozsądkowym. Prezydent Komorowski nie posłużył się jednak rozumem, ale lewacką ideologią i chęcią ukontentowania wyborców, którzy na wzór szatana nienawidzą Bożej władzy. Budzi to najwyższą odrazę i sprzeciw, zwłaszcza, że prezydent deklaruje katolicyzm i wszem i wobec ogłasza, jakoby nadal był katolikiem. Jest to tymczasem oczywista nieprawda – przynajmniej do momentu publicznej pokuty.

„Szkoda, że pan prezydent Komorowski nie odnalazł swojej tożsamości chrześcijańskiej, bo ustawa, którą podpisał, stawia go poza oficjalnym nauczaniem Kościoła” – powiedział bp Turzyński.

Oznacz to więc de facto apostazję. To niebywały skandal – na szczęście już niedługo będzie nowy prezydent, tym razem szczery katolik.

„Jeżeli człowiek zaczyna zarządzać naturą według swoich praw, to zaczyna niszczyć to, co jest wokół nas. To ustawa eugeniczna i skrajnie selektywna. Takich rzeczy nie powinniśmy nigdy robić. Przekroczyliśmy pewną granicę, po której będzie można łatwiej ‘bawić’ się człowiekiem” – mówił biskup Turzyński.

Hierarcha zauważył, że słowa Komorowskiego o niechęci do bycia „prezydentem sumień” są najczystszej wody absurdem. „Ustawa skazuje nas, wierzących, na płacenie za metodę in vitro dla tych, którzy się na nią decydują. A wierzący tego nie chcą. Gdyby zachować jakikolwiek parytet i powiedzieć, że jestem prezydentem wszystkich Polaków, to należałoby do tej ustawy dodać naprotechnologię, finansowaną przez państwo” – zaznaczył biskup.

bjad

Komentarze (20):

anonim2015.07.23 11:06
A dlaczego pana Komorowskiego nie można zamrozić w azocie? Bo co? Kto by odbierał emeryturkę. Ale ci najmniejsi niech są zamrożeni.
anonim2015.07.23 11:08
+++
anonim2015.07.23 11:16
Komor zamroził się politycznie w maju
anonim2015.07.23 11:32
s..syn ten Komorowski
anonim2015.07.23 12:02
Pawle nn, pierwszy raz się z tobą zgodzę, działoby się. Był taki czas kiedy Polska była autentycznie zarządzana przez duchowieństwo, oczywiście w głębokim strasznym średniowieczu. Tyle że Polska była wtedy supermocarstwem. Ja bym tak chciał...
anonim2015.07.23 13:48
@Macool1974 W średniowieczu Polska była supermocarstwem i była zarządzana przez duchowieństwo? Naturalnie... i jeszcze należy dodać coś o Słońcu krążącym wokół Ziemii
anonim2015.07.23 15:28
niech biskup przestanie pierdzieć, tylko powie wprost - Komorowski jest poza Kościołem i podlega tym samym zasadom, co każdy ekskomunikowany
anonim2015.07.23 16:53
Niestety znalazłoby się paru kapłanów, którzy z chęcią komunię by mu dali.
anonim2015.07.23 20:55
„Ustawa skazuje nas, wierzących, na płacenie za metodę in vitro dla tych, którzy się na nią decydują. A wierzący tego nie chcą"...przepraszam, a co z ludzmi którzy nie chcą placic na kosciol a musza? Nie zawsze drogi Panie mamy to co chcemy.
anonim2015.07.23 20:57
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Komorowski zbeształ publicznie ks. płk. Sławomira Żarskiego za treść kazania. prezydentowi nie spodobała się homilia, którą 11 listopada, w Święto Niepodległości, w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie wygłosił administrator Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ksiądz prałat pułkownik Sławomir Żarski. Komorowski dał temu wyraz, besztając publicznie po Mszy św. ks. Żarskiego. Zachowaniem prezydenta są zszokowane osoby będące świadkami tegoż zdarzenia. Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/1548/komorowski-zbesztal-publicznie-ks-plk-slawomira-zarskiego-za-tresc-kazania
anonim2015.07.24 5:11
"Szkoda że biskupi polscy nie mogą byc politykami. Dopiero wtedy by się działo..." Jak nie działa to armata: ..... rozwijalibyśmy dyscypliny internacjonalne: skoki PO krzesłach / kto jaki parlament zaliczy/, kto będzie większą gwiazdą Peru/ mistrz bajeru/, kto otrzyma więcej zegarków od "zaprzyjaźnionego biznesu",......, ......
anonim2015.07.24 5:14
".. A ja myślę że byłoby bardziej właściwym, gdyby bp Turzyński".... myślenie zostaw mądrzejszym i ....."patrz na Siebie, będziesz w niebie".......
anonim2015.07.24 5:18
......" a co z ludzmi którzy nie chcą placic na kosciol a musza?":. Muszem, a nie chcem?" jak mówił klasyk?... To proboszczowie płacą podatek za wszyskich mieszkańców parafii, nawet innowierców.
anonim2015.07.24 6:50
Komorowski gada że jest katolikiem a postępuje jak ateista, poganin. Jest to o tyle ważne, ze podejmuje decyzje publicznie, które mają negatywne konsekwencje dla narodu i prawa bożego. Bez upomnienia a nawet kary dla Komorowskiego, Posłów, katolicy zaczną uważać że jest to normalne i można zabijać nienarodzone dzieci, wprowadzać moralne zgorszenie.
anonim2015.07.24 8:57
To ja tylko na chwileczkę: "To niebywały skandal – na szczęście już niedługo będzie nowy prezydent, tym razem szczery katolik." A cóż robi "szczery katolik" podczas mszy świętej ? http://polska.newsweek.pl/andrzej-duda-przylapany-na-rozmowie-przez-telefon-podczas-mszy,artykuly,361468,1.html
anonim2015.07.24 10:04
ks. bp dr hab. Piotr Turzyński wedlug nauki Kosciola ustosunkowal sie do calego problemu. Niektorzy w swoich wypowiedziach daja wyraz swojej wielkiej ignorancji jezeli chodzi o nauke Kosciola. Komunista glosi nauke komunizmu, muzulmanin glosi islam a katolik glosi nauke Kosciola i to jest logiczne, ateista bedzie zawsze przeciwko Bogu i wyrazal swoje stanowisko jANTYCHRYSTA.Katolicy !!!!! Wiecej wiedzy z nauki Kosciola a nie bedzie wiecej "KOMOROWSKICH" i wyznawcow PO. Najwiekszym wrogiem Kosciola jest zawiniona i g n o n a n c j a .
anonim2015.07.24 10:10
Od kiedy to chłopaki w sukienkach wiedzą cokolwiek o świecie? Mądrzcie się dalej, pasibrzuchy, na szczęście coraz mniej osób was słucha. A tobie, frondziu, niedługo zabraknie epitetów (haniebny, zbrodniczy :)))
anonim2015.07.24 12:14
@Heela - nie wiem kto ty jestes czy masz zdefiniowana plec? Po tym co piszsz smiem sadzic ,ze otarles/as/ sie o szkole. Poziom refleksji na poziomie ....ekipy wyznaczonej przez lewice i PO
anonim2015.07.24 13:33
@ Glabais Ja też nie wiem, kim ty jesteś i wcale nie chcę wiedzieć, tym bardziej, że twoje odruchowe zainteresowanie kwestią mojej płci/seksualności wskazuje na typową katolicką seksualną fiksację.
anonim2015.07.29 8:59
"Hierarcha zauważył, że słowa Komorowskiego o niechęci do bycia „prezydentem sumień” są najczystszej wody absurdem. „Ustawa skazuje nas, wierzących, na płacenie za metodę in vitro dla tych, którzy się na nią decydują" Oj nie tylko to "płacenie" spadnie na sumienia katolików. Stanie się podobnie jak np. w sprawie aborcji, produkcji i sprzedaży środków antykoncepcyjnych i poronnych; do udziału w nich są zmuszani katoliccy pracowniczy rozmaitych ibnstutucji, o czym świadczy głośna sprawa dra Chazana.. A to jest codzienny problem zwykłych pracowników instytucji zdrowotnych i pokrewnych. Np. Są wolne stanowiska w szpitalu na oddziale ginekologicznym. Zgłasza się pielęgniarka, ale słyszy odpowiedź; Pani nie może, bo jako katolicka nie będzie sprawna zawodowo na tym oddziale.