Szok! To się już w głowie nie mieści! Trzaskowski oburzony zatrzymaniem sprawców profanacji figury Chrystusa - zdjęcie
04.08.20, 20:20fot. yt/tvp info/pixabay.com

Szok! To się już w głowie nie mieści! Trzaskowski oburzony zatrzymaniem sprawców profanacji figury Chrystusa

68

Rafał Trzaskowski po kampanii prezydenckiej, w trakcie której próbował się przedstawiać jako gorliwego katolika, choć jego syn nie poszedł do pierwszej Komunii, zaczął już oficjalnie zdejmować maskę.

Żona Rafała Trzaskowskiego nie posłanie syna do pierwszej Komunii św. wyjaśniła następująco:

- Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia (syna - red.) na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię 

Z kolei sam Trzaskowski do zatrzymania sprawców profanacji odniósł się na Facebooku następująco:

- Komuś, tak jak mi, może się nie podobać sam pomysł na happening, ale zatrzymanie za to ludzi przekracza wszelkie granice państwa prawa

Zapytał też:

- Polska Policja i Prokuratura naprawdę zajmują się ściganiem młodych aktywistek? Za powieszenie tęczowej flagi i uwiecznienie jej na zdjęciach? Czy nie lepiej skierować wysiłki służb do pilnowania porządku i ścigania przestępców?

Z tego można by chyba wysnuć samo nasuwający się wniosek, że prezydentowi Warszawy nie tylko nie przeszkadzają profanacje i obrażanie uczuć religijnych i narodowych Polaków, ale może nawet byłby skłonny do tego zachęcać. Bo skoro zatrzymanie i ukaranie sprawców jest niewłaściwe?

mp/facebook/natemat.pl

Komentarze (68):

joanna2020.08.5 22:54
Panie Trzaskowski, może Pan nie jest wybitnie inteligentny, ale ma Pan przynajmniej na tyle rozumu, by nie pleść takich bzdur, że "dekorowanie" Ukrzyżowanego Chrystusa w tęczowe szmaty jest happeningiem. Niech Pan w ramach drugiej połowy etatu przeczyta Konstytucję i Kodeks karny, by się nie kompromitować takimi wypowiedziami! Idąc śladem Pana rozumowania, może ktoś w końcu uznać, że zabicie we Francji kapłana w trakcie odprawiania Mszy świętej i podpalanie najznamienitszych europejskich kościołów to też happeningi. Jeśli już chce Pan koniecznie używać tego terminu, to happeningiem można nazwać Pana wypowiedzi, choć to i tak łaskawa ocena!
Oficer2020.08.5 22:34
ten tRZASkOSKI nie dość ,że pedał to i mason.
stan12020.08.5 16:06
Trzaskowski jest pod wpływem sił demonicznych wychodzących z pieka rodem,trzech demonicznych olbrzymich żab które zlasowały jego umysł.
prawy2020.08.5 14:26
skoro szkolił ich za pieniadze podatnikow to jego POmocnicy ,dbaja o swojego nawet w czasie spotkan przed wyborani prezydenckimi nie dopuszczali dla swego guru wyborcow,zeby nie zadawac nadetemu teczowemu pytan,a pozniej placz,ze przegral,wstyd za tych wszystkich ktorzy tego luda POparli,POLACY MUSZA JESZCZE WIELE ZLEGO DOSWIADCZYC ZEBY ZROZUMIELI ZE WYBRALI SZKODZACEGO POLSCE I POLAKOM !!!!!!!!!!!! bedzie bolalo.coz bronia swoich
Anna2020.08.5 14:21
Oburzenie jest w tym wypadku jak najbardziej na miejscu: w przypadku przemocy domowej policja potrafiła odmawiać interwencji pod naprawdę dziwnymi pretekstami, gwałcicieli z elbląga (głośna sprawa tłumaczki zgwałconej przez ratowników medycznych podczas wyjazdu służbowego) przesłuchano po 7 miesiącach od zdarzenia (zgłoszonego policji bezzwłocznie), na to, żeby ich aresztować w ogóle nikt nie wpadł. Czujecie się bezpiecznie w kraju, w którym bandziory i gwałciciele cieszą się wolnością podczas gdy psychicznie chory facet za kradzież batonika ląduje w więzieniu a dziewczyny, które obraziły uczucia religijne są zakuwane w kajdanki i zabierane na dołek nieoznakowanym radiowozem? Chore.
Henry2020.08.18 10:46
Wspominasz przypadki które miały miejsce za rządów Tuska ale o tym ani słowa. Natomiast wywieszanie kolorowych szmat na świętych dla Polaków miejscach jest i będzie zbrodnią jak dla araba karykatury Mahometa!!!!!!!!!!!!!
tulipan2020.08.5 13:41
PO pajaca teczowego za czajke tez przyjda. Bekniesz smieciu za ten smrod od Warszawy az do Gdanska.
Michał Jan2020.08.5 10:28
Trzaskoszczakowi najwyraźniej doskwiera "fajnizm" na poziomie Justyna Trudeau. Efektem ubocznym jest to, że 48-letni facet ma problem z dorośnięciem do swych lat. Człowiek nie jest pająkiem samotnie pilnującym swojej sieci, ale istotą społeczną, zależną od interakcji z innymi członkami społeczności. Do tego potrzebne są zsynchronizowane sposoby komunikowania się, wspólny język i obyczaje (to tu pojawiają się problemy z przedstawicielami innych narodów i kultur, napiętnowane określeniem ksenofobia, a sprowadzająca się do obawy, czy z naszego żartu ów się roześmieje, czy wyciągnie nóż). Atakujący to, co te sposoby interakcji wykreowało, de facto próbuje rozbić te więzy społeczne i przerobić nas (w tym wypadku) na jakąś magmę. Zatem stanowczy sprzeciw, nawet przy użyciu instytucji mających monopol na przemoc jest zasadny.
rychu2020.08.5 10:23
Zawsze brzydziło mnie babranie sie w gow nie
astm.2020.08.5 8:45
Trzaskowski nie rozumie na czym polega demokracja.Zapewne nie miał mu kto przekazać gdyż matka była bardo dobrym donosicielem sb. Wywodzi się wiec z czerwonej zarazy. Czyny te urażają nie tylko katolików i to jest ta wolność w wydaniu tych miłośników demokracji. Jeżeli tak ich uraża krzyż to nie oddadzą wszystkie odznaczenia i założą sobie kapsle z piwa względnie łuby lenina ,stalina itp. .
Artur2020.08.5 8:16
I cały katolicyzm Trzaskowskiego skończył się już jak widać. Nieważne, że sodomia jest potępiona w Biblii. Przecież to nie dziwi bo wybory już za nami. Następne cudowne nawrócenie nastąpi przed kolejnymi wyborami.
zdziwiony2020.08.5 8:16
Przecież każdy wie jaki jest ten padalec? Po co więc dziwić się temu co ten padalec zrobi lub wybełkota?
Polak Mały2020.08.5 8:00
Warszawo ma - obudź się i podziękuj panu prezydentowi jak na to zasługuje!
Michał2020.08.5 7:23
https://globalna.info/2020/02/18/handel-niemowletami-miliony-na-kontach-prawdziwe-oblicze-swietej-matki-teresy-z-kalkuty/?fbclid=IwAR2NcbUDrdoFmJAhvlNoETQUTiU72b7ESTMVcJ14BVTWHlJTZM-se64Q1HU
Michał2020.08.5 7:19
przepraszam za błąd: rzeźba
Michał Jan2020.08.5 10:10
I tak to już niewiele poprawia.
Michał2020.08.5 7:18
Dla Was ważniejsza jest żeźba jakiegoś mitologicznego Żyda z Izraela niż Polacy potrzebujący pomocy od rządu?! Tfu.Lennicy watykaku Islamiścu już ostrzą na Was maczety.
Artur2020.08.5 8:27
Znów jakiś niedouczony kolega się trafił. Po pierwsze Pan Jezus jest postacią historyczną występującą w wielu źródłach. Tylko skończony nieuk może mówić o mitologii. Po drugie o Panu Jezusie należy wyrażać się z szacunkiem. Po trzecie to Trzaskowski mówił o sobie, że jest wierzącym więc mogliśmy oczekiwać, że ta profanacja go dotknie i przeciwstawi się jej jako osoba wierząca. Jednak niewiele osób zwróciło uwagę na to w co wierzą Trzaskowscy. Otóż w wywiadzie dla Newsweeka pani Trzaskowska stwierdziła że podoba jej się filozofia Barucha Spinozy który jest przedstawicielem jednego z nurtów judaizmu. Jego filozofia wyklucza zaprzecza temu że Pan Bóg jest sobą co jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Po czwarte wreszcie, dziś każdy potrzebujący otrzymuje pomoc w przeciwieństwie do czasów, w których rządziła PO.
zgodnie z prośbą skierowano batalion Policji i CBS2020.08.5 6:41
do Ratusza
GIZD2020.08.5 1:29
Nikt waszych zboczonych marszów nie atakuje tak jak wy [czerwona papuga na balkonie]
Retro2020.08.5 1:07
Podobało mi się gdy jakiś poseł zapytał "na czym Ty jedziesz ...(chyba dzisiaj jedziesz)...myślę, że Oni są oderwani od rzeczywistości maksymalnie.
Moly2020.08.5 1:05
Zadne z tych obiektow nie nalezy do KK jako takiego. Bo wszyscy obywatele na to placa. Jesli KK chce specjalnych praw niech jego czlonkowie sami go finasuja. Wtedy te koscioly i obiekty w nich beda prywatna wlasnoscia; i wtedy beda mogli skarzyc za nieszczenie prywatnego mienia. Ale to jest test ktorego KK i zaprzyjazniony PIS nigdy nie wezma. Bo wyszloby szydlo z worka. W bardzo oplakanym stanie, jestem pewna.
Moly2020.08.5 1:00
Trzaskowski jak zwykle w punkt. Ale PIS nie poskoczy kk. Ciekawa jestem ilu bandziorow; prawdziwych bandziorow z bojowek atakujacych marsze rownosci uslyszelo oskarzenia. Kiedy ludzkie zycie bylo w niebezpieczenstwie. Ale to jest Polska wlasnie.
Michał Jan2020.08.5 10:16
Popłacz sobie jeszcze.
gool2020.08.4 23:16
to tylko potwierdza, że osoby LGBT+ traktowane są przez katolików jak śmieci...bo skąd ta niby profanacja? podobnie by było gdyby zawisła flaga Polski...oni gardzą tymi osobami a ja nimi
każdy może być przede mną2020.08.5 1:31
1. Żadne osoby nie są traktowane przez katolików jak śmieci. 2. Skierowanie na leczenie osoby idącej pod sztandarem 6/7 tęczy, wymalowanej jak kameleon z piórami w .... w kagańcu, na łańcuchu w stringach w MIEJSCU PUBLICZNYM uważam za wyraz troski, to po ludzku nie jest normalne. Sugerowanie, że tego typu symbol (flaga) nie kłóci się ewangelią np z: "Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie." jest nieprawdziwe. Stąd nabożeństwa ekspiacyjne za np domalowanie symbolu LGBT NMP. Matka BOGA z dzieckiem wraz z symbolem LGBT, pod którym liberalizuje się prawo aborcyjne. To baaaardzo krótkie wyjaśnienie, dlaczego nas KATOLIKÓW to tak boli i na co zgody nie będzie. Chcecie aby sól straciła swój smak ? Miłość to NIE miłość ! Miłość nie dopuszcza się bezwstydu ! (lektura Hymnu o Miłości wskazana). Pisząc to nie znam algorytmu oceny ludzkich czynów. Z pewnością wieeeelu z Was będzie przede mną.
Anonim2020.08.4 23:03
test
Anonim2020.08.4 22:59
Poglądy religijne powinny być chronione. Jest wolność słowa i możesz wyrażać swoje poglądy ale twoja wolność kończy się na mojej tzn nie wolno ci odbierać wolności innych ludzi. Aktywiści chcą zagarnąć przestrzeń nawet tą która do nich nie należy. Ten czyn był od początku zuchwałym atakiem i profanacją świętej rzeczy dla katolików dlatego nie ma zgody na takie zachowanie.
Wojtek Polak2020.08.4 23:02
Dajże spokój. Bogowie® potrzebują ochrony?
Wojtek Polak2020.08.5 8:41
nie podszywaj się pod nikogo pederasto-pedofilu.
Anonim2020.08.4 22:52
Wg Trzaskowskiego aktywiści jedynie bronili godność gejów i lesbijek wiec powinno się im wybaczyć. Że co proszę? Czy użyłeś głowy w ogóle czy masz zeza bo ni jak nie mogę takiego wniosku wyciągnąć
Panie Ziobro2020.08.4 23:00
Został pan zdemaskowany. Po numerze IP.
Anonim2020.08.4 22:49
Ciekawe do czego aktywiści musieliby sie posunąć żeby Trzaskowski popierał ich ściganie bo narazie mam wrażenie że szydzenie z przekonań religijnych i profanacje świętych miejsc katolików są wg niego ok. Miłosierdzie Trzaskowskiego dla aktywistów lgbt nie zna granic. Na szczęście nie ma świętych krów i odpowiedzą za swoje czyny.
Duda-Gracz2020.08.4 22:59
Z tym, że narazie pisze się inaczej.
coście skurwysyny uczynili z tą krainą2020.08.4 22:38
:/
Piotr Nowak 🖐🏻2020.08.5 1:20
Jestem pederasta i się tego nie wstydzę 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈😚🤣 A chu.j ci w dziąsło! bu hahaha 🤣🤣
Kałboj Libidon2020.08.4 22:36
Ona by chciała do trójkąta. Ona by chciała jeszcze raz.
Polak2020.08.4 22:12
Szokiem jest jedynie bezprawne działanie policji która zamiast aresztować zgłaszających rzekomą profanację jako sprawców fałszywego zgłoszenia utrudnia życie porządnym patriotom.
killpedryll2020.08.4 22:05
Co ma Kałboj w głowie zamiast mózgu? Goovno z czajki.
Duda-Gracz2020.08.4 22:32
Gówno.
Jahu יה — Bóg Hebrajczyków2020.08.4 21:56
Czuję się mocno obrażony.
Szybka Randka2020.08.4 21:52
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Czytelnik2020.08.4 21:48
Idę powiesić flagę Watykanu w gabinecie Prezydenta Warszawy.
iwan2020.08.4 21:47
podszywan
tymczasem w prawdziwym świecie2020.08.4 21:36
NIK sprawdziła "prawidłowości realizacji i koordynacji przedsięwzięcia - budowy promu pasażerskiego" w Szczecinie. Stało się to na wniosek posła PO Arkadiusza Marchewki.
Marek2020.08.4 21:31
Przecież te flagi wieszali katolicy. Sami siebie by mieli obrażać?
iwan2020.08.4 21:25
na 100% czaskowski to obrzydliwe pedalisko
Wojtek Polak2020.08.4 21:13
czaskowski nie bronił "wolności" kiedy policja katowała uczestników Marszu Niepodległości za czasów PełO i kiedy strzelała do górników. w a jedynym wolnościowym hasłem było "dorżnięcie "watahy". a te tęczofe banery są symbolem współczesnej sodomy i gomory i obraża uczucia religijne swoją ohydą moralną.
Czytelnik2020.08.4 21:06
Panie Trzaskowski? Mogę sobie zrobić taki happening u Pan w gabinecie? Nie wezwie Pan policji?
Jan2020.08.4 21:02
Jestem tak zszokowany postawą Trzaskowskiego że nie będę spał około 2 tygodni. Może mi po tym przejdzie. Powiem : szok,. hańba, hańba, niebywały szok. Kto teraz zaorze po katolicku Trzaskowskiego! Katolicy z frondy do hejtu przystąp!!! A wieczorem paciorek!
Anonim2020.08.4 20:56
No wyborcy ciackofskiego - wychodzi teraz szydło z worka - no i co wy na to ???
T.2020.08.4 20:53
Obsceniczne zachowanie jako happening... ciekawe.
kibic2020.08.4 20:47
Mocodawcy płacą i karzą bronić to broni. Takie jest PO - dobrym przykładem i guru dla Trzaskowskiego jest Tusk !!!
pytajnik2020.08.4 20:46
Gdzie można znaleźć we Frondzie informacje o realizacji listu pasterskiego Episkopatu Polski: "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Gdzie znaleźć te ośrodki w poszczególnych parafiach/diecezjach? Jak wzrosła ich skuteczność? Gdzie osoby z problemami w ukierunkowaniu seksualności i ich rodziny mogą znaleźć pomoc w prawidłowej integracji do życia w rodzinie szkole/pracy i innych wspólnotach? Czy brak dostępu do tych informacji to wynik działania Lawendowej Mafii?
Zygfryd2020.08.4 20:44
Cały czas łgał i kłamał a teraz jak napisano ściaga swoją śmierdzącą maskę łgarza nic nie kuma albo udaje idiotę myśle że kary bedą dotkliwe i dość mocne dla tych zboczeńców i ideologów z chlewa ideologii LGBT
Zatroskany2020.08.4 20:43
Miałka mowa, Trzaskowski dał się złapać w sidła pychy, żądzy władzy, jego mocodawcy go w ten sposób oślepili. Tylko tak można posłużyć się człowiekiem aby ten wywołał chaos i ferment społeczny.
Jarek2020.08.4 20:43
1) Znieważony pomnik - jest aresztowanie i pewnie kara; 2) poderżnięcie gardła kukle Jędraszewskiego - jest aresztowanie i będzie kara za podrzemanie do popełnienia przestępstwa; 3) Kilku narodowców wiesza podobizny posłów opozycji - dla prokuratury to happening. Czy to jest normalne?
Donek2020.08.4 20:55
jest spalenie kukły bezimiennego Żyda według wielowiekowej tradycji ludowej i jest pół roku więzienia bez zawieszenia...
Zatroskany2020.08.4 20:33
Dla czego nie pójdą gdzieś do meczetu ?
Po 11 ...2020.08.4 20:42
Ponieważ to KK, nie muzułmanie prześladuje LGBT w Polsce. Proste? Proste.
***2020.08.4 21:08
Nie prześladuje tylko odrzuca te głupoty które głosicie.
Grizzly2020.08.4 21:42
Muzułmanie od razu obrzynają pedałom łby!
A może zawiesić swastykę na synagodze?2020.08.4 20:29
Jest kilku wyjątkowych Żydów w historii Polski, ale to są wyjątki. Można z przysłowiowa świeczką szukać aby coś krytycznego pod adresem żydów-Żydów napisał przyznający się do żydostwa np. któryś z Loży-Polin. Co by było jakby parch Jan Hertrich-Woleński napisał coś bluźnierczego, coś wulgarnego o żydowskich hokus-pokus, o ich idiotycznej kabale, o ich kretyńskich przesądach, tysiącu "10 przykazaniach", kazirodztwie, itd.? Nie ma obaw, parchy mają ten zakaz w DNA. Na swoich ani mru-mru, ale na katoli w Polsce - free ride.
Pokażcie swoją "odwagę"!2020.08.4 20:26
Pedały, wejdźcie na sam czubek pomnika świętej krowy "bohaterow ghetta" i zawieście tam waszą flagę z haslem: " YYebcie się ignoranci"!
Po 11 ...2020.08.4 20:25
Aresztowanie dziewczyn, które przyczepiły kolorową flagę to zwykły debilizm, koorestwo i jawne przestępstwo. Tak jak komuchy, traficie przed sądy i tak jak komuchy zapłacicie za wasze przestępstwa.
Kazio2020.08.4 20:34
Jakiś komuch trafił przed sąd i zapłacił za przestępstwa? Nie przypominam sobie. Wyściskali się z Adamem Michnikiem i wystarczyło. Jeden komuch-minister Jaruzela to nawet prezydentem został
Dam2020.08.4 21:14
Inny komuch został sędzią TK, więc równowaga zachowana.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2020.08.4 20:36
...i tak jak arcy-komuchy Miller, Cimoszewicz, Borowski i dziesiątki innych zostaniecie parlamentarzystami 'totalnego" tęczowego lewactwa, a nawet jak Ciosek doradcą samego Biedronia.