Brytyjski dziennikarz dotarł w Poznaniu do realizowanych bez przeszkód szkoleń dla lewackich bojówek. Walk ulicznych w Poznaniu uczą się działacze Antify skupieni wokół squatu Rozbrat.

Szkolenia odbywają się w ramach organizacji wydarzeń takich jak festiwal rockowy „F…ck Fascism Fest”.

Aktywista pokazał brytyjskiemu dziennikarzowi salkę, w której członkowie Antify ćwiczą m.in. zadawanie bólu swoim przeciwnikom.

- „Czasami, gdy idziesz na normalną salkę możesz spotkać jakichś nazistów lub dziwnych gości, przy których nie czujesz się komfortowo” – mówi działacz.

Reporter udał się razem z aktywistami Antify również na marsz w Gnieźnie. Na nagraniu uwiecznił m.in. uczestnika z czerwoną flagą. Materiał daje jasny ogląd motywacji, z jakich w manifestacjach uczestniczą aktywiści.

- „Pytanie, czy tego rodzaju działalność znajdzie się pod lupą policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mamy przecież do czynienia z nieformalną organizacją, która nie wyklucza używania przemocy wobec swoich przeciwników. Dodatkowo używa symboli jednoznacznie kojarzących się z totalitaryzmem” – wskazuje portal wPolityce.pl

kak/Twitter, wPolityce.pl