Co robić, kiedy prawo państwowe jest sprzeczne z sumieniem? Co ma zrobić urzędnik państwowy, gdy prawo dyktuje mu decyzje sprzeczne z przekonaniami religijnymi? Czy potrzeba klauzuli sumienia, a co jeśli jej nie mamy?

Przed nami jedna z najciekawszych katechez tej jesieni "Sumienie w życiu prywatnym i publicznym", którą wygłosi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz politolog, który w przeszłości pełnił funkcję Sekretarza Generalnego Komisji Episkopatów Wspólnot Europejskich. Do panelu w ramach Katechezy+ dołączy Michał Królikowski, były wiceminister sprawiedliwości.

13 listopada 2014 g. 19.30 (transmisja na żywo w Radiu Plus Warszawa)

W ramach "Katechezy+" rozmówcy będą pogłębiali temat oraz próbowali odpowiadać na pytania słuchaczy, zarówno tych zgromadzonych w kościele, jak i słuchających transmisji w Radio Plus Warszawa. Pytania będzie można zadawać na profilu fb Archidiecezji Warszawskiej, która wraz ze Stacją7 uruchomiła specjalną aplikację, a także na twitterze (@archwwa). 

Pozytywny przekaz wiary i prezentacja nauki Kościoła mają być celem Katechez Warszawskich, które ruszają tej jesieni w kościele św. Anny. Katechezy będą miały charakter sezonowy: jesień-wiosna. Sześć tegorocznych jesiennych katechez będzie poświęconych tematowi sumienia.

Katechezy Warszawskie to cykl konferencji formacyjnych skierowanych ku pogłębieniu znajomości nauki Kościoła. Będą wygłaszane w akademickim kościele św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68, u, o godz. 19.30.Pierwszy sezon rozpoczął się w czwartek, 23 października, potrwa do 27 listopada.

Przygotowania bezpośrednio koordynuje arcybiskup warszawski, kard. Kazimierz Nycz: "Jesteśmy przyzwyczajeni do dyskusji, do debat, a brakuje po prostu propozycji pokazujących jednoznacznie, jaka jest nauka Kościoła" - tłumaczy Metropolita Warszawski.

PROGRAM NAJBLIŻSZYCH SPOTKAŃ:

SUMIENIE W ŻYCIU PRYWATNYM I PUBLICZNYM
(ks. Piotr Mazurkiewicz) czwartek, 13 listopada, 19:30

CZY MOŻNA WYCHOWAĆ SUMIENIE?
(ks. Wojciech Bartkowicz) czwartek, 20 listopada, 19:30

SUMIENIE MIĘDZY ETYKĄ A RELIGIĄ
(o. Paweł Krupa OP) czwartek, 27 listopada, 19.30 

MB/Swanna.waw.pl/Archidiecezja.waw.pl