Szef BBN: Prezydent podpisze ustawę o budowie zapory na granicy z Białorusią w najbliższych dniach - zdjęcie
18.10.21, 21:26fot. tvp info/screen

Szef BBN: Prezydent podpisze ustawę o budowie zapory na granicy z Białorusią w najbliższych dniach

17

Jesteśmy państwem, które może samodzielnie taki mur i taki system (stworzyć), bo nie mówimy o murze tylko w sensie fizycznym, ale mówimy o systemie zabezpieczenia granicy – powiedział w poniedziałek podczas rozmowy z dziennikarzami szef BBN Paweł Soloch.

- Prezydent Andrzej Duda jest zdecydowany podpisać ustawę o budowie zapory na granicy z Białorusią; podpisze ją w najbliższym czasie; to kwestia dni – podkreślił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Paweł Soloch poinformował także o szczegółach rozpoczynającej się jutro wizyty głowy państwa na Litwie. Kwestia stawiania muru – jak powiedział Soloch - będzie przedmiotem rozmów prezydenta Dudy na Litwie.

– My po prostu jesteśmy państwem, które może samodzielnie taki mur i taki system (stworzyć), bo nie mówimy o murze tylko w sensie fizycznym, ale mówimy o systemie zabezpieczenia granicy – powiedział szef BBN. – Zobaczymy, co będzie robiła Litwa, co będzie robiła Łotwa – dodał odnosząc się do pytania, czy Polska będzie jedynym krajem, który taki mur będzie budował.

- Soloch wyjaśnił, że podczas wizyty na Litwie oprócz sytuacji na granicy białoruskiej, będzie też mowa ale o przygotowaniach do przyszłorocznego szczytu NATO i współpracy polsko-litewskiej – czytamy na portalu TVP Info.

- We wtorek Prezydent Andrzej Duda spotka się z Prezydentem Litwy Gitanasem Nausėdą, odbędzie się także pierwsze posiedzenie Rady Prezydentów Polski i Litwy z udziałem przedstawicieli ministerstw obrony i spraw zagranicznych obu krajów. Andrzej Duda spotka się także z Premier Litwy Ingridą Szimonyte i przewodniczącą litewskiego sejmu Viktoriją Czmilyte-Nielsen, weźmie także udział w uroczystym posiedzeniu litewskiego sejmu z okazji 230-lecia Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów – podaje Kancelaria Prezydenta RP.

 

mp/tvp info/pap/prezydent.pl

Komentarze (17):

POkatoliku2021.10.19 13:06
A mnie się wydaje ,że on nie umie czytać dlatego wszystko podpisuje. A , raz powiedział że się zapoznał.
reflux2021.10.19 11:25
Dlaczego to podpisywanie tyle trwa! W sprawie odbudowy Pałacu Saskiego to podpisywanie trwało miesiące, a i tak wiatr hula po placu Piłsudskiego i kompletnie NIC się nie robi! Teraz ten mur. Od tygodni jest sprawa, już miał podpisać to jedzie na Litwę a podpisze "w najbliższym czasie". Przed wojną to kolejkę na Kasprowy w tym czasie zbudowano.
kibic2021.10.19 10:36
A miało już nie być Solocha na Frondzie !!!
Torchwood2021.10.19 10:21
Długopis, długopis, tak jego wołano...
SZOK! SAMOZMIAŻDŻENIE!!!2021.10.19 8:26
Bardzo dobra wiadomość. Bardzo. Będzie Polska mogła usiąść do wigilijnego stołu, na którym będzie dodatkowa zastawa dla zbłąkanego wędrowca i świętować pamiątkę narodzin Zbawiciela, który narodził się w stajni gdyż jego rodziny nikt do siebie przyjąć nie chciał - byli przecież uchodźcami przed represjami Heroda. Och jakie to będą miłe święta - nieprawdaż katolicy?
Jawny2021.10.19 8:37
Spuść ten swój cynizm w kiblu, idioto. Podetrzyj się Wyborczą.
hehehe2021.10.19 6:36
W tym tempie to wybudujecie mur jak już wszyscy będą u nas i trudno będzie się ich pozbyć z powrotem przez ten mur :-) Tam już dawno wojska inżynieryjne powinny pokazać sprawność Polskiej Armii.
Anita2021.10.19 6:32
Polacy jak i rzad PiS powinni uzyc media spolecznosciowe : Facebook, Twitter, etc, rozne forum intenetowe i komorki zeby rozeslac wiadomosci po polsku, angielsku, arabsku o tym ze granice dla uchodzcow z Bliskiego Wschodu na kraje Polski, Litwy i Estoni sa zamkniete. Na granicy Polskiej z Bialorusia sa zaporowe ogrodzenia i pol armi wojskowej polskiej na granicy polskiej odsylajacej uchodzcow spowrotem do Bialorusi. Poinformowac ludzi na Bliskim Wschodzie ze sa oklamywani przez przemytnikow Bialoruskich ktorzy wyludzaja tylko od nich $$$ a nic za to nie robia. Na granicy polskiej przejscia dla emigrantow nie ma. W Litwie i Estoni tez nie sa mile widziani ani wpuszczani. Powinni sie przeszeregowac i wybrac inna droge do Niemiec. Przez Polske przejscia nie ma. Mur jest budowany na granicy Polskiej. Na Facebooku pokazac zdjecie ilustrujace zapory na granicy polskiej.
xyz2021.10.18 23:52
TA ZAPORA POWINNA POWSTAC W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM - BARDZO SOLIDNA I WYSOKA- TRUMP SZYBCIEJ SIE ZA SWOJ MUR WZIĄL, MY TROCHE PRZYSNELISMY -ALE NIE SZKODZI, DAMY RADE. Z KALININGRADEM TEZ TRZEBA SIE PORZADNIE ODGRODZIC. A CZY PRAWDZIWA DZIURA JEST GDZIE INDZIEJ MATIS ? GDZIE - NIE POWIESZ. jAK OTOCZYMY SIE MUREM NA CAŁEJ LINII GRANICZNEJ - TO POWIEDZA ZE KACZYNSKI TO DYKTATOR JAK ŁUKASZENKA - NA RAZIE NIE MA CO PRZEGINAC.
Po 11 ...2021.10.18 22:51
A zapora przy ul. Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu? Kiedy będzie gotowa?
Sanitariusz Pogotowia z Tworek do pacjenta2021.10.19 0:09
No już pora!
Skrzypek na dachu2021.10.18 22:42
Brawo Polska Straz Graniczna . Wojne hybrydowa prowadza wrogo nastawione do Polskiego Panstwa juz nie od wczoraj zamordysci Putin , Lukaszenko , Szorosz , bezbozna Lewica i Merkel .
NEOS com pl2021.10.18 21:51
Buduj i ducha i pros o wsparcie !!! https://www.youtube.com/watch?v=uspX3UvH11o
Spierdalaj PASSENT ty kurwo żydowska!2021.10.18 21:54
Nie wiem po jakiego ch*ja przez katoli uratowany.
matis892021.10.18 21:48
Szkoda że ta zapora powstaje pod dyktando Rosji i tak jak Putin sobie to zaplanował. A więc wiemy, że prawdziwa dziura jest gdzie indziej, a nasi rzucili się tam gdzie Putin chciał. Nasze tłuki lewackie nawet nie zdają sobie sprawy że celem Rosji i Chin jest cała UE, w związku z czym ci co rządzą Polską i UE są dla nas największym niebezpieczeństwem, bo grają jak głupcy. ''Nasi'' idioci udają że nie widzą jak UE reprezentuje interesy Rosji. Dlatego to oni są niebezpieczni dla Polski, bo do inwazji Chin i Rosji na UE dojdzie na 100%, to już wiemy.
Spierdalaj HARTRICH-WOLENSKI kurwo żydowska!2021.10.18 21:56
Nie wiem po jakiego ch*ja przez katoli uratowany.
.2021.10.18 21:40
Niestety policjanci - ja wam nie kłamię -popieram kiedy bijecie swoje żony chociaż w tym momencie jesteście względem reszty obywateli hipokrytami - że ochraniacie feminizm. Jeśli jesteście tchórzami i nie macie siły na lśnienie - możecie zebrać się w kupę prywatnie - każdy nocny klub - żadnych ocalałych.