Syn Tuska jako Józef Bąk przekazywał informacje firmie OLT? - zdjęcie
18.11.16, 08:35Fot. Wikipedia

Syn Tuska jako Józef Bąk przekazywał informacje firmie OLT?

,,Jeżeli zaangażowani byli ludzie bezpośrednio związani z premierem, bo syn premiera bywał tam. Także dzisiejszy obywatel Ukrainy Sławomir Nowak, były minister, za czasów którego wydawano przyśpieszone zgody na działalność OLT to pokazuje, że jednak to była firma, która miała parasol ochronny najwyższych czynników państwowych'' – powiedział w „Czterech stronach” Marek Suski, wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold.

Według Suskiego to nie państwo P. są największymi beneficjentami piramidy finansowej, którą był Amber Gold.

Komisja nadal bada spawę, jednak obecnie posiada jedynie poszlaki.

„Ślady gdzieś we mgle w różnych łańcuszkach spółek zagranicznych się rozmywają. Być może będziemy musieli zwrócić się o pomoc prawną do innych państw”

– powiedział poseł Marek Suski

''Firma Amber Gold miała, według Suskiego powstać początkowo jako coś małego; później została zagospodarowana przez inny interes, który próbował użyć tego, jako narzędzia. Pan P. być może był świadomym, albo nie do końca świadomym narzędziem”

– ocenił Suski.

Wiceprzewodniczący komisji ds. zbadania Afery Amber Gold przypomniał także o roli syna Donalda Tuska, który przy okazji afery  przyczynił się do osłabienia LOTu oraz próby przejęcia go przez inny podmiot i „Doprowadzenia do słabej kondycji, by mógł przejąć go jakiś inny podmiot za nieduży procent wartości'' - wyjaśnił.

Jego zdaniem w wyniku tych działań LOT został osłabiony. Przyczyniły się do tego bardzo konkurencyjne ceny biletów, te same kierunki lotów oraz te same godziny. (..) Do czego również przyczynił się syn Donalda Tuska, który pracował na lotnisku i pod fałszywym nazwiskiem Józefa Bąka przekazywał tego rodzaju informacje do firmy OLT”

Parasol ochronny na całą sprawą musiał być roztoczony na samej górze, skoro związany z aferą był nawet syn premiera: „Jeżeli zaangażowani byli ludzie bezpośrednio związani z premierem, bo syn premiera bywał tam, także dzisiejszy obywatel Ukrainy Sławomir Nowak, były minister, za czasów którego wydawano przyśpieszone zgody na działalność OLT, to pokazuje, że jednak to była firma, która miała parasol ochronny najwyższych czynników państwowych''

– podkreślał poseł Suski.

dam/TVP.Info,Fronda.pl