Szef Światowego Kongresu Żydów ostro o słowach Mitchell!  - zdjęcie
14.02.19, 20:25screenshot twitter / screenshot Youtube - The Jerusalem Post

Szef Światowego Kongresu Żydów ostro o słowach Mitchell!

13

Kolejny głos sprzeciwu wobec skandalicznych słów, jakie padły wczoraj z ust amerykańskiej korespondentki Andrei Mitchell w kwestii powstania w warszawskim getcie. Szef Światowego Kongresu Żydów domaga się od stacji NBC oraz MSNBC sprostowania.

Zwróciło moją uwagę, że w reportażu z Warszawy MSNBC przedstawiła rewoltę w warszawskim getcie jako skierowaną przeciwko 'reżimom polskiemu i nazistowskiemu'. Światowy Kongres Żydów żąda, by NBC i MSNBC opublikowały natychmiastowe sprostowanie tego błędnego określenia”

- powiedział jasno Ronald Lauder.

Dalej podkreślił:

Warszawskie getto było diabolicznym tworem nazistowskich Niemiec w okupowanej Polsce. Żydowscy powstańcy walczyli z Niemcami".

Zaznaczył też, że sprawa ta to upomnienie, które dowodzi, że należy zwiększyć wysiłki jeśli chodzi o edukację na temat holokaust.

Wcześniej słowa amerykańskiej dziennikarki zostały też skrytykowane przez polskiego premiera Mateusza Morawieckiego. Napisał on na twitterze:

W Polsce okupowanej przez Niemcy nie istniał żaden "polski reżim"- to wielkie niezrozumienie warunków wojny. Zarówno Polacy, jak i Żydzi byli bestialsko mordowani przez Niemców. Polscy żołnierze walczyli każdego dnia II WŚ o wolność i życie wszystkich narodów”.

dam/PAP,twitter

Komentarze (13):

Jan Radziszewski2019.02.14 22:13
Czy wiek 72 lat nie mówi wyraźnie że powinna dać sobie spokój z dziennikarstwem podobnie jak również wiekowi nasi Sędziowie Sądu Najwyższego? Ujawnia się bowiem u niej tzw uwiąd starczy - czyżby zapomniała że Amerykanie również stworzyli dla rdzennych mieszkańców Ameryki północnej z których pozostały niedobitki, - obozy koncentracyjne które nazwali Rezerwatami gdzie podobnie jak Niemcy w czasie II wojny światowej exterminowali czerwonych tj. Indian i jakoś im nie wypłacają odszkodowań z tego tytułu. + No cóż mieli takich samych nauczycieli jak później Niemcy tj Raabe żydowskich Ten fakt istnienia pierwotnego rasizmu w Izraelu potwierdza, Żyd Karl Stern naukowiec i psychiatra, pisząc o swoim nagłym uświadomieniu sobie, dwóch niezbitych faktów. Pierwszym był fakt podtrzymywania muru segregacji rasowej, budowanej zarówno przez nazistów niemieckich, jak i samych Żydów. „Niech nikt się nie łudzi – pisał – religia żydowska aż do dnia dzisiejszego, opiera się na założeniu, że Objawienie Boże jest sprawą narodową i że Mesjasz, który ma przyjść, jeszcze nie nadszedł (…). Objawienie nadal przechowuje się w drogocennym naczyniu Narodu. Wystarczy bowiem popatrzeć na naszą liturgię, aby przekonać się że tak jest w istocie. Religia Żydowska była zawsze segregacją rasową. Nie można przy tym zapominać, że była to segregacja rasowa najszlachetniejsza, najwyższej próby – przyjmująca niemal formę metafizyczną. Był to rasizm całkowicie przeciwstawny do tego który reprezentowali niemieccy naziści, ale przez to nie przestawał być rasizmem. Był to rasizm w najwyższym boskim stopniu uzasadniony – pod warunkiem, że jego podstawowe założenie było właściwe, to mianowicie, iż nadal należy oczekiwać Mesjasza tj. Namaszczonego.” (The Pillar of Fire) Należy tu dodać: że Rasizm - niemieckiego nazizmu jest dziedzictwem, po Żydach Niemieckich, wyrósł z rejudaizacji chrześcijaństwa, dokonanej przez tzw. Męża Bożego, ojca Protestantyzmu prof. dr Marcina Lutra.
Jan Radziszewski2019.02.14 21:25
+ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi
Leo2019.02.14 21:16
Moim zdaniem powiedziała to po to aby przykryć słowa Pompego, który stwierdził że Polacy powinni się przygotować do zapłaty amerykańskim organizacjom żydowskim za mienie bez spadkowe pozostawione przez Poslkich żydów.
Lolson2019.02.14 21:03
Za to Netanjahu jak ostro o jej słowach. A nie, zaraz...
Jan Radziszewski2019.02.14 21:00
Myślałby kto że żydzi to święte krowy indyjskie !!! A wiesz Benjaminie Netanjahu- że żydzi trzymały kasę żydowską nie Niemcy ot żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Trzeba pamiętać, że zagłada żydów przez hitlerowski reżim nie obejmowała żydowskiej arystokracji, która - przeciwnie - była jej gwarantem, Np. żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Na najwyższych szczytach dowództwa wojskowego i administracji widzimy wielu żydów, jak: Heydrich, gen. Luftwaffe Milch, admirał Canaris, Eichmann, Streicher czy dr Mengele. W Wermachcie służyło 130 generałów pochodzenia żydowskiego i 150 tysięcy żołnierzy. Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...) Trzy dni przed rozpoczęciem wojny z Polską - poprosiłem ponownie ambasadora brytyjskiego, aby rozwiązać problem Polsko-Niemiecki podobnie jak to było z okręgiem Sary - czyli pod międzynarodową kontrolą. Tej oferty nie można było nie przyjąć , Została odrzucona tylko dlatego, że koła partyjne w Anglii chciały wojny częściowo pod naciskiem i propagandą międzynarodowego żydostwa (…) Powziąłem też mały plan, jeżeli narody Europy omamione zostaną przez tych międzynarodowych konspiratorów w bankowości i finansach, tj żydowską elitę bankowości wtedy ta rasa, żydostwo które jest rzeczywistym sprawcą tej morderczej walki będzie wzięta do odpowiedzialności Jak żydzi w czasie przed II wojną światową do niej pchali to potem ponieśli tego konsekwencję - oczywiście wówczas - nie ci prowokatorzy to jednak skupiło się jednak na żydach
Marcin2019.02.14 20:54
Ta szmata gosci jeszcze w Polsce? Morawiecki się tłumaczy zamiast dać wilczy bilet, i pierwszy z brzegu samolot w byle jaka stronę... Spartiaci by szmacie ogolili łeb, a nastepnie kopniakiem z wysokiej góry ............................. :D
Yhm2019.02.14 21:08
A teraz leć do faceta w sukience wyznać grzechy i zlizać bitą śmietanę z kolana.
anonim2019.02.14 21:32
Dziwię się, że wypowiedź prawdziwego naśladowcy Jezusa ma tak mało plusów.
Majestic2019.02.14 20:51
do tvnu powinna aplikowac, taki sam dziennikarski kunszt, jeszcze o faszystach moze cos doda :)
Olej2019.02.14 20:50
Przeszarżujecie ! Dzieje się coś potwornie i diabolicznie złego. Szkoda słów na komentarz. Tego się nie da komentować. Zastanawiam się kto rządzi Polską ? Jakbym przeżywał jakiś koszmarny sen z sekwencjami zdarzeń minionych gdy po sowiecku walili nas w mordę a myśmy w krzywdzie mogli tylko wysyczeć nienawiść. Czy to się kiedyś skończy ???
rdaneel2019.02.14 20:40
Generalnie dokonała przestępstwa w Polsce. Podlega więc polskiej jurysdykcji. Panie Ziobro...?
Marek2019.02.14 20:39
W Ameryce tubylców było 15-20 mln. Do końca XIX wieku 95% tej populacji zniknęło z powierzchni ziemi może o tym trzeba im przypomnieć amerykanom !!!!
Majestic2019.02.14 20:52
czego to sie nie zrobi dla demokracji, jakoś musieli demokrację wprowadzić, czy to komus sie podobało, czy nie.