SKANDAL! Warszawa. „Legalny” ślub „dwóch kobiet” - zdjęcie
01.03.20, 11:40Fot. ilustracyjne via Pixabay - KevinSnyman

SKANDAL! Warszawa. „Legalny” ślub „dwóch kobiet”

285

W Tetrze Powszechnym w Warszawie odbyła się uroczystość, którą środowiska homolobby, LGBT i tym podobne zaczęły właśnie hucznie ogłaszać jako „legalny ślub dwóch kobiet”.

Na czym polega trik, którym się posłużono?

Otóż kilka lat temu mężczyzna, który obecnie występuje jako „Sonia” poddał się operacji „zmiany płci”, czyli mówiąc bardzo obrazowo pozbył się męskich narządów płciowych. W zamian za to przeszedł operację wszczepienia sztucznej pochwy oraz – jak można się domyślać - kilka operacji plastycznych oraz kuracji hormonalnych.

Efekt tego jest taki, że mężczyzna nie może już zapłodnić żadnej kobiety, ponieważ pozbawiono go takiej możliwości operacyjnie. Nie jest więc w pełni mężczyzną. Nie może też urodzić dzieci, ponieważ nie jest kobietą.

Innymi słowy, neomarkistowskie prawnie mózgów nieszczęśliwym ludziom zbiera żniwo. Szczere. Naprawdę szczere wyrazy współczucia.

Z prawnego puntu widzenia na pierwszy rzut oka wydaje się, że ślub może okazać się waży, ponieważ formalnie jest zawarty pomiędzy kobietą i mężczyzną. Chociaż w tej sprawie chyba rzeczywiście przydałoby się jakieś dodatkowe uszczegółowienie prawne, że formalnie takie związki nie powinny być uznawane, ponieważ nie spełniają podstawowej funkcji, jaką pełni małżeństwo – funkcji prokreacji.

Kiedy Konstytucja RP była pisana nikt nie miał wątpliwości, że właśnie chodzi o rodzinę składającą się z kobiety, mężczyzny oraz ich biologicznych dzieci, czy też innych dzieci urodzonych przez kobiety i adoptowanych do takiej rodziny składającej się z w pełni kobiety i w pełni mężczyzny. Ale widać w czasach nieuków oraz wielu zaburzeń psychicznych należałoby chyba bardziej jednoznacznie uwspółcześnić te zapisy prawa w naszych polskich warunkach.

Wydaj się więc, że skoro mężczyzna nie posiada funkcji prokreacyjnych, to małżeństwo po prostu nie jest ważne, ponieważ nie może zostać w pełni skonsumowane.

Pytanie więc, jaka jest przyszłość takiego związku i takiej „rodziny”?

Zamiast życzeń szczęścia na nowej drodze życia, może raczej wypada wyrazić wyrazy współczucia. Chyba też przydałaby się modlitwa o opamiętanie.

 

 

mp/fronda.pl

Komentarze (285):

Anita2020.03.6 23:09
Biedny eunuch zawarl slub z biedna kobieta. To prawdziwa nowoczesnosc na miare XXI wieku, bo w starozytnosci eunuchy nie wiazaly sie z kobietami...! Jak mozna sie dobrowolnie tak okaleczac, przeciez ten biedny chlop bez swojego interesu nigdy nie odczuje zadnej satysfakci sexualnej, no bo chyba nie ze sztuczna sylikonowa pochwa? Tragedia
Andrzej nr12020.03.5 22:41
ale to jest fajne tutaj nazbierało sie kilkudziesięciu dyżurnych postępowców których nikt nie zaprasza na to Katolskie forum ,bo tu ciemnota itd. a ujadanie niesie sie kilometrami ,autor wsadza kij w tęczowe gówno a gzy az bzyczą z egzaltacji, wypad stąd czerwone scierwa! zaprenumerujcie sobie wyborczą i tam żygajcie do woli,tylko żeby tam żygać trzeba się odsłonić podać email i dane personalne taka to wasza wolnośc czerwone głąby
Idalia2020.03.4 17:04
Od jakiegoś czasu obserwuję komentatorów Frondy. Bełkot jazgot i wrogość. Prawie każdy. Fronda nie zawsze zręcznie opisuje rzeczywistość jednak nie można jej zarzucić kłamstwa.Chrystusa za mówienie prawdy ukrzyżowano. Każdy z nas ma wybór i dokonuje tego wyboru codziennie wielokrotnie. Atakując ludzi wiary również wybieramy. Wybieramy brak tolerancji. Wybieramy ukrzyżowanie, obrażamy itd to nasz wybór. A co z tego jest prawdą?
facet2020.03.2 22:53
I dal se uciac ???? Dawniej na takich mowilo sie : eunuch !
Obserwator2020.03.2 21:09
Skandal to jest, jak panna młoda idzie do ołtarza w białej sukni, welonie i z ogromnym brzuszyskiem.
leszczyna2020.03.3 0:03
A jak powinien iść do ołtarza ten, co zrobił pannie ogromne brzuszysko?
Nairobi2020.03.3 8:02
Najczęściej on też ma ogromne brzuszysko, więc ma to opanowane i zgorszenia już nie sieje, bo posiał wcześniej. Jakoś tak.
aktorzyna z PGR2020.03.2 19:57
Hej szczujnio! Daliście się wkręcić! Dwie osoby, funkcjonujące w sieci jako Sonia i Kasia, poinformowały o wzięciu ślubu cywilnego. Do uroczystości miało dojść w warszawskim Teatrze Powszechnym. - To fejk - mówi w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa. Nie było tam urzędnika, sprawdzaliśmy to. W związku z tym nie ma mowy o zawarciu związku małżeńskiego. To fejk, trzeba to w związku z tym traktować jako performance i próba zwrócenia uwagi na problem
Ewa2020.03.2 18:55
W jakim celu ten człowiek stał się kobietą? Po to, żeby żenić się z druga kobietą i pełnić znów rolę chłopa choć rzeczywiście okrojoną...
anonim2020.03.2 20:55
to chyba jego i partnerki problem, nie twój, więc co cię to obchodzi co kto ma w majtkach, to jakaś niezdrowa fascynacja cudzym kroczem nieznajomych, sugerowałbym leczenie.
Bebik2020.03.2 13:26
Nieprawda. Chłopa (przerobionego na kobietę) i kobiety. Nadal to genetycznie jednak chłop.
anonim2020.03.2 14:55
Zatem na czym polega ów skandal? Jakby poślubił mężczyznę to byście krzyczeli że skandal, bo chłop z chłopem, jak poślubia kobietę też się wam nie podoba, to z kim się temu człowiekowi wolno związać bo już za waszym pokrętnym lawirowaniem nie nadążam.
Bebik2020.03.3 9:54
Chłop z babą, ale jako chłop - normalnie w gaciach, a nie przebrany za babę w kiecce.
anonim2020.03.3 11:27
A skąd wiesz jak byli ubrani młodzi małżonkowie? Byłeś na tym ślubie, widziałeś? No i czemu akurat akcja ma się dziać na wsi, mieszczenie to już nie mają prawa do małżeństwa według ciebie?
RHQQ22020.03.3 11:31
Ja byłem na ślubie hetero, gdzie pan młody był przebrany za lwa, a panna młoda za tygrysicę i wszyscy goście byli przebrani za jakieś zwierzątko, jedynym nie-pluszakiem był urzędnik stanu cywilnego. W sumie to był najfajniejszy ślub na jakim byłem.
Firast2020.03.2 12:36
„W zamian za to przeszedł operację wszczepienia sztucznej pochwy…” Co za rewelacja, Pani Mario Patynowska.
Marta2020.03.2 8:38
To nie jest ślub 2 kobiet tylko kobiety i okaleczonego mężczyzny.
Jahu2020.03.2 10:18
Dokładnie.👍👍👍
Jahu — Bóg Hebrajczyków2020.03.2 12:34
Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno.
Nairobi2020.03.2 8:29
Całkiem sporo na Frondzie tekstów o LGBT, prawie jak kronika towarzyska. Chyba jakaś zmiana profilu portalu się szykuje. Ciekawe, czy dalej będzie "poświęcony".
RHQQ22020.03.2 12:40
Fronda to portal poświęcony jakiejś tajemniczej "beta" nie wiem czemu miałby przestać być jej poświęcony w sumie, bo nie znam żadnej bety.
StanPio2020.03.2 12:42
„Napisz: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce moje, gdy oni wracają do mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili moje serce, a cieszę się z ich powrotu. (Św. s. M. Faustyna Kowalska, "Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej", Warszawa 2007, s. 575, n. 1728).
Nairobi2020.03.2 12:58
"Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach" Proszę pamiętać o obowiązkowej gaśnicy, kamizelce i trójkącie. Żeby nie było.
RHQQ22020.03.2 1:51
Transseksualista zmienia płeć i wychodzi za mąż - skandal, jak tak można, powinien się ożenić jak każdy normalny facet przecież. Drugi transseksualista zmienia płeć i żeni się z kobietą - skandal, jak tak można, powinien się wyjść za mąż skoro zmienił płeć. No i jak tu wam frondelki dogodzić?
leszczyna2020.03.2 8:54
Szanować naturę i prawo, czyli per hen dia dys - prawo naturalne.
anonim2020.03.2 12:53
Prawo naturalne to po prostu prawo silniejszego - właśnie tym się człowiek cywilizowany różni od zwierząt i dzikich plemion że nie szanuje praw natury tylko dlatego że są z natury ale poddaje je merytorycznej i moralnej ocenie. Dlatego walczymy z chorobami które są naturalne, poprawiamy błędy natury.
Yoshka2020.03.2 21:06
Racja, nie wolno leczyć żadnych chorób, to pogwałcenie prawa naturalnego i bożych wyroków. Apage lekarze, apage terapeuci, apage farmaceuci, niech ludzie umierają i cierpią skoro taka wola Pana i prawa naturalnego!
leszczyna2020.03.2 23:39
Waćpan kpisz czy o drogę pytasz?
Yoshka2020.03.3 2:49
Nic z tych rzeczy, idąc za radą Jaśniepani zastosowałem po prostu prawo naturalne w praktyce. Sfera seksualności ludzkiej wykracza poza zagadnienia prawa naturalnego, gdyż nie jest niezmienna ani w czasie, ani wspólna wszystkim kulturom. Praktycznym zastosowaniem prawa naturalnego jest na przykład niewolnictwo, w większym lub mniejszym stopniu dotyczy każdej znanej nam kultury jest więc zgodne z naturą. Juz Arystoteles pisał o zgodnej z naturą władzą ludzi z większym rozumem nad tymi z większą siłą. Medycyna to gwałt na naturze, to bezczeszczenie podstawowych zasad doboru naturalnego i wyścigu genów, nieuchronnie prowadzi człowieka do zagłady, dlatego aby żyć bardziej naturalnie powinno się wprowadzić karę śmierci albo dożywocia dla wszystkich medyków, ad maiorem Dei gloriam.
Yoshka2020.03.3 2:58
No i skoro jesteśmy przy prawie naturalnym to należy penalizować wszelkie odstępstwa od naturalnych norm także w takich sferach jak rodzina i życie duchowe. Należy wyeliminować patologiczne niezgodne z naturą dewiacje, w postaci związków monogamicznych, które dla naszego gatunku są zboczeniem i pogwałceniem naturalnej kolei rzeczy. Kolejnym zboczeniem do wyeliminowania są religie monoteistyczne, nie ma zgody by z powodu zwykłej wygody i ograniczenia kosztów kultu dokonywać redukcji wśród Bogów i pozbawiać ich jeszcze życia seksualnego, nie ma zgody na kastrację jakiegokolwiek boga!!! Tak, stosujmy prawo naturalne wszędzie, gdzie to tylko możliwe, a możliwe jest wszędzie, w różnym stopniu.
Cierpliwy2020.03.3 9:39
Ciekawe rozumienie prawa "naturalnego". Czyżby człowiek nie różnił się od otaczającej Go fauny i flory? Czy przedstawiciele fauny i flory mogą wybierać czas powielania swego gatunku? Które osobniki? Tylko człowiek ma wolną wolę w decydowaniu o wykorzystaniu funkcji nagrody zaprogramowanej w płatach czołowych podczas kopulacji. Tylko człowiek ma wiedzę o swojej znikomości we Wszechświecie. To czy ludzi można zaliczać do istot podległych w swoim działaniu prawom przyrody? A może jednak jego funkcjonowanie na Ziemi jest oparte na Prawie ,które zależy od Tego co zaprojektował i wykonał tą" niebieską kulkę" na której żyjemy?
Yoshka2020.03.3 11:36
Zapraszam do zapoznania się z koncepcją prawa naturalnego bo najwyraźniej cierpliwości Cierpliwemu zabrakło by przyswoić sobie trochę wiedzy przed wypowiedzeniem się w tej kwestii. Prawo naturalne nie zakłada że człowiek nie różni się od fauny czy flory, ale że posiada wrodzoną naturę - SWOJĄ LUDZKĄ, nie grzyba, kwiatka, muchomorka czy ptaszka. Resztę bzdur łaskawie pominę, bo co tu komentować takie idiotyzmy.
Po prawej Ty po lewej ja2020.03.4 13:39
Jak bardzo naturalne w skali od 1. do 10. jest Twoim zdaniem picie mleka nie swojego gatunku i to do tego poza wiekiem niemowlęctwa? XD
Joanna2020.03.2 10:00
W tym przypadku to jest mężczyzna, który ma pociąg do kobiet, tylko poczucie subiektywne jego własnej męskości gdzieś po drodze zostało zaburzone. Może trzeba było poszukać jakichś innych metod (mniej drastycznych), rozwiązania jego problemów, a nie okaleczać człowieka na całe życie.
moher2020.03.2 12:39
Wszystko można, byle z wolna i ostrożna. A, Joanna, good-bye.
Joanna2020.03.2 13:53
Tak, masz wolną wolę, wszystko możesz ze swoim ciałem zrobić, tylko czy to wszystko będzie dla ciebie dobre. A, moher, God bless you.
anonim2020.03.2 21:47
Póki to ja a nie jakaś zbiorowość decyduję o tym co dla mnie dobre to wszystko jest na swoim miejscu. Mieliśmy już w III Rzeszy i ZSRR komitety, które decydowały za ludzi co dla nich dobre i nie najlepiej dla tychże ludzi, o których decydowano się to skończyło.
anonim2020.03.2 12:46
Może pozostaw kwestię rozwiązywania problemów medycznych lekarzom i pacjentom. Włączanie w to ideologii nie kończy się dobrze. Już raz ideolodzy z trupią czaszką na czapce rozwiązali problemy pacjentów wbrew ich i lekarzy woli i nie skończyło się to dobrze ani mniej drastycznie. No i co Twój wpis ma wspólnego z tematem? Przecież RH... napisał tylko że tak się zapętliliście w swojej nienawiści, że czego by ten człowiek nie zrobił to zawsze go potępicie, bez względu na to czy poślubi kobietę czy mężczyznę zawsze go potępiacie, przecząc nawet samym sobie.
Joanna2020.03.2 13:46
Zaufać lekarzom?. A zdajesz sobie sprawę ile osób żałuje takich pochopnych decyzji? https://niezalezna.pl/291310-chca-powrocic-do-dawnej-plci-setki-mlodych-transseksualistow-szuka-pomocy https://nczas.com/2019/10/06/przerazajace-setki-osob-po-zmianie-plci-zaluja-swojej-decyzji-nie-czuje-sie-lepiej/ https://dzienniknarodowy.pl/przeszedl-operacje-zmiany-plci-uznano-go-kobiete-potem-bezplciowca-a-teraz-tego-zaluje/ http://kontrrewolucja.net/rodzina/nastolatek-po-zmianie-plci-zaluje-ze-mu-ja-doradzono https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/lee-harries-przeszedl-korekte-plci-by-byc-mezczyzna-teraz-znowu-chce-byc-kobieta/lx0l2b6 https://www.piotrskarga.pl/byly-transseksualista-opowiada-o-zyciu-pelnym-udreki-z-powodu-operacji-zmiany-plci,8181,i.html https://www.wprost.pl/378942/zmienil-plec-i-zaluje-jestem-zmeczony-ukladaniem-wlosow.html To tylko kilka medialnych przypadków, a jest ich wiele wiele więcej. I nie rozumiem czemu piszesz do mnie "Wy". Ja mogę mówić sama za siebie, że nie potępiam żadnego człowieka, a zwłaszcza chorego, cierpiącego czy zagubionego.
anonim2020.03.2 15:02
Ostatni przykład mnie powalił po prostu, to jak z kabaretu, ale dobra, żeby nie było że kpię z ludzkiej tragedii, po prostu argumentacja jest komiczna z tym układaniem włosów. Jasne że wiele z tych zabiegów było niepotrzebnych, błędy medyczne też się zdarzają. To jednak pacjent podejmuje ostateczną decyzję o zabiegu i ponosi jej konsekwencje. Podobne przykłady można mnożyć odnośnie wszelakich zabiegów, w tym operacji serca. Moja sąsiadka po operacji tarczycy po której miała czuć się lepiej czuła się gorzej i ostatecznie zmarła, choć jak twierdzą lekarze operacja się w pełni udała i to nic że pacjent nie przeżył - to jeszcze nie powód do kwestionowania skuteczności zabiegów medycznych - możliwość zarówno błędnej diagnozy jak i niepoprawnie przeprowadzonego zabiegu istnieje zawsze.
Joanna2020.03.2 15:17
Ten ostatni przykład miał podkreślić własnie, jaką ludzie mają czasem zwichrowaną psychikę, ale żeby od razu się okaleczać? Takiemu człowiekowi (i wielu innym) można by było przy odrobinie wysiłku pomóc. Owszem błędy medyczne się zdarzają, ale nie porównujmy operacji ratujących życie i zdrowie, w których człowiek nie ma czasami wyboru i musi się im poddać, żeby żyć, z okaleczaniem ludzi nawet na ich własne życzenie.
Yoshka2020.03.2 15:24
Dla wielu transseksualistów operacja jest zabiegiem właśnie ratującym życie i zdrowie psychiczne. Miałem w Łodzi współpracownika wiele lat temu, który generalnie miał ogromne problemy z akceptacją siebie. Nagle zniknął i nikt nie wiedział co się z nim stało. Potem było jedno drugie zastępstwo, po jakiś półtora roku przyszła na jego miejsce świetna dziewczyna, kompletne zaprzeczenie poprzednika - pewna siebie, skoncentrowana, w sumie nawet ładna. Po kilku miesiącach się okazało że to ta sama osoba, tylko po operacji, nikt na całym piętrze się nie zorientował. Nadal pracuje z tego co wiem w tej samej firmie, ma szczęśliwą rodzinę i dwójkę dzieci, adoptowanych z domu dziecka, którym z mężem stworzyła szczęśliwy i bezpieczny dom. Każdy przypadek jest inny, ale nie mnie i nie tobie decydować co kto robi ze swoim ciałem i jakiego wybiera lekarza.
leszczyna2020.03.2 18:00
Tu nie chodzi o decydowanie, ale przestrogę przed działaniem pochopnym. Takie jak w artykułach na Onecie, gdzie suponuje się automatyczne podporządkowywanie się osób trzecich choćby pojedynczej wypowiedzi, że ktoś się czuje osobą innej płci. Ty podałeś pozytywny przykład: mężczyzna z zaburzeniem "wyszedł na prostą" stając się kobietą i ma męża i adoptowane dzieci. To jest właściwy obrót sprawy. Tu mamy mężczyznę zmieniającego się na kobietę, który nie zmienił aktu urodzenia i "robi za babkę" będąc prawnie mężczyzną, określa się jako kobieta i wychodzi za mąż za inną kobietę robiąc sobie jaja z prawa i natury. Do tego urzędnik SC nie widzący, z kim ma do czynienia? Urzędowe horrendum.
Yoshka2020.03.2 21:03
Urzędnik stanu cywilnego widzi dwie kobiety, ma dokumenty potwierdzające brak przeszkód prawnych bo formalnie jedna jest mężczyzną wedle polskiego prawa rodem ze średniowiecza niby czego nie widzi? Jaja z prawa natury? No lekarze robia sobie ciągle jaja z prawa natury - natura mówi że się na zapalaenie płuc umiera, a przychodzi taki paskudny lekarz aplikuje chemoterapeutyk i człowiek zamiast naturalnie umrzeć żyje dziesiątki lat jeszcze - to są dopiero jaja z natury. A na czym polega niby robienie jaj z prawa? I jaki przepis został tu naruszony? A przestroga oczywiście powinna być nagłaśniana, tak samo jak w przypadku innych decyzji, choćby decyzji o posiadaniu dzieci, czy innych ważnych decyzji życiowych, ale nie można straszyć nieuprawnioną ekstrapolacją pojedynczego negatywnego przypadku na całe zjawisko - przecież to tak jakby pokazywać rodziców dzieci ciężko chorych i wmawiać ludziom że tym kończy się każde macierzyństwo i trzeb przestrzegać przed posiadaniem dzieci, bo przecież nie tak rzadko rodzi się chore, albo niedorozwinięte - przecież to paskudna propaganda a nie przestroga.
leszczyna2020.03.2 23:54
Znasz jakiś średniowieczy odpowiednik polskiego prawa o aktach stanu cywilnego? Jeśli tak, podziel się wiedzą. Co widzi urzędnik? Ano niezgodność między aktem urodzenia faceta, który przerobił się na kobietę, zatem widzi kobietę, która w papierach jest mężczyzną. Powinien taki pan/taka pani przynieść do USC prawomocne orzeczenie sądu i złożyć wniosek o sprostowanie danych w akcie urodzenia. A urzędnik widząc, że nie stało się jak należy, powinien ponaglić delikwenta do przestrzegania przepisów, a nie asystować przy parodii ślubu. Zresztą, dziś onet napisał, że całość była fikcją, prowokacją, nawet w urzędzie m. st. Warszawy sprawdzono, że nie było takiego ślubu. Bo w obecnym stanie prawnym byłby niemożliwy. I nie rozpowszechniaj bzdur o prawie naturalnym, Twoje spaczone opisy to jest dopiero średniowiecze.
Yoshka2020.03.3 13:39
Ależ Złociutka, przecież wiesz doskonale że średniowiecza użyłem metaforycznie a nie prawnie - obecne prawo traktuje ludzi niemal jak w średniowieczu i nie nadąża za współczesnością. Co do procedury sądowej zmiany płci nie masz pojęcia najmniejszego jak to wygląda, urzędnik stanu cywilnego nie ma prawa składać żadnego wniosku . W zasadzie jeśli rodzice transseksualisty nie żyją to nawet on sam nie może, choć są instytucje kuratora to robi się prawie niewykonalne. Otóż jedyną obecnie drogą zmiany danych w akcie urodzenia jest zaskarżenie do sądu własnych rodziców że źle rozpoznali płeć i podali fałszywe dane do aktu urodzenia. To jakaś kpina jest. Nie każdy chce oskarżać przed sądem własnych rodziców, nie każdy ich ma zresztą. Ponawiam tezę że takie przepisy są rodem ze średniowiecza i uwłaczają godności ludzkiej. A z prawem naturalnym polecam się zapoznać, szczególnie z koncepcją niewolnictwa jako stanu zgodnego z naturą. W końcu tę ideę promował i Kościół wprowadzając niewolnictwo dożywotnie i zakazując wyzwolenia niewolników jako niezgodne wobec prawa naturalnego.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\2020.03.1 22:16
To sobie załóż konto, du­pku :-P
Joanna2020.03.2 13:29
Powiedział kod kreskowy :)
Wojtek Polak2020.03.1 22:03
Poznam przystojnych chłopców, dyskrecja i higiena to podstawa. Proszę o kontakt. Wojtuś
Wojtek Polak2020.03.1 22:54
nowak ty stary pedrylu u ciebie brak higieny jak u każdej męskiej prostytutki. i nie podszywaj się cioto pode mnie
Dumny Transseksualista 2020.03.1 21:57
Prawnie i konstytucyjnie za małżeństwo uznawany jest związek Kobiety Mężczyzny . A nikt nie pisze w konstytucji o dzieciach
anonim2020.03.1 22:00
odnośnie konstytucji mylisz się, konstytucja jedynie mówi, że w przypadku małżeństw hetero takie małżeństwo podlega szczególnej konstytucyjnej ochronie, tak samo jak rodzina. jednak nie definiuje małżeństwa w ogóle a jedynie w przypadku związków kobiety i mężczyzny otacza szczególna ochroną.
Yoshka2020.03.2 15:17
- konstytucja nie definiuje małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny a jedynie otacza taki przypadek małżeństwa szczególną ochroną. - konstytucja mówi o dzieciach w tym damym artykule, wymieniając jako przedmiot szczególnej ochrony także macierzyństwo (no bez dzieci trudno sobie takowe wyobrazić nawet) oraz rodzinę, w skład, której przecież również mogą wchodzić dzieci.
katolik2020.03.1 20:51
do takiej psychozy ludzi chce doprowadzić dno popslsldwiosnanowoczesnahołow.Dno i ich wyborcy , to biedni ,zagubieni życiowo i duchowo ludzie, którzy nie radzą sobie z rzeczywistością i uciekają w swiat kukiełek i amoku, ich życie staje się niskobudżetowym , nie budzącym zachwytu przedstawieniem
Yoshka2020.03.2 15:13
Psychozy w zaawansowanym stadium charakteryzują się następującymi objawami: - halucynacje: omamy słuchowe, wzrokowe, czuciowe i zapachowe, np wizje Jezusa, maryjne objawienia, poczucie obecności nadprzyrodzonych istot; - urojenia różnego typu, np. urojenia prześladowcze (przekonanie o byciu śledzonym, podsłuchiwanym, np przez jakiegoś anioła stróża), urojenia odsłonięcia (przekonanie, że ktoś, np jakiś wyimaginowany Bóg, czyta w naszych myślach); - niestabilność emocjonalna, wyizolowanie, nieumiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji z innymi ludźmi, szczególnie tymi o odmiennym kolorze skóry, orientacji seksualnej czy poglądach; - częste napady lęku, zwykle bez wyraźnej przyczyny, lęki przed urojonymi grzechami, lęki przed potępieniem i tym podobne; - dezorganizacja zachowania, polegająca na nadmiernym pobudzeniu lub spowolnieniu ruchowym oraz podejmowaniu niezrozumiałych zachowań, zastyganie w tzw. modlitwie, kompulsywne przekładanie paciorków np w różańcu; - dezorganizacja myśli, objawiająca się tworzeniem krótkich, zdawkowych wypowiedzi, niejednokrotnie zupełnie nieadekwatnych do sytuacji, przykład większości jednozdaniowych wpisów na tym forum, kompletnie niezwiązanych z treścią artykułów pod którymi są zamieszczane;
katolik2020.03.1 20:47
tyle z człowieka zrobił szatan, okaleczył się jakby był przedmiotem i stał się nim w reku szatana
Szmaja2020.03.1 20:28
Ciekawe, najpierw krzyczycie że Grodzk(a) czego by sobie nie ucięła nigdy nie będzie kobietą i jak chce się legalnie ożenić to tylko z kobietą. Teraz jak inny facet wedle waszych kryteriów zawarł związek małżeński z kobietą to nagle postrzegacie tego faceta jako kobietę i też wam się nie podoba, a jakby chciał zawrzeć związek z mężczyzna to byście krzyczeli że pedał i ksiądz by takie ślubu nie udzielił. Wy po prostu macie schizofrenię i tyle.
znany_redakcji2020.03.1 19:38
Co tu można skomentować? Gdyby mnie to spotkało, że mój mąż zmienił płeć, to by oznaczało koniec małżeństwa, NIE POCZĄTEK. Jeśli wychodzę za mąż, to mężczyzny mi trzeba - nie portek. Myślę, że Kościół Katolicki unieważniłby takie małżeństwo, bo nie na taką osobę się godziłem.
Nairobi2020.03.2 13:02
Panu trzeba mężczyzny? No wie Pan...
znany_redakcji2020.03.2 18:18
Tak daleko jest Nairobi, że ze zrozumieniem masz problem. Jako mężczyzna nie wyobrażam sobie, że moja żona już nie jest kobietą. Tak samo, gdybym był kobietą a mąż przestał być mężczyzną. To właśnie napisałem. Jeśli chodzi o rozwód albo unieważnienie małżeństwa, sprawa jest skomplikowana, bo w prawdziwym małżeństwie rodzą się dzieci. Geje muszą oszukiwać wynajmując kobietę, a lesbijki potrzebują dawcę nasienia i inseminację, jak rolnik nie posiadający byka.
Nairobi2020.03.2 19:40
A w Seksmisji radę dawały...
Moshe Cvel2020.03.1 19:26
Zmienił płeć musi zmienić imiona na żeńskie z dopiskiem Osobowość poważnie zaburzona na tle seksualnym i bezpłodna kreatura.
Lewak Z Prawicy2020.03.1 18:51
No oczywiście że bezpłodni też są opętani przez szatana. Musicie ją obrażać bo "mój mózg jest za mały żeby ogarnąć empatię i jak ktoś chce być nazywany "ona" to specjalnie będę ją nazywał "on""... Jesteście jak dzieci, które wpychają się nawzajem do łazienki płci przeciwnej i krzyczą "Janek to baba hahaha"... Bo przecież nazwanie kogoś płcią, z którą się identyfikuje jest takim problemem, że trzeba defekować pod siebię za każdym razem kiedy się taką osobę spotyka... Jak ktoś mówi "nie mów na mnie jakub tylko kuba" to też się obrażacie na niego, że przecież przy narodzeniu miał nadane jakub i na złość mu tak mówicie? Żałosne, obyście jak najszybciej zdechli wraz ze swoją przyje*aną religią.
!!!2020.03.1 18:43
Te na zdjęciu się całuą przez szmatkę - koronawirus?
_ale_2020.03.1 17:28
tym marksistowskim kanaliom właśnie chodzi o to żeby człowieka zniszczyć i żeby można nim było sterować w dowolny sposób
Lewak z Prawicy2020.03.1 18:58
a jak nim niby sterują? bo nie do końca rozumiem
Nairobi2020.03.2 12:47
Jak zniszczony, to już niesterowalny.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.1 17:21
Pierwszy ślub gejowski na który się wybiorę będzie moim własnym :)
Moshe Cvel2020.03.1 19:30
Nie zapomnij imyć kiszki stolcowej i odświerzyłem usta. Mniam mniam chlasta chlasta połykiem kał a fuj.
Nairobi2020.03.2 13:00
W Pana wpisie Panie Cvelu jest spora niezgodność czasu i miejsca. Po co Pan odświeżył te usta?
Michał Jan2020.03.1 19:34
Żeby był gejowski musiałbyś być wpierw homoseksualistą, potem się z tym radośnie obnosić, a tak tylko erotomanem-gawędziarzem jesteś.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.1 17:17
Ciekawe przedstawienie teatralne jakby to było o gejach to bym poszedł. Lubię chodzić na spektakle, gdzie jest dużo męskiej golizny.
anonim2020.03.1 16:03
No to się katolskie tłmoki zapędziły same w kozi róg. Najpierw gadacie, że płeć jest niezmienna i jednoznaczna i żadna operacja ani terapia tego nie zmienią, bo DNA się nie zmienia (pomińmy fakt że DNA nie zawsze jest męskie lub żeńskie bo trisomia chromosomu X to zagadnienia nie na katoprawacką łepetynę) Teraz jak jest zgodnie z waszymi "naukami" czyli para wzięła ślub i jest to związek kobiety i mężczyzny (wedle waszej definicji oczywiście) to też chcecie zakazać tym razem pod pretekstem niepłodności. Tym samym zdemaskowaliście sami swoje prawdziwe intencje - nie chodzi wam o żadne definicje czy fakty, po prostu chcecie za wszelka cenę zabronić szczęścia innym bo sami jesteście nieszczęśliwi z powodu swojej nienawiści. Brawo - ten "artykuł" obnażający wasze prawdziwe oblicze i intencje powinien być teraz powielony i opublikowany we wszystkich polskich mediach, żeby ludzie zobaczyli kim na prawdę jesteście.
ZERR02020.03.1 16:15
Jedynym tłukiem ty jesteś Nie jest to żaden ślub, bo te osoby nie są zdolne do zawarcia związku małżeńskiego. Bo nie wystarczy być mężczyzną i kobietą, aby zawrzeć małżeństwo. I chodzi nam nie o żadne tam "szczęście" zboczeńców, tylko o to, ze ci zboczeńcy robią to przedstawienie, aby zniszczyć i unieszczęśliwiać młodzież i dzieci innych ludzi. Aby poddawać ludzi presji wulgarnego kłamstwa. Chcesz mieć 6-letniego geja w domu? Przyzwalaj na takie obrzydliwe demonstracje. Będziesz go miał, jak w banku.
Sebastian Lorenc2020.03.1 16:22
One wzięły ślub. Normalny, legalny, z urzędnikiem Stanu Cywilnego. To nie są zboczeńcy. To kobiety, które się kochają. Boli Cię to? Przeszkadza w czymś? Nie wciskaj bzdur o 6 letnich gejach. W tym wieku dzieci nie są świadome swojej orientacji. Gdyby nie Fronda, to nawet byś nie wiedział, że taki ślub miał miejsce. To może największą krzywdę robi Ci Fronda? A dzieci, te małe i starsze, naprawdę nic nie obchodzi kto i gdzie dziś wziął ślub. Mój syn ma 8 lat i do dziś twierdzi, że kiedyś się ze mną ożeni. Wiec nie piernicz bzdur o tym, że na dzieci ma wpływ wzmianka o ślubie.
ZERR02020.03.1 16:23
Kastrat kobietą? Nie ma na to zgody.
Sebastian Lorenc2020.03.1 16:29
Chyba Twojej zgody. Możesz się nie godzić. Co to zmienia? Ja nie mogę pojąć, jak moja sąsiadka mogła wyjść za mąż za gbura, brudasa i prymitywa. To nie mężczyzna, to jakiś ogr. Nie ma zgody na to, że tak wyglądają i zachowują się mężczyźni. I mój apel też nic nie zmienia.
ZERR02020.03.1 16:32
Ależ ty ze mną walczysz, moja droga :*
RHQQ22020.03.1 18:08
ZERRO to Twój sąsiad? Współczuję.
ZERR02020.03.1 16:27
Jeśli nie chcemy aby dzieci były unieszczęśliwiane i niszczone propagandą Sekty LGBT, nie wolno pozwalać na takie manifestacje. W Anglii pozwolono, i w ciągu 10 lat przybyło 2400 wykastrowanych nieszczęśników rocznie. Było 90+, jest 2500. Każdego roku. Bo przykład działa. Troszkę za duża cena za "szczęście" jakiejś parki.
Maria Blaszczyk2020.03.1 23:29
To jeszcze nic. Wiesz, jaki jest wzrost rozpoznań endometriozy? Jeszcze kilkanaście lat temu była to rzadkość - dziś diagnozuje się ją u prawie co dziesiątej kobiety. To na pewno efekt propagandy Sekty Kobiet, które Nie Znajdują Przyjemności w Comiesięcznych Mękach oraz Nie Chcą Żyć Istotnie Krócej - czyli Sekty KkNZPwMoNCŻIK.
Cierpliwy2020.03.3 9:19
Mario to chemia, którą "intymnie"używasz robi wam "kuku". Szukaj a znajdziesz.
leszczyna2020.03.1 16:51
Czy ten urzędnik miał świadomość, że bierze udział w czynności nielegalnej?
anonim2020.03.1 18:06
Nielegalnej? A na podstawie jakiego niby przepisu? Jaki to przepis nakłada na urzędnika stanu cywilnego sprawdzenie czy małżonkowie nie są bezpłodni albo czy u kandydata na męża wszystko działa jak należy? Nie słyszałem o takich przepisach, możesz podać jakiś konkretny paragraf, przepis?
ZERR02020.03.1 18:22
art. 83. KC Pozorność czynności prawnej oraz art. 271. KK Poświadczenie nieprawdy art. 272. KK Podstępne wyłudzenie poświadczenia nieprawdy w dokumencie pasuje? Ci państwo zapewne popełnili przestępstwo
Sebastian Lorenc2020.03.1 18:44
Ale jeśli ta kobieta formalnie nie zmieniła imienia, to dalej posługuje się dowodem osobistym i aktem urodzenia. Przecież to jej dokumenty.
leszczyna2020.03.2 17:46
To kobieta miałaby zmienić imię? Artykuł jest o mężczyźnie, który przerobił się na kobietę. Dokument powinien stwierdzać aktualny stan faktyczny, tak jest np. w przy adopcji czy zmianie nazwiska. To jak ten pan/ta pani się nazywał/a w chwili ślubu?
anonim2020.03.1 20:12
art. 83. KC Pozorność czynności prawnej - te osoby chcą zawrzeć związek w postaci czynności prawnej, nie ma najmniejszej przesłanki by uważać ich intencje za pozorowanie. art. 271. KK Poświadczenie nieprawdy - niby jakiej nieprawdy? Jeżeli chodzi ci o płeć to przecież w świetle polskiego prawa są płci różnej, podobnie jak w świetle twierdzeń prawicowców, iż płci nie da się zmienić. nikt nie poświadcza nieprawdy, bo dokumenty są autentyczne. art. 272. KK Podstępne wyłudzenie poświadczenia nieprawdy w dokumencie - po pierwsze co miałoby być nieprawdą, a po drugie na czym niby polega ów niby podstęp? Same brednie piszesz.
leszczyna2020.03.2 19:56
Prawo o aktach stanu cywilnego stanowi, że treść dokumentów musi się zgadzać ze stanem faktycznym. Obejmuje on m.in. płeć dziecka, któremu wystawia się akt urodzenia. Jeżeli to się zmieniło, należy zgłosić odpowiednie dane do urzędu, jako prawomocne orzeczenie sądu. Całą procedurę opisuje np. Crossdressing.pl: Jak wygląda zmiana płci w Polsce crossdressing.pl/main.php?lv3_id=820 Prawo o aktach stanu cywilnego: Dz.U.2018.0.2224 t.j. - Ustawa z dnia 28 listopada 2014 r. - Prawo o aktach stanu cywilnego, szczególnie Rozdz. 4 Zmiany w aktach stanu cywilnego.
ZERR02020.03.1 16:17
PS. DNA ludzkie zawsze jest męskie albo żeńskie. tłuku
anonim2020.03.1 18:04
No to opowiedz mi jakiej płci jest dziecko, którego DNA zawiera jedynie pojedynczy chromosom X? Jakiej zaś w przypadku kombinacji XYY? Żeby był męski potrzebne są para XY, żeby był żeński potrzeba dwóch X zatem? skoro jak twierdzisz zawsze to odpowiedz łaskawie jaka jest płeć w takich przypadkach bo mieszczą się one zdecydowanie w zakresie twojego "zawsze". Czekamy
anonim2020.03.1 18:15
No i teraz najciekawszy przypadek czyli XXY - taki zestaw chromosomów skutkuje obojnactwem, jakiej zatem obojnak z takim DNA jest płci?
ZERR02020.03.1 18:25
Pojedynczy X to po prostu kobieta z zespołem Turnera. XXY? taki zestaw chromosomów NIE skutkuje obojnactwem Osoba jest mężczyzną, o nieco osłabionych drugorzędowych cechach płciowych Głupiec z ciebie
RHQQ22020.03.1 18:11
Nie nie zawsze jest męskie albo żeńskie, doucz się tłuku.
ZERR02020.03.1 18:26
Zawsze doucz się półdebilu
jur2020.03.1 15:44
Wszyscy pedofile z kościoła molestowali chłopców czyli najpierw byli zbokami coś dodać ...
anonim2020.03.2 12:57
Jankowski gwałcił dziewczynki a nie chłopców. Wszystko zależy u nich u dostępności. Łatwiej o ministranta na ogół zboczeńcowi w koloratce, część jedynie ma preferencje co do płci dla większości liczy się jedynie wiek ofiary i jej dostępność.
Moly2020.03.1 15:36
Skanadalem to jest rozpasany i wypasiony kosciol katolicki. Nie jest ani kobieta ani mezczyzna... Jest czlowiekiem; ale wy nie zauwazycie tego w swoim zaslepieniu i glupocie.
katolik2020.03.1 15:23
na własne zyczenue smierc psychofizyczna, słuchajcie dna popopssldwiosnanowoczesnahołow. Niech zaczną od swoich rodziń ,Nie, dno tylmo chce zniszczyć drugiego człowieka
Maria2020.03.1 14:59
Dwie dorosłe osoby ale chore psychicznie, a pedofilia jest nie tylko w kościele
Po prawej Ty po lewej ja2020.03.2 16:43
Nie. Pedofilia jest nie tylko w Kościele. Ale tylko w Kościele pedofil nie ponosi żadnych konsekwencji.
Cool2020.03.3 8:34
Polański jest księdzem?
Po prawej Ty po lewej ja2020.03.3 9:15
Nie jest. Polański został skazany, a to że się miga od kary to już sprawa prawa międzynarodowego. Księża nie zostają skazani, a jeśli były takie przypadki to jest to kropla w morzu.
Sex portal2020.03.1 14:52
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: http://lexlale.eu --- ----- Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
anonim2020.03.7 20:45
Spadaj dziwko!
oficer LWP2020.03.1 14:23
czy teatr powszechny jest finansowany przez Partię Interesu Syjonu?
Sebastian Lorenc2020.03.1 14:25
Teatr Powszechny nie ma z tym nic wspólnego, pomieszczenia w nim można wynajmować na różne uroczystości. Jako miejsce ślubów cywilnych jest bardzo popularny.
kapral GRU2020.03.1 19:11
Mam walić panie oficerze ludowy zapytowuje. Bo ta baba nie chura nie panimaje.
oficer LWP2020.03.1 19:14
wal ale swojego wacka
kapral GRU2020.03.2 17:42
Tak jest ludowy oficerze, rozkaz wykonany, mogę powtórzyć ze zdjęciem oficera ludowego?
Turogniew syn Bladwinga2020.03.1 14:20
@Maria Patynowska Slow down, you're moving too fast You gotta let the moment last
Janusz2020.03.1 14:14
Średniowiecze. A jak mężczyzna z kobietą nie mogą mieć dzieci i nawet in vitro nie pomaga, to ich związek również nie jest ważny, bo nie spełnia funkcji prokreacji? Debile
nudge nudge wink wink2020.03.1 13:48
"że skoro mężczyzna nie posiada funkcji prokreacyjnych, to małżeństwo po prostu nie jest ważne" Pani Maria Patynowska po raz kolejny zmarnowała okazję by siedzieć cicho.
stop kk2020.03.1 13:41
Brawo, szczęścia życzę drogie panie!
Lewak2020.03.1 13:30
a teraz losowanie ... Biedroń czy Śmiszek
Lobo2020.03.1 13:18
Piątek czy świątek, homoseksualny smaczek na frondelku musi być.
Pis to gó-w-no2020.03.1 13:17
Powiem krótko, gó-w-no was to powinno obchodzić jeżeli to nie był ślub kościelny
Magda2020.03.1 13:11
Z tym uogólnieniem zależności ważności małżeństwa od zdolności prokreacyjnych, to autor mocno przegiął. Reszty nie komentuję ponieważ wartość merytoryczna tego artykułu uniemożliwia merytoryczny komentarz.
Nairobi2020.03.1 13:19
Na szczęście autor, to nie dziennikarz.
Wojtek Polak2020.03.1 13:09
''normalny''niby facet pałającym niby zdrowym uczuciem do kobiet zrobił z siebie kalekę {eunucha} aby móc być z kobietą-to dopiero jest szczyt chorej lewackiej patologi.jeśli ktokolwiek będzie twierdził że to jest normalne to znaczy że on sam jest gorszym debilem nisz ten chory biedak. stwierdzam że ta lewacka zboczona i zbrodnicza ideologia nie zna żadnych granic.
anonim2020.03.1 13:24
Ale Wojtuś, wiesz... To ze on tak zrobił to nie znaczy ze ty też musisz. Naprawdę. Nie wiem w czym widzisz problem, jak ci się to nie podoba to sobie tego nie rób. Nie ma przymusu.
Wojtek Polak2020.03.1 14:23
Piotruś włóż sobie paluszka pupcie i nie puszczaj bąków. problem jest w tym że by takich ludzi odwodzić od głupot lub leczyć a nie przyklaskiwać.
anonim2020.03.1 14:35
Ty Wojtuś faktycznie masz ostatnio jakąś obsesję na punkcie cudzych odbytów... Niepokojące.
Wojtek Polak2020.03.1 15:30
a mnie Piotruś raczej nie pokoi twoja aprobata dla wszelkich zboczeń dewiacji i chorych patologi.
Lewak z Prawicy2020.03.1 19:24
Ale problem jest taki że to ty zacząłeś mówić o odbytach. Poza tym nie rozumiem w czym przeszkadza ci życie tej osoby jeśli najpewniej w życiu jej nie spotkasz, nie wpływa ona na twoje życie i nie wiedziałbyś o jej istnieniu gdyby nie jakiś portal dla katoli bez szacunku do osób mających inne poglądy od nich
Wojtek Polak2020.03.1 14:19
Eutanazja dla gejów, lesb i kaczek Pisu i całej polskiej patologi
Wojtek Polak2020.03.1 14:27
słuchaj parówo nie pisz pod moim nick-em
Wojtek Polak2020.03.1 18:58
Szukam wysokich, wysportowanych mężczyzn do namiętnych spotkań, 75kg 12cm, bottom, lubię crossdressing, rimming, fisting oraz klasyczny seks analny lub oralny chętni podawać kontakt
Wojtek Polak2020.03.1 19:22
zejdź pedale z mojego nicka. nie mam ochoty że by męska prostytutka podszywała się pode mnie.
Joanna2020.03.2 9:32
To tutaj jest dosyć powszechne. Gdy zaczęłam tu pisać, nie było żadnej Joanny, nagle pojawiły się 3,4 z rożnymi często sprzecznymi tekstami, przeciwstawnymi poglądami, wulgaryzmami. Podejrzewam, że osoby które to robią chcą zrobić z innych jakichś schizofreników, niezrównoważonych itp. Trzeba robić swoje po prostu. Każdy rozsądny rozpozna, z kim ma do czynienia.
\303\2752020.03.1 20:42
Poloch, nie pier­dol jak nie musisz :-P
Wojtek Polak2020.03.1 22:45
następna ciota. co wy wyłazicie jak robactwo z pod kamieni na wiosnę?
ZERR02020.03.1 12:58
Problem nie w tym, że jakieś kolektywne "my" nie dają "im żyć", tylko że oni nie dadzą żyć nam wszystkim. Jak to ujęli pewni Sekciarze LGBT z Niemiec: "Eure kinder werden so wie wir". Ja im wierzę, to jest ich cel. Oni nie spoczną, aż nie doprowadza do sytuacji, gdzie ćwierć młodzieży będzie zamieniona w zboczeńców. Im chodzi tylko i wyłącznie o to, aby niszczyć, poniżać, narzucać i deprawować. Reszta to ściema dla naiwnych.
Sebastian Lorenc2020.03.1 13:11
W jaki sposób ten ślub wpłynął na Twoje życie? Oprócz tego, że jak zwykle masz atak lękowy?
ZERR02020.03.1 13:18
Na moje akurat nie, za stary jestem. Wiem za to dobrze, jak takie śluby, pochody i seksedukacje wpływają na dzieci i młodzież w krajach na zachód od odry i dalej. 60% młodzieży zaliczone przez jakiegoś "geja", 20% (a czasem i więcej) jawnie "wyszło z szafy" i chadza z partnerem płci tej samej, liczba kastratów i kastratek (jak to nazwać?) wzrosła 25 razy. To jest katastrofa.
Sebastian Lorenc2020.03.1 13:25
Ilu gejów"zaliczyło" Twoje dzieci? Bo ja mieszkam bliżej tej Odry, a moje dzieci są bezpieczne. Wytrzepujesz z rękawa jakieś procenty, obrażasz ludzi, a wszystko dlatego, że coś tam Ci się nie podoba. Tyle razy już Ci mówiłam, że jak masz misję ratowania świata, to zajmij się realnymi problemami. Hospicja dla dzieci i niemowląt potrzebują wolontariuszy. Ośrodki dla głęboko upośledzonych nie mają rąk do pracy. Wioski dziecięce potrzebują rodziców adopcyjnych. To są problemy. A nie to, że nie podoba ci się, że jakieś dwie kobiety postanowiły być razem szczęśliwe.
ZERR02020.03.1 13:34
Będziemy mądrzy przed szkodą.
Sebastian Lorenc2020.03.1 13:40
Zawsze też może być inwazja na przykład farbowanych blondynek, należy je odizolować, albo ideologia tipsów, czy kobiety z tipsami powinny dostawać zgodę na ślub? W Afryce zabija się osoby z bielactwem, obcina im się kończyny. Też są mądrzy przed szkodą?Pewnie też mają jakiegoś swojego Zerro, który przekonuje, że jego dzieci są zagrożone, bo zaczyna się tolerować bielactwo.
StanPio2020.03.1 13:58
Żal mi Twoich dzieci i módlmy się, żeby Cię one "miłosiernie" nie wyrzuciły przez okno, kiedy będziesz cierpiała w śmiertelnej chorobie, jak to zrobił ten Anglik ze swoją matką. Obowiązują tylko 3 akty prawne o treści: 1. Urodziłaś się wolna i odpowiedzialna na Wieczność. 2. Stwórca stworzył Cię dla Siebie, a nie dla Belzebuba. 3. Z bezprzyczynowej Łaski Miłości Stwórcy możesz w jedności z Twoimi dziećmi i bliźnimi zbliżyć się do Niego; tak blisko Boga i najwyżej, jak tylko stworzenie może osiągnąć pozycję "twarzą w Twarz" ze swoim Ojcem.
Sebastian Lorenc2020.03.1 14:10
A dlaczego moje dzieci mają mnie wyrzucać? Szanujemy się w domu wzajemnie, kochamy się i rozmawiamy ze sobą. Czy jestem zagrożona tylko dlatego, że ślub kobiet, których nawet nie znam nie robi na mnie wrażenia i nie przeszkadza mi? Nie przesadzasz czasem?
Urszula2020.03.1 19:36
Musisz mieć złe relacje ze swoimi dziećmi skoro uważasz, że tak można zrobić ze starą matką. A może ty już tak postąpiłeś ze swoimi rodzicami. Brak w twoim domu przede wszystkim miłości. Zastanów się nad sobą.
ZERR02020.03.1 14:11
Inwazja farbowanych blondynek nikomu specjalnie nie przeszkadza, szał tipsów to też nie ideologia. Przeciwnie do ideologii LGBT, czyli kolejnej wersji totalitarnego neomarksizmu.
ZERR02020.03.1 16:22
Albinosi w afryce nie głoszą doktryny supremacji albinosów, nie wymuszają zmian w prawie, nie zmuszają ludzi do malowania sobie ciała białą farbą, nie wymuszają procederu bielenia skóry i nie prześladują sądownie pozostałych mieszkańców.
Sebastian Lorenc2020.03.1 16:25
Ktoś zmusza Cię do ślubu z mężczyzną?Ktoś Cię sądownie prześladuje?
ZERR02020.03.1 16:30
Czy narkomani zmuszają kogoś do brania narkotyków? Nie, ależ skąd. Oni "tylko" namawiają i opylają towar. Wystarczy, żeby zniszczyć kolejne setki tysięcy młodych ludzi.
Sebastian Lorenc2020.03.1 16:34
Namawia Cię ktoś do związku z mężczyzną? Zniszczyli kogoś z Twojego otoczenia? Powtarzam, takie stany lękowe, jak Twoje można skutecznie wyleczyć.
ZERR02020.03.1 16:38
Za duży już jestem, ale jak LGBT dorwie w swoje łapy dzieci w szkole i przedszkolu, od 4 roku życia poucza o masturbacji a od 9 o prawie do satysfakcjonującego seksu i prawie wyboru płci i orientacji, to z takich dzieci wyrasta minimum 20% LGBT. Standardy WHO pisali pierwszorzędni fachowcy, zwolennicy pedofila Kinseya.
Sebastian Lorenc2020.03.1 16:43
Dobra, zjedz snickersa...
Cool2020.03.2 15:36
A czy ktoś gejowi zakazuje zwiazku z kobietą?
ZERRO2020.03.1 15:54
Powtarzam kłamstwa po ks. Oko zgodnie z zasadą Goebbelsa, że: „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą".
ZERR02020.03.1 16:19
Który to już raz powtarzasz kłamstwo że homoseksualiści są "normalni"?
anonim2020.03.2 18:54
czekamy na coming out panie zero
anonim2020.03.1 12:55
a PIEKŁO ISTNIEJE !! I TRWA WIECZNIE !!
anonim2020.03.1 12:45
Skandal! Tragedia! Dramat! Wszyscy umrzemy w cierpieniach! Koniec świata nastąpił! :D ależ wy jesteście uroczo przygłupiaści. :) Kato-taliby słodkie. I o co was tak duupeczki bolą? Stała się komuś krzywda? Aha no i gdzie to jest "w Tetrze" ;)
Sebastian Lorenc2020.03.1 12:49
Pewnie takie sobie miejsce wybrały. Ślub cywilny można zawrzeć poza urzędem. Ludzie wybierają ogrody, góry, plaże, one wybrały Teatr Powszechny, może są z nim związane zawodowo, a może tylko chciały takiej oprawy dla ważnej uroczystości. :)
anonim2020.03.1 12:56
Moja droga, teatr to ja rozumiem, ale frendzel pisze o jakimś "Tetrze" Pewnie autor się tak zbulwersował i zapowietrzył tym skandalem że nie zapanował... ;)
Sebastian Lorenc2020.03.1 13:09
No nie, że ja Twój cenzor, tego nie zauważyłam!
anonim2020.03.1 13:18
:)
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.03.1 19:09
Faluj Agnes w ten tego i pendż po kwiatki nie żałuj tego Guja. Znaczym sie ja nie o tem a otym com na pary przychodził.
Wojtek Polak2020.03.1 13:16
a ja myślę że nie teatr a cyrk był by odpowiedniejszy. zachwyt tępych lewaków jest nadzwyczajny nad chorobą owego chłopczyka
boom2020.03.1 17:45
Oj tam, może coś poszło nie tak i po operacji ma nietrzymanie moczu i była w tetrze.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.03.1 19:04
Pietrek a czeguś ty się najadł, lecisz jakoms tom nobliskom Tokarczykowom, duupeczki w głowie. Agnieszkie zucił dla jakiegoś Guja. A fe nie przychudź jusz do mniem.
anna2020.03.1 12:44
No i niech się tarzają we własnym błocku , same się wykończą z nadmiaru samowoli i rozpusty ,
To ,, " nie jest cudzysłów2020.03.1 12:42
Ale chociaż cudzysłów mp postawiła prawidłowy :-D
Prawy2020.03.1 12:40
ten """""ślib""""" nie ma mocy prawnej. Zdarzenie z wc i nic więcej.
Sebastian Lorenc2020.03.1 12:42
Ten ślub zawarty został przy urzędniku Stanu Cywilnego i zapisany w dokumentacji urzędu. Ma taką samą moc prawną jak każdy inny ślub.
leszczyna2020.03.1 16:45
Odkąd w Polsce dwie kobiety zawierają śluby?
izydor2020.03.1 20:18
Dla katolika są tylko dwie płci. Od pambuka dane. Geny się zgadzają i dowody też wiec wszystko ok. Ale jaja. Katoprawiczki do szturmu modlitewnego.
leszczyna2020.03.2 8:49
A dla niekatolika ile jest płci?
leszczyna2020.03.2 20:37
https://noizz.pl/lgbt/slub-soni-i-kasi-byl-performensem-kobiety-celowo-wprowadzily-wszystkich-w-blad/2vyg9km: "W sobotę poinformowaliśmy o ślubie dwóch kobiet - Kasi i Soni - który odbył się w Warszawie. Miało do niego dojść dzięki luce w prawie. Okazuje się, że zostaliśmy celowo wprowadzeni w błąd, a osoba, która udzieliła ślubu nie była urzędnikiem państwowym. O sprawie nie wiedziało też stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, na rzecz którego odbył się benefit po ceremonii. (…) Dziś okazało się, że ślub był inscenizacją, w której udział wzięła również osoba udająca urzędnika. Teoretycznie wszystko się zgadzało - w tle wisiało godło, była młoda para i goście, jednak Urząd Miasta st. Warszawy nie potwierdza zawarcia związku małżeńskiego w świetle prawa. - W ostatni weekend w Teatrze Powszechnym urzędnik stanu cywilnego nie udzielił żadnego ślubu - powiedziała Ewa Rogala, zastępczyni rzecznika prasowego Urzędu m.st. Warszawy. "
Rydzyk to diabelski wytrzep2020.03.1 12:39
Co was katolskie zawistne ćwoki obchodzi szczęście innych? zajmijcie się swoimi rodzinami! dalej chlejcie, napierrddalejcie swoje żony i dzieci a w niedzielę do kościółka i na kolana udawać katolików...
SSTARSZY BRAT W OSZUSTWIE2020.03.1 12:54
icek nie podoba sie polska to spierzaj do kibucu bucu
Oglada - Psy 3 w imie zasad (2020) 2020.03.1 12:19
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
POśmiewisko2020.03.1 12:17
Kobieta POślubiła kastrata z POchwą :D
Sebastian Lorenc2020.03.1 12:23
Organizują wam takie quizy na wyszukiwanie jak najwięcej słów ze zlepkiem liter PO i zaznaczanie tego? Mój syn jest w drugiej klasie, też by dał radę, baw się dobrze. Sukcesów życzę.
Viking2020.03.1 15:44
kiedy oddacie ziemie zagarnięte pomorze mazury ślask wielkopolskę kiedy to wróci do macierzy
Joanna2020.03.1 22:15
Kretyn.
Cierpliwy2020.03.1 22:38
To przecież prawda.
Joanna2020.03.2 9:20
Witamy kolejną Joannę :)
tw Lolek2020.06.8 22:48
sztuczną
Sebastian Lorenc2020.03.1 12:04
Akurat argument, że "nie spełniają podstawowej funkcji, jaką pełni małżeństwo – funkcji prokreacji" nie jest żadnym argumentem. Ślub zawierają ludzie starzy, zawierają osoby chore, okaleczone, po operacjach uniemożliwiających posiadanie dzieci. Czy te związki też nie powinny być uznane? Dajcie ludziom żyć. Ja im życzę szczęścia, bo każdy zasługuje na szczęście. I przypomina mi się takie przysłowie- porada. "Nie będę sądził brata swego, dopóki nie przechodzę rok cały w jego mokasynach"
leszczyna2020.03.1 13:59
Czy żeby osądzić zło trzeba najpierw samemu je popełnić?
Maria Blaszczyk2020.03.1 14:12
Ale jakie zło? Na czym polega zło związania się z ukochaną osobą w sposób prawnie wiążący? Osobiscie nie jestem zwolenniczką instytucji małżeństwa, uważam to za rozwiązanie przestarzałe, związane ze zbyt dużymi obciążeniami i generujące spore zagrożenia - ale bez przesady. To jeszcze nie oznacza "zła".
Sebastian Lorenc2020.03.1 14:17
Popełniają zło? Może z punktu widzenia religii popełniają grzech. Ale pewnie nie są nawet wierzące. Nie robią nikomu krzywdy. Pewnie są dla siebie wsparciem i radością. Kochają się. To jest zło? To należy piętnować?
leszczyna2020.03.1 15:47
Gdybym napisała "czy żeby docenić fachowość operacji, trzeba samemu być chirurgiem", byłoby dobrze? Nie nazwałam złem tego, co zrobiły opisane osoby w Teatrze Powszechnym, bo właściwie z artykułu nie wiadomo, co się tam stało. Na pewno nie był to ślub z urzędnikiem SC, bo dwie kobiety nie mogą w Polsce zawrzeć małżeństwa, nawet jeśli ten opisywany mężczyzna na prawnie status kobiety. Chciałam pokazać, że jeśli słowo "zło" pojawi się w okolicy tekstu o kimś z LGBT, to zaraz pojawi się komentarz kogoś, kto to popiera, przeciw temu, kto pisze. Osobiście bardzo współczuję temu panu, że nie wybrnął konstruktywnie z zawirowania życiowego, jakim jest nieakceptacja swojej płci. To jedno. Mogę pozytywnie odnieść się do syndromu którego nazwy nie pamiętam, polegającego na tym, że ktoś ma genotyp męski, a fenotyp żeński. Wtedy faktycznie trzeba dokonać prawidłowej identyfikacji płci, to przypadek medyczny. Tu mamy jednak skrzyżowanie zjawiska trans- ze zjawiskiem homo- : przerobiony na kobietę facet wiąże się z kobietą i już jest poza moją akceptacją.
anonim2020.03.1 15:54
Odwrotnie. Ta kobieta ma prawnie status mężczyzny.
leszczyna2020.03.1 16:32
To po co się pisze: "ślub dwóch kobiet"?
anonim2020.03.1 23:32
Obie uważają się za kobiety, ale jedna z nich ma dokumenty stwierdzające, że jest mężczyzną.
Sebastian Lorenc2020.03.1 15:56
Był to ślub z urzędnikiem, kobieta według prawa polskiego jest mężczyzną. To wynika z jej aktu urodzenia.
leszczyna2020.03.1 16:35
Zatem akt urodzenia nie zgadza się ze stanem faktycznym. Aberracja prawna. Jak posługiwanie się fałszywymi dokumentami.
Maria Blaszczyk2020.03.1 20:27
Aha. Jak pani Grodzka ma prawny status kobiety, to jest to niezgodne ze stanem faktycznym, bo ma chromosom Y. Jak Sonia wykorzystałą lukę prawną - to jest kobietą i nie należą jej się prawa przynależne innym ludziom. Do tego - od kiedy to prawo stwierdza, że można być tylko mężczyzną albo tylko kobietą? To trochę jak z obywatelstwem. Niektóre kraje mają przepisy stwierdzające jasno, że można mieć tylko jedno obywatelstwo. Np. tak jest w Holandii, z małymi wyjątkami. Ja nie mogę mieć dwóch obywatelstw, jeślibym się tu naturalizowała - muszę zrezygnować z polskiego. Ale wiele innych krajów - chociazby UK - takich przepisów nie ma. Tam ludzie miewają więcej obywatelstw. Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone.
leszczyna2020.03.1 20:46
Nie o to chodzi, Mario. Jeżeli ktoś ma akt urodzenia, który określa go jako mężczyznę, a on dołożył starań do przekształcenia się w kobietę i przeszedł w tym celu operację i uważa się za kobietę, to powinien zgodnie z przepisami uregulować w USC swój akt urodzenia. Albo jest się kobietą albo mężczyzną, nawet w przypadku zaburzeń typu obojnaczego trzeba to uregulować. Wg Ciebie kim jest "Sonia"? A kim jest wg prawa polskiego?
Maria Blaszczyk2020.03.2 0:29
No właśnie nie powinien. Nie ma takiego wymogu. Swoją drogą, zabawny jest ten legalizm. Gdy chodzi o dziecko, które ma matki nie spełniające oczekiwań stawianych przez USC - to żadna, zupełnie żadna siła nie może sprawić, by można je było wpisać do ksiąg. Od lat jest to problem nierozwiązywalny. Ale w takiej sytuacji ignorowanie istnienia człowieka i odbieranie mu zupełnie podstawowych praw jest OK. Gdy Sonia wykorzystała lukę prawną, która sprawia, że nie ma nikogo, kto ma obowiazek zawiadomić USC, choć tu przecież nikomu nic nie ubywa, nie licząc bałaganu prawnego - to "powinna". Ciekawy dualizm. Raz należy sprawy porządkować, a innym razem nie. Przykład z interseksem przy okazji pokazuje, jak całe to prawo jest głupie i nieludzkie. A Sonia jest kobietą. Ale nie dlatego, że ma wyrok to potwierdzający. PRzed jego wydaniem też była. A wg prawa polskiego, to jest i tym i tym. Ma wyrok i ma wpis do ksiag SC. Jeden stwierdza, że jest kobietą, inny, że jest mężczyzną.
leszczyna2020.03.2 8:46
Który akt prawny stwierdza, że Sonia jest kobietą, skoro akt urodzenia stwierdza, że jest mężczyzną - wyrok? Jakiego sądu wyrok?
leszczyna2020.03.2 19:39
Jest taki wymóg: "... zaraz po postawieniu diagnozy i rozpoczęciu terapii hormonalnej możliwe jest złożenie do sądu pozwu o zmianę płci. (…) Po uprawomocnieniu się wyroku przychodzi pora na zmianę dokumentów. Zazwyczaj najpierw wprowadza się wpis zmieniający do aktu urodzenia (w postaci notatki, co oznacza, że na odpisie zupełnym aktu urodzenia wciąż widnieje oryginalne imię i płeć). W tym momencie, jeśli sąd nie wyznaczył imienia – dodatkowo zmienia się imię. Następnie wyrabia się nowy dowód osobisty, paszport, prawo jazdy. Zmienia się ubezpieczenia, dowód rejestracyjny, dyplomy ze szkół itp. itd. Dopiero po wyroku sądu możliwe jest wykonanie dalszych operacji zmieniających narządy płciowe." wg Crossdressing.pl: Jak wygląda zmiana płci w Polsce crossdressing.pl/main.php?lv3_id=820
Justyna S2020.03.1 16:04
Może być uznany slub jeśli ta osoba prawnie nie zmieniła danych na żeńskie, co miało prawdopodobnie tutaj miejscie. By zmienić dane po ślubie to muszą wziąć rozwód by nie doszło do sytuacji że 2 osoby tej samej płci są po ślubie. Nie wiem kim ta osoba jest ani co czuje oraz czy jest trans czy nie. Co do syndromu o który pytasz to może to być syndrom swyer lub przeciwienstwo do syndrom de la chapel. Kolejna sprawa jak dla mnie uznając takie przypadki, wcale nie jest dla mnie nie możliwe mieć inne ciało a inne poczucie płci. Napewno przesadą jest mówienie ze płci jest wiecej niż 2. W jaki sposób chcesz u tych osób identyfikować płeć, bo czasem te osoby dowiadują się o swojej przypadłości wchodząc w dorosłość?
leszczyna2020.03.1 16:44
Jeśli mężczyzna nie zmienił danych, do której to czynności być może miał konkretne podstawy, zatem zataił przed USC istotną prawnie informację wprowadzając urząd w błąd. W takiej sytuacji akt dokonany w teatrze jet nieważny z mocy prawa. Jeśli ktoś przeprowadza operację zmiany płci, to chyba jest trans. Czy nie jest? Ja nie mam informacji wystarczających do identyfikowania płci w przypadkach medycznie określonych, nie mam do tego uprawnień ani nie stanowię prawa. Odnoszę się do sytuacji opisanej przez kogoś pn. "mp", a ta sytuacja wydaje mi się nielegalna.
Michał Jan2020.03.1 18:32
Gdzie Koleżanka znalazła to przysłowie? Przypomina się dawny serial "Banaczek". W każdym odcinku miał jakieś polskie przysłowie, o którym żaden Polak nie słyszał. Znam lepszy przekaz: "nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni".
Sebastian Lorenc2020.03.1 18:41
A wiesz gdzie znalazłam? Lata temu, na jakimś murze, nabazgrane sprayem, na trasie tramwaju nr 17 w kierunku Placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu :)
Michał Jan2020.03.1 19:27
Wrocław to jednak specyficzne miasto. Szczególnie kierowcy.
Sebastian Lorenc2020.03.1 19:34
To na pewno nie byłam ja! ;) . Ale na wszelki wypadek nie powiem czym jeżdżę ;)
Michał Jan2020.03.1 20:42
Pojazd nieważny. Specyficzne było niekorzystanie z wewnętrznych pasów na rondzie (szczególnie przy Czekoladowej) i skręcanie z Grabiszyńskiej w Klecińską tylko z pasa do skrętu i zawracania (drugi do skrętu - prawie pusty). Poza tym odnosiłem wrażenie, że jakiś imperatyw nakazywał, żeby na zielonym świetle nie przejechały więcej niż 4 samochody.
kapral wojsk rakietowych łopata-ziemia-łopata2020.03.1 18:41
Wy to wnuczka Gierka, żeby ludzie żyli dostatniej. Tylko wam prokreacja we łbie. Pietrek was rzucił dla Guja? Bolek nadawał.
Michał Jan2020.03.1 18:44
Małżeństwo jest związkiem dwojga ludzi o cechach dających potencjalnie możliwość prokreacji. Każda inna kombinacja, to już nie małżeństwo. Jak taki związek nazwać, to już niech się martwią ci, którzy za tym gardłują. Sytuacja jest groteskowa, bo facet miał pociąg do kobiet, ale wolał się pokaleczyć na podobieństwo kobiety, żeby zostać lesbijką. OK - niech mu będzie, nie takie rzeczy ludzi rajcuje. Ale rzecz w tym, że są tacy, którzy, zamiast potraktować go, jak traktuje się niegroźnego myszugene, entuzjazmują się tym i nawet robią z tego, nomen omen, teatr. Oby nie powszechny.
Sebastian Lorenc2020.03.1 18:50
Chyba z tą prokreacją, to tylko przy ślubie kościelnym. W przepisach cywilnych na ten temat nie ma mowy. Ja nie wiem jak to z nimi było, za mało informacji. W sumie, to gdyby nie Fronda, to o ślubie też bym nie wiedziała. I ani mnie to ziębi, ani grzeje. Ale skoro tak wybrali, to niech będą szczęśliwi.
Michał Jan2020.03.1 19:30
Nie ma co "Procy" robić z zarzutów, że pokazuje kolejne próby zrobienia ze społeczeństwa mamałygi moralnej, dzięki czemu starsi i mądrzejsi łatwiej wezmą je w ryzy. Małżeństwo cywilne jest pewną protezą małżeństwa, ale jednak chociaż tyle, że kobieta i mężczyzna doń przystępują.
Maria Blaszczyk2020.03.2 0:37
Małżeństwo cywilne czym jest??? To już naprawdę jest jakieś kompletne zatracenie proporcji. Większość kultur wytworzyła jakieś formy małżeństwa, czyli kulturowo uznanego związku co najmniej dwóch osób. Były one i są zawierane na tysiące sposobów - a "katolicki ślub kościelny" stanowi jakiś procent wszystkich. Więcej - małżeństwa istniały na długo przedtem, zanim powstał katolicyzm.
Michał Jan2020.03.2 8:03
Porównaj obie przysięgi nim zaczniesz pisać elaboraty.
skuter2020.03.1 19:20
szatan rządzi twoimi ustami
Sebastian Lorenc2020.03.1 19:23
Moimi ustami rządzę tylko ja, ale czasem jak ktoś jeden wyjątkowy je całuje to ja przestaję rządzić czymkolwiek. Miłego wieczoru. :)
PaweZ.2020.03.1 19:36
a ty masz wolne, niania dzieci pilnuje
Sebastian Lorenc2020.03.1 19:40
Rozumiem, że z Tobą niania spędzała czas do pełnoletności. Współczuje. Ale Ty raczej nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy.
Ksiądz Robak2020.03.1 20:29
Działacze LGBT w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zebrali się przed parafią św. Ojca Pio w Warszawie. Chcieli zaatakować arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który odprawiał tam mszę za Żołnierzy Wyklętych. Aktywiści nie tylko zakłócali mszę świętą. Sprofanowali flagę i godło Polski
Nairobi2020.03.1 12:00
Chroń mnie Panie Boże przed katolickim niebem!
***2020.03.1 20:00
Zwykłe głupoty! ....ale uważaj, bo marzenia spełniają się częściej niż Ci się wydaje.
Cierpliwy2020.03.1 22:37
A jakie niebo Ci odpowiada?
Nairobi2020.03.1 22:42
Jako żydowska ateistka-lesbijka - mam wybór. Ja się zapisałam na to muzułmańskie niebo, to z tymi dziewicami. Pan rozumie...
Cierpliwy2020.03.2 22:31
Twój wybór. Tylko czy aby to będzie Niebo czy może Piekło? No ale jak Ci będzie " błonka" odrastać, to chyba dasz radę, bo przecież to jest niebo dla męskich wybrańców Allacha.
Nairobi2020.03.3 7:59
Ma Pan inne pomysły? Może coś z Latającego Potwora Spaghetti?
Cierpliwy2020.03.3 9:17
Tak. Czytaj Sury.
Leo2020.03.2 8:51
oby cię Bóg wysłuchał
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.1 12:00
Zawsze twierdziłem,że dla głupawych powinny obowiązywać tylko 3 akty prawne o treści; 1. Cała Polska ze wszystkimi istotami żyjącymi jest własnością Kościoła Katolickiego! 2. Władzę w i mieniu Kościoła sprawują jego funkcjonariusze, czyli Księża! 3. Decyzje tychże funkcjonariuszy (wzorem Komisji Majątkowej) są ostateczne i niepodważalne! nawet na Sądzie Ostatecznym!
StanPio2020.03.1 13:44
Obowiązują tylko 3 akty prawne o treści: 1. Urodziłeś się wolny i odpowiedzialny na Wieczność. 2. Stwórca stworzył Cię dla Siebie, a nie dla Belzebuba. 3. Z bezprzyczynowej Łaski Miłości Stwórcy możesz w jedności z bliźnimi zbliżyć się do Niego; tak blisko Boga i najwyżej, jak tylko stworzenie może osiągnąć pozycję "twarzą w Twarz" ze swoim Ojcem.
Urszula2020.03.1 19:22
Skoro tak ładnie to tu wyłuszczyłeś to pozostanie ci jedno: stosować się do tego bo jakoś cienko z tym u pisdzielców.
skuter2020.03.1 11:58
Szatan chwilowo wygrywa
Nairobi2020.03.1 11:58
"formalnie takie związki nie powinny być uznawane, ponieważ nie spełniają podstawowej funkcji, jaką pełni małżeństwo – funkcji prokreacji." " chodzi o rodzinę składającą się z kobiety, mężczyzny oraz ich biologiczne dzieci, czy też inne dzieci" Czyli wszystkie bezdzietne małżeństwa - są nieważne? Że Fronda jest jest po_pier_d_olona to wiedziałam, ale żeby aż tak...
Iza2020.03.1 11:55
Komuś pomyliło się małżeństwo religijne z małżeństwem. Nie ma obowiązku posiadania dzieci, to wybór. Według Frondy osoba bezpłodna nie jest mężczyzną lub kobietą? Pozbawiacie 2 miliony ludzi w Polsce prawa do małżeństwa z powodu bezpłodność, kwestionujecie ich ludzką godność!!!!! Czy Wy jesteście normalni, czy całkowicie ogłupialni i okrutni z powodu fanatyzmu katolickiego?
BieS2020.03.1 19:06
Nic się nie pomyliło, przecież to są dwie baby w tym, jedna sztuczna. O jakim więc małżeństwie ty mówisz. Konstytucja nie przewiduje takiej obłudnej konstelacji.
Maria Blaszczyk2020.03.1 23:31
Konstytucja w ogóle się tym nie zajmuje. Podobnie jak tym, co zjesz na śniadanie.
boom2020.03.2 8:31
Zajmuje się, art. 18.
anonim2020.03.3 13:54
Artykuł 18 mówi o szczególnej ochronie jakiej podlega małżeństwo heteroseksualne. Z punktu widzenia polskiego prawa jest to małżeństwo heteroseksualne więc konstytucja się zajmuje i mówi że podlega ono ochronie szczególnej, jakiejś większej zapewne niż by to było w przypadku małżeństw homoseksualnych czy innych relacji.
JanP2020.03.1 11:54
Redaktórka całkiem się zafiksowała w swoim ideologicznym zaślepieniu. Dotychczas twierdziła, że taka kobieta, to w rzeczywistości chłop i nagle jej nie odpowiada, jak chłop się z babą żeni. Od kiedy to z małżeństwa muszą być dzieci?
Art2020.03.1 11:54
Malzenstwo moze zawrzec tylko ta para, ktora chce miec dzieci??? Czy autor jest idiota? Pytam powiaznie.
Leweł2020.03.2 15:32
"Czy autor jest idiota?" Tak
Tak2020.03.5 10:58
>Czy autor jest idiotą? Tak.
Matwiej Bej2020.03.1 11:53
Jest Mi obojętne w które gniazdka wkładasz ptaszka.ALE PODSTAWOWA ZASADA : NIE AFISZUJ SIĘ.Ale TE ZERA o MENTALNOŚCI LEWACKIEJ : NIE SĄ GODNE MIANA CZŁOWIEK.Bo Człowiek to Boskie dzieło ,a TOTO to odpad.
Justyna S2020.03.1 11:54
A co to jest to afiszowanie sie?
Leoś2020.03.1 13:20
Twoja stara się pi-zdą afiszuje to ci nie przeszkadza?
StanPio2020.03.1 13:31
Leośle, Człowiek to oprócz narządów rozrodczych ma duszę, moralność i Ducha duszy!
anonim2020.03.2 0:47
A co to za dziwo ten "Duch duszy"?
StanPio2020.03.2 10:40
Wszyscy jesteśmy nieśmiertelnymi duszami, które są formą dla śmiertelnego ciała. Dusza ma m.in. trzy moce: rozum, rozum praktyczny [sumienie], pamięć oraz wolną wolę. W duchu duszy rozstrzyga człowiek wolną wolą i ww., mocami, z wykorzystaniem intelektu i rozumowej wyobraźni, o swoich czynach lub bezczynie w kategoriach zapisanego w duszy prawa naturalnego i wynikającej z niego etyki i moralności w zasadach prawdy i kłamstwa, dobra i zła, piękna i obrzydliwości, a przede wszystkim miłości i nienawiści. Tego dokonuje się w duchu duszy. Chrztem Świętym odzyskujemy możliwość rozbudzenia zmartwiałego ducha duszy, aby "Królestwo Boże było w nas". Śmierć pierwsza, to śmierć ciała, a śmierć druga to śmierć ducha duszy. Studiuj objawienia Pana Jezusa dla Marii Valtorty i innych mistyków, to zrozumiesz głębiej kim jest człowiek.
Maria Blaszczyk2020.03.1 14:40
Czyli ludzie nie powinni brać ślubów w ogóle? Bo jak pan bierze ślub z panią, to też jest to jasna deklaracja co do preferencji. A z człowieczeństwem to trzeba najpierw wziąć rozwód, by innych ludzi nazywać odpadami.
StanPio2020.03.1 15:21
Pan Bóg chce być znany, czczony i kochany, a więc chce zapełnić Niebo z pomocą Człowieka, którego stworzył jako mężczyznę i kobietę. Wszyscy ludzie oprócz pierwszego Adama zostali stworzeni we współpracy z ludzkimi rodzicielami. Człowiek zapoczątkowuje ciało, a Stwórca daje duszę jako formę dla ciała. Uczyli tego już starożytni mędrcy i filozofowie, tysiące lat przed założeniem Kościoła, Jego Kościoła, przez Jezusa Chrystusa i Jego Królestwa. Do kopulowania nie jest potrzebne małżeństwo. A jaki jest sens istnienia „małżeństwa” samcołożników lub samicołożnic bez nadziei zrodzenia potomstwa na jego wieczne, piękne i radosne istnienie? Czasowe, materialne tylko, istnienie również byłoby pozbawione sensu. Czyż materia ocierająca się wzajemnie w trakcie kopulacji może osiągnąć ekstazę? Czy Materia może przeżywać cokolwiek? Czy Miłość, Radość, Piękno lub Tęsknotę można przeżywać bez Ducha duszy? Czy Człowiek Rozumny może sądzić, że jest skomplikowaną w związkach Wieczną Materią, która poznaje sama siebie i sens swojego istnienia? Albo, że Wszystko stochastycznie powstało w Niczym i probabilistycznie w Nicość się obróci (w tym Niczym)? Pamiętaj! 1. Urodziłaś się wolna i odpowiedzialna na Wieczność. 2. Stwórca stworzył Cię z Miłości, i dla Siebie, a nie dla Lucyfera czy Belzebuba. 3. Z bezprzyczynowej Łaski Miłości Stwórcy możesz w jedności z Twoimi dziećmi i bliźnimi zbliżyć się do Niego; tak blisko Boga i najwyżej, jak tylko stworzenie może osiągnąć pozycję "twarzą w Twarz" ze swoim Ojcem-Stworzycielem. 4. Otrzymasz przemienione ciało duchowe, z subtelnymi zmysłami, do życia, w pełnej Miłości i Sprawiedliwości przestrzeni istnienia, i w Obecności Boga, czyli w stworzonym przez Niego Niebie, albo otrzymasz przemienione ciało też do wiecznego istnienia, w sprawiedliwej samotności cierpienia, a w obecności najwyższej trójcy piekielnej naśladującej Boga: Lucyfera, Belzebuba i Szatana wraz z innymi upadłymi aniołami – w Otchłani królestwa kłamstwa, zła, szyderstwa i poniżej zwierzęcego poniżenia osoby ludzkiej - nieskończenie dalekiej od Obecności Boga i Jego Świętych. Każdy dostanie sprawiedliwie to czego szukał i czego swoimi czynami i wolą pragnął!
Maria Blaszczyk2020.03.1 23:06
Nie wiem, o którym z tysięcy bogów akurat piszesz, ale nie możesz oczekiwać, że świeckie państwo będzie się którymkolwiek z nich przejmować. A sensów istnienia małżeństw jest wiele, z tego prostego powodu, że funkcja i forma małżeństw jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych społeczeństwach.
Cierpliwy2020.03.2 9:41
Maria nie jest w stanie tego pojąć co napisałeś. Jest zamknięta przez przez swoją pychę przekory i negacji na wszystko co nie jest "naukowe". Nie może pojąć że człowiek to nie tylko "kości i mięso". Jest jak zeszłoroczna trawa,którą potraktują jak biomasę do spalenia. Jej trójca już ją niestety "przesterowała". Kąkol.
StanPio2020.03.2 10:55
Tak, niestety! Wszyscy jesteśmy nieśmiertelnymi duszami, które są formą dla śmiertelnego ciała. Dusza ma m.in. trzy moce: rozum, rozum praktyczny [sumienie], pamięć oraz wolną wolę. W duchu duszy rozstrzyga człowiek wolną wolą i ww., mocami, z wykorzystaniem intelektu i rozumowej wyobraźni, o swoich czynach lub bezczynie w kategoriach zapisanego w duszy prawa naturalnego i wynikającej z niego etyki i moralności w zasadach prawdy i kłamstwa, dobra i zła, piękna i obrzydliwości, a przede wszystkim miłości i nienawiści. Tego dokonuje się w duchu duszy. Chrztem Świętym odzyskujemy możliwość rozbudzenia zmartwiałego ducha duszy, aby "Królestwo Boże było w nas". Śmierć pierwsza, to śmierć ciała, a śmierć druga to śmierć ducha duszy. Studiuj Mario objawienia Pana Jezusa dla Marii Valtorty i innych mistyków, to zrozumiesz głębiej kim jest człowiek.
Po prawej Ty po lewej ja2020.03.4 13:37
No i patrz. Mówią o nieafiszowaniu się, ale na parady z krzyżem na czele to lubią chodzić przez miasto i utrudniać ruch innym użytkownikom dróg publicznych.
Wybrany2020.03.1 15:43
milcz goju
Po prawej Ty po lewej ja2020.03.3 9:43
Mnie też obojętne gdzie wkładasz ptaszka, ale nie afiszuj się z tym. Wszędzie tylko ta hetero-propaganda.
Justyna S2020.03.1 11:51
Jestem za, przyokazji ukarać bezpłodne osoby, co bedą niszczyc innym zycie zawierając małzeństwo którego nie można skonsumować. A przed slubem obowiązkowe badania na płodność i kariotyp
ewa2020.03.1 13:01
niepłodnośc nie ma nic wspólnego z impotencją- uczyli tego w szkole.
Lobo2020.03.1 13:20
No jasne, impotenci płodzą najwięcej pińcetplusów.
anonim2020.03.1 15:49
Impotenci nie mogą skonsumować małżeństwa, ale bezpłodność sama w sobie, nie czyni jeszcze z człowieka impotenta.
Michał Jan2020.03.1 11:46
Jak można odmawiać takim szczęśliwcom prawa do adopcji dzieci?
Beno2020.03.1 11:59
Adoptować to sobie mogą psa, albo kota. Dziecko to nie zabawka. Zbok, to zbok i pewnie pedofil.
Po prawej Ty po lewej ja2020.03.4 13:35
A pies i kot to zabawki?
Senny2020.03.1 12:07
Niech se zrobią. Co nie mogą? Na łatwiznę lecą?
ASTOM 2020.03.1 12:20
Ogłosić bojkot teatru powszechnego! Paweł Łysak do kopania rowów a nie dyrektorowaniu w teatrze!
wanda2020.03.1 13:46
daj sie adoptowac...bedziesz mial satysfakcje!
Tomasz2020.03.1 13:55
wyrazy współczucia i wezwanie do opamiętania dla tych zwyrodnialców
Ateista2020.03.1 15:42
nie długo wy żydzi i inne g... zaczniecie jako pedofile adoptować dzieci może jeszcze co??? w tej sytuacji zdecydowanie staną bym za chrześcijanami i muzułmanami
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.03.1 11:46
Skandalem to jest pedofilia w Kościele rzymskokatolickim, a nie to, co robią dwie dorosłe osoby.
Michał Jan2020.03.1 11:50
Czyli, poza KRK pedofilia już skandalem nie jest?
Maria Blaszczyk2020.03.1 14:52
Poza KRK nie ma charakteru obejmującego całą instytucję. Weźmy np. moją branżę. Samson. Nikt nie zastraszał ofiar, nie mówił im, że nikomu nie wolno im opowiedzieć. Nie ma żadnej wewnętrznej instrukcji, jak zastraszać ofiary. Żaden ważniak, dajmy na to szefo PTP, nie wyszedł przed kamery i nie bredził, że to wina tych dzieci, bo lgnęły. Żaden inny - nie domagał się miłosierdzia i tolerancji dla sprawcy. Gdy poszedł siedzieć - nikt nie próbował go z więzienia wyciągać. Podobnie, już z innej bajki, Krollop - nikt go nie schował w Państwie Dyrygenckim - być może dlatego, że takie nie istnieje, ale tego nie wiemy. Może dyrygenci jednak nie pochwalają wykorzystywania dzieci. Nikt nie wymyślał jego ofiarom od prostytutek. Itd. Na tym polega różnica. Zboczeńcy się zdarzają. Wszędzie. Ale KRK, zupełnie świadomie i instytucjonalnie, przyjął strategię bronienia sprawców kosztem ofiar. I na tym polega skandal.
Michał Jan2020.03.1 18:29
Naiwność posunięta do granic absurdu. Jak tam w sąsiedniej Belgii? Dalej giną mogący coś dodać do sprawy Marka Dutroux?
Urszula2020.03.1 19:19
Ci jest naiwnego w wypowiedzi pani Marii? No i czy słyszał "a w Ameryce biją murzynów"? To niech zapyta i się dowie. :D Cziuczieła
Michał Jan2020.03.1 19:25
Naiwnością jest rzekoma unikatowość KRK. Warto się skupić nim się zada pytanie.
Maria Blaszczyk2020.03.1 20:17
No ale ktoś twierdził, że to ofiary DEtroux go sprowadziły na złą drogę? Związek zawodowy belgijskich elektryków wyciągnął go z więzienia twierdząc, że oni już go przypilnują, po czym nikt nie reagował na to, że sprowadzał sobie dzieci zupełnie się z tym nie kryjąc? Schowano go przed sprawiedliwością w Państwie Elektrykowskim? Domagano się dla niego miłosierdzia i tolerancji w świetle kamer? Bo nie rozumiem...
Michał Jan2020.03.2 7:58
Nie rozumiesz, to fakt. Sprawki w hierarchii wyszły na wierzch, a w belgijskich giną świadkowie.
leszczyna2020.03.1 20:31
Zgadzam się z Tobą. Choć instrukcje Crimen Sollicitationis były opracowane do przeciwdziałania nadużyciom podczas spowiedzi i nie zabraniały zgłaszania spraw na policję, to sposób faktycznego ich stosowanie właśnie powodował zastraszanie ofiar i ukrywanie sprawców. Do tego dochodziło karanie ekskomuniką za zgłaszanie na policję duchownych od stopnia prałata, więc zmowa milczenia zaciskała się jak pętla aż do 1983r.
Maria Blaszczyk2020.03.1 22:19
:-*
Cool2020.03.2 10:44
https://wpolityce.pl/kosciol/412418-zwiazek-miedzy-homoseksualizmem-a-pedofilia
Stefan2020.03.2 12:20
Chyba cię poj..ało.
ASTOM 2020.03.1 12:18
Zara chwilara, to gościu najsamprzód obciął se to i owo i zaaplikował sztuczną pochwę a potem zapałał do kobity? To nie mógł pałać jako de facto mężczyzna i mieć z tego jakiś konkret tylko platonicznie będzie się wyżywał? Jeżeli jakiś komuszek będzie mnie chciał przekonać, że to normalne to niech zapitala do psychiatry razem z tym rzeźbiarzem własnego ciała i każe się dobrowolnie związać pasami.
izydor2020.03.1 20:15
Katoprawiczki się zakiwały. Co tu począć w dowodzie chłop, w genach chłop a wyglada jak kobiałka! I ślub, zgorszenie. Będą następni. Ale jajca.
ASTOM 2020.03.1 21:01
O właśnie to dlaczego taki tajny teatralny ślub skoro jest chłop i baba? Powinni legalnie iść do magistratu a że się chłop ubierze w sukienkę to chyba POdwładnego czaskoszczaka nie POwinno opchodzić!
Michał