SN uchylił wyrok wobec dziennikarza opisującego sprawę sędziego Łączewskiego  - zdjęcie
02.09.20, 18:28Fot. via: Flickr

SN uchylił wyrok wobec dziennikarza opisującego sprawę sędziego Łączewskiego

4

Media obiegła dziś wiadomość o skandalicznej decyzji Warszawskiego Sądu Okręgowego, który zakazał dziennikarzowi „Gazety Polskiej” Piotrowi Nisztorowi publikacji przez okres jednego roku jakichkolwiek treści dot. Zbigniewa Bońska. Obok tej jawnie wprowadzającej cenzurę w mediach decyzji, zapadła dziś też zupełnie inna decyzja Sądu Najwyższego. Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN orzekła o uchyleniu wyroku skazującego dziennikarza portalu wPolityce.pl Wojciecha Biedronia.

Wojciech Biedroń został w 2019 roku prawomocnie skazany na karę grzywny za rzekome zniesławienie byłego sędziego Wojciecha Łączewskiego. Sprawa dotyczyła opisanej przez Biedronia prowokacji dziennikarskiej, kompromitującej Łączewskiego. Sędzia korespondował z internautą podającym się za Tomasza Lisa i w korespondencji tej miał omawiać strategię walki z rządem. Skargę na wyrok złożył Prokurator Generalny.

Dziś SN uchylił wyrok wobec Wojciecha Biedronia i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez Sąd Okręgowy w Łodzi.

- „Ta sprawa dotyczy kwestii istotnej. Ogniskują się w niej pytania o wzajemne relacje pomiędzy dwoma istotnymi wartościami: prawem do wolności wypowiedzi i prawem do dobrego imienia” – mówił sędzia sprawozdawca Krzysztof Wiak.

Wobec tego sprawą ponownie rozpatrzy łódzki Sąd Okręgowy.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (4):

Szybka Randka2020.09.2 19:36
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
chamlet2020.09.2 19:04
W okolicach Lublina stwierdzono ogniska ASF. Czas zamknąć sądy!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 18:37
Sprawa jest prosta i niech katole sobie zapamietają! Są homoseksualiści i są geje. Niby ta sama przypadłość a różnica astronomiczna. Ci pierwsi są świadomi swojej słabości, często ukrywają się z nią, cierpią i chcieliby sie z niej uwolnić. Geje natomiast to są ci, typu yebnięty Margot którzy się ze swoją słabością obnoszą, szczycą się nią, robią na niej karierę polityczno-ideologiczną,, domagają się nie tylko tolerancji ale wprost akceptacji, terroryzują większość i chcą narzucić jej swój model przeżywania świata!
Dam2020.09.3 6:26
Mam duże wątpliwości, czy Margot jest gejem (a na pewno nie jest żadnym trans). Jest po prostu aktywistą pajacem, który wymyślił, że może dostać trochę sławy i kasy za konkretne działania. Przez takich jak on cierpią zwyczajni homo.