Sukces premiera M. Morawieckiego! RE przystaje na propozycje Polski  - zdjęcie
02.10.20, 08:04Fot. via: Twitter - KPRM

Sukces premiera M. Morawieckiego! RE przystaje na propozycje Polski

20

To ogromny sukces szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego na nadzwyczajnym szczycie Rady Europejskiej. Przyjęto wniosek premiera Morawieckiego i zostanie przygotowany plan wsparcia ekonomicznego dla Białorusi.

O pomyślnym finale unijnych negocjacji poinformował w mediach społecznościowych rzecznik rządu Piotr Müller:

- „Rada Europejska przyjęła wniosek premiera @MorawieckiM dot. Białorusi. Zgodnie z konkluzjami Rady Europejskiej zdecydowano o przygotowaniu planu wsparcia ekonomicznego dla Białorusi. To kolejne działania UE podejmowane na wniosek Polski.” – napisał.

Premier Mateusz Morawiecki skomentował przyjęcie polskich propozycji na krótkim spotkaniu z dziennikarzami w Brukseli:

- „Plan ma wspierać demokratyczne zmiany na Białorusi. W ten plan chcemy włączyć instytucje międzynarodowe Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy Bank Światowy, czy Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju czy Europejski Bank Inwestycyjny. W tej trudnej sytuacji na Białorusi należy wyrazić satysfakcję, że cała Rada Europejska zgodziła się na taki plan, bo jest to pozytywna oferta dla społeczeństwa białoruskiego” – mówił.

O sukcesie premiera napisał na Twitterze również wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Polityk podkreśla, że jest on efektem ciężkiej pracy Mateusza Morawieckiego i polskiej dyplomacji:

- „Duży sukces premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli! Koncept Ekonomicznego Planu dla Demokratycznej Białorusi przyjęty przez Radę Europejska i skierowany do dalszych prac w Komisji UE! Cieszy, że tę polską propozycję poparli wszyscy członkowie UE. To efekt ciężkiej pracy premiera i polskiej dyplomacji” – podkreślił.

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze (20):

oficer LWP2020.10.4 11:15
ten plan będzie taki jaki był na Ukrainie, dostaniecie pożyczkę pieniędzy jak obniżycie subwencje na służbę zdrowia, na oświatę, obniżycie emerytury, na takie działanie nie chciał się zgodzić Janukowicz to polskie i amerykańskie żydostwo go obaliło, teraz koszerni z Polin chcą przećwiczyć taki sam wariant na Białorusi, do zlikwidowania jest na Białorusi fabryka traktorów, do przejęcia jest fabryka największych ciężarówek na świecie, jest huta, jest elektrownia atomowa, banki, w zamian pachoły żydowskie przyniosą im upragnione bezrobocie, tęczowa zarazę z wszelkimi dewiantami, sprowadzą naród do roboli w zachodnich montowniach jak to jest w Polin, zlikwidują rolnictwo i w zamian dostarcza "żywność" nasyconą chemią i GMO jak to zrobiono w Polsce, na czele tej demokracji pod sztandarami eurokołchozu będą maszerowali sami sługusy żydolewactwa Duda, Morawiecki, Błaszczak, Macierewicz i inni,
oficer LWP2020.10.4 11:24
zapomniałem doda, że zaraz za nimi będą biegli z wywalonymi jęzorami "polscy opozycjoniści" z PO, PSL, SLD, wielbiciele odbytu z Wiosny i koszerny Zandberga, chętnie dołączy pseudo katolik Hołownia, pochód pierwszomajowy na Białorus będzie, barwny a w niektórych miejscach nawet śmierdzący
ciekawy2020.10.2 12:46
Do przewidzenia było, że Łukaszenka nie zostanie obalony. Tu jest całkowicie inna sytuacja niż na Ukrainie. Zachód będzie robił interesy z Łukaszenką a Morawiecki będzie nas karmił propagandą, z której Polska nic nie będzie miała.
da da towariszcz Olej2020.10.2 12:48
da da
Władimir Władimirowicz2020.10.4 11:19
"da da" za taka poezje już 37 nagród Noble, tylko na Frondzie tacy pisarze i przyszli nobliści, to jest wszystko co udało się z pisowskiego tępego łba wycisnąć?
Czeka was przeyebane 3-5 lat!2020.10.2 10:50
Zmarnowałeś mendo ostatnią szansę aby głosować. Następnych wyborów nie dożyjesz i ciągle to tego tępego łba nie dociera, że OPOZYCJA CZWARTY raz z rzędu PRZEGRAŁA wybory. --------------- KAŻDY SUKCES PIS-u to kolejny gwoźdź do waszej trumny!
DOBRE STRONY EPIDEMII.2020.10.2 10:46
Miejsca publiczne są wolne od starych skürwysynów jak Woleński, Hartman, Passent, Urban, Keller-Krawczyk, itp. Siedzą parchy w domach i srrają ze strachu w nieprane gacie. Boją się te stare, zwiędłe chüje, że pozdychają. Świat jest przyjemniejszy bez ich obecności w życiu publicznym. Nie pierdzą tramwajach, autobusach, nie czuć ich odoru z gęby i smordu niewypranej odzieży. Niech gniją w swych norach, jedynie co im pozostało to plucie jadem w mediach. A TO NIE MA NAJMNIEJSZEGO ZNACZENIA!
Troll2020.10.2 10:39
Sukces? Bo Europe tego nie chciala? Sanckcji nie chcial tylko Cypr, ktory ma zreszta ma Bialorus gleboko gdzies, ale bylo to dla niego tylko narzedziem negociacji na temat Turcji...
Anonim2020.10.2 9:23
Mateuszku po ekonomicznym załatwieniu Białorusi ,stworzyłeś pole na powstanie przy naszej granicy odpowiednika Kaliningradu w chińsko białoruskiej wersji. Cz ty wiesz co czynisz ?
Ulica i zagranica?2020.10.2 8:57
Nie propozycje, tylko bezczelny szantaż. I nie "Polski" a Nowogrodzkiej.
Polak2020.10.2 8:55
Wielki sukces Matołuszka - odczytał na forum publicznym niemiecką propozycję której implementację ustalono w zeszłym tygodniu. Ale urodzeni niewolnicy z pisowskiej mafii będą się chwalić niebywałym sukcesem, Matołuszkowi pozwolono czytać samodzielnie!
Anonim2020.10.2 8:44
Może ktoś mi to wyjaśni , czyżby p. Morawiecki załatwił całkowitą izolację ekonomiczną Białorusi i każe się z tego Białorusinom cieszyć.
Dogorywająca opozycja kąsa najmocniej2020.10.2 8:22
Im więcej sukcesów Polski, tym więcej wściekłych bluzgów lewactwa. Tyle im zostało. Kontrast miedzy obecnym rządem i jego sukcesami a pasmem kompromitacji i łajdactwa poprzedniej ekipy jest porażający. Stąd to ujadanie neomarksistowskich kundli ("Po 11..." itp.), pachołków szatana i brukselki. Niech jazgoczą. Zmian nie zatrzymają. Ich miejsce jest na śmietniku Historii.
Dziadyga2020.10.2 8:18
Jaki sukces???? Wnioskował o to, czego UE chce, czyli skok na Białoruś. Jak nie mieli się zgodzić. Dlaczego nie wywalczy czegoś dla Polski? Nie ma o co walczyć? A chociażby polityka klimatyczna i zamykanie kopalń.
Po 11 ...2020.10.2 8:14
Gratulację. Takiej Polski nam potrzeba. A nie zakompleksionego narodowego karła.
Teresa2020.10.2 8:13
co z tego bedzie miała Polska, że podłączamy kroplówkę Łukaszence ?
Po 11 ...2020.10.2 8:15
Polska pomoże dobrej sprawie, pomoże naszym braciom Białorusinom. Zrobi coś dobrego dla innych. Wiem, że to jest niezrozumiałe dla katolików ...
Michał Jan2020.10.2 8:50
To już hasła "za wolność waszą i naszą" nie musimy się przed oświeconą "Europą" wstydzić?
Michał Jan2020.10.2 8:13
"Jak chcecie i macie z czego, to ich wspomagajcie; jako RE nie będziemy przeszkadzać."???
Anonim2020.10.2 8:13
Wszystko to jest cyrk dla mas - stara zagrywka policyjna - dobry glina i zły glina. 99% polityków jest zdalnie sterowana przez Synagogę Szatana. Ten jeden procent o ile istnieje nie ma znaczenia decyzyjnego. A gdy zaczyna się umacniać to z przeciwległego pasa zjeżdża ciężarowy MAN i po polityku.