Św. Faustyna o tym, jak będzie wyglądał koniec świata - zdjęcie
29.08.20, 10:55

Św. Faustyna o tym, jak będzie wyglądał koniec świata

101

Fragment "Dzienniczka" św. Faustyny dotyczący ponownego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię, czyli o Apokalipsie!

83. Napisz to: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym.

 

82. Nie pozwolę się tak pochłonąć wirom pracy, aby zapomnieć o Bogu. Wszystkie wolne chwile spędzę u stóp Mistrza utajo­nego w Najświętszym Sakramencie. On mnie uczy od najmłodszych lat.

635 Dzień 25 marca. (...) ja dałam Zba­wiciela światu, a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne przyjście Jego, który przyj­dzie nie jako miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia sprawiedliwy. O, on dzień jest straszny.  

Postanowiony jest dzień sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego, drżą przed nim aniołowie. Mów duszom o tym wielkim miłosierdziu, póki czas zmiłowania; jeżeli ty teraz mil­czysz, będziesz odpowiadać w on dzień straszny za wielką liczbę dusz. Nie lękaj się niczego, bądź wierna do końca, ja współczuję z tobą.

686 + Wrzesień. Pierwszy piątek. Wieczorem ujrzałam Matkę Bożą, z obnażoną piersią i zatkniętym mieczem, rzewnymi łzami płaczącą, i zasłaniała nas przed straszną karą Bożą. Bóg chce nas dotknąć straszną karą, ale nie może, bo nas zasłania Matka Boża. Lęk straszny przeszedł przez moją duszę, modlę się nieustannie za Polskę, drogą mi Polskę, która jest tak mało wdzięczna Matce Bo­żej. Gdyby nie Matka Boża, na mało by się przydały nasze zabiegi.

687 W pewnej chwili, kiedy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: Odmawiaj nieustannie tą koronką, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wiel­kiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesz­nikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronką, dostąpi łaski z nies­kończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały mi­łosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufa­ją mojemu miłosierdziu.

699 W pewnej chwili usłyszałam te słowa: Córko moja, mów światu całemu o niepojętym (138) miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrz­ności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łas­ki; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grze­chy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez cala wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko, co istnieje, wyszło z wnętrzności miłosierdzia mego. Każda dusza w stosunku do mnie rozważać będzie przez wiecz­ność całą miłość i miłosierdzie moje. Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności (139) moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego.

848 Wtem usłyszałam glos podczas odmawiania tej koronki: O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę, wnętrzności miłosierdzia mego poruszone są dla odmawiających tę koronką. Zapisz te słowa, córko moja, mów świa­tu o moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość niezgłębione mi­łosierdzie moje. Jest to znak na czasy ostateczne, po nim nadejdzie dzień sprawiedliwy. Póki czas, niech uciekają się do źródła miłosierdzia mojego, niech korzystają z krwi i wody, która dla nich wytrysła. O dusze ludzkie, gdzie się schronicie w dzień gniewu Bo­żego?

1731  (93) Dziś zbudziła mnie wielka burza, wicher szalał i deszcz, ja­koby chmura była oberwana, co chwila uderzały pioruny. Zaczę­łam się modlić, aby burza nie wyrządziła żadnej szkody; wtem usły­szałam te słowa: Odmów tę koronkę, której cię nauczyłem, a burza ustanie. Zaraz zaczęłam odmawiać tę koroneczkę i nawet jej nie skończyłam, a burza nagle ustała i usłyszałam słowa: Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją.

1732. Gdy się modliłam za Polskę, usłyszałam te słowa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.

św. Faustyna

Komentarze (101):

Pawełek2020.09.2 12:07
Tu macie brednie Faustyny skonfrontowane z Biblią https://obywatelenieba.pl/2019/04/15/dzienniczek-faustyny-kowalskiej-kontra-biblia/
jankucz2020.09.1 17:05
CHORA PSYCHICZNA OBJAWIA SIĘ NA WIELE SPOSOBÓW -TO RACZEJ ZAGADNIENIE DLA PSYCHIATRÓW .OBAWIAM SIĘ,ŻE TEJ NIESZCZĘSNEJ KOBIECIE ODMÓWIONO LECZENIA
hool2020.08.31 18:43
to opętana kobieta...nawet Jezus mówił, że o końcu świata nie wie nawet On tylko Ojciec...a ta się opowiastkami popisuje!
Kasiakas2020.08.30 18:37
czytałam dzienniczek Sw.Faustyny....polecam,,,Ojciec Sw.Jan Paweł II wyniósł Ją na ołtarze jako osobę świętą
Kasikas2020.08.30 18:34
Jarek,,,grzesznicy są wszędzie,,,jednak nie wolno nam uogólniać,,to jest wstrętne,,,pomyśl, gdyby w Twojej rodzinie znalazł się zabójca bądż złodziej bądz pedofil,,przecież wszystko jest możliwe....to uważasz , że my wszyscy moglibyśmy krzyczeć na całą Twoją rodzinę,,,pedofile i złodzieje?....pomyślcie ludzie zanim uogólniacie...,,i za winę kilku oskarżacie wszystkich..
A2020.08.30 20:52
Sądzisz, że gdyby w rodzinie Jarka był pedofil, to karą za grzechy było by przeniesienie na inną ulicę?
Szybka Randka2020.08.30 17:13
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Aaron2020.08.31 9:51
Spadaj stąd!!
edi2020.08.30 12:45
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
Jarek2020.08.30 15:26
Faktycznie, jesteśmy wzorem dla świata, zwłaszcza księża pedofile.
Paulina2020.08.30 20:44
"Jarku"!....czyli LECHU K!....PRZECIEŻ TO TY JESTES PEDOFILEM!... Sumienie cię gryzie!... Prawda...?! ..NIE ZAKRZYCZYSZ TEGO...! My przecież wiemy co dzieciom robiłeś! ....Zapomniałeś o tym...? My pamiętamy....! Tyle cię razy pytamy!... Napisz w końcu, ile razy siedziałeś za to w pudle...! No, ile...4 razy, jak czytałam, czy więcej!??... Przyznaj sie tchórzu...! Lubisz posądzać! ...Najpierw osądź siebie!.....
Nina2020.08.31 17:56
Dlaczego w Piśmie Św. nic nikt nie wspomniał o Polsce jako umiłowanym narodzie, natomiast o ludu Izraela już tak? Czyżby coś nie tak?
Sticky Notes2020.08.30 12:05
Dobre... Jedni w COŚ wierzą (w końcu to portal ludzi wierzących) a drudzy WIERZĄ, że Tamci się mylą. I w dodatku twierdza, że są postępowi. Szczęść Boże !
Szybka Randka2020.08.30 9:56
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Krystian Konrad Moreński2020.08.30 8:18
Dość bluźnierstw przeciwko Najświętszej Marii Pannie i dość obrażania Świętej Faustyny, której nie dorastacie do pięt !!! Bóg was ukarze jeżeli się nie pokajacie i nawrócicie, włącznie z pseudo-katolicką Frondą !!!
kacpi2020.08.30 15:44
Jer 17[5] Tak mówi PAN: Przeklęty człowiek, który ufa człowiekowi i który czyni ciało swoim ramieniem, a od PANA odstępuje jego serce.
Anonim2020.08.30 7:10
Podejrzewam, że gra toczy się o to, czy jesteśmy zdolni do autokorekty(metoda zachowawcza), czy też nie.
ebz2020.08.30 0:23
" Ja dałam Zbawiciela światu " . Coś mi tu nie pasuje . Matka Boża wtedy , gdy jeszcze żyła nie wiedziała jeszcze o tym , że świat Go tak nazwie . Coś mi się widzi , że Faustyna znała przepowiednie z Pisma Świętego , coś tam może jej zaświtało w momentach uniesień religijnych . Jakoś się to w religii nazywa , taki stan- ale nie pamiętam a resztę sobie nad interpretowała ,gdyż czytając te jej przepowiednie chciało mi się śmiać . Powtórki wcześniejszych , nieco fantazji i fanatyzm religijny .
***2020.08.30 10:25
... no co ty nie powiesz!...nie wiedziała!...a ty wiesz, że nie wiedziała. Przestań się ośmieszać takimi teoriami, widać że nie masz pojęcia o tych sprawach.
Jadwiga2020.08.30 20:48
"ebz"...! To przykre...! TO, ŻE TOBIE CHCIAŁO SIĘ ŚMIAĆ, TO ŚWIADCZY TYLKO O TWOJEJ WIELKIEJ INDOLENCJI!...NIE MASZ SIĘ CZYM CHWALIĆ....! Nic nie rozumiesz!
Po 11 ...2020.08.29 22:38
Gdy się modliłam za Polskę, usłyszałam te słowa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która podpali i zniszczy świat cały.
Roman2020.08.30 0:14
W strasznej musisz żyć frustracji, jeśli przeszkadza ci, że inni ludzie znajdują ukojenie w Bogu. Znajdź sobie jakieś pozytywne zajęcie, bo się sam wykończysz.
Po 11 ...2020.08.30 0:28
To ja znajduję ukojenie w Bogu, prawdzie i miłości. Dlatego Bóg dał mi siłę, aby nawracać zagubionych na frądlu. Nie spocznę zanim nie wyrwę was z niewoli szatana.
***2020.08.30 10:28
Daj sobie spokój, zajmij się tym, co potrafisz zrobić. Prawdziwy Zbawiciel już dawno to za ciebie zrobił.
Monika2020.08.30 20:55
Po..11...! Powiedz Lechu!...Ty się chyba tym pasjonujesz, jeżeli sam siebie ośmieszasz...! Wszyscy to znamy na pamięć i wiemy, że przekręciłes!..... Nie dość, że jesteś pedałem, to jeszcze i ...m a s o c h i s t ą ! ... Marne twoje, samotne, stare, życie!
Strach2020.08.29 18:18
Konca swiata, nie bedzie, moze byc koniec ludzi.
skuter2020.08.29 19:57
Ostatnie światło na ziemi będzie pochodzić od Boga nie od słońca
Doucz się katolu2020.08.29 20:19
Co Ty bierzesz człowieku. Słońce ma jeszcze świecić 3-4 miliarda lat zanim umrze, jednak już za miliard lat słońce zacznie zmieniać się w czerwonego olbrzyma, co spowoduje, ze życie na ziemi przestanie być możliwe. Także jeszcze przez miliard lat życie na ziemi będzie się rozwijać a po tym czasie wszystko ulegnie unicestwieniu. Jeśli twój bóg ma być „ostatnim światłem na ziemi” to zastanie tu martwe pustkowie.
Aleks..2020.08.29 23:14
Lechu!...My nie musimy się douczać..! MY "katole", POPROSTU OD DAWNA WIEMY, ŻE:..."DLA BOGA BOWIEM NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH......" ! To ty się doucz, jezeli chcesz z nami dyskutować!!!... Taki ateista, sodomita, jak ty, zna wszystko ze złej strony!... Więc nie mamy o czym z tobą dyskutować!... Jeżeli myslisz, że nam osmieszysz naszą Wiarę, to się bardzo. ale to bardzo mylisz!... Nie z nami te numery... !
Q2020.08.29 20:27
Gadasz głupoty, nawet dla nie wierzących, jest jasne, że ziemia nie jest wieczna i może być spalona np.przez słońce ale skąd może o tym wiedzieć tak zindoktrynowana osoba, taka jak ty, zresztą rozumem to ty nie grzeszysz.
Luczjola2020.08.29 16:57
Wszechświat to miliony, a może nawet miliardy gwiazd i planet - o czym Faustyna nie miała bladego pojęcia.
Agnostyk2020.08.29 20:25
Wszechświat (ten widzialny) to 200 miliardów galaktyk i każda z nich posiada od kilku milionów do setek miliardów gwiazd. Największa znana Galaktyka to IC1101, która posiada średnice 5,8 miliona lat świetlnych (nasza Droga Mleczna ma 100 tysięcy) i znajduje się w niej około 100 trylionów gwiazd! A katole cały czas myślą, ze jesteśmy jędynym życiem stworzonym przez jakiegoś Boga, który czyta nam w myślach i śledzi każdy nasz ruch, zeby ostatecznie wysłać nas do nieba albo piekła xD
***2020.08.29 21:39
Tobie zaś, wydaje się że to wszystko powstało ot tak sobie, przez przypadek. Masz jakieś dowody, że tych "żyć" jest nie wiadomo ile? czy tylko tak ci się zdaje, że w tym ogromie musi być nie wiadomo co?
Po 11 ...2020.08.29 22:41
Więc jaki jest cel? Jaki sens? Sens stworzenie miliardów galaktyk, gwiazd, planet itd, itd? Tak tylko, aby w nocy świeciły nad katolickim krajem? No, jaki?
Jagoda2020.08.29 23:27
Po 11.... ! No widzisz, Lechu,.... jak ty nic nie rozumiesz??? ...To Pan Bóg jest ..... Stworzycielem Nieba i Ziemi...! Nikt inny, ...TYLKO BÓG, w którego ty nie umiesz nawet uwierzyć??! ... A uczeni do dzisiaj jeszcze odkrywają coraz to jakieś galaktyki, gwiazdy.... itp! My ludzie mamy za małe pojęcie, aby to wszystko zrozumieć! ... Dlatego Pan Jezus mówi w Biblii: "...Błogosławieni, którzy nie widzieli, ...a uwierzyli..."! To dotyczy wszystkiego, co nie rozumiemy w szerokim Świecie ...!
Po 11 ...2020.08.30 0:35
Skoro odkrywamy i widzimy, to chyba NIE są błogosławieni ci którzy zobaczyli i ... nie uwierzyli w to co widzą, bo zostali ogłupieni przez kościół, który nie ma nic wspólnego z pięknem i mądrością Stwórcy.
***2020.08.30 10:37
Nie motaj się tak, wielu ludzi nie rozumie. O Bogu mają świadczyć jego dzieła, a nie ludzkie dowody na jego istnienie lub nie istnienie. Wszechświat z jego prawami, jest jednym z takich dzieł....nieogarnięty i niezrozumiały dla człowieka........a kościół, to przez kogo jest stworzony?
Elżbieta2020.08.30 21:05
" Po 11..."! LECHU KELLERZE...! Z twoich bzdurnych wpisów wynika, że ty jesteś ogłupiony od zawsze...! Prawda? ....Pisałeś kiedyś o tym, o swojej rodzinie i siostrze! To było samo zło co pisałeś!...Czy ktoś mądry pisze tak żle o rodzicach i siostrze,.... jak ty??? W swoim długim życiu nie spotkałam takiej drugiej osoby, jak ty!...! Współczuję!..... Widać, że jesteś pod przemożnym wpływem złego!...
Anonim2020.08.30 8:36
A jaki dowód maja katolicka ciemnota na to, ze nie ma życia nigdzie poza ziemskim? Kiedyś w książce od religii mojej kuzynki wyczytaliśmy o to taka bzdurę: dowodem na istnienie Boga jest fakt, ze we wszechświecie nie ma życia nigdzie indziej tylko na ziemi. Hahaha tak się uśmialiśmy, oczywiście wytłumaczyliśmy kuzynce już dawno, ze religia to taka bajka na niby i w ogóle. Tak wiec rozumiem, ze gdy zostanie odkryta jaka forma życie we wszechświecie albo jej ślady, to z automatu można skreślić istnienie Boga? We wszechświecie jest niezliczona ilość gwiazd jak nasze słońce i planet, które krążą wokół tych gwiazd na orbitach zbliżonych do naszej ziemskiej. Prawdopodobieństwo, ze we wszechświecie istnieją inne formy życia i/lub cywilizacji jest znacznie większa niż to, ze wszechświat to pustkowie. A biblia to bajka, żaden z niej wyznacznik ani źródło twardej wiedzy.
***2020.08.30 10:46
"Katolicka ciemnota" oraz ateistyczna ciemnota i pozostała ciemnota, nie mają na to żadnych dowodów...i nikt nie przesądza stanowczo za lub przeciw. Kto może wiedzieć, co się Bogu podobało stworzyć lub nie. Chcesz Go jakoś "ograniczać"?...no i nie bierz wszechświata "na chłopski rozum", bo to tak nie działa.
Roman2020.08.30 0:21
Nie tylko katole, również protestanci, prawosławni, Żydzi, etc. A gdzie jest napisane, że Bóg śledzi każdy twój ruch ? Mało wiesz, doczytaj.
Anonim2020.08.30 11:13
Idź się doucz bo powtarzasz głupoty zasłyszane u kogoś. Kościół nigdy nie twierdził że nie może istnieć życie na innych planetach.Ty też tego nie wiesz wiec nie wymądrzaj sie. Bóg nam objawił pewne rzeczy ale nie wszystkie. Pełną prawdę poznamy dopiero po śmierci. Ludzie wierzący są tak samo inteligentni jak niewierzący a może i nawet bardziej bo nie są zamknięci w swojej bańce ateizmu tylko są otwarci na wszystko co widzą dookoła i dziękują stwórcy za ten piękny świat którego nie mozemy ogarnąć umysłem
Anonim2020.08.30 11:28
BUHAHAHA „ludzie wierzacy bardziej inteligentni od niewierzących”!!!!! Płacze ze śmiechu. Fakt, ze inteligencje może oddzielic od religii, ale zastanówmy się jaki wpływ ma wiara na interpretowanie faktów. Otóż fakty mogą być niezaprzeczalne, takie jak Np ewolucja życia na ziemi, jednak umysł ludzki działa tak, ze jeśli w coś wierzy to odrzuca wszelkie argumenty obalające porządek świata, który taka osoba wyznaje. Co za tym idzie, taka osoba zawsze będzie doszukiwać się tylko potwierdzenia swoich racji (nawet jeśli takie potwierdzenia będę skrajnie absurdalne) , a będzie głucha na argumenty, które obalają jej dotychczasowy światopogląd. Tak wiec wszelkie ideologie i religie zaszczepione w człowieku jak jeszcze był dzieckiem, tak naprawdę ograniczają jego percepcję i zagłuszają argumenty potwierdzające fakty sprzeczne z religia. Dlatego ludzie wierzacy, nawet jeśli znajdują się tam jakies inteligentne jednostki, nie są w stanie zaakceptować faktu, ze powstaliśmy na srodze ewolucji a naszym przodkiem jest małpa. Za to uznają za prawdę (aczkolwiek nie potrafią dostarczyć żadnych dowodów poza biblia), ze bóg stworzył człowieka słowem i żadna ewolucja nie miała miejsca. Dlatego religia zawsze była hamulcem rozwoju i nauki.
ole2020.08.30 12:36
No popatrz, zboku, na siebie . Taki z ciebie " inteligentny" ateista, a nie wiesz nawet tak podstawowej rzeczy, jak ta, do czego służy odbyt ? I używasz go niezgodnie z przeznaczeniem oraz bronisz innych wykolejonych zboków. A chciałbyś dyskutować o wszechświecie....Nie ta liga, koleś, tyś jest pierwotny, ciemny ludź.
Anonim2020.08.30 16:54
Hahaha wypowiedz godna prymitywnego ciemnego katola. Dyskusja dotyczy komosu a tu nagle jakas intelektualna ameba o nicku „Ole” pisze o jakichś odbytych mimo, ze nic takiego wcześniej nikt nie napisał. Zreszta tak to jest jak dyskusja wykracza poza twoje zdolności intelektualne, wiec zmuszony jesteś napisać jakiś oklepany frazes a następnie dać łapę w górę pod swoich własnym komentarzem. I co to zmienia? Fakty pozostają faktami - biblijny obraz stworzenia ludzi i ziemi został obalony przez fakty, które dostarczyła nam nauka przez ostanie kilka wieków. Co za tym idzie biblijne założenia okazały się fałszywe, wiec wasza religa to jedna wielka ściema a wasz bóg nie istnieje. Żyj sobie dalej w kłamstwie i niewiedzy - tacy jak ty i tak niewiele mogą zrobić.
Urszula2020.08.30 18:24
Ostatnio kościół katolicki wycofuje się z negacji teorii ewolucji. Teraz już mówi, że teoria ewolucji nie wyklucza stwarzania, a stwarzanie nie wyklucza teorii ewolucji. To na razie jest takie ostrożne przyznanie, że jednak teoria jest faktem choć ja samo podchodzę do tego dość sceptycznie bo, niestety, brakuje kilku ogniw w teorii ewolucji.
Anonim2020.08.30 19:05
Sama widzisz, kościół musi się ugiąć przed dowodami jakie dostarcza nauka, ponieważ biblijna wizja stworzenia świata i ludzi przez Boga jest błędna i nieprawdziwa.
ole2020.08.31 13:54
Co ty jeszcze zboku nie wymyślisz tą swoją zrytą mózgownicą ? Kościół będzie się uginał przed wymysłami pogan i sodomitów ? Lucyfer też tak mniemał, póki mu w niebie kopa nie zasadzili. Teraz może tylko zwodzić takich durnych zboków i prymitywów, jak ty.
Aleks..2020.08.30 21:12
Lechu-"anonimku" ! Co ja czytam...??? To znaczy że niby pedały są mądrzejsze od ludzi wierzących??? Z której strony? Z tylnej??? S O D O M I C I !.. .Przecież, krzywdząc dzieci nie macie za grosz empatii..! Nie myślicie głową!!! To pewne!
Q2020.08.30 12:09
W Dzienniczku Faustyna opisuje, co jej ukazał sam Jezus, i to nie ma nic wspólnego z miliardami ,planet i gwiazd o których piszesz, no i co to znaczyć ,że jak tyle gwiazd to ma np. świadczyć o negacji Boga?, a może jeszcze napiszesz ,że są jakieś cywilizacje poza ziemskie, no bo skoro jest tyle planet, to jak to możliwe?,skoro tak to proszę o dowody, no i na przyszłość daruj sobie, twoją miałką filozofie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.29 16:27
Moja siostra Rachela, prawdziwe korvisko miała troje dzieci z połową garnizonu krasnoarmiejców, ale to nie wszystko. Jak wypie*dolili Polaki te bydło bolszewickie to ta moja siostra, korvvisko Rachela na wylocie A4 obciągała lachy najchętniej brudne białoruskie, ruskie i ukrainskie. Dumna rodziny Keller-Krawczyk - buhaha... schorowane yebnięte babsko
Emka2020.08.29 22:04
A Ty jesteś zwykły wulgarny cham.
Anonim2020.08.29 16:19
To ta słynna pancerfaustyna? Ta sama, która walczyła u boku nazistow i za pomocą pancerfausta eliminowała alianckie czołgi odmawiajac przy tym różaniec i modląc się do matki boskiej o siłe i wytrwałość?
Szybka Randka2020.08.29 16:06
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
kiki2020.08.30 0:47
Apropos LGBT - youtube: "HIT! Kabaret Moralnego Niepokoju - GEJE"
Roman2020.08.29 15:32
Nie czytac komentarzy dyzurnego kretyna o imieniu "katolicka kretynizacja polski 🇵🇱"
Irka2020.08.29 23:31
Roman!...Ale ten " kretyn..." ma tu wiele nicków! ...Wiesz o tym? ...Po treści wiadomo, że to on! Nikt inny tak nie pisze! ...
Biblijnie wierzący2020.08.29 15:22
Pan Jezus Chrystus całkowicie przebaczył nam wszystkie grzechy i uwolnił nas od duchowych skutków grzeszenia /to, co się stanie z nami po śmierci/. Jesteśmy czyści, wolni, usprawiedliwieni, święci już dziś i już dziś pewni życia wiecznego. Musimy ze swojej strony tylko w to uwierzyć, wierzyć w to, co zrobił Jezus i do końca ziemskiego życia nie dać się okraść z tej wiary. Sprawy naszego zbawienia nie da się załatwić jedną modlitwą, bo to byłoby i jest zaklęcie. To tak nie działa. To jest inna ewangelia.
Cierpliwy2020.08.29 16:26
To jak interpretować Mk 10; 17-27? " Kiedy wyruszył w drogę, przybiegł ktoś i upadł na kolana i pytał: - Nauczycielu dobry co mam czynić,aby zdobyć życie wieczne? Jezus mu odpowiedział: - Dlaczego nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg. Znasz przykazania: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie,nie oszukuj, czcij ojca i matkę". Powiedział Mu: - Nauczycielu przestrzegałem tego wszystkiego od swojej młodości. Jezus spojrzał na niego z miłością i powiedział mu: - Jednego ci brak: Idź, sprzedaj co masz, i rozdaj ubogim ,a będziesz miał skarb w niebie. A potem pójdź ze Mną. On zaś spuścił oczy na te słowa i odszedł smutny bo posiadał wielkie bogactwa". i dalej. Czy można naigrywać się z miłosierdzia Bożego przyrzekając , a potem czynić dalej to co złe w oczach Boga? Ja tylko pytam.
Biblijnie wierzący2020.08.29 16:57
Zapewniam Cię, że jeśli pojmiemy, co tak naprawdę zrobił dla nas Jezus, zapragniemy jak najszybciej nauczyć się kochać Boga, innych ludzi i siebie, a to wyklucza CELOWE I Z PREMEDYTACJĄ czynienie jakiegokolwiek zła komukolwiek. I Duch Święty właśnie m. in. w tym bardzo pomaga.
Cierpliwy2020.08.29 17:49
Dobrześ napisał bo: "Pierwsze jest: Słuchaj Izraelu,Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. I będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy i ze wszystkich myśli, i ze wszystkich sił. Drugie zaś: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Nie ma żadnego innego przykazania większego od nich". To po co była jabłoń w pośrodku Raju? Ale napisane jest" Aby patrzyli, a nie widzieli, słuchali a nie rozumieli i aby się przypadkiem nie nawrócili i nie odkryli tajemnicy". To są synowie zatracenia. Wiara nie poparta uczynkami jest nic nie warta. Przecież Lucyfer wraz ze swymi towarzyszami wierzy w Boga, bo go widział nim poczerniał i został odrzucony. "Jabłoń" dalej stoi aż do czasu żniw.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.29 14:03
Moja siostra Rachela, prawdziwe korvisko miała troje dzieci z połową garnizonu krasnoarmiejców, ale to nie wszystko. Jak wypie*dolili Polaki te bydło bolszewickie to ta moja siostra, korvvisko Rachela na wylocie A4 obciągała lachy najchętniej brudne białoruskie, ruskie i ukrainskie. Dumna rodziny Keller-Krawczyk - buhaha... schorowane yebnięte babsko
Urszula2020.08.29 12:15
" Wieczorem ujrzałam Matkę Bożą, z obnażoną piersią i zatkniętym mieczem, rzewnymi łzami płaczącą, i zasłaniała nas przed straszną karą Bożą. Bóg chce nas dotknąć straszną karą, ale nie może, bo nas zasłania Matka Boża." Jakże to tak? Bóg chce nas ukarać, a Matka Boska mu w tym przeszkadza? Postępuje wbrew jego woli? Tzn., że co, że Bóg się myli bo postępuje wbrew Maryi i Maryja musi interweniować? Chyba kogoś tu pogięło.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.29 12:20
przykład który dałaś to jest nic! to dopiero jest hardcore: - Ja, siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. O tym teraz mówić nie mogę, mam rozkaz od Boga, abym to zostawiła na piśmie. Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego musieli mi być posłuszni. – faustyna pogromczyni szatanów! buhaha... schorowane yebnięte babsko
Urszula2020.08.29 12:25
Uśmiałam się, ale to nie jest powód do śmiechu bo katolicy w to wierzą. Żałosne.
Anonim2020.08.29 12:47
Głupiutka jesteś Urszulko. Mierzysz Boga swoją miarą. Miłość Maryi, Matki Boga-Człowieka, jest tak wielka, że Bóg ulega Jej prośbom, bo nigdy nie są one wbrew Jego woli. Jakbyś czytała Pismo Święte to byś wiedziała, że do pewnego momentu, Bóg w trakcie rozmowy z Abrahamem był gotów odstąpić od kary przeznaczonej dla Sodomy i Gomory. Wy lewactwo się mądrzycie nie mając w ogóle pojęcia o temacie.
Anonim2020.08.29 12:48
Ale i tak - by tak rzec - tolerancja Boga ma swoje granice, poza którymi i Matka Boża nic nie wskóra. Zwłaszcza tam gdzie jest Ona obrażana. Gdyby Twoją matkę obrażano to co byś zrobiła?
Jarek2020.08.29 14:30
Bronicie zaciekle jakiś kukieł, pomników, obrazów, a żywi ludzie mający inne poglądy - tych byście spalili. To jest faszystowskie, nie chrześcijańskie. Bóg, Chrystus, Duch Św., nie potrzebują aby ich bronić - Papież Franciszek o tym napisał. Maryja - moim zdaniem jej też obojętnie, czy ma tęczową aureolę, czy złotą, czy metalową. Ale trzeba się pokazać wszystkim jaki ze mnie rycerz/rycerka Maryi.
***2020.08.29 15:00
Taaa...następny specjalista od faszyzmu?......"Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? ".........jak ci się wydaje "znawco" pisma, o co tutaj chodzi?
Urszula2020.08.29 15:12
Chodzi o to w co wy wierzycie, a wierzycie ludziom, modlicie się do zmarłych ludzi, świętujecie pogańskie zwyczaje, zresztą z pogaństwa katolicyzm przejął wiele cech. Przytoczyłeś wersety, a one mówią właśnie o was tylko wy nie przyjmujecie do wiadomości, że tylko Słowo Boże się liczy - Biblia. Gremialnie nie przestrzegacie przykazań, nie żyjecie i nie postępujecie wg nauk Jezusa, interpretujecie Biblię wg waszej potrzeby. Oczywiście o ile w ogóle Biblię zauważacie.
***2020.08.29 18:36
...stara śpiewka "znawców" Pisma. Dodaj jeszcze "obrazy i rzeźby".
Kazimierz2020.08.29 23:51
PSEUDO-"URSZULO"...! SODOMITO- LECHU K....! A CO TAK MY CIĘ INTERESUJEMY? ..CO TAK SIĘ O NAS MARTWISZ?.... SPÓJRZ NA SIEBIE!... CHOWASZ SIĘ, ..LECHU-TCHÓRZU, ZA NICKIEM ..."URSZULI" !... NA CO LICZYSZ??? Odstaw się od nas...! Nie chcemy twoich wypocin! ...Nie bedziesz nas pedziu pouczał! ...Zrozumiano??? Poszoł!
Urszula2020.08.29 15:05
Nie napisałeś niczego nowego, o czym czytelnicy Biblii by nie wiedzieli. Nie rozumiesz istoty Sodomy i Gomory. Przeczytaj uważnie jeszcze raz i pomyśl. Z drugiej strony skoro Biblia zawiera informację o Sodomie jako ważna to tym bardziej, gdyby problem matki Jezusa był taki jak wy, katolicy ją widzicie, to Biblia na pewno by o tym nauczała. Wszak problem Maryi byłby ważniejszy o niebo od problemu Sodomy. Gdyby ten problem był rzeczywiście. Ale nie był i Maria w Biblii jest zauważona zaledwie kilka razy i to wcale nie w jakichś chwalebnych sytuacjach. Co więcej Maria nie była uczennicą Jezusa, no może pod koniec Jego życia, ale, jak mówi Biblia, "nie chodziła z nim" tak jak chodzili inni uczniowie. To Jezus oddał za nas życie i "jeśli ustami swoimi wyznacie, że Jezus jest Panem i uwierzycie w sercu swoich, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawieni będziecie". Jeśli piszesz pod moim postem to nie nazywaj mnie głupią jeśli sam dajesz wiarę prymitywnym, głupim, pogańskim wymysłom kolejnych papieży i kardynałów. Odrobina uczciwości i skromności ci sie przyda. Popracuj nad tym.
hahaha...!2020.08.29 23:58
ALE ZNALAZŁ SIĘ PODSZYWANY POD "ULKĘ" ZNAWCA SODOMY I GOMORY!... ŚMIECHU WARTE...! SAM JEST SODOMITĄ, STARYM PEDZIEM I NAS ŚMIE POUCZAC!??...... NO, ALE TEGO TO JESZCZE NIE GRALI....!!!Jak to mówią: "sama świnia wór drze i kwiczy..." !
Urszula2020.08.29 14:53
Ależ z ciebie debil, anonimie. Gdzie to wyczytałeś, że Bóg ulega jej (Maryi) prośbom? Skąd ty masz takie wiadomości jak choćby o tolerancji Boga? Też jesteś nawiedzony? Czemu masz za nic Słowo Boże - Pismo Święte? Kiedy Sanhedryn wystąpił przeciwko Apostołom, Piotr odpowiedział: "9 «Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - odpowiedział Piotr i Apostołowie. 30 Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa, którego straciliście, zawiesiwszy na drzewie4. 31 Bóg wywyższył Go na prawicę swoją jako Władcę i Zbawiciela, aby dać Izraelowi nawrócenie i odpuszczenie grzechów. 32 Dajemy temu świadectwo my właśnie oraz Duch Święty, którego Bóg udzielił tym, którzy Mu są posłuszni». ( Dzieje Apostolskie) Ty jesteś jak ten Sanhedryn. Słuchasz tego co mówią twoi duchowni, nie słuchasz Pisma Świętego, które mówi: TRZEBA BARDZIEJ SŁUCHAĆ BOGA NIŻ LUDZI, a to co mówi Bóg jest zawarte w Biblii i nie ma tam jednego słowa o tym, że Maria jest w niebie i ma tam specjalne względy bo nawet na ziemi żadnych względów nie miała. Zacznij czytać Pismo Święte i zacznij poznawać Boga i Jego zamierzenia. Bóg nie potrzebuje żadnych względów, żadnych ofiar, to my potrzebujemy Jego wsparcia i pomocy. Wskaż mi gdzie mierzę Boga swoją miarą. Pamiętaj, że dla mnie autorytetem jest Pismo Święte, a nie to co ty wydumasz. Udowodnij mi, że to ty nie mierzysz Boga swoją miarą. Trudno ci będzie bo słowa twoich nauczycieli nie są dla mnie istotne. Tylko Pismo Święte.
***2020.08.29 15:05
....a do ciebie pasuje tylko jedno powiedzenie..."uczył Marcin Marcina a sam.........."
dokończę cytat...!2020.08.30 0:14
...." a sam głupi jak świnia...."! ..Nie obrażając teraz nawet świni!
Jarek2020.08.29 14:22
@ Anonim. A Ty czytasz Biblię? Wydaje mi się, że znasz tyle, ile usłyszysz na niedzielnej Liturgii Słowa. Bóg zawierał wiele przymierzy z ludźmi. W przymierzu z Noem, obiecał, że nie będzie więcej potopu, czyli kary absolutnej. Ostatnie przymierze, to zbawienie ludzi poprzez ukrzyżowanie Syna i jego Zmartwychwstanie. Zaraz mi ktoś wyjedzie z plagami egipskimi. Były, aby zrealizować przymierze z Mojżeszem. Teraz ponoć czekamy na sąd ostateczny. Nikt nie wie ile będziemy czekać. Ale ludzi trzeba straszyć, bo inaczej odejdą od kościoła i kler byłby biedny, a o trzos, to kler wie jak dbać. Najpierw był "wdowi grosz", a teraz "samochód od bezdomnego" Co do Maryi, matki Jezusa. Już o tym pisałem. Maryja dobrze się sprzedaje, w 1950 roku dogmatem ogłoszona jako orędowniczka. Wow 20 wieków po. Ludkowie, dogmaty, to wymysły duchownych. W Biblii nie znajdziecie takich zapisów. To naginanie. Ale jeśli ktoś w to wierzy i mu pomaga, wolna wola. Ja mam takie obawy, co do pominiętego przykazania: "Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań." Rzeźby, obrazy ludzi, do których często pozowali pijacy i dziwki.
StanPio2020.08.30 6:39
Sancte Michael Archangele, defende nos in prǽlio, contra nequitiam et insidias diaboli esto prǽsidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiǽ cǽlestis, satanam aliósque spiritus malignos, qui ad perditiónem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. R. Amen. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. R. Amen
Alicja2020.08.29 14:35
Czy Ty wiesz człowieku, że Jezus Chrystus poszedł na krzyż także po to, żeby i Ciebie z piekła wybawić. Póki żyjesz masz szansę. Nawet jak tak bluźnisz to Jezus Cię kocha - spowiedź święta i eucharystia jest naszym więc i Twoim wybawieniem. Skorzystaj z tego aby już teraz odzyskać spokój i miłość. Nie chciej na własnej skórze przekonać się, że piekło istnieje naprawdę. Tam nie byłbyś już taki pewny i przemądrzały. Pan Bóg czeka, a Maryja Ci pomoże. Po prostu wypowiedz te słowa: Jezu ratuj mnie - i On Cię poprowadzi.
Jarek2020.08.29 16:03
@ Alicja, to miłe, że się o mnie troszczysz, ale nie przejmuj się mną, przejmuj się sobą i swoimi bliskimi. Jezus ucząc nas modlitwy, nie powiedział aby się modlić do niego, tylko do Ojca w Niebie. Zawsze to powtarzał kiedy się modlił, nawet jeśli czynił cuda. A już w ogóle, nie wspominał aby się modlić do Maryi. Ale jeśli Ci to pomaga, Twoja sprawa.
Bartosz2020.08.30 0:10
Alicjo! Bardzo dobrze radzisz, tak z serca.... Ale u niego, to dłuzszy byłby przybór do tego! Pisałaś swój wpis do Lecha Kellera, czyli "kretynizacji...", który zmienia tu nicki jak rękawiczki i który się wyśmiewa i bluźni na nasz KK ...! Pewnie wiesz, że on jest ateistą, gejem i polskojęzycznym Żydem...! Musiałby najpierw uwierzyć, ochrzcić się i wyspowiadać! ... Ale wszystko można ZROBIĆ, jeżeli się chce dla siebie dobrze...!
kali2020.08.29 13:16
Jesteś chrześcijanką ?
Jadwiga D.2020.08.29 23:42
"Urszulo" - Kellerze!..Pomyliło ci się coś z płcią?! ....BLUŹNIERCO!... NIE ZOBACZYŁEŚ MARYI, BO INACZEJ NIE ŚMIAŁBYŚ SIĘ NAIGRYWAĆ Z MARYI I BOGA I Z WIELU ŚWIĘTYCH RZECZY!... Nie nam, ale sobie robisz okropną krzywdę...! Przekonasz się wkrótce...! Niewiele ci zostało życia w tym wieku....!
Urszula2020.08.30 18:39
Zdecyduj się do kogo piszesz, do mnie czy do Kellera. Gdybyś była choć odrobinę mądra to odróżniłabyś styl pisania mój i Kellera. Nie martw się o mnie, raczej zatroszcz się o siebie bo jesteś bałwochwalcą. Nie modlisz się do Boga - stworzyciela nieba i ziemi, modlisz się do fałszywych bogów, które sobie wymyśliliście. Gdybyś miała rzeczywiście Boga w sercu to zwracałabyś uwagę na to czego On od ciebie oczekuje. Jesteś teoretycznym katolikiem bo nawet po katolicku nie postępujesz. Taka jest twoja wiara - letnia, najbardziej niemiła Bogu.
Artur2020.08.29 12:14
Dlaczego jako katolik cieszę się, że sprawdzają się przepowiednie o. Klimuszki czy zapowiedzi jakie Pan Jezus przekazał nam z pomocą siostry Faustyny? Bo w nich jest zapowiedź dobrych chwil dla Polski tak bardzo umęczonej w minionych czasach. Pamiętam, że te zapowiedzi są związane także z wydarzeniami dzięki, którym nawróci się wiele osób, wiele dusz zostanie uratowanych od śmierci wiecznej o ile tylko okażą dobrą wolę. Dlatego właśnie te chwile, mimo wielu zapowiadanych utrapień a nawet cierpienia być może naszego i innych są dla nas pełne nadziei i radości. Czasy ostateczne to czas ostatecznego triumfu Pana Jezusa.
Jarek2020.08.29 11:27
Klimuszko, Faustyna, Dolindo, Pio, jeszcze można znaleźć kilku. Fascynuje mnie jedno, iż szczególnie polscy "katolicy" tak się fascynują "przepowiedniami" tych ludzi a za nic mają Biblię. Polscy "katolicy" chcą igrzysk, chcą patrzeć na agonię niewiernych. Chcą końca świata. Koniec świata jak sama nazwa mówi - kto się ostanie? A już wiem polscy "katolicy" Co za pycha narodu wybranego.
rhsdfgh2020.08.29 11:42
nienawidzisz katolików, problem jest w tobie
Urszula2020.08.29 12:05
Problem raczej jest w tobie, bo wystarczy powołać się na słowa Biblijnego Boga, a wy, katolicy, od razu snujecie jakieś opowieści o rzekomej do was nienawiści. To już nic nie wolno powiedzieć? Nie wolno skrytykować? Pycha czy głupota? Jaki będzie koniec świata mówi Biblia. Czemu nie słuchacie Biblii - słowa Bożego?
Anna2020.08.29 11:45
Nie sposób milczeć....bzdury piszesz człowieku...bzdury...lepiej pomódl się a nie oceniaj...
Anonim2020.08.29 11:59
@rhsdfgh, @Anna Nienawiść jest mi obca. Jako wolny człowiek i jeszcze w wolnym kraju mam prawo do komentowania. Mam prawo nie wierzyć w te "wizje". Piszę "katolicy", bo tacy ludzie nie mają nic wspólnego z katolikami. Bardziej wierzą wizjom niż słowom Biblii. Krowy, które dużo ryczą, mało mleka dają. Zaraz mi wyjedziecie od świadków Jehowy. To Wasza sprawa w co wierzycie, i pozwólcie mi też korzystać z wolnej woli. Droga Anno! Nie przemilczałaś, masz miejsce w pierwszym rzędzie w Raju!
koma2020.08.29 13:17
Może badacz PŚ ?
Paulina2020.08.30 0:21
To nie nasza pycha!...To ty to powiedziałeś!...To są twoje słowa, nie nasze...! Jesteś chory z nienawiści o nas..!....Widać jad w twoim wpisie...! Przecież wiemy o tym!... Nie ważne, że teraz jesteś "Jarkiem"!...Wiemy że jesteś Lechem Kellerem!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.29 11:17
Siostra Faustyna-analiza psychiatry - prof. Strojnowskiego : : : "To, czego się dowiedziałem z lektury (pamiętnika)pozwala mi jako psychiatrze stwierdzić, iż autorka "Dzienniczka" była dotknięta zaburzeniami psychicznymi. Najbardziej ewidentne objawy tych zaburzeń to omamy, czyli halucynacje wzrokowe i słuchowe o treści religijnej. Te omamy pojawiają się tutaj na tle cyklicznych zaburzeń nastroju, które okresowo wyrażają się w przeżywaniu "niepojętej radości", poczuciu szczególnego wybrania (np. "Ja mam zająć miejsce w ołtarzu"), wreszcie nadzwyczajnej misji: "Przygotujesz świat na ostateczne przyjście Moje". Będąc w nastroju podwyższonym siostra Faustyna nawet czyni cuda: ucisza burzę, tak jak Pan Jezus na jeziorze Genezaret... Na koniec krótka refleksja lekarza-praktyka. W latach 20. i 30. tego stulecia, kiedy żyła i działała siostra Faustyna, szanse jej wyleczenia, zarówno z gruźlicy, jak i z zaburzeń psychicznych były znikome. Wyobraźmy sobie, że zastosowanoby u niej dzisiejsze neuro- i tymoleptyki. Prawdopodobnie pod wpływem takiego leczenia zniknęłyby jej wizje, a zmienny nastrój wahający się od wzniosłości i błogostanu do przeżywania odrzucenia przez Boga, bezsensu i udręczenia, uległby stabilizacji. Ale kim wtedy byłaby siostra Faustyna? Jedną z licznych, nieznanych i niczym nie wyróżniających się zakonnic."
Sticky Notes2020.08.29 12:24
Ciekawe jak jest analiza psychiatry dla LUDZI którzy wbrew WSZYSTKIM UDOKUMENTOWANY BADANIOM NAUKOWYM twierdzą, że są piewcami postępu, a zachowania które promują skracają średnio życie w społeczeństwie o KILKADZIESIĄT lat. Co trzeba mieć w głowie żeby takie rzeczy głosić ? Wspomnę, że jednym z obiektywnych mierników postępu cywilizacyjnego jest wydłużenie życia społeczeństwa.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.29 12:49
W 1959 r. Święte Oficjum wydało dekret stwierdzający, iż doświadczenia polskiej zakonnicy nie mają charakteru nadprzyrodzonego! zakaz odwołał dopiero Jan Paweł II w 1978 r. 18 kwietnia 1993 r. i faustyna została przez niego beatyfikowana, a 30 kwietnia 2000 r. - ogłoszona świętą... także jak sam widzisz naciągane to wszystko jak baranie jaja przytrzaśnięte drzwiami! Bo czy śmiertelni ludzie mogą sami sobie decydować kto jest świętym czy nie, przecież jest ten który ponoć ma "przyjść sądzić żywych i umarłych", czy nie jest to bluźnierstwo zabawiać się przez grzesznych klechów w boga i zakładać sobie to czy tamto decydując za niego?
Sticky Notes2020.08.29 13:21
Przepraszam, nie rozumiem. To chyba jakaś pomyłka. Mój wpis dotyczył czegoś innego. Proponuję założyć nowy wątek.
jasko2020.08.29 13:19
Czy jesteś katolikiem ?
kali2020.08.29 13:36
Wszystkie kultury w historii ludzkości uznawały Siłę Stwórczą w powstaniu człowieka Boga , duchów , aniołów itp . Dodaj jeszcze pajacu (sorry kretynie ? )" że religia to opium dla mas "
Czarek2020.08.29 11:12
Patrząc na aktualne wydarzenia trudno nie być zaskoczonym jak bardzo szybko te i inne zapowiedzi o. Klimiuszki i o. Pio się sprawdzają. Każdy, kto się nimi interesował i czytał musi być zdziwiony.
AntySzwab2020.08.29 11:04
Spłoną niemcy i ich PO.