Skandaliczne stanowisko łódzkiej kurii... - zdjęcie
04.11.19, 16:40

Skandaliczne stanowisko łódzkiej kurii...

170

Skandaliczne stanowisko zajęła łódzka kuria w sprawie 13-latka, który mógł chcieć sprofanowac Ciało Chrystusa. 

W Bełchatowie 13-letni chłopak wypluł komunikant i schował do kieszeni. Twierdził, jakoby bolał go ząb. 

W ocenie księży z parafii mogło dojść do próby kradzieży Ciała Chrystusa, które miałoby zostać później znieważone. 

Kapłani zareagowali w sposób dość oczywisty - wezwali policję.

Słusznie, bo idzie o rzeczy najświętsze. Jeżeli chłopak był niewinny i rzeczywiście bolał go ząb (w co trudno uwierzyć) - to wskutek interwencji policji szkody nie poniósł; ba, powinien jako katolik czuć jedynie wdzięczność wobec pasterzy troszczących się o Ciało Chrystusa. W wypadku niewinności lekcja szacunku dla Eucharystii mu się przyda, bo najwyraźniej nie ma pojęcia o podstawach wiary.

A jeżeli był winny i chciał dokonać profanacji? Tutaj potrzeba sprawiedliwej odpowiedzi prawa. Wezwanie policji może być tylko początkiem.

Nie dziwi nas kwik lewackich mediów, piszczących o "waflu" i "opłatku". To przejaw powszechnego ogłupienia społeczeństwa i bardzo poważnej ciemnoty. Takie, niestety, czasy.

Boli jednak reakcja łódzkiej kurii. Ustami rzecznika abp Grzegorz Ryś zagroził księdzu odpowiedzialnemu za wezwanie policji karami.

Czyżby dla arcybiskupa komunikant nie był tego godny? Czy nie należy traktować podejrzeń o profanację z całą dostępną surowością? 

To czyste kpiny. Bełchatowskim księżom przekazujemy wyrazy wsparcia i solidarności.

A arcybiskupa łódzkiego prosimy o większy rozsądek. To przecież fundamenty...

fronda.pl

Komentarze (170):

Paula2019.12.21 1:17
Sluszna decyzja! To przeciez Cialo Chrystusa...!
katolik2019.11.13 3:05
Łaczenie spraw sumienia wiary religijnej z odpowiedzialnoscia policyjna, jest typowe dla totalitaryzmow arabsko muzulmanskich.
katolik2019.11.13 3:03
Łaczenie spraw sumienia wiary religijnej z odpowiedzialnoscia policyjna, jest typowe dla totalitaryzmow arabsko muzulmanskich. Arcybiskup Grzegorz Rys postapil wlasciwie a frondzie.pl portalowi poswieconemu, ciekawe przez kogo. Życze wiecej rozumu, o ile nie jest za pozno, gdyz chyba daleko juz zaszedl w rzekomo katolickim fanatyzmie. Poniewaz jak przypuszczam byc moze błednie, portal ten jest rzekomo katolicki bez imprimatur etc. a pod Koscol Katolicki podszywajacy sie prawdopodobnie ze wzgledow merkantylnych. Jak inne takie organizacje niby katolickie min. np. Instytut Edukacji Spolecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Ktorym oficjalna aprobata KK do niczego nie jest potrzebna, a moglaby tylko przeszkadzac. Dlatego ze wiazalaby sie z ocena i kontola instytucjonalnego KK, jednakze prawdziwa czyli uczciwa cnota, ocen i kontroli nie powinna sie obawiac.
anonim2019.11.13 3:02
Łaczenie spraw sumienia wiary religijnej z odpowiedzialnoscia policyjna, jest typowe dla totalitaryzmow arabsko muzulmanskich. Arcybiskup Grzegorz Rys postapil wlasciwie a frondzie.pl portalowi poswieconemu, ciekawe przez kogo. Życze wiecej rozumu, o ile nie jest za pozno, gdyz chyba daleko juz zaszedl w rzekomo katolickim fanatyzmie. Poniewaz jak przypuszczam byc moze błednie, portal ten jest rzekomo katolicki bez imprimatur etc. a pod Koscol Katolicki podszywajacy sie prawdopodobnie ze wzgledow merkantylnych. Jak inne takie organizacje niby katolickie min. np. Instytut Edukacji Spolecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Ktorym oficjalna aprobata KK do niczego nie jest potrzebna, a moglaby tylko przeszkadzac. Dlatego ze wiazalaby sie z ocena i kontola instytucjonalnego KK, jednakze prawdziwa czyli uczciwa cnota, ocen i kontroli nie powinna sie obawiac.
hmm2019.11.10 0:14
najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że chłopca naprawdę bolał ząb i nie chciał zrobić nic złego, natomiast ten ciemnogród który tu komentuje nachjętniej spaliłby go żywcem, razem z abp Rysiem. Skąd w was ludzie tyle nienawiści ?
-d02019.11.9 22:21
Rysiek, a co ty tam w kurii Kościoła Katolickiego jeszcze robisz? Taki z ciebie biskup, jak ze  świńskiej dupki trąbeczka.
Ewa2019.11.6 12:50
Nie wiadomo o jakie upomnienie chodzi...a tu jak czytam niektórzy "hejterzy" biskupa by ukamienowali... czy są procedury kościelne w takich sytuacjach...to moim zdaniem wewnętrzna sprawa Kościoła i biskup wie co robi... a czytając te komentarze ile zła się wylewa ....odwieczna walka dobra ze złem...
Hanna2019.11.6 11:08
Nawet przy silnym bólu zęba można przełknąć komunikant.Nic nie usprawiedliwia zachowania chłopca.
qwerty2019.11.6 10:14
A i biskupie Sławoju Leszku Głódziu i jego wyczynach nic nie napiszesz ? Co głupio tak o swoich idola pisac że okazali się zwykłymi gnojami.?
Druh Ryszard 2019.11.5 15:54
Uważam że ten młokos sprofanował Jezusa Chrystusa przez sam fakt przyjęcia komunikantu a następnie jego wyplucia i schowania Eucharystii do kieszeni ! Nie potrzeba w tej sytuacji powoływać się na próbę kradzieży Ciała Chrystusa, sama profanacja komunikantu jest czynem karalnym, i księża nie mogli postąpić inaczej. Jeśli zaś prawdą jest to, co twierdzi rzecznik abp Grzegorza Rysia, to jest on niegodny sprawowania tego urzędu ! Więc co w tej sytuacji mają począć wierni archidiecezji łódzkiej, oburzeni postępowaniem "postępowego" arcybiskupa Rysia ? Wydaje się, że forma demonstracji pod siedzibą kurii z żądaniem jego ustąpienia, byłaby reakcją w sam raz. Niech tacy progresiści, jak abp Ryś zdają sobie sprawę, że oni są tylko sługami Jezusa Chrystusa i mają baczyć oraz wspierać takich księży jak ci z Bełchatowa, którzy stanęli w Jego obronie. Z kolei tacy hierarchowie jak abp Ryś powinni mieć świadomość, że bez ludu wiernego nie będą oni potrzebni !
Kasia W.2019.11.5 15:07
Tacy duchowni demolują kościół. Naród zostanie osierocony przez takich"duchownych", Pan ich rozliczy.
gryf2019.11.5 14:18
Taki z Rysia Arcybiskup, jak z Franciszka papież. Oni obaj należą do jednej organizacji, ale nie jest nią Kościół Katolicki i nie Jemu lojalnie służą, choć znajdują się wysoko w jego szeregach.
Marek2019.11.5 14:13
Abp. Ryś to typ zagorzałego modernisty ,dlatego trudno się dziwić jego reakcji kiedy z Kościołem tradycyjnym jest na bakier
KATON STARSZY2019.11.5 13:21
To nie tylko Ryś,to cała hierarchia jest rozchwiana.Oni nie nauczają jak iść do nieba jak zdobyć mamonę i poklask.
stan2019.11.5 13:07
Czy abpi nie wiedzą dlaczego wynoszone są konsekrowane hostie? Przecież nawet jako laik wiem, że młodzi (a najlepiej małoletni) są wykorzystywani do kradzieży hostii, które są później używane podczas satanistycznych obrzędów do pastwienia się nad Jezusem. To straszny grzech!!!! Czy ktoś to uświadamia ludziom? Sataniści doskonale rozróżniają hostię od niekonsekrowanego opłatka (czy "wafelka" - jak twierdzą obecni na tym forum zwolennicy złego lub głupcy). Raz skatowali ministranta, który wzbraniał się przed tym świętokradztwem i próbował wywieść ich w pole, dostarczając niekonsekrowany komunikant. Trzeba stawać murem za księżmi wiernymi Chrystusowi i piętnować Rysiów., by się opamiętali i wrócili na drogę Chrystusa. Tylko Bogu należy się najwyższa cześć i oto przede wszystkim powinni zabiegać hierarchowie Kościoła!
OrdinaryOrange2019.11.5 13:01
Jak można się bratać z heretykami -. sam SZATAN przemawia ustami abp Rysia. Chyba, że miał na myśli, by nie wzywać policji, a przykładnie spalić na stosie CZARCIE DZIECIĘ. Trzeba przywrócić tę piękną tradycję, by więcej takich lewaków, heretyków, nie próbowało bezcześcić sakramentów. To nie mógł być bezmyślny wybryk dzieciaka, któremu nikt nie wyjaśnił czym jest Eucharystia dla Kościoła! To musiała być skrzętnie, latami planowana akcja wykradzenia przeistoczonego Ciała Chrystusa. Za pewne za Jego pomocą, wraz z innymi zwyrodnialcami, w obrzędach okultystycznych chciał na Ziemię sprowadzić Jeźdźców Apokalipsy. Chwała księżom za ocalenie nas! To prawda, nie mogę się mylić - skoro jestem katolikiem to me myśli podsuwa sam Bóg. I BEZ DYSKUSJI! "To przejaw powszechnego ogłupienia społeczeństwa i bardzo poważnej ciemnoty. Takie, niestety, czasy." - takie czasy, od przeszło 1000lat...
joanna2019.11.13 23:49
Cos takiego nazywa sie paranoja religijna doradzalabym odwiedzic dobrego lekarza
Klemost2019.11.5 12:57
W tym przypadku abp. Ryś wykazał, że jest czcicielem szatana, a zarazem czystym Judaszem.
JAC2019.11.5 12:11
Co ma ból zęba do przyjęcia Komunii? Komunikant przytrzymany między językiem a podniebieniem rozpuszcza się po kilkunastu sekundach... Łże chłopaczyna.
Rawita2019.11.5 12:05
Ksiądz biskup modli się z rękami w kieszeni (Orszak trzech Króli 2018)-nie dziwi, że potępia kapłanów a broni profanacji.
zenek2019.11.5 11:28
nadchodzi czas oddzielenia plew....
tretka2019.11.5 11:18
Jednak coś w tym jest, że "oczy są zwierciadłem duszy". Patrząc w oczy Rysia... widzisz, że na tej gębie maluje się zgnilizna, która jest w środku... Bp Ryś to lewacki agent, dziwię się tylko że tak nieinteligentnie sie ujawnia
west2019.11.5 9:42
Jeżeli faktycznie ks. arcybiskup przyjął taką postawę, to ciekawi mnie był kiedy profanowano mszę św. ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej, czy Przenajświętszy Sakrament ? Tak patrząc w historię, ile było osób, które poniosły męczeńska śmierć odmawiając profanacji, wyrzeczenia się wiary... Myślę, że mamy tu chyba do czynienia bardziej z podejściem do wiary nie tyle autentycznym co deklaratywnym.
Roman2019.11.5 9:37
Ryś to oszust, kłamca, fałszerz Słowa Bożego. To najgorszy ksiądz jaki mógł przytrafić się Polsce. Łodzianie! Wywieźcie Rysia na taczce do Watykanu. Taczka może być od gnoju.
miotła2019.11.5 9:31
Czyli rozłam w Kościele już się uwidacznia. Jedni są za Chrystusem, a inni za Bergoliem, który wszystko relatywizuje. Ciekawe co powiedziałby Bergolio w tej sprawie. Skoro oddaje pokłon bożkom, to pewnie o Ciele Chrystusa powiedziałby - wafelek.
Ewa B.2019.11.5 10:01
Albo smacznego obiadu !
Dostał pałą, połknął2019.11.5 9:20
Kościół + pała = połykanie
Zephyr2019.11.5 9:05
Biskup Rys pozwolił wrócić do kapłaństwa i przyjął do swojej diecezji niejakiego Lemańskiego, który nieprzerwanie pluje diabelskie jadem.
Zybi2019.11.5 9:05
Na stos gnoja. Na stos
ciemny lud2019.11.5 9:00
Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział; Kościoła nie można zniszczyć, Kościół może się tylko zniszczyć sam od środka. Niestety kapłani niszczą kościół abp.Ryś jest tego przykładem. Więcej było takich tchórzliwych wypowiedzi kapłanów, przykro tego słuchać.
JD\"A2019.11.5 8:49
Ten duchowny powinien przestać nim być skoro zapomniał czym jest konsekrowana hostia bo to wilk w owczej skórze zwodziciel . Profanacja jest karalna a lepiej przeciwdziałać niż na nią pozwalać i dziwić się że KK ma się źle gdy takie przykłady . Kapłan który zapobiegł znieważenia Serca Jezusa naszego Pana niech będzie błogosławiony a swoje cierpienie związane z prześladowaniem dla Chrystusa niech go wzmocni w wierze a innych zawstydzi i stanie się wyrzutem sumienia
hela2019.11.5 8:19
a ten skąd sie tu zabrał?
Ewa2019.11.5 7:45
Nie puszcze juz dzieci do kościoła. Niech sie modlą w domu, tu ivj nikt nie aresztuje.
ewa2019.11.5 8:15
nie masz rozeznania czy jesteś głupia? pytam tylko!
vladek2019.11.5 3:14
A czy pan Ryś, pseudonim estradowy "biskup" jest katolikiem, wierzącym? Czy pajacem?
Ateista2019.11.4 23:13
Biskup Ryś zachował się skandalicznie. Powinien kazać rodzicom przyprowadzić to biedne dziecko i wymierzyć mu karę biczowania - najlepiej do krwi. Wtedy u piszących tutaj zyskałby szacunek.
katolik2019.11.4 23:29
Masz rację, wstyd mi za tych pseudokatolów...
Andy2019.11.4 23:00
Jaki z niego ryś? To skunks pier...ony ... Przepraszam za stonowaną wypowiedź, ale nie potrafię być radykalny w tej sytuacji.
maaat2019.11.4 22:42
Czy nie lepiej zawrzeć jadaczkę i pomodlić się?? Bóg wszystko załatwi. Zło dobrem zwyciężaj!
kt2019.11.5 9:56
a co jest dobrego w nicnierobieniu?
Ariadna2019.11.4 22:37
Biskup Ryś POdpadał mi już dawno POd szczególne POglądy Polityczne. NiewsPOmnę już o POglądach i POsunięciach POlitycznych biskupa i jego brata otwarcie POperającego PO.
krakowiak2019.11.4 22:27
zyzio rysiu walczy by być kardynałem, to jedna z bardziej parszywych gęb w episkopacie, miłujący tvn, wyborczą, lemańskiego i pozdrawiam Krysię
maaat2019.11.4 22:26
Ciekawe co powiedziałby Chrystus gdyby przeczytał te wszystkie komentarze.
ciemny lud2019.11.5 9:04
Przeczytaj jak Chrystus uporządkował Świątynię i jeszcze raz pomyśl.
maaat2019.11.5 9:37
„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują”. Przeczytaj i pomyśl.
ADA2019.11.4 22:21
Tyle nienawistnych opinii i oskarżeń tu przeczytałam, że aż ogarnęła mnie trwoga. A czy ktoś słyszał te rzekome groźby ? Dlaczego nie przytoczono wypowiedzi rzecznika kurii? Jak można odnosić się do braku wypowiedzi i faktów?
Jarek 2019.11.4 22:14
A NIE NALEŻAŁO BY PRZEDSTAWIĆ CAŁEGO STANOWISKA KURII W TEJ SPRAWIE? Zero faktów,tylko komentarz Redakcji. Jak w DTV i prawie tak jak w Wiadomościach. A oburzone ludziska piszą i potępiają nie wiedząc co potępiają....
ADA2019.11.4 22:22
Dokładnie
katolik2019.11.4 22:09
przecież biskup chce się przypodobać dnu mor-społ-polit popslsldwiosnsnowoczesna.Lepiej żeby Bóg ograniczył jego zdanie
maaat2019.11.4 21:52
To jest katolicki portal... Ludzie posłuchajcie siebie, ile wężowego jadu.... Popieram b. Rysia!!
Maczek2019.11.4 21:25
Czy biskup Ryś jest zapleczem politycznym GW czy pilnuje zasad wiary katolickiej i strzeże dokktryny wiary!!!!
anonim2019.11.4 21:25
Prymas Polak arcybiskup Ryś kardynał Nycz i paru innych , już dawno stracili miano pasterzy Kościoła.
Stefan2019.11.4 21:24
Może niech bp Rys na gitarze zagra będzie hit , a Najświętsza Hostia zostawiona sama sobie
krzysztof2019.11.4 21:15
MOŻE TEN HIERARCHA CHODZI NA ZEBRANIA LGBT NIE WIEMY ALE SIĘ SCHAŃBIŁ OKRUTNIE NIE DZIWMY SIĘ ŻE LEWACY ROBIĄ ATAK NA KOŚCIÓŁ SKORO BISKUP RZYMY CELEBRUJE BOŻKÓW TO DLA BISKUPA ŁODZI KONSEKROWANA HOSTIA TO NIC NIE ZNACZĄCY SYMBOL JEZUSA HAŃBA HAŃBA HAŃBA
Janek2019.11.4 21:15
Jeśli tu fanatycy i płatne trole atakują abp Rysia to dla Niego i dla mnie najlepszy dowód że słusznie postępuje. Po koszmarze Jędraszewskiego kościół łódzki się odradza....
Maczek2019.11.4 21:28
Janek ty nie katolik ty lewak od Hitlera i lenina !!!!
maaat2019.11.4 21:59
Znam Rysia osobiście! Oby takich więcej nam Pan Bóg zsyłał, czas na odrodzenie prawdziwego kościoła :)
ADA2019.11.4 22:28
Biskup Ryś to najlepsze, co Opatrzność zesłała kościołowi łódzkiemu i w Polsce
olaboga2019.11.4 21:11
Zamiast wzywac policje, mogliby sie ci ksieza przylozyc do lepszego prowadzenia katechezy, Mlodziez najwyrazniej ich olewa. Slaby jest wasz bog jesli trzeba wolac na pomoc policje, by zdyscyplinowac jego owieczki.
Maczek2019.11.4 21:32
Księża są spanikowani takim chamstwem lewctwa i lewicy oraz PO !!!!! Lewica w Polsce jest potrzbna jak dzuira w moście !!!! Częsciem dla polski będzie jak lwica nie wejdzie do SEJMU !!!!!!!
Wierny ojczyźnie2019.11.5 9:24
Kolejny "patriota", który nie potrafi poprawnie napisać trzech zdań w języku polskim. Zarobiłeś już swoje ruble, ruskim prowokatorom dziękujemy.
Irena2019.11.4 20:43
W tej sytuacji marzyłoby się, aby biskup umiał przyjąć naukę od księdza wikariusza
Beno2019.11.4 20:49
Niestety nie zrobi tego, bo to pyszny i zarozumiały buc. On przyjmuje nauki, ale od ks. Lemańskiego.
Ang2019.11.4 19:56
Nie ma mowy o zadnej karze, mowa jest tylko o rozmowie, kłamianie to grzech ;)
Marek2019.11.4 19:48
Abp. Ryś - ma zbyt wielu lewaków i antypolaków w gronie swoich znajomych.
Parseck2019.11.4 19:46
Księże Biskupie Ryś ! Ksiądz w Bełchatowie uratował Ciało Chrystusa przed profanacja !!! To jest elementarz !!! Niech Ksiądz Biskup, jeżeli tego nie wie, wróci do szkoły na katechezę - i to do szkoły podstawowej.
nie ksiądz2019.11.4 20:35
@ Parseck Ten klecha zmusił dzieciaka do świętokradztwa. Po co kazali mu połknąć skoro powiedział, że nie pamięta kiedy był u spowiedzi. Myślę, że jako 13-latek nie jest jeszcze świadomy , co to świętokradztwo. Może słyszał, ale nie rozumie. Nawet niektórzy księża tego nie rozumieją. "Panie Jezu Chryste, * niech przyjęcie Ciała i Krwi Twojej * nie ściągnie na mnie wyroku potępienia, * lecz dzięki Twemu miłosierdziu niech mnie chroni * oraz skutecznie leczy moją duszę i ciało." I ogranicz trochę wykrzykniki, to pokazuje, że masz problemy emocjonalne.
parseck2019.11.5 14:23
Ksiądz wiedział tylko tyle, że dzieciak włożył hostię do kieszeni i nie chciał jej oddać. I jeszcze próbował uciekać. Wezwanie policji w tych okolicznościach było jak najbardziej uzasadnione - co ksiądz miał Twoim zdaniem zrobić - pobłogosławić chłopaka na drogę ?! I Ksiądz Biskup Ryś powinien to zrozumieć, a nie grozić karami. Obrażanie tego księdza i nazywanie go "klechą" pokazuje, że sam masz problemy emocjonalne, stąd Twoja projekcja. Pozdrawiam
Lennon2019.11.4 19:39
Zakiwaliście się na śmierć. W końcu jakiś śmieszek powycina z opłatków z Allegro kółeczka i wam porozrzuca gdzie popadnie. Ryś ma zwyczajnie rację. Idiotów należy traktować ostrożnie, ale jednak jak idiotów.
Parseck2019.11.4 20:17
Niech rozrzuca - powycinane kółeczka to nie Ciało Chrystusa - powinieneś to wiedzieć. A Biskup Ryś powinien wrócić do szkoły. Pozdrawiam.
Agnieszka2019.11.4 19:36
Te kary to za wezwanie policji zamiast osobistego "obmacania" niepełnoletniego nw celu wyjęcia mu Ciała Jezusa z kieszeni lub zgody na kradzież Hostii czy za przymuszenie chłopaka do świętokradczego przyjęcia Eucharystii? - bo w tej historii jest zbyt wiele niejasności..
Benuś2019.11.4 19:10
Co to się porobiło - pół-mózgi frondowe, i potomkowie chłopów pańszczyźnianych z dostępem do netu pouczają abp'a Rysia. To dopiero pycha.
xxxxxvdn2019.11.4 18:52
I wychodzi kto to jest ten abp Ryś
Tom Bombadil.2019.11.4 18:45
Reakcja na znieważenie Hostii typowo łódzka.
M.2019.11.4 18:39
No nic, trzeba bedzie wiecej teczowych matek "boskich", wagin z dziewica zaplodniona przez golebia itd. Akcja rodzi reakcje. KK sie sam o to prosi. Chcecie wojny, radykalne kato-scierwa? Bedzie wojna.
zyx2019.11.4 19:10
Maria B. - ile ci płacą za sianie nienawiści do Kościoła i naszej wiary? Wojna toczy się od kiedy człowiek zaistniał - wojna między dziećmi Boga i dziećmi szatana. Nie ma sensu nawet pytać, po której stronie ty się opowiadasz! To niestety pytanie retoryczne....
anonim2019.11.4 19:25
Czy ty M normalny jesteś co do tego ma tęczowa zaraza ?
Mikołaj2019.11.4 18:37
No niestety. Biskup Ryś zalicza się do kategorii biskupów lewaków. No są też tacy, co zrobić. W lewackich mediach jest nagonka tylko na biskupów o poglądach konserwatywnych, zresztą zgodnych z nauką kościoła, jak Arcybiskup Jędraszewski czy Arcybiskup Głódź. W obowiązku diecezjan leży ich obrona, szczególnie biskupa Głódzia jako ostoi konserwatyzmu w mateczniku lewaków Gdańsku. Trzeba bronić przed szkalowaniem i obrażaniem.
Zenon2019.11.4 18:33
Kuria w Łodzi dołącz do lewackich mediów!?
demon drugiego rodzaju 0/8/152019.11.4 18:33
W kurii wystraszyli się, że "psy" zaczną węszyć i przeglądać komputery a broń Boże nawet księżowskie pendrive'y?
Hanna2019.11.4 18:26
Arcybiskup łódzki już dawno zarażony lewizną. Diecezjanie próbujcie go ratować , bo utoniecie razem z nim w diabelskiej lawinie głupoty i pomieszania.
Druh Ryszard 2019.11.6 8:12
Nie sądzę ażeby abp Ryś poddał się dobrowolnie reedukacji. Nie ta osobowość, nie ta skromność. Jedyna droga to sprzeciw wiernych wobec takiego pasterza i żądanie usunięcia go przez papieża z kierowania archidiecezją.
Wojtek2019.11.4 18:25
Fronda, to był 13 latek, dzieciak, nie nakręcajcie się. Trochę umiaru!
anonim2019.11.4 19:23
To 13 latkom wszystko wolno ,bo to dzieci ?
Wojtek2019.11.5 14:10
Nie, nie wszystko wolno, ale to jednak dzieciak. Poza tym jeśli to policja ma i partia ma bronić naszej wiary, to jak to wiara? Słabizna straszna.
Krzysztof2019.11.4 18:19
Brawo abp Grzegorz Ryś. Precz z psycholami i fanatykami w naszym Kościele. To, że jakiś głupi szczyl nic nie rozumie, to nie jego wina, tylko jego starszych braci i sióstr w "wierze". Jak młody widzi jak żyją, co mówią i robią "katolicy" w Polsce to nie jestem zdziwiony jego zachowaniem. Zacznijmy świat naprawiać od siebie.
Kresowiak2019.11.4 18:13
Ryś i rozsądek, od kogoś, kto toleruje chucpę Lemańskiego nie można oczekiwać rozsądku.
poPO=kurw...i z\305\202odzieja2019.11.4 18:11
kiedys słuchałem na yutubie tego Rysia ale po kilku odsłuchach zygac mi sie chciało: buta cwaniactwem, pycha, jakiś dziwny janosik o szpetnym wygladzie i przymrózonym oczku widac ze chyba promował go papeć Dziwisz
poPO=kurw...i złodzieja2019.11.4 18:08
pan arcybiskup Ryś to idiota żyjący odlotami zielińskiego kolejny konsekrowany debil!!!
PrzenieśćKleruchaczyDoParafiiZnanejZKleroPedofilów2019.11.4 17:52
Kurzasztwarz, Ryćku, jakżeś mi tym zaimponił, że zasadziłeś medialnego kopa tym klero-wynaturzeńcom, znęcającym się nad dzieckiem! Teraz wyślij ich na urlopy. Jak dawniej wysyłałeś klero-pedofilów. Ale tym razem gdzieś do zatęchłej parafiji, gdzie we wygniłym pustostanie kościoła mumifikują się trzy ostatnie jędze radiomaryjne, zbiórka na tacę przynosi 1 zł 70 groszy miesięcznie a plebania nie ma dachu i faktycznie brakuje rynien.
taro2019.11.4 17:50
jak ten arcyciul taki madry to niech mlodzikowi dostarczy co kilka dni Ciala Chrystusa w opakowaniu do satanistycznej profanacji, prosto z peblni, a i mlody bedzie mogl roznym zboczencom sprzedawac online i przy okazji arcy-cos tam , ksiezy nie bedzie musial oskarzac o ,,nadgorliwosc,,w podejmowaniu decyzji.
Zyg2019.11.4 17:49
Ryś to mason . Maryja Valtorta w swoim poemacie pisze.że Judasz był zezowaty . Ryś też ma zeza .... na mózgu też .....
ect2019.11.4 22:22
:)
Foster2019.11.4 17:48
A Ja dziękuję arcybiskupowi za to, że potrafił oddzielić sacrum od prawa stanowionego. Przestańcie ogłupiać ludzi. Księża powinni to zachowanie wyjaśnić w rozmowie wychowawczej z rodzicami i ich synem. Nie mieli prawa do zatrzymania chłopca wbrew jego woli i tym bardziej go przesłuchiwać.Działali tak jakby posiadali kompetencje funkcjonariuszy Policji. Natomiast Policjanci dali się kapłanom wpuścić w postępowanie sprzeczne z prawem i za to poniosą również odpowiedzialność, co najmniej służbową..
anonim2019.11.4 19:19
Księża jak najbardziej mieli prawo chłopca zatrzymać i sprawę wyjaśnić ,jakby powiedział czemu tak zrobił od razu. nie uciekał nie doszło by do tej sytuacji ,księża mieli obowiązek zareagować. Gdyby ci jakiś chłopak coś zabrał cennego nie goniłbyś go ,a komunia dla katolików jest czymś wyjatkowym i chłopiec nie powinien jej wynosić .
Foster2019.11.4 20:12
Jak by mieli prawo zatrzymać, to biskup by ich nie zrugał.Nie bądź mądrzejszy od arcybiskupa.
ewa2019.11.5 8:13
a jesli biskup jest tendecyjny
Paula2019.12.21 1:20
Arcybiskup Rys to wpanialy czlowiek!
iza2019.11.4 17:45
O, jeden biskup, który zaczyna myśleć.
Krakus2019.11.4 20:39
Zawsze myślał, szkoda, że przenieśli go z Krakowa do Łodzi, a do Krakowa przysłali tego kretyna Jędraszewskiego.
ADA2019.11.4 22:11
Wierni z ŁODZI SĄ SZCZĘŚLIWI Z TEJ ZAMIANY
Ewa B.2019.11.5 9:57
Myśleć ? O czym ?
nie ksiądz2019.11.5 10:42
Na pewno nie o LGBT jak Jędraszewski marzyciel
Remek2019.11.4 17:38
Jai lewacy his zastraszyli organizatorow niepoprawnego spotkania to wyreczyl och ten hierarcha. Mi
matis892019.11.4 17:33
Czas skończyć z tym że u nas lewaccy ''kapłani'', czy tacy pogańscy jak u Niemców, albo ci co wnieśli bożka przed ołtarz Pana, tacy co to wspierają sodomię i religię LZPBTGN... żeby ci zdrajcy co dochapali się wysokich stanowisk nie mieli czelności usuwać, degradować, suspensować nam prawdziwych katolickich kapłanów za wiarę której tamtym brak. Bo to już się robi prześladowanie katolickich kapłanów przez kapłanów zdrajców lewackich i światowych.
sing2019.11.4 17:30
Przyjmuję pokornie przeoczenie i z całego serca współczuje nie tylko księżom, ale wszystkim wiernym diecezji łódzkiej pod lewackimi rządami.
sing2019.11.4 17:25
Nie wiadomo w co wierzy biskup Ryś, bo na pewno nie wierzy w obecność Pana Jezusa w Komunii świętej. Inaczej nie karałby księdza, który zapobiegł profanacji. Pewnie bliżej mu do protestantów, których świątynie tak chętnie odwiedza niż do Kościoła Katolickiego.
olo2019.11.4 17:20
Fronda robi dobrą robotę, szczujcie jeszcze więcej klechów na siebie to szybszy będzie koniec tej sekty katolickiej.
Michał Jan2019.11.4 17:34
Postępaków w szczuciu nie przebiją.
Fraki2019.11.4 17:20
Panie Rysiu skończ Pan, wstydu oszczędź !...
w Polsce to nie przejdzie 2019.11.4 17:18
Bp Ryś, to modernizm i protestantyzacja KK, to deprecjacja Eucharystii i stawianie w centrum człowiek, zamiast Boga
ridado2019.11.4 17:18
Gratulacje dla Kurii. Natomiast slowa smierdzace dla tych kaplanow co zawolali policje. Jak zawsze Religia jest piekna a kler grajacy role pasterzy ohydny. Kler bedzie przyczyna kiedy koscioly beda puste
athos2019.11.4 17:18
No tak abp Ryś nie wiedział jak się zachować. Ale teraz już wie, bo przeczytał w laickiej prasie jak się powinien zachować. Papierowy biskup.
Realista2019.11.4 17:17
A może by się tak. Astanowic nad sposobem prowadzenia religii w szkolach
Tubylec2019.11.6 13:19
Katecheza powinna odbywać się w kościołach. Uczęszczałby tylko chętny, a nie na siłę. Potem trafiają się takie "kwiatki".
jaki2019.11.4 17:15
Jaki biskup, taka i kuria. Lewackie. Lepiej narazić Ciało Pana Jezusa na profanacje, niż narazić się lewakom. Współczuje księżom diecezji łódzkiej, że maja takiego biskupa i taka kurię.
ewa2019.11.4 17:17
i nam, zwykłym wiernym, też współczuj, bo jest fatalnie
sing2019.11.4 17:27
Przyjmuję pokornie przeoczenie i z całego serca współczuje mieszkańcom diecezji łódzkiej pod lewackimi rządami.
ewa2019.11.4 17:33
Dziękuję
marek2019.11.4 17:13
W gniewu dzień, w tę pomsty chwilę, Świat w popielnym legnie pyle: Zważ Dawida i Sybillę. Jakiż będzie płacz i łkanie, Gdy dzieł naszych sędzia stanie, Odpowiedzieć każąc za nie. Trąba groźnym zabrzmi tonem Nad grobami śpiących zgonem, Wszystkich stawi nas przed tronem. Śmierć z naturą się zadziwi, Gdy umarli wstaną żywi, Win brzemieniem nieszczęśliwi. Księgi się otworzą karty, Gdzie spis grzechów jest zawarty, Za co świat karania warty. Kiedy sędzia więc zasiędzie, Wszystko tajne jawnym będzie, Gniewu dłoń dosięże wszędzie. Cóż mam, nędzarz, ku obronie, Czyją pieczą się zasłonię, Gdy i święty zadrży w łonie? Panie w grozie swej bezmierny, Zbawisz z łaski lud Twój wierny, Zbaw mnie, zdroju miłosierny. Racz pamiętać, Jezu drogi, Żeś wziął dla mnie żywot srogi, Nie gub mnie w dzień straszny trwogi. Długoś szukał mnie znużony, Zbawił krzyżem umęczony, Niech ten trud nie będzie płony. Sędzio pomsty sprawiedliwy, Bądź mym grzechom litościwy, Zanim przyjdzie sąd straszliwy. Jęcząc, pomnąc win bezdroże, Wstydem me oblicze gorze, Szczędź mnie, błagam, Panie Boże. Ty coś Marii grzech wybaczył I wysłuchać łotra raczył, Nie pozwolisz, bym zrozpaczył. Choć niegodne me błaganie, Nie daj mi, dobroci Panie, W ognia wieczne wpaść otchłanie. Daj mi mieszkać w owiec gronie, Z dala kozłów, przy Twym tronie Postaw mnie po prawej stronie. Gdy uśmierzysz potępionych, Srogim żarom przeznaczonych, Weź mnie do błogosławionych. Błagam kornie bijąc czołem, Z sercem, co się zda popiołem, Wspomóż mnie nad śmierci dołem. O dniu jęku, o dniu szlochu, Kiedy z popielnego prochu Człowiek winny na sąd stanie. Oszczędź go, o dobry Boże, Jezu nasz, i w zgonu porze Daj mu wieczne spoczywanie. Amen
Bóg Honor Ojczyzna2019.11.4 17:12
Ten mały nie tylko fizycznie {Ryś} człowieczek to zwolennik wszelkiej maści układania się z heretykami. Słynie z całej masy organizowanych nijakich nabożeństw ekumenicznych, peanów na część Lutra i temu podobnych bredni. Najwięcej tego człowieczka jest na pseudo katolickim portalu deon.
nie ksiądz2019.11.4 19:42
Kretynie - bo inaczej Ciebie nazwać nie można. Może poczytaj co Św. JPII pisał i mówił o ekumenizmie: https://www.centrumjp2.pl/wikijp2/index.php?title=Ekumenizm "Ekumenizm nie jest więc czymś fakultatywnym. Przeciwnie, stanowi imperatyw, by kierując się miłością do Chrystusa, leczyć podziały przeszłości. Jako wiążące polecenie w tym względzie należy traktować słowa arcykapłańskiej modlitwy Chrystusa o jedność. Zaangażowanie ekumeniczne Papież uważał za sprawę pierwszorzędnej wagi. Za wypełnienie tego zadania ponosi odpowiedzialność każdy chrześcijan" http://www.nauczaniejp2.pl/dokumenty/wyswietl/id/373, Może poczytaj trochę zamiast powtarzać ciągle te same brednie.
Jericho2019.11.4 21:04
https://www.facebook.com/wsensiepl/photos/a.671601959626480/2488304484622876/?type=3&theater
JD"A2019.11.5 9:05
Jeśli nie wie kim jest hostia konsekrowana i POzwala i zachęca do takiego zachowania poprzez krytykę dobrego zachowania księdza to kim jest ?Hallowen to święto satanistyczne chciał wynieść Pana Jezusa na czarną msze i sprofanować i jeśli duszpasterz tego nie bierze pod uwagę to kim jest? Po co wypluwał chował i uciekał przez bolący ząb ? Nie bądźcie idiotami , zamierzone przestępstwo jaką jest profanacja i to nie 5 latek wiedział co robi jeśli w tak pokrętny sposób się tłumaczy . Niech Bóg i wszyscy święci błogosławią księdza który temu zapobiegł a wilki w owczej skórze niech znikną i nie zwodzą ludu
Hak Ci w smark2019.11.4 17:11
"Nie dziwi nas kwik lewackich mediów, piszczących o "waflu" i "opłatku". To przejaw powszechnego ogłupienia społeczeństwa i bardzo poważnej ciemnoty. Takie, niestety, czasy. " Bo większość ludzi nie widzi w zachowaniu chłopca niczego złego. Ok zachował się niestosownie ale czego ten ksiądz chciał? Poprawczaka, kary finansowej, zamknięcia 13latka w więzieniu?
Ordon2019.11.4 17:22
Nie wypowiadaj sie w imieniu wiekszosci bowiem od tej wiekszosci mandatu nie dostales.
anonim2019.11.4 19:09
Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie odzywaj.
Michał Jan2019.11.4 17:32
Ankietę chyba robiłeś wśród swoich towarzyszy z jaczejki. Weźmy przykład może dający większą szansę, żeby ci małpoludzi coś zrozumieli. Otóż w fabrykach spożywczych, zwiedzający i pracownicy mogli (teraz coraz bardziej przepisy sanitarne tego zabraniają) zjeść produkowane wyroby. Ale nie mogli ich wynosić. Próba wyniesienia była traktowana, jak kradzież.
RŻNIJMY KUPY2019.11.4 17:10
RŻNIJMY KUPY na 𝐀𝐍𝐃𝐑𝐙𝐄𝐉𝐇𝐀𝐇𝐍 - 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 A my się ZERŻNIEMY na twój grób! - podpisali sie: proboszcz Pocałumniewdoope oraz rabin Nożykdokotasa
konfederata2019.11.5 19:01
co za prostak umysłowy,
adrian manowski2019.11.4 17:09
dobrze, ze tylko policja, strach pomyslec co by sie stalo gdyby ksiadz wezlal antyterrorystow albo wojsko.
JTL2019.11.4 17:08
Czy leci z nami redaktor? Skąd mogę się dowiedzieć, co powiedział biskup Ryś?
ewa2019.11.4 17:16
we wcześniejszym oświadczeniu swego niedorzecznika
NIE PROFANUJ!2019.11.4 17:07
Zwiedziłem, byłem wielokrotnie na różnych uroczystościach religijnych (śluby, pogrzeby, etc.) w synagodze, w meczecie, u prawosławnych Greków, Lutheranów i gdziekolwiek się znalazłem, zreszta nie tylko ja, wszędzie uszanowałem obrządek, tradycje i nigdy by mi nie przyszło do głowy "pluć czymś". Co robiła tłuszcza bolszewicka z kościołami? Dokładnie to samo - profanowała. Co robili Niemcy z żydowskimi synagogami? Dokładnie to samo - profanowali. Co zrobiła tłuszcza "Pride Parade" w Nowym Jorku? Dokładnie to samo - wpadli jak dzicz bolszewicka do katedry i sprofanowali. Co robiła tłuszcza z czworaków w pałacach magnaterii, dworkach szlacheckich. Dokładnie to samo - niszczyli zabytek, kulturę, tradycję. Ten 13-latek wyniósł "to" z domu, jego rodzice wynieśli "to" z ich domów - zdziczenie, nihilizm bolszewicki, co dzisiaj ładnie się nazywa relatywizm. Kto wie co chciał z tym opłatkiem zrobić? Przynieść 'funflom" i pokazać trofeum? Zrobić video? Nie chcesz przyjmować komunii - nie rób tego. NIE PROFANUJ!
Bez żadnego trybu2019.11.4 20:23
Tak jest!! To dziecko powinna policja spałować do nieprzytomności!! I do poprawczaka z nim!! A rodzice wieloletnie więzienie i przepadek mienia na rzecz kościoła!! Chrystus królem!!
a_l2019.11.5 0:38
Spadaj stąd i nie wypowiadaj Imienia Pana Boga Swego Nadaremnie
Marek2019.11.5 12:34
To samo robiła tłuszcza katolicka w Egipcie i Ameryce z ichnimi świątyniami.
Dam2019.11.5 14:53
Co robili chrześcijanie z każdym symbolem innej religii na ich drodze - niszczyli i profanowali. Nie używaj argumentów, które mogą być użyte przeciwko tobie.
Edek2019.11.4 17:01
Trzeba kupić jakiś pogański posążek z Amazonii i przesłać temu kościelnemu celebrycie, będzie się miał do czego modlić.
Tubylec2019.11.6 13:09
Ależ po co? Przecież można się zgłosić do Arcykapciowego, tego co handluje fiolkami krwi Jana Pawła II, przecież to typowo pogańskie praktyki.
..co za czasy2019.11.4 17:00
Podpisuję się pod treścią! Jestem katolikiem, uznaję władze kapłańską biskupa Rysia ,ale są mu potrzebne rekolekcje zamknięte! Takie czasy!
PP2019.11.4 17:00
pan Grzegorz Ryś kolejnym razem gdy do kościoła przyjdzie manifa LGBT, to każe od razu policji aresztować księdza
jula2019.11.4 16:59
Arcybiskup ze wszech miar stara się nie podpaść wszelkim mniej lub bardziej powszechnym mediom, 13-latek nie działał spontanicznie,schował,ukrył komunikant.Sytuacja wymagała reakcji,dlaczego uciekał skoro cierpiał?W mediach wiodących w permisywizmie Arcybiskup chce zagrać solówkę?
Marta2019.11.4 16:58
Potępiam postawę bp Rysia obojętnośći wobec Najświętszego Sakramentu i naszej Wiary, przy jednoczesnej gorliwości karania za prawość!
nie ksiądz2019.11.4 19:36
@ Marta Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Jakie masz prawo potępiać, kim jesteś?
anonim2019.11.4 21:41
A kim ty jesteś ,że potępiasz ,zacznij od siebie człowieku,a później upominaj innych.
nie ksiądz2019.11.5 10:37
Gdzie napisałem, że potępiam, masz jakieś zwidy?
Tubylec2019.11.6 13:06
Co ty snujesz? Przecież on nie potępia, tylko napomina, żeby tego nie robić. Twój komentarz jest charakterystyczny dla tępego prawaka, co na ślad krytyki odpowiada stekiem bzdur i chamskich tekstów, ogólnie mówiąc hejtem. Ciekawe, że prawackie hieny z lubością używają chrześcijańskich tekstów w argumentacji za krzywdzeniem bliźniego.
ect2019.11.4 22:17
Marta nie potępia bpa tylko jego postawę, a to zasadnicza różnica. Milczenie w takiej sytuacji jest akceptacją złych zachowań bpa i grzechem.
marek2019.11.4 16:54
Biskup działa dziwnie.Może otoczony jest takimi pseudo księzmi którzy udzielają się w gw lub jedzą osmiorniczki .Oni chyba tam znależli schronienie.
Xa2019.11.4 16:54
Niektórzy biskupi powinni się zastanowić jak ich błędne wypowiedzi i zachowanie oddziałują na wiernych.Biskup Ryś,niestety,zalicza się do tej godnej pożałowania grupy.
Bez żadnego trybu2019.11.4 20:18
Zgadza się. Rysia powinno się wywalić na zbitą buzię. A te dziecko, co wyciągło hostię z buzi, policja powinna co najmniej spałować do nieprzytomności, a rodzice w domu robić codziennie ścieżki zdrowia! Chrystus Królem Polski!!
Marek212019.11.4 16:53
Wyrzucić Rysia, mianować kolejnego Głodzia. Jemu nikt nie podskoczy. Kościół rozkwitnie...
Maczek2019.11.4 21:35
Głudz pilnuje dokrtynywiry palancie a Ryś robi wszysko żeby przypodobać się Michnkowi i GW który walczy z kościołem !!!!!
ozon2019.11.4 22:54
Oj Marek, Marek .Czy to 21 w twoim niku to iloraz...?
andrzejhahn32019.11.4 16:52
SRAM NA OBRZYDLIWY ZBRODNICZY ksosciol katolicki jak i na tych koscielnych nierobow z wojtyla na czele
anonim2019.11.4 16:55
A ja Ci błogosławię!
.2019.11.4 17:02
Przyjacielu! Po co tyle jadu!
marek2019.11.4 17:12
gniewu dzień, w tę pomsty chwilę, Świat w popielnym legnie pyle: Zważ Dawida i Sybillę. Jakiż będzie płacz i łkanie, Gdy dzieł naszych sędzia stanie, Odpowiedzieć każąc za nie.
ridado2019.11.4 17:14
Gratulacje
stop amatorom fekalii2019.11.4 17:17
I znowu koprofil i koprofag otworzył swój anus ?
ZBIGNIEW 2019.11.4 18:03
No to będziesz chodził obsrany
Ewelina2019.11.4 18:10
Jędruś, zgubiłeś się synku ? nie buszuj sam po Internecie bo sam widzisz, szukając WC już się zgubiłeś, mam nadzieję że jednak zdążyłeś....
Beno2019.11.4 16:50
Czas, by wysłać bp. Rysia na wcześniejszą emeryturę. Co to za duszpastrez i komu on służy, bo Chrystusowi na pewno nie.
Stanislaw2019.11.4 17:55
Racji ma dużo. Dlaczego? Po pierwsze, księża są wychowawcami i do nich należy troska o wiarę, a nie policji. Po drugie, ingerencje jednostek przemocowych w sprawy religijne i wenątrzkościelne źle się kojarzy...
Beno2019.11.4 20:47
1. Jak rodzice dzieciaka źle wychowali, albo jak wpadł w złe środowisko to się nim zajmuje policja i kurator. Ksiądz jako wychowawca wezwał policję, gdyż smarkacz nie zachował się tak jak trzeba, nie uszanował świętości, a wręcz ją sprofanował, bo gdyby nie interwencja policji, to na pewno z kieszeni wyrzuciłby komunikant do kosza lub w inne miejsce - a więc zbeszczeszczenie największej dla katolików świętości. Jeśli ktoś z pogardy wyrzuca komunikanty na ziemią, biskupi organizują w swoich diecezjach tzw. adoracje wynagradzające. Po drugie: ingerencja jednostek "przemocowych" - policja to nie jednostki przemocowe (głupstwa wypisujesz), tylko są stróżami porządku, a przemoc stosują, jeśli ktoś niech chce się do ich poleceń stosować. Ich celem nie jest też mieszanie się w sprawy religijne czy kościelne, tylko, jeśli ktoś nie przestrzega ustalonego porządku - wszystko jedno gdzie -, to trzeba go do porządku doprowadzić. To tyle w tym temacie i mądremu wystarczy
Beno2019.11.4 19:07
Tak - sklonujcie debila Jędraszewskiego I Głódzia, an kościoły opustoszej szybciej.
Zephyr2019.11.5 9:07
To ten biskup od Lemańskiego.
Tubylec2019.11.6 13:00
Idąc tym tropem, to Kaczyński jest tym "doradcą od Wałęsy"...
Tubylec2019.11.6 12:59
Oczywiście że nie służy Chrystusowi, bo on służy Papieżowi Benedyktowi. Taka hierarchia.