Premier Słowacji Igor Matovicz zapowiedział, że 6. maja być może zostaną otwarte w kraju wszystkie sklepu, z wyjątkiem tych znajdujących się w centrach handlowych. Od środy mają też ruszyć salony fryzjerskie i kosmetyczne. Rząd ma również zdjąć obostrzenia dot. życia religijnego.

Słowacja przechodzi w kolejne etapy stopniowego odmrażania gospodarki. Od 22 kwietnia mogą już być otwarte w tym kraju sklepy nie większe niż 300 metrów kwadratowych, targowiska, komisy, salony samochodowe oraz niektóre hotele. Restauracje mogą też oferować posiłki na wynos.

Teraz rząd Słowacji planuje kolejne kroku w zdejmowaniu restrykcji. Premier Igor Matovicz zapowiedział, że kolejny etap znoszenia obostrzeń rozpocznie się w środę 6. maja. Jak poinformował za pośrednictwem Facebooka, możliwym jest, że tego dnia zostaną otwarte wszystkie sklepu, z wyjątkiem centrów handlowych.

6. maja mają zostać na Słowacji otwarte też zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Jak informuje Puls Biznesu, rząd planuje ponadto zezwolić na organizację zgromadzeń o charakterze religijnym.

Rząd Słowacji odnotowuje zdecydowany spadek nowych zakażeń koronawirusem. Władze podkreślają jednak, że wciąż konieczne jest zachowywanie specjalnych zasad sanitarnych.  

kak/biznes.info