Tarcza Antykryzysowa 2.0. Przedsiębiorcy nie zostaną sami - zdjęcie
04.11.20, 14:48Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera)

Tarcza Antykryzysowa 2.0. Przedsiębiorcy nie zostaną sami

4

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o nowych obostrzeniach, które dotkną m.in. sklepy w galeriach handlowych. Dotknięci obostrzeniami przedsiębiorcy nie pozostaną jednak bez wsparcia państwa. Uruchomiona zostanie Tarcza Antykryzysowa 2.0, której celem będzie ochrona przedsiębiorstw i miejsc pracy.

- „W związku z restrykcjami sanitarnymi, wdrożona zostanie Tarcza Antykryzysowa 2.0 - 10 działań celem ochrony miejsc i przedsiębiorstw. Zespół @Grupa_PFR ponownie zrobi wszystko, aby pomóc firmom i pracownikom możliwie bezpiecznie przejść przez kolejną falę pandemii” – napisał na Twitterze prezes PFR Paweł Borys.

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że epidemia jest „fundamentalnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki”. Dlatego rząd podejmie wszelkie starania, aby gospodarka ucierpiała możliwie najmniej. Szef rządu zapowiedział nowe propozycje pomocy dla najbardziej poszkodowanych przez obostrzenia branż, jak m.in. turystyka, hotelarstwo oraz sektor fitness. Będą też kontynuowane dotychczasowe formy pomocy.

- „Chcemy pomóc przedsiębiorcom, bo to oni się znajdą w trudnej sytuacji, po to, żeby znowu, jak wiosną ratować i uratować jak największą liczbę miejsc pracy” – mówił premier.

Zaznaczył, że podobnie, jak udało się zrobić to wiosną, uda się również teraz.

kak/PAP, Twitter

Komentarze (4):

JonB2020.11.4 19:56
Wprowadzenie nowej tarczy zbiegnie sie z poczatkiem prac przy zasypywaniu przekopu Mierzei Wislanej. W ten sposob spelnia sie slowa premiera o jednych co beda rowy kopali i innych co je beda zasypywani. To jest jeden z tych rowow.
Polak2020.11.4 18:06
Matołusz zapomniał że tarczę propagandową 2.0 wprowadzał w kwietniu, zaraz po zakupie bez przetargu 210 limuzyn.
Michał Jan2020.11.4 17:45
Znacznie lepiej się poczułem, gdy dowiedziałem się, że z "pandemią" walczy rząd, który gubi się nawet w numeracji swoich "tarcz". W czerwcu już była wersja 4.0.
najgorszy rząd w historii2020.11.4 15:00
Czyżby poza personelem medycznym z kwarantanny zostali zwolnieni pracownicy mennicy? Niedługo jak za komuny braknie papieru toaletowego i bedzie mozna się podcierać banknotami NBP. Czy rząd poza kwiatami planuje także wykupywać bilety do kina, karnety na siłownie i odzież z galerii handlowych?