Stefan W. chciał się wedrzeć na teren Pałacu Prezydenckiego? Służba Ochrony Państwa dementuje - zdjęcie
18.01.19, 10:00Fot. Marcin Białek via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Stefan W. chciał się wedrzeć na teren Pałacu Prezydenckiego? Służba Ochrony Państwa dementuje

9

Jak już informowaliśmy, Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa ws. zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przez Stefana W. przekazała informacje, wedle których zabójca Adamowicza po wyjściu z więzienia usiłował przedostać się na teren Pałacu Prezydenckiego. Głos w sprawie zabrała Służba Ochrony Państwa.

Stefan W. miał planować zamach w Warszawie. Miał zeznać, że „chciał zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić” i usiłował wedrzeć się w nocy na teren Pałacu Prezydenckiego. Więcej piszemy o tym TUTAJ. Tymczasem SOP dementuje informacje dotyczące rzekomo zajść z grudnia ubiegłego roku.

Rzecznik Prasowy Służby Ochrony Państwa ppłk Bogusław Piórkowski poinformował:

Nie odnotowaliśmy incydentu próby wtargnięcia na teren Pałacu Prezydenckiego”.

Również rzecznik prezydenta Błażej Spychalski stwierdził, że nic takiego nie miało miejsca:

To, co mówi Stefan W. nie ma pokrycia w rzeczywistości”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (9):

PatriotaPL2019.01.18 13:22
Aha, i dlaczego tytuł tego wpisu nie brzmi "SOP obalił totalne brednie Frondy o lewackich bredniach o Stefanie totalnie obalonych" ? http://www.fronda.pl/a/lewackie-brednie-o-stefanie-w-totalnie-obalone,121095.html
PatriotaPL2019.01.18 13:15
No tak, od jakichś 24 godzin pisowski PR (z udziałem Frondy) usilnie starał się stworzyć wrażenie, że to co się stało w niedzielę tak naprawdę było zamachem na Dudę, tylko nieskutecznie przeprowadzonym.
Jaromir2019.01.18 11:51
Ooooooo, jak przykro. Frondelek już odtrąbił radośnie, że to nie był zamach polityczny, wymierzony przeciw politykowi PO. Że, pierwszym celem mordercy, miał być Duda. I co Frondelku? Zostałeś że swoją ,,sensacyjną wiadomością", jak z ręką w nocniku!!!
liczą_się_fakty2019.01.18 10:42
KOL gdzie jesteś ? dałeś nura z powrotem pod powierzchnię?
Maria Błaszczyk2019.01.18 10:17
Ojej... Kolejne łgarstwo zatem...
Gwizda2019.01.18 13:42
Jeśli łgarstwo, to łga morderca. poza tym: Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski także odniósł się do sprawy. "Być może Stefan W. chciałby wejść na teren Pałacu Prezydenckiego, tego nie możemy wykluczyć, natomiast taki incydent nie był odnotowany"
liczą_się_fakty2019.01.18 13:59
być może ZERRO potrafi logicznie wnioskować. nie możemy tego wykluczyć, natomiast nie zostało to zaobserwowane.
Gwizda2019.01.18 20:55
Ja się zapytam mądrali: a byłes ty przy płocie dowolnego budynku władz w Warszawie? Czy poprzestałes na łażeniu po ulicach swojego zadupia? Pewnie nie byłeś, podobnie jak ten zjeb z nożem, bo bys takich farmazonów nie sadził. To nie sa płoty do przeskoczenia ot tak sobie. Koleś podjechał, postał, popłakał się że ni uja, i wrócił pic wódkę.
Duduś Pralinka2019.01.18 10:12
Przyszłość pokaże czy przypadkiem ten zabójca nie był przez kogoś podpuszczony. Zobaczymy jakie będą efekty. Bo jak świat stary tak stosowano taktykę prowokacji aby dokonać zmiany, na którą w warunkach stabilnych ludzie by się nie zgodzili. Trzeba pamiętać, że obecnie dwie bestie - rytu francuskiego i szkockiego wzięły się za łby.