Smoleńscy szydercy, proście Polaków o przebaczenie! - zdjęcie
11.04.16, 18:00

Smoleńscy szydercy, proście Polaków o przebaczenie!

“Najmniejszy skrawek, który został przebadany, najmniejszy szczątek, który został znaleziony na miejscu katastrofy – wtedy kiedy przekopywano z całą starannością ziemię na miejscu tego wypadku na głębokości ponad 1 metra i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny – każdy znaleziony skrawek został przebadany genetycznie”. - mówiła ówczesna marszałek Sejmu Ewa Kopacz 3 stycznia 2012 roku. Ta wypowiedź przeszła już do historii kłamstw związanych z katastrofą smoleńską.

Na stronie sejmowej pojawił się sfałszowany jej zapis:

"Gdy znaleziono najmniejszy szczątek na miejscu katastrofy, wtedy przekopywano z całą starannością ziemię na głębokości ponad 1 m i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny. Każdy znaleziony skrawek został przebadany genetycznie”. - mogliśmy przeczytać.

To jeszcze nic, zacznijmy od początku

Tylko pytanie, czy ktokolwiek jest w stanie stwierdzić, kiedy był początek tego "przemysłu pogardy" i szyderstwa, którego skutki odczuwamy do tej pory? Opluwanie krzyża, kpina ze smoleńskich ofiar, krzyki "jeszcze jeden! (Kaczyński)", "żarty" o "zimnym Lechu", krzyż stworzony z puszek po piwach... Przykład idzie z góry. Zajmijmy się dzisiaj "elitą polityczną", która wytworzyła tego typu zachowania. Z całą pewnością można stwierdzić, że odpowiedzialność spoczywa właśnie na nich.

Bronisław Komorowski - obrońca WSI, przeciwnik krzyża

"Nie pretenduję do roli wieszcza czy proroka […]. Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni”. - mówił na antenie RMF FM marszałek Sejmu Bronisław Komorowski rok przed tragedią smoleńską (3 maja 2009 r.)Oczywiście może to być zbieg okoliczności, zupełny przypadek, chodzi tylko o fakt, że osobie z pewną kulturą osobistą takie zdanie nie przyszłoby w ogóle do głowy.

W 2008 roku prezydent Lech Kaczyński, udał się na wizytę do Gruzji. Przy granicy z Osetią Południową doszło do incydentu. Konwój samochodów z Lechem Kaczyńskim i Micheilem Saakaszwilim, został zatrzymany. W pobliżu rozległy się strzały. Władze w Tbilisi o oddanie strzałów oskarżyły Rosjan.

"Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30-tu metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego snajpera" - komentował Bronisław Komorowski, wówczas marszałek Sejmu.

Ta wypowiedź również wpisuje się w to co można nazwać "przygotowanie gruntu pod posmoleńskie szyderstwo".

"Żałuję, że nie powiedziałem tego mocniej" - tak Bronisław Komorowski już jako prezydent odpowiedział na pytanie, czy nie żałuje swojego komentarza po ostrzelaniu kolumny Lecha Kaczyńskiego w Gruzji ("Jaki prezydent, taki zamach" - )

Bronisław Komorowski w czasie kampanii wyborczej w 2015 roku mówił, że w sprawie katastrofy smoleńskiej "można albo siać zamieszanie i wątpliwości, albo starać się te wątpliwości wyjaśnić". W ten sposób "odniósł się" na stawiany zarzut przez Andrzeja Dudę, że rządzący nie zdołali sprowadzić do Polski wraku Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

„Dla mnie jest ważniejsze pytanie: Dlaczego w ogóle jechał taki bizantyjski orszak do tego Smoleńska? Tyle osób w jednym samolocie – dowódców wojskowych, prezes Narodowego Banku Polskiego, wielu wybitnych polityków razem... – to jest pytanie. Po co? Dlaczego? Dlaczego to było tak rozbudowane i czemu to miało służyć? Ja uważam, że z takim Bizancjum należy po prostu skończyć, bo to już doprowadziło do dramatu bez względu na to, czy większa wina była po stronie czynnika polskiego – lotniczego czy politycznego, czy po stronie kontrolera lotów – rosyjskiego – w Smoleńsku.” - mówił w programie "Fakty po Faktach" 2 lipca 2010 roku. Była to odpowiedź na pytanie dziennikarzy TVN24 o nieprawidłowości w badaniu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

„Nie dostrzegłem żadnych jakichś przejawów braku szacunku ze strony instytucji rosyjskich. Ja bym sugerował zachowanie umiaru w tego rodzaju tworzeniu atmosfery, że gdzieś znaleziono jakiś kawałek, fragment odzieży. To nie jest wielki problem” (Wypowiedź o niezabezpieczonym miejscu katastrofy smoleńskiej, w którym znaleziono ludzkie szczątki.)

"Pałac prezydencki jest sanktuarium państwa. Krzyż, co było zrozumiałe, postawiono w nastroju żałoby, lecz żałoba minęła i trzeba te sprawy uporządkować. Krzyż to symbol religijny, więc zostanie we współdziałaniu z władzami kościelnymi przeniesiony w inne, bardziej odpowiednie miejsce” – mówił Bronisław Komorowski w pierwszym po wyborach wywiadzie, dla „Gazety Wyborczej”. Mógł poczekać, ludzie potrzebowali przeżyć żałobę. Tą wypowiedzią wzniecił emocje...

"Państwo polskie w obliczu dramatu katastrofy pod Smoleńskiem i jej skutków zdało egzamin. Trzeba dzisiaj wszystkim obywatelom państwa polskiego powiedzieć, że zdaliśmy razem ten trudny egzamin i mamy prawo być dumni ze współczesnego państwa polskiego." (fragment przemówienia 3 maja 2010.)

"W ka­ta­stro­fie smo­leń­skiej naj­waż­niej­sze by­ło to, że pod­ję­to pró­bę lą­do­wa­nia w wa­run­kach kli­ma­tycz­nych bra­ku wi­docz­no­ści, w któ­rych ab­so­lut­nie ta pró­ba lą­do­wa­nia nie po­win­na mieć miej­sca. Nie­ste­ty, w mo­im prze­ko­na­niu spra­wa jest w spo­sób ar­cy­bo­le­sny pro­sta." (fragment wypowiedzi o katastrofie smoleńskiej w TVP Info po opublikowaniu raportu MAK.za: Grze­gorz Wszo­łek „Pre­zy­dent spinu­je wer­sję Krem­la”, „Gazeta Warszawska”, 18 stycznia 2011)

"Pełniący wtedy obowiązki prezydenta Polski, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odznaczył Rosjan zasłużonych w ujawnianiu prawdy katyńskiej oraz biorących udział w akcji po katastrofie polskiego samolotu pod Smoleńskiem. Uroczystość odbyła się 08.05.2010 w Ambasadzie Polski w Moskwie. Komorowski odznaczył za wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte po katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem 20-stu Rosjan. Dziesięciu z nich zostało udekorowanych Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród nagrodzonych są pracownicy Centrum Ekspertyz Sądowych w Moskwie, strażacy i pracownicy Urzędu Spraw Wewnętrznych w Smoleńsku." - pisze portal europejczycy.info

Ewa Kopacz, czyli ta, co przekopała ziemię "na metr w głąb" i kreuje się na bohaterkę

- Wydawało mi się, że jesteśmy narodem tak doświadczonym przez historię, iż potrafimy odróżnić fikcję od rzeczywistości. Okazuje się jednak, że budowanie na tamtych tragicznych wydarzeniach teorii spiskowych bywa skuteczne. W końcu wielu to przekonuje. Ale nie można zabronić ludziom wierzyć w to, co chcą. - mówiła w wywiadzie dla "Newsweeka" (30.04.2013 r.)
"Wtedy wszyscy byliśmy wyłącznie ludźmi cierpiącymi, okaleczonymi, a nie robiącymi politykę. To, co działo się później wokół Smoleńska, czy raczej, co było rozgrywane, dotyczy innego wymiaru. Czy zrobiłabym to po raz drugi? Pewnie zwyciężyłby duch lekarza niezależnie od tego, jaką cenę przyjdzie za to zapłacić."

"Tym, którzy stracili w Smoleńsku najbliższych, wolno więcej." - tak brzmiała odpowiedź Ewy Kopacz na oskarżenie Małgorzaty Wassermann o "utrudnianie śledztwa"

Ewa Kopacz: Choć jestem twarda, to nie jestem ze stali. Jestem człowiekiem. I czasami to, co dzieje się wokół Smoleńska, sprawia, że czuję się...
Newsweek: ... ofiarą?
Ewa Kopacz: Po powrocie z Moskwy spotkałam się z dziennikarzami z zamiarem rozmowy, udzielenia odpowiedzi na każde pytanie. Szybko jednak zrozumiałam, że nie wszystkim chodzi o rozmowę, zrozumiałam, że wokół mnie będą teraz także komentatorzy i oskarżyciele. Pomyślałam: sama zgotowałaś sobie ten los.
Newsweek: Czyli czuje się pani ofiarą.
Ewa Kopacz: Każde moje słowo na temat Smoleńska wykorzystywane jest przeciwko mnie. Ten wywiad pewnie też będzie.

13 kwietnia 2010 r. “Wszyscy, jak tu siedzimy, wiemy dokładnie, jak wyglądają ofiary takich wypadków (…). Stąd identyfikacja i potwierdzenie tożsamości to wielka sztuka. To wynik pracy nie tylko polskich patomorfologów, ale przede wszystkim rosyjskich. Pracujemy jak jedna wspólna rodzina. I powiem szczerze – po raz pierwszy jestem świadkiem tak dobrej współpracy i uzupełniania się w tej pracy nawzajem”.

16 kwietnia 2010 r. “Druga grupa to jest oczywiście grupa ta medyczna, która tam się opiekowała naszymi przyjeżdżającymi. Czyli mieliśmy tam ze sobą lekarzy i ratowników. Mieliśmy księży. Mieliśmy psychologów. To wszystko zabraliśmy z Polski. Ponadto polskich patomorfologów, z którymi tam pracowaliśmy. I oni pracowali ręka w rękę z patomorfologami rosyjskimi”.
Obie wypowiedzi okazały się kłamstwem.

"My tutaj sobie rozmawiamy – powiedziała – byłoby dobrze, żebyście umieścili dla mnie w internecie jakieś podziękowania. Bo wrócimy do Polski i będą mieć do mnie o wszystko pretensje" Według relacji synowej posła Zbigniewa Wassermana, Darii Wassermann (źródło Fakt, 07.04.2015)

Donald Tusk - premier, który uciekł z Polski

"Chcieć to ty sobie możesz." (Opis: tak miał w relacji Lecha Kaczyńskiego odpowiedzieć Donald Tusk, gdy Kaczyński wychodził z sali obrad na szczycie Unii Europejskiej i powiedział, że chciałby wiedzieć o czym będzie mowa podczas jego nieobecności. 15 października 2008)

"Powiem brutalnie. Na tym szczycie nie potrzebuję pana prezydenta." (Opis: o obecności Lecha Kaczyńskiego na szczycie w Brukseli. Źródło: gazeta.pl, 15 października 2008)

"Chciałbym zobaczyć chociaż jeden efekt misternej, wyrafinowanej gry, w której prezes PiS Jarosław Kaczyński jako premier, lub ktoś z PiS ograł Rosję. Wiecie dobrze, że gra z Rosją, szczególnie w tak trudnych okolicznościach, to zajęcie naprawdę bardzo, bardzo trudne. Oczekiwaliście ode mnie, że Rosję okiwam sześć razy, rzucę na kolana, a oni przyjdą i powiedzą, że wszystko to ich wina. Dziękuję za takie uznanie, aż tak dobry nie jestem." (w czasie debaty w Sejmie poświęconej katastrofie smoleńskiej.za: wyborcza.pl, 19 stycznia 2011)

"Chcę przekazać kondolencje wszystkim Polakom od całego świata. Pierwsi zadzwonili z kondolencjami premier Putin i prezydent Miedwiediew."

"Postępowanie polskiej komisji i polskiej prokuratury daje pewność, niemal 100 proc., że to, co jest do wyjaśnienia, będzie wyjaśnione. Mamy jednak nadzieję, że po rozmowach ze stroną rosyjską powstanie jeden, wspólny raport"

"Jeśli coś mnie niepokoi, to kontrowersje polityczne dochodzenia. Od wielu miesięcy trwa proces polepszania relacji polsko-rosyjskich. Tragiczna katastrofa z 10 kwietnia nie musi być ciosem w dobre relacje"

"Ponoszę pełną odpowiedzialność za wszystko,co w tej sprawie zostało i zostanie zrobione"

Radosław Sikorski, bohater taśm, amator ośmiorniczek, ten, co chciał "dorżnąć watahę" i "robił laskę Amerykanom"

"Prezydent wolnej Polski może być niski, ale nie powinien być mały." (o Lechu Kaczyńskim. Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 28 lutego 2010)

"Panie prezydencie klękam przed panem na kolanach i proszę, proszę odpuścić, proszę nie jechać, proszę nie osłabiać pozycji negocjacyjnej naszego kraju na tym ważnym szczycie." - ironizował Sikorski przed szczytem w Brukseli w 2008 roku.

„Można być prezydentem, ale można być też chamem” ( 2008 r.)

"Część Polaków uważa, że przyczyna musi być proporcjonalna do skutku. Śmierć prezydenta i 95 innych ludzi nie może wynikać z tak banalnych przyczyn jak mgła czy błędy w pilotażu i w naprowadzaniu. Religijny instynkt skłania nas do szukania głębszego sensu. A dla PiS-u katastrofa będzie wyjaśniona, gdy Tusk, Sikorski, Arabski i Klich przyznają się do zamordowania prezydenta w spisku z Putinem. My uważamy, że komisja ministra Jerzego Millera wyjaśniła przyczyny katastrofy. Jeśli Kaczyński tak nie uważa, to niech powie, czy zgadza się z tekstem w propisowskiej „Gazecie Polskiej Codziennie”, według którego Tu-154 został zestrzelony za pomocą głowicy z ładunkiem termobarycznym. Czy to jest pic dla naiwnych, czy stanowisko PiS-u?" (rozmowa Agaty Nowakowskiej i Dominiki Wielowieyskiej, wyborcza.pl, 30 września 2011)

"Wspólne śledztwo prowadzić będą państwa, które straciły obywateli w katastrofie MH17. W Smoleńsku zginęli tylko Polacy." (komentarz na twitterze z 2014 r, odnoszący się do międzynarodowego śledztwa)

"Dzisiaj Antoni Macierewicz szczuje Polaków na Rosję i obydwa nasze kraje na siebie nawzajem. Ale wtedy, gdy mógł w Smoleńsku coś zrobić w tej sprawie, to czmychnął do Warszawy w dniu 10 kwietnia" (o wypowiedzi Antoniego Macierewicza na spotkaniu w Klubie „Gazety Polskiej” w Krośnie. Za: tvn24.pl, 20 kwietnia 2012)

"Koncepcja polityki zagranicznej PiS: narzucić Rosji kwalifikację zbrodni katyńskiej przy pomocy wiertarki. Nie wróżę sukcesu" (komentarz do sprawy tablicy w miejscu katastrofy tupolewa w Smoleńsku. Za: wp.pl, 15 kwietnia 2011)

"Konsekwentne prowokacje PiS: postawić niemożliwe żądania, potem krzyczeć „Zdrada!”. No pasaran. Nie pozwolimy podpalić Polski."

Paweł Graś, pupilek Tuska

"To jest absolutny i totalny skandal, to jest po prostu skandal ocierający się o zdradę. Bo gdyby w każdych innych warunkach doszło do sytuacji, że mamy legalne państwo, legalny rząd, legalne władze, legalne instytucje i ktoś zwraca się do obcego mocarstwa mówiąc, że te instytucje są niewiarygodne, że to państwo jest nieważne, że to czym to państwo się zajmuje budzi wątpliwości i zwraca się po pomoc do obcego mocarstwa, to jest po prostu sytuacja absolutnie skandaliczna i niedopuszczalna. Władze zgłaszały się w prośbą o pomoc do NATO i USA, ale wtedy, kiedy ta pomoc była rzeczywiście potrzebna. Natomiast kwestionowanie fundamentów polskiej państwowości i zwracanie się do obcego mocarstwa przeciwko legalnie działającej władzy? (o wizycie i rozmowach Antoniego Macierewicza i Anny Fotygi w USA z republikanami o pomocy ws. śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, Źródło: „To skandal ocierający się o zdradę”, Paweł Graś w audycji „7 dzień tygodnia”, 14 listopada 2010)

"premier nigdy nie kłamie"

Graś przeprasza OMON i dziękuje za to, co OMON zrobił w Smoleńsku.

Warto podkreślić, że Platforma Obywatelska miała ludzi, którzy wyspecjalizowali się w szyderstwie i pogardzie. Wśród nich bez wątpienia liderami byli Stefan Niesiołowski i Janusz Palikot.

Stefan Niesiołowski, zwolennik jedzenia przez dzieci szczawiu i damski bokser

"Prawdopodobnie odbędzie się wielki proces „morderców ze Smoleńska”. Myślę, że ja, jako czołowy organizator przemysłu nienawiści zajmę na ławie oskarżonych jakiejś poczesne miejsce. " (11.09.2015 r.)

„Biorąc pod uwagę, że Lech Kaczyński był największym Polakiem czasów najnowszych, także główna ulica w każdym większym mieście powinna nosić nazwę Lecha, ewentualnie Lecha i Jarosława Kaczyńskich” (20.08.2015 r.)

„Pewną trudnością jest to, że Jarosław Kaczyński żyje, ale mamy już precedensy z nazywaniem ulic, szkół i obiektów imieniem Jana Pawła II, a zasługi Jarosława Kaczyńskiego (Jarosław Polskę zbaw) są z pewnością niemniejsze” (pisownia oryginalna)
"Myśmy zamordowali Lecha Kaczyńskiego. Myśmy podłożyli bombę w Warszawie, no bo wybuchł w powietrzu. My sfałszowaliśmy wybory. My jesteśmy złodziejami i zdrajcami" (TVP)

"To w pewnym sensie zdrada i donos na Polskę. To jest podważenie wiarygodności wybranych demokratycznie władz. W ten sposób PiS udowadnia, że nie uznaje wybranego prezydenta i rządu polskiego. Intencją PiS jest zdyskredytowanie polskiego rządu. Macierewicz ma propagować słowa Jarosława Kaczyńskiego, że rząd jest pieskiem Rosji." (o wizycie i rozmowach Antoniego Macierewicza i Anny Fotygi w USA z republikanami o pomocy ws. śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. za: Niesiołowski: Wizyta Macierewicza i Fotygi jak zdrada, Money.pl, 16 listopada 2010)

"To obrzydliwa pisowska hucpa, próba dorwania się do władzy na trumnach. Byłem na pogrzebach, na niektórych wyli. PiS-owska tłuszcza wyła na pogrzebach. PiS-owski motłoch wył na pogrzebach, w kilku przypadkach" - o ekshumacjach

"Zdaniem Niesiołowskiego zamiana ciał to tylko jeden przypadek. - Co oni chcą? Taki jeden przypadek, to przecież jest bardzo mało, mogło być więcej. Były trzy ekshumacje, myślę, że te rodziny zapłacą za to, Gosiewskiego, Kurtyki i Wassermanna. Niepotrzebnie, jak się okazuje. Mam nadzieję, że te rodziny zapłacą za to, bo nie może być tak, że będą obciążały skarb państwa tego rodzaju żądania rodzin"

"Planowane demonstracje w Warszawie to nie żadne czczenie ofiar, to demolowanie Polski. Od hołdów jest cmentarz"

"Pani Kaczyńska może sobie zakupić parcelę w Warszawie, zdaje się, że ma dość pieniędzy, i wybudować na tej parceli pomnik jaki chce. I czy chce, mało mnie to obchodzi"

Janusz Palikot, człowiek od sztucznego penisa i chamskiej młodzieży zwanej "palikociarnią"

"Ja jestem w skrajny sposób zasmucony. Martwię się o przyszłość mojej ojczyzny. Życzę Polakom i Polsce, żeby Lech Kaczyński jak najszybciej przestał być prezydentem tego kraju, bo każdy dzień jego prezydentury przybliża nas do katastrofy takiej czy innej, wewnętrznej czy zewnętrznej. Oby się to jak najszybciej skończyło. (Opis: o Lechu Kaczyńskim. Źródło: tvn24.pl, 22 lipca 2008)

"Ja rozumiem, że człowiek, który był gotów wysłać własnego brata na śmierć do Smoleńska oraz zachęcał do stosowania aresztów wydobywczych jest zdolny do każdej podłości, ale wysoka Izba musi dbać, żeby pewne granice nie były przekraczane w tym parlamencie." (o Jarosławie Kaczyńskim. Źródło: Monika Kamińska, Palikot do Kaczyńskiego: Był gotów wysłać brata na śmierć do Smoleńska, rmf24.pl, 11 maja 2012)

"Jeden z muzyków Kultu nie wyklucza zamachu smoleńskiego! Nie zniechęci mnie to do słuchania ich muzyki, ale cześć przyjemności straciłem. Pocieszam się, że każdemu ma prawo odwalić od czasu do czasu!"

"Lech Kaczyński jest głównym odpowiedzialnym za katastrofę w Smoleńsku. To była pijacka wyprawa. Pili do późna w nocy, spóźnili się pół godziny, gdyby te pół godziny się nie spóźnili wszyscy ci ludzie by żyli, bo pół godziny wcześniej nie było żadnej mgły. Wylądowaliby przed tym JAKiem, doskonale o tym wszystkim wiemy. Jedna z tych osób, która brała udział w tym pijaństwie do późna w nocy przeżyła, bo nie wstała, tak była upita. Następnego dnia leczyli kaca na pokładzie samolotu. I jakoś informacje prokuratury rosyjskiej przekonują wielu ludzi w Polsce, że nie mieli alkoholu, bo sprawdziła to prokuratura rosyjska, czy śledczy rosyjscy, a że ci pomylili w sprawach identyfikacji zwłok, czy innych, to już mamy pretensje do rosyjskiej, tu wierzymy, tu nie wierzymy. Powiedzmy sobie uczciwie to była hucpa propagandowa Lecha i Jarosława Kaczyńskiego, oni odpowiadają za doprowadzenie tego do skutku."

"Janusz Palikot, którego państwo znacie, zginął z Lechem Kaczyńskim 10 kwietnia. Teraz jest nowy Janusz Palikot." ( opis: o swoim nowym wizerunku. Źródło: tvn24.pl, 15 maja 2010)

"Krótko mówiąc: to ja załatwiłem prezydenturę Bronisławowi Komorowskiemu. Jestem pewien, że nie wygrałby wyborów, gdyby nie moje działania w drugiej fazie kampanii. Pierwszą część uważam za skandaliczną i rujnującą. Gdyby nie ściągnięcie Jarosława Kaczyńskiego z piedestału – rozpoczęcie z nim normalnej debaty, jak z normalnym człowiekiem, a nie jak z bratem świętego pomazańca pochowanego na Wawelu – to byśmy te wybory przegrali. To po pierwsze. Po drugie, sejmowa komisja Przyjazne Państwo, czyli ponad siedemdziesiąt ustaw. Po trzecie, wielkie umocnienie Platformy na Lubelszczyźnie. No i pokazanie prawdziwej twarzy PiS i Lecha Kaczyńskiego. (Opis: odpowiedź na pytanie czym przysłużył się PO. Źródło: se.pl, 7 sierpnia 2010)

W trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej zamieścił na swoim blogu zdjęcie z lampką szampana i podpisem: "Wypijmy za błędy…"

I na dokładkę "ministra" Mucha ze swoimi "złotymi myślami"

Joanna Mucha, "ministra" od Madonny i "starszych ludzi, którzy chodzą do lekarzy dla rozrywki"

- Trzeba powiedzieć otwarcie, że kwestia smoleńska jest ukryta w kampanii wyborczej PiS -mówiła rzeczniczka sztabu PO Joanna Mucha. Polityk dodała także, że poza Smoleńskiem także sterowanie wymiarem sprawiedliwości jest szczegółowo ukryte w kampanii wyborczej. - Zemsta za Smoleńsk to jedna z sił napędowych PiS-u i szansa na zdobycie władzy w jesiennych wyborach -podsumowała. (7 września 2015 r.)

- Tu już trudno znaleźć słowa. Ze strony Jarosława Kaczyńskiego padają już tak bardzo emocjonalne sformułowania, które mogą świadczyć o tym, ze on powoli traci możliwość sprawowania funkcji przywódczej w partii opozycyjnej. I nie mowie tego z jakąś chęcią wbicia szpili, to po prostu zaczyna być już sytuacja, która może martwić - mówiła Joanna Mucha - Po partii opozycyjnej chciałoby się, żeby była w jakiś sposób zdolna do współpracy, natomiast mamy sytuację człowieka, który bardzo emocjonalnie podchodzi do sytuacji i nie ma jakiejkolwiek możliwości zbudowania współpracy pomiędzy nami a opozycją - dodała. (7.08.2010 r. gazeta.pl)


PODSUMOWANIE: 

W tym artykule skupiłam się tylko na kilku politykach Platformy Obywatelskiej. Z pewnością listę można by poszerzyć o więcej nazwisk, które wpisały się w przemysł pogardy i szyderstwa. Stajemy przed apelem prezydenta Andrzeja Dudy, by "wybaczyć sobie wzajemnie".

Stajemy także przed wezwaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości dopełnionającym prezydencki apel i zarazem, co trzeba podkreślić, a o czym tak łatwo zapominają krytykujący Jarosława Kaczyńskiego - wypowiedzią człowieka, który stracił swoich bliskich i był świadkiem skierowanej wobec nich nienawiści - by "przebaczyć po przyznaniu się do winy i po wymierzeniu odpowiedniej kary."

Tylko pytanie, czy kiedykolwiek to nastąpi? Czy między innymi wyżej wymienione osoby, staną w prawdzie i odważą się przeprosić? Czy może jednak okażą się tchórzami, na których czeka tylko piekło?

Osobiście apeluję, by spróbować pomodlić się za tych, którym trudno wybaczyć.

Karolina Zaremba


Źródła:

https://pl.wikiquote.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Komorowski
http://www.newsweek.pl/ewa-kopacz-o-smolensku--te-obrazy-wciaz-wracaja,103839,1,1.html
http://www.bliskopolski.pl/ludzie/bronislaw-komorowski/cytaty/
http://ka-a.salon24.pl/202986,bizantyjski-orszak-wideo
http://polska.newsweek.pl/polskie-wojny-krzyzowe,63339,1,1.html
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/joanna-mucha-zemsta-za-smolensk-jest-sila-napedowa-pis/ycb9ps
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Andrzej-Duda-i-Bronislaw-Komorowski-o-katastrofie-smolenskiej,wid,17558204,wiadomosc.html
http://europejczycy.info/55000/artykuly/jak-komorowski-odznaczal-rosjan-za-pomoc-w-smolensku/
http://www.polskatimes.pl/artykul/458618,jaki-prezydent-taki-zamach-komorowski-zaluje-ze-nie-powiedzialem-tego-mocniej,id,t.html
https://pl.wikiquote.org/wiki/Donald_Tusk
http://www.fakt.pl/polityka/niesiolowski-szokuje-jestem-organizatorem-przemyslu-nienawisci,artykuly,572580.html
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/szokujace-slowa-ewy-kopacz-po-katastrofie-smolenskiej-dobrze-bylo-jakbyscie-mi-podziekowali_576867.html
https://pl.wikiquote.org/wiki/Rados%C5%82aw_Sikorski
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/356555,tusk-raport-mak-jest-niekompletny-oczekujemy-rzetelnosci-i-prawdy,id,t.html
http://natemat.pl/33101,stefan-niesiolowski-za-ekshumacje-ofiar-katastrofy-smolenskiej-niech-placa-rodziny
http://natemat.pl/62025,kult-smolenska-janusz-palikot-kpi-z-janusza-grudzinskiego-muzyka-kultu-ktory-wierzy-w-zamach-w-smolensku
http://natemat.pl/38615,janusz-palikot-jaroslaw-kaczynski-jest-rosyjskim-agentem-a-za-katastrofe-smolenska-odpowiada-lech