Strona propagująca ISIS zablokowana przez ABW - zdjęcie
18.11.20, 11:50Screenshot Youtube

Strona propagująca ISIS zablokowana przez ABW

3

ABW zablokowała stronę internetową zajmującą się szerzeniem propagandy terrorystycznej. Agencja prowadzi dalsze działania dotyczące podmiotów zaangażowanych w stworzenie witryny.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, realizując ustawowe zadania, uzyskała informacje dotyczące funkcjonowania zarejestrowanej w polskiej domenie strony internetowej, która publikowała materiały propagandowe organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie (IS).

Strona, publikująca w języku arabskim, umożliwiała zamieszczanie radykalnych materiałów pochodzących m.in. z prowadzonych przez IS tygodnika, radia i wydawnictwa. Użytkownicy mogli również komentować zamieszczone treści.

Dokonana przez ABW ocena materiałów wykazała, że publikacje wypełniają znamiona przestępstwa stypizowanego w art. 126a w związku z art. 118a k.k. (publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstw przeciwko ludzkości). Agencja podjęła czynności, w efekcie których strona została zablokowana. Aktualnie prowadzone są działania ukierunkowane na identyfikację osób zaangażowanych w funkcjonowanie serwisu.

Tego typu serwisy rejestrowane są w polskiej domenie sporadycznie. Nie jest to jednak pierwsza zidentyfikowana przez ABW strona internetowa, której treść wpisuje się w szerzenie propagandy terrorystycznej. ABW każdorazowo podejmuje czynności mające na celu zablokowanie takich stron i ustalenie osób związanych z ich funkcjonowaniem.

Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych

Komentarze (3):

x2020.11.18 16:19
To kiedy fronda.pl zablokują za promowanie ISIS?
Po 11 ...2020.11.18 13:05
A strony propagujące KK? Kiedy zostaną zablokowane przez ABW?
verizanus2020.11.18 12:33
Zaczynają się blokady ;). Na początek uzasadnienie nie będzie aż takie trudne ;)