Skandal! Próbowano ukraść cudowną figurkę Maryi - zdjęcie
11.08.15, 11:54

Skandal! Próbowano ukraść cudowną figurkę Maryi

9

Obecnie - jak informuje portal gosc.pl - trwa policyjne dochodzenie w sprawie włamania. Na razie wiadomo, że sprawcy dostali się przez okno, wybili szyby w gablotach z wotami i zabrali głównie złote i srebrne łańcuszki, różańce, medaliki.

Co najbardziej szokujące, to fakt, że złodzieje próbowali ukraść cudowną figurkę Maryi. "Lina zabezpieczająca postać Matki Bożej została przecięta, jednak pozostałych zabezpieczeń na szczęście nie udało się sforsować. - Nie doszło do profanacji, ale sam fakt, że ktoś włamał się do kaplicy i zabrał wota, które ludzie od pokoleń przynoszą Matce Bożej w podzięce za otrzymane łaski, jest bardzo smutny. W całym tym wydarzeniu pocieszające jest to, że sama figura jest bezpieczna - mówi ks. Jerzy Ważny kustosz sanktuarium w Wąwolnicy dla gosc.pl.

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy jest jednym z najczęściej odwiedzanych na Lubelszczyźnie. Słynie łaskami, które Maryja nieustannie wyprasza ludziom modlącym się w tym miejscu. Wdzięczni wierni przynoszą za to liczne wota, chcąc podziękować za wysłuchanie modlitwy, dlatego też gabloty, w których znajdują się dary są cennym łupem dla złodziei.

Módlmy się za złodzei, by powrócili na drogę Prawdy czyl iJezusa Chrystusa.

mm/gosc.pl

Komentarze (9):

anonim2015.08.11 13:33
Jak się ludzie piekła nie boją. Skąd oni się tu wzięli?
anonim2015.08.11 13:44
róbta co chceta !!! no to robią co chcą, a świętość jest tym ludziom obca, ale to wszystko do czasu i połowy czasu...
anonim2015.08.11 16:09
Od 13 września 1939r. (za aprobatę kościelną) Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Wynagradzamy pięć różnych zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi: 1. bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu, 2. bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu, 3. bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznawanie w Niej Matki ludzi, 4. znieważanie czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę do Niepokalanej Matki, 5. obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach.
anonim2015.08.11 21:58
Aniolek - w twoim przypadku nie będzie żadnego bluźnierstwa. Nie można bluźnić przeciw czemuś, czego się nie ma
anonim2015.08.11 22:01
Nie mieli chłopaki na mamrota. Ustępująca ekipa nie potrafiła przez 8 lat zaspokoić nawet podstawowych potrzeb lumpenproletariatu
anonim2015.08.11 23:42
Moze zamiast zlota i innych drogocennosci niech zaczna darowac w podziece dobre uczynki. Albo niech te lancuszki sprzedadza i wplaca kase na jakis zbozny cel? Czy figurka zrobi cos pozytecznego z tymi medalikami? A swoja droga ciekawe dlaczego jedna Matka Boska jest bardziej cudowna niz wiele innych, czemu akurat ta ma wieksze chody i przystaje na prosby modlacych sie? I ile ich wlasciwie jest?
anonim2015.08.12 7:34
Mam takie wrażenie że to Aniasz buchnął te wota. Coś się za bardzo tłumaczy a jak wiadomo tłumaczą się winni
anonim2015.08.12 19:57
"Trochę to skomplikowane ale w Polsce kult Maryjny czasem silniejszy od wiary w Jezusa." A komuś to przeszkadza ? Zapytajmy Jezusa szczególnie ,że ona zawsze kieruje wszystkich do Swojego Syna.
anonim2015.08.14 17:11
do CaminoCanis: :-)! "Aniołek"-wymiękł, poszedł szukać rozumku?! Niech jeszcze Aniasz się wyprzeda i rozda na zbożny cel- jak ma taki świetny pomysł !!. Z całym szacunkiem dla pomysłodawcy: niech dzieli majątkiem SWOIM, a nie cudzym ! ! !