Według najnowszego sondażu w wyborach do Parlamentu Europejskiego zwyciężyłoby zdecydowanie Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 36,2 proc. głosów Polaków.

Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska Platformy Obywatelskiej z wynikiem 29,6 proc. Trzecie miejsce okupuje nowa partia Roberta Biedronia, której nazwa ma zostać ogłoszona w niedzielę na warszawskim Torwarze. To skrajnie lewackie i ateistyczne ugrupowanie odnotowało 6,4 proc. głosów.

Sondaż przeprowadziła pracownia IBRiS na zlecenie portalu Onet.pl. Próg wyborczy przekroczyło w tym badaniu jeszcze SLD z poparciem 6,1 procent. Słabo wypadło PSL (4,1 proc.) oraz Kukiz'15 (zaledwie 3,8 proc.). Środowiska korwinowsko-narodowo-braunowskie mają 2 proc. poparcia. Sympatia Polaków dla Teraz! Petru i Razem Zandberga jest marginalna - po 0,9 procent. Nowoczesna i Zieloni mają 0,3 proc. poparcia.

Przy tym aż połowa Polaków może nie wziąć udziału w europarlamentarnych wyborach. Zaledwie 31,5 proc. ankietowanych jest pewna, że zagłosuje, a 14,4 proc. ,,raczej'' to zrobi.

bb/onet.pl