Skandal! Ksiądz pobłogosławił parę homoseksualistów - zdjęcie
09.01.20, 10:35Fot. via LifeSiteNews.com

Skandal! Ksiądz pobłogosławił parę homoseksualistów

141

Do skandalicznej ceremonii doszło w brazylijskiej miejscowości Assis w pobliżu São Paulo. Katolicki ksiądz Vicente Paula Gomes udzielił błogosławieństwa dwóm homoseksualistom. Ceremonia odbyła się w towarzystwie ubranych na biało przyjaciół homoseksualnej pary i została uwieczniona na wideo. Dwaj mężczyźni, Luis Carlos dos Santos i Claudinei Batista de Almeida, którym błogosławił ks. Gomes, również wystąpili na biało.

 

Całej ceremonii towarzyszyły żarty księdza Gomesa, który wprawdzie nie miał na sobie szat liturgicznych, ale podobnie do innych był ubrany na biało. Ks. Gomes powiedział m.in., że „odrobinę drży”, gdyż udziela takiego błogosławieństwa po raz pierwszy. Kapłan żartobliwie zakrywał oczy, gdy pozwolił dwóm homoseksualistom się pocałować i żartował sobie z możliwej reakcji swojego biskupa. „To błogosławieństwo nie przynosi ujmy mnie ani nie przynosi ujmy Kościołowi, ani wam” – powiedział ksiądz.

Ks. Gomes stwierdził również: „Myślimy, że w domu mężczyzna i kobieta wystarczą. Rodzina to nie tylko to. Stać się rodziną oznacza stworzyć warunki dla godnego życia. To dlatego cieszę się, że mogę tu być”. Zachęcał dwóch homoseksualistów do odważnego powiadomienia swoich przyjaciół i świętego Kościoła o swoim związku i zadeklarowania swojej „miłości” homoseksualnej „przed Bogiem”.

Przyznając, że nie może udzielić ślubu homoseksualnej parze, ks. Gomes powiedział jednak: „Oczywiście nie mogę udzielić tego sakramentu, ale wylewam na was błogosławieństwo, abyście pełnili obowiązki towarzyszy do końca swojego życia. I nie zapomnijcie, że Bóg błogosławi waszej miłości teraz i na wieki”.

Biskup Argemiro de Azevedo zareagował tymczasowym zawieszeniem ks. Gomesa w obowiązkach duszpasterskich. Hierarcha uzasadnił to „poważnymi oskarżeniami” wobec kapłana z powodu świętowania związku homoseksualnego. Biskup poparł swoją decyzją m.in. kan. 1722 Kodeksu prawa kanonicznego, który mówi o „oddaleniu oskarżonego od świętej posługi” w celu uniknięciu zgorszenia.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (141):

Jan Radziszewski2020.01.11 9:38
Trole - przecież tzw dobroczyńcy ludzkości tj masoni i żydzi ILLUMINATI od dawna wstępują po to do KK by go zniszczyć od wewnątrz ++ + NMP 12.09.2017 "Pragnę uświadomić was, że nie wszystkie zarządzenia wydawane w Kościele Świętym są dobre i zgodne z Wolą Boga. Działają w Kościele Świętym siły, które wielu z was dobrze zna. +++ Knują, zmieniają prawdę na fałsz, zmieniają wiele w Kościele Mojego Boskiego Syna na złe. Tą organizacją jest masoneria i iluminaci wraz z organizacjami im pokrewnymi, a jest to kościół szatana Mojego odwiecznego wroga. Od pewnego czasu te organizacje przeniknęły do wnętrza Kościoła Świętego próbując zniszczyć go od środka, gdyż walka zewnętrzna nie przyniosła im zbyt wielu rezultatów. +++ Od ponad stu lat posyłają oni swoich ludzi do seminariów duchownych, a uzyskawszy święcenia kapłańskie, pną się po szczeblach kariery do chwili, kiedy uzyskują sakrę biskupią, potem nominacje kardynalskie i od tej pory mogą swobodnie wcielać swoich ludzi do struktur Kościoła Świętego. W międzyczasie przy pomocy demonów ułożyli swój plan działania znany przez, wielu jako „mistrzowski plan zniszczenia Kościoła od wewnątrz”. Z początku działali po cichu, niepostrzeżenie. wcielając ten plan w życie. Mając już znaczne wpływy, posiadając wielu biskupów i kardynałów na swoich usługach, wykorzystali nadarzającą się okazję proponując swoje zmiany na Soborze Watykańskim II. Gro zmian demonicznych w kościele ukryli w dokumentach posoborowych. Demony modernizmu rozpoczęły powoli wprowadzanie zmian w Kościele Świętym, narzucając je z najwyższych stanowisk Kościelnych. Znacie wiele tych zmian, bo możecie obserwować je codziennie.
infor2020.01.10 9:05
kolejny debil w koloratce
V732020.01.10 7:09
Czy widzicie dokąd zmierza KK. Ludzie wierzący wyjdźcie z niego i poszukajcie kościołów biblijnych.
sp2020.01.10 8:47
Te inne Kościoły w znakomitej większości już dawno są tam, dokąd - jak twierdzisz - zmierza KK...
anonim2020.01.10 9:20
A który kosciół biblilijny polecsz ,bo jest ich tysiace ,który jest prawdziwy ? Zapewne czytasz Biblię to polecam poczytać co Pan Jezus mówi o kościele. Jan 17,20
Jan Radziszewski2020.01.11 10:19
a wiesz gdzie są wiecznie Herezjarchowie M Luter Kalwin Zwingli założyciele tzw. kościołów biblijnych. prekursorzy Lucyfera w PIEKLE swojego cezara /J 19,15)
TONI2020.01.10 6:22
Owoce Synodu Bergolio Bacho Mama
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.01.10 5:07
Jakoś wam homoseksualne orgie w Watykanie (dobrze opisane przez Martela) nie przeszkadzają, katoliccy hipokryci!
Cool2020.01.10 7:41
Przeszkadzają .... podobnie jak pedofilia głównie przez gejów praktykowana na parafiach.
leszczyna2020.01.10 9:07
Mylisz się, bardzo przeszkadzają. Gdybyśmy mieli na to wpływ, opisanych przez Martela osobników dawno by nie było w Watykanie, już wiele wieków wcześniej.
Maria Blaszczyk2020.01.10 20:51
Przecież macie wpływ. Wystarczy zrezygnować z homofobii. Od czasu, jak świat stał się mniej homofobiczny, liczba księży drastycznie spada. A to dlatego, że osoba homoseksualna ma możliwość prowadzenia godnego życia w inny sposób.
Jan Radziszewski2020.01.11 9:26
przecież tzw dobroczyńcy ludzkości tj masoni i żydzi od dawna wstępują po to do KK by go zniszczyć od wewnątrz +++ NMP 12.09.2017 "Pragnę uświadomić was, że nie wszystkie zarządzenia wydawane w Kościele Świętym są dobre i zgodne z Wolą Boga. Działają w Kościele Świętym siły, które wielu z was dobrze zna. +++ Knują, zmieniają prawdę na fałsz, zmieniają wiele w Kościele Mojego Boskiego Syna na złe. Tą organizacją jest masoneria i iluminaci wraz z organizacjami im pokrewnymi, a jest to kościół szatana Mojego odwiecznego wroga. Od pewnego czasu te organizacje przeniknęły do wnętrza Kościoła Świętego próbując zniszczyć go od środka, gdyż walka zewnętrzna nie przyniosła im zbyt wielu rezultatów. Od ponad stu lat posyłają oni swoich ludzi do seminariów duchownych, a uzyskawszy święcenia kapłańskie, pną się po szczeblach kariery do chwili, kiedy uzyskują sakrę biskupią, potem nominacje kardynalskie i od tej pory mogą swobodnie wcielać swoich ludzi do struktur Kościoła Świętego. W międzyczasie przy pomocy demonów ułożyli swój plan działania znany przez, wielu jako „mistrzowski plan zniszczenia Kościoła od wewnątrz”. Z początku działali po cichu, niepostrzeżenie. wcielając ten plan w życie. Mając już znaczne wpływy, posiadając wielu biskupów i kardynałów na swoich usługach, wykorzystali nadarzającą się okazję proponując swoje zmiany na Soborze Watykańskim II. Gro zmian demonicznych w kościele ukryli w dokumentach posoborowych. Demony modernizmu rozpoczęły powoli wprowadzanie zmian w Kościele Świętym, narzucając je z najwyższych stanowisk Kościelnych. Znacie wiele tych zmian, bo możecie obserwować je codziennie.
sp2020.01.10 0:34
Choćby ich tysiąc razy "błogosławił" i to nawet Pachamamą - dzieci z tego nie będzie.
JANOSIK2020.01.9 20:50
Czy ktos sprawdzil jaki to ksiadz? bo po zdieciach wydaje sie ze to jakis szaman
rybak2020.01.9 21:32
To była jakaś sekta Użytkownik @Nick podał link do tej sekty
JANOSIK2020.01.9 20:07
I kogo to obchodzi,chyba plujacych na kosciol to tak i to widac.Milej nocy
Maria Blaszczyk2020.01.9 19:18
Zawsze uważałam, że jest mnóstwo normalnych, dobrych ludzi wśród katolickich księży. Takich po prostu życzliwych bliźnim. Zrobił dla tych ludzi tyle, ile mógł.
leszczyna2020.01.9 20:07
Następnym razem pochwalisz księdza, który pobłogosławi wszystkich uwikłanych w aborcję?
Maria Blaszczyk2020.01.9 20:15
Pochwalę każdego księdza, który chce być z ludźmi, a nie przeciw nim. Osobiście nie mam nic przeciwko aborcji, ale - przetłumaczę to na czyny, które potępiam - pochwalę też księdza, który pójdzie do więzienia i pobłogosławi mordercom. Ani takiemu, który pobłogosławi matce bijącej dziecko. To jego praca. Ja jestem psycholożką. To oznacza, że prowadziłam np. terapię faceta, który wykorzystywał własną córkę seksualnie. I rodziny, która wmówiła dziecku, że mieszka w nim szatan. A rodziców bijących dzieci to nie tylko terapię, ale i psychoedukację... Na pęczki ich było. Taki zawód. Pracuje się z prawdziwymi ludźmi, a nie aniołami.
JANOSIK2020.01.9 20:45
Jak ty jestes psycholozka to ja od dzisiaj jestem prezydentem USA.
Maria Blaszczyk2020.01.9 20:50
??? Poważnie? To mógłbyś coś zrobić z tym Iranem? Z góry dziękuję.
rybak2020.01.9 21:30
Weź Maria nie trolluj, dobra?
Maria Blaszczyk2020.01.9 22:58
Trollowanie to, za Wikipedią, "zamierzony wpływ na innych użytkowników poprzez ich ośmieszenie lub kierowane pod ich adresem wyzwisk, co z kolei, ma prowadzić do wywołania kłótni. Stosowane obecnie metody, opierają się na wysyłaniu napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów na dany temat czy też poprzez stosowanie różnego rodzaju zabiegów erystycznych". To teraz zechciej wskazać, gdzie użyłam jakiegoś wyzwiska, gdzie kogoś ośmieszyłam lub napisałam coś kontrowersyjnego, napastliwego, nieprawdziwego, albo chociaż wskaż jakiś zabieg erystyczny. https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
leszczyna2020.01.10 9:02
Ja wskażę drobny przykład: wyszydziłaś noworodka, którego aborcji nielegalnie, ale skutecznie zapobiegł Chazan, że mu oko wesoło dyndało i w cierpieniu był arystokratą, jeśli cierpienie uszlachetnia. Już raz ktoś szydził z tego dziecka przy okazji szydzenia z dzieci z ZD, na co słusznie zwróciła uwagę @Agnieszka Dz. Sama straciłam dwoje dzieci i nigdy nie pozwoliłabym sobie na taką jazdę wobec cudzych dzieci, jaką Ty zaprezentowałaś wobec zmarłego chłopca.
Maria Blaszczyk2020.01.10 15:30
??? Ja wyszydziłam noworodka? Ja wyszydziłam - a raczej dałam wyraz swojemu poczuciu rozpaczliwej bezradności i wściekłości - co najwyżej okrucieństwo pana profesora Chazana. Nie jestem w stanie pojąć, że ktoś może skazać innych ludzi na takie cierpienie, a potem nawet nie zainteresować się ich losem. A pan Chazan cały zadowolony dalej opowiadał kłamstwa w wywiadach. Zadowolony, że jego poprzednie łgarstwo spowodowało to nieszczęście. To on się cieszył, że ten noworodek cierpiał, a nie ja. Ja bym wolała, by nie musiał. Nigdy nie broniłam jego decyzji. Wszystko poplątałaś.
leszczyna2020.01.10 0:40
Są kapelani więzienni, którzy błogosławią różnym przestępcom, ale takim, którzy żałują za zło, jakie uczynili i chcą żyć godziwie. Żaden ksiądz nie błogosławi złu, bo od tego jest, żeby ludzi prowadzić do dobra i chronić od czynienia zła. To, że "osobiście nic nie masz przeciwko aborcji" jest wszystkim na tym forum doskonale znane. Przecież napisałaś, że kobieta powinna mieć prawo do aborcji, gdy nie ma ochoty na bycie w ciąży. Żadne gwałty, choroby, zagrożenia i takie tam - nie bo nie i małe do zsypu. Kwintesencja WHO, LGBT itp. itd.
Maria Blaszczyk2020.01.10 15:23
No więc - skoro nie mam nic przeciwko aborcji - to zmieniłam analogię. A odpady medyczne się utylizuje, a nie wyrzuca do zsypu. Ten ksiądz zaś błogosławił ludziom. Nie złu. Serio, nie odróżniasz ludzi od czynów? Błogosławieństwo - czyli powierzenie boskiej opiece - nie wymaga spełnienia żadnych wstępnych warunków. Inaczej niż sakramenty. Robi się to np. zbiorowo, nie pytając, czy ktoś z obecnych w kościele nie użył ostatnio prezerwatywy. Poważnie, byłam w kościele i nikt mnie o nic nie pytał. A zostałam pobłogosławiona. Błogosławi się wszystkim hurtem, bez wyjątków. A skoro Twoja analogia by nie zadziałała w moim wypadku, to ją zmieniłam na inną. Z czystej życzliwości, by moja odpowiedź miała sens.
leszczyna2020.01.10 19:25
Gdyby ci geje stali w tłumie w kościele na mszy, też by ksiądz ich nie pytał, czy utrzymują stosunki ze sobą ani z kim się spotykają i czy dali na tacę. Msza jest bowiem aktem pobożności kontynuującej wolę Pana Jezusa z Ostatniej Wieczerzy, zatem wszyscy obecni na niej otrzymują błogosławieństwo. Natomiast brazylijski ksiądz pobłogosławił tych panów dlatego, że zadeklarowali wolę stałego współżycia ze sobą jako partnerzy seksualni, ponadto zachęcał ich do "zadeklarowania swojej homoseksualnej miłości przed Bogiem". Zatem to nie było błogosławieństwo zbiorowe, tak jak się to dzieje podczas zbiorowych nabożeństw. Ksiądz zachęcał tych ludzi do jawnego grzechu i wystąpienia wbrew Bogu pod pozorem Jego czczenia. Można nie podzielać czy nie rozumieć tego zagadnienia, ale dla chrześcijanina postawa księdza jest teologiczną patologią. PS. Bez znaczenia, czy płód trafi do utylizacji czy do zsypu. Amerykański masowy aborter gromadził płody u siebie na działce. W każdym przypadku płód pada ofiarą zabójczego działania i traci życie.
Maria Blaszczyk2020.01.10 20:04
Aha. No więc wg mnie po prostu przyjął do wiadomości ich wybór i orientację, uszanował ich decyzję i powierzył ich boskiej opiece. A także zachęcił do życia w prawdzie. Co wydaje się słuszne, bo to lepiej chyba niż żyć w kłamstwie. Nie wiem, gdzie pochwalał cokolwiek. A czy zachęcał ich do wystąpienia przeciwko Bogu.... No cóż. Zasady obowiązujące chrześcijan się zmieniały. Kiedys, powołując się na Biblię, księża namawiali ludzi, by pracowali dla swych właścicieli jak najlepiej. Dziś wielu księży - to właśnie są ci w moim przekoaniu fajni - działa na rzecz redukcji zjawiska niewolnictwa. Czy twierdzisz, że namawiając ludzi do stanięcia przeciwko ich właścicielom, namawiają ich do stanięcia przeciwko Bogu? Ktoś musi zacząć. A argument, że jakiś świr gromadził płody u siebie na działce, jest śmieszny. To tak, jakbyś na stwierdzenie, że zwłoki się chowa na cmentarzu powiedziała, że nie, bo ktoś zatopił je w bryle betonu. Patologiczne wyjątki nie podważają tego, że coś się jakoś, co do zasady, robi. I ma to znaczenie, bo chodzi o zdrowie i życie ludzi. Nieprawidłowości w tym zakresie stwarzają zagrożenie epidemiologiczne, więc jest to rzecz dużej wagi.
leszczyna2020.01.11 12:12
Jasne, spalić płody wyskrobane czy wyssane z macicy i po sprawie, nawet ekologia ma się dobrze. To filozofia życiowa, jaką głosisz Ty i Tobie podobni. Jak zwykle wykręcasz kota ogonem robiąc z Biblii młot na wiarę. Jak nie wiesz, gdzie zdeprawowany ksiądz coś pochwalał, to się nie wypowiadaj. My chrześcijanie wiemy, jak rozróżnić dobro i zło, i wiemy, co to są bieżące stany prawne, zwyczaje i Przykazania Boże. Dla Ciebie władza rodzicielska jest niewolnictwem, więc może dokonałaś już wyzwolenia swoich dzieci i zdałaś je na pastwę losu. Bo skoro głupotę, jaka palnął Twój syn, że spowiedź to klatka i facet w sukience w środku, określiłaś mianem wiedzy religijnej, to o wychowaniu niekoniecznie religijnym masz takie pojęcia, jak widać. Wielka smuta psychologiczna :(.
Cool2020.01.10 7:37
Tyle, że postawa tego ksiedza to właśnie postawa antyludzka! ...
Cool2020.01.10 7:55
Prowadisz psychoterapię?! ... koszmar!!! :(
igor2020.01.9 16:52
księży zboków i psycholi nie brakuje
któś2020.01.9 18:59
Na szczęście to tylko margines, jak lesby i pedały.
Dell2020.01.9 16:36
Do "Stachu" Napisałeś: "Dlaczego nie użyliście określenia 'ksiądz udzielił ślubu"? Samanta odpowiedziała Ci: "bo tak się nie stało"? Lakonicznie ale precyzyjnie. Rozwinę: 1. ksiądz nie zajmuje się ślubami cywilnymi. 2. ksiądz nie może udzielić sakramentu małżeństwa. Jeśli zbyt lakonicznie to przeczytaj na przykład to: http://www.mateusz.pl/ksiazki/es-uwk/es-uwk_ii_06.htm Zwłaszcza ten fragment: "Szafarzami sakramentu małżeństwa są sami małżonkowie. Kapłan jest tylko świadkiem i w imieniu Kościoła ma dopilnować, by sakrament małżeństwa został zawarty ważnie i godziwie. Kapłan błogosławi już zawarte sakramentalne małżeństwo. W tej sytuacji gdyby było trudno o kontakt z kapłanem, chrześcijanie mogą sobie udzielić sakramentu małżeństwa. Takie sytuacje istniały między innymi przez długie lata na terenie Związku Radzieckiego. Wystarczy wtedy dwóch wiarygodnych świadków, wobec których zawiera się ważny sakrament małżeństwa. Mówię o tym, by przypomnieć, że spośród siedmiu sakramentów ustanowionych przez Chrystusa człowiek świecki jest szafarzem dwóch: może udzielić chrztu świętego oraz zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Nieprawdą jest zatem, że kapłan czy biskup może udzielić wszystkich sakramentów, bo nie może udzielić sakramentu małżeństwa."
Marek2020.01.10 19:42
A ty Dell do której z 1300 denominacji protestanckich należysz? Nie czytaj tych sekciarskich, heretyckich książek a wyjaśnień szukaj w Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz w Kodeksie Prawa Kanonicznego- jeżeli zamierzasz odnosić się do katolickich zagadnień i nie wprowadzaj ludzi w błąd bo zaciągniesz winę cudzych grzechów - jeśli w ogóle wiesz co to takiego. Powodzenia i Lepszego Nowego Roku
Marek2020.01.10 20:51
Przyznaje że w większości masz rację z tym że diabeł zwykle tkwi w szczegółach i tylko w szczególnych przypadkach można zawierać małżeństwo poza kościołem. Prezbiter (lub diakon), który asystuje przy obrzędzie zawarcia małżeństwa, przyjmuje zgodę małżonków w imieniu Kościoła i udziela błogosławieństwa Kościoła. Obecność pełniącego posługę w Kościele (oraz świadków) wyraża w widoczny sposób, że małżeństwo jest rzeczywistością kościelną. Z tego względu Kościół wymaga zazwyczaj od swoich wiernych kościelnej formy zawierania małżeństwa Por. Sobór Trydencki: DS 1813-1816; KPK, kan. 1108. Przemawia za tym wiele racji: – małżeństwo 1069 sakramentalne jest aktem liturgicznym; wypada zatem, by było celebrowane podczas publicznej liturgii Kościoła; – małżeństwo 1537 wprowadza do określonego stanu kościelnego, daje prawa i nakłada obowiązki w Kościele, między małżonkami i wobec dzieci; – skoro małżeństwo jest stanem życia w Kościele, trzeba, by była pewność odnośnie do jego zawarcia (stąd obowiązek obecności świadków); – publiczny 2365 charakter wyrażonej zgody chroni raz wypowiedziane małżeńskie „tak” i pomaga w dochowaniu mu wierności.
Gołąb2020.01.9 16:35
Asiss to Asyż, to ZNAK, ten kapłan jest prawdziwym Franciszkiem, łopata ło łoa niesamowite Akbar Frane.....
Goląb2020.01.9 17:21
Pomyliłeś się w pisaniu nicka myślę że chciałeś napisać głąb
Sebastian Lorenc2020.01.9 16:06
Pobłogosławił, czyli oddał ich opiece Bogu, prosił o szczęście dla nich, dodał im otuchy, tak? I za to chcecie go ekskomunikować, spalić na stosie, zniszczyć, wyszydzić. Myślicie, że tym rozgniewał Boga? Tak bardzo szkoda, że nigdy, pod żadnym artykułem o księdzu, czy biskupie pedofilu nie pokazywaliście ani w połowie takiego oburzenia jak tu. Widać dla polskich katolików większym przestępstwem wobec Boga jest pomodlenie się o pomyślność i łaskę bożą dla homoseksualistów od molestowania, czy gwałcenia dzieci.
Albert2020.01.9 16:28
Nie chcę zabrzmieć złośliwie, ale Ameryki nie odkryłaś. Katolicyzm to rak połączony z upośledzeniem umysłowym. Każde kolejne wydarzenie z udziałem tych religijnych ͏p͏o͏j͏e͏bó͏w to potwierdza.
matis892020.01.9 17:23
Bóg nie błogosławi związkom sodomitów bo się nimi brzydzi, to zło i grzech. Takiego ''błogosławieństwa'' udziela tylko szatan. Wystarczy że teraz wezmą se cudze dziecko już pedofilia jak znalazł. Przecież to LZPGTNKB i lewactwo popiera adopcję dzieci przez związki sodomitów.
leszczyna2020.01.9 17:24
Szczęściem dla gejów jest usłyszeć Słowo Boże o wypaczeniu natury, jakiemu się oddają, i skończyć z obrzydliwym grzechem homoseksualizm, a nie być utwierdzanym w grzechu przez księdza łamiącego prawo Kościoła. Ekskomunikować go nie możemy, bo nie mamy uprawnień, nie chcemy go spalić na stosie, bo wolimy, żeby się nawrócił i przestał szerzyć zgorszenie. Przestępstwa w Kościele są jasno zdefiniowane przez KPK. Łaska Boża dla homoseksualistów to wezwanie do sakramentu spowiedzi i mocne postanowienie poprawy polegającej na porzuceniu grzechu. Jak dla każdego grzesznika.
JANOSIK2020.01.9 20:53
Jak znajdziesz jakiego wyznania jest ten ks. to bede mogl z toba pogadac
www2020.01.9 21:02
Teraz to ja nie będę niczego szukać tylko, jak na grzeczną czarownicę przystalo, położę sie spać. Dobranoc. Śpij dobrze i śnij kolorowo (może być tęczowo)
JANOSIK2020.01.9 21:04
Agnieszka Dz i Albert to sa te same wpisy.
Sebastian Lorenc2020.01.9 21:13
Sorry ale trzeba być idiota żeby nie zauważyć że Aga pisze zupelnie inaczej. A przede wszystkim nigdy nie używa wulgaryzmów.
rybak2020.01.9 21:34
Nie.Z Agnieszką można dyskutować, Albert to typowy internetowy ateoidiota i nienawistny palant.Pewnie kiedyś jakiś prawak mu solidnie spuścił manto i teraz ta żółć.
anonim2020.01.10 6:45
Nigdy w życiu. Dziedzic to Dziedzic jest puszką na spermę lewacką wywłoką ale to nie albert
Cool2020.01.10 7:53
Ten ksiądz powinien prosić o łaskę mądrości i nawrócenia! ... a nie dodawać im otuchy!... w czym otuchy? ... w obrażaniu Boga swoimi grzechami???!!! Żal mi tego księdza, tych gejów i Ciebie! ... zwyczajnie żal!!!
Sebastian Lorenc2020.01.10 8:05
Nie musisz mnie żałować. Jestem szczęśliwa i spelniona.
Przyznaj się Topek2020.01.9 16:02
Przyznaj się Topek, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Topek2020.01.9 17:18
Widzę że jesteś na posterunku
Topek2020.01.9 15:13
Nie jestem homo ale jak większość Europejczyków popieram związki homoseksualne bo dlaczego bronić ludziom szczęścia, a was zakompleksionych fanatyków religijnych jest już coraz mniej
Miotła2020.01.9 15:51
A ty wiesz co to szczęście? Już ci wyprali mózgownicę. Widziałeś parę homo, która przeżyła z sobą 50 lat? A hetero to się zdarza i to często..
Maria Blaszczyk2020.01.9 20:19
Ja widziałam. Zresztą wszyscy widzieliśmy np. pana Waldorffa - z panem Jankowskim przeżyli razem 60 lat.
rybak2020.01.9 21:30
Tych "większość europejczyków" ile jest, 300-400 mln?A wiesz ile ludzi żyje na świecie a nie w spedalonej Europie którzy gardzą pederastami? A i tak z tą domniemaną "większością europejczyków" bym polemizował.
Nick2020.01.9 15:10
https://www.newwaysministry.org/2020/01/09/brazilian-priest-suspended-from-ministry-after-blessing-same-gender-couple/
rybak2020.01.9 20:29
To jakaś sekta!
matis892020.01.9 14:07
Ten niby ksiądz dokonał aktu satanistycznego i szatana nazwał bogiem. To są owoce Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika. Może to być praktyka powszechna, czci dla szatana przez udawanych kapłanów, a dowiadujemy się tylko co jakiś czas.
Michał Pasierb 2020.01.9 13:42
Wniosek nasuwa się jeden:...ten ksiądz też należy do tej opcji, co ci dwaj panowie...I on ,jako człowiek może "błogosławić" sobie kogo chce i co chce.I nie ma to żadnego znaczenia, bo to PAN BÓG błogosławi a nie ksiądz, który jest tylko widzialnym znakiem ewentualnej łaski Bożej. A w tym wypadku może być to tylko łaska skłaniająca i potrzebna do nawrócenia.Czego im wszystkim życzymy.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.9 13:32
Szczęścia młodej zakochanej parze :)
anonim2020.01.9 13:24
Dlaczego nie użyliście określenia "ksiądz udzielił ślubu" ?
Samanta2020.01.9 13:34
bo tak się nie stało?
leszczyna2020.01.9 17:16
1. Ksiądz nie udziela ślubu, robią to wobec siebie w obecności księdza narzeczeni, 2. związek gejów to nierząd, więc nie jest sakramentem. Proste.
andrzejhahn32020.01.11 18:51
a molestowanie i gwalcenie dzieci przez koscielnego bydlaka.....to co to jest
rozbawiony głupotą lewaka2020.01.10 9:08
pytanie typowe dla głupawego lewaka. Zapamiętaj lewaku - ksiądz nie udziela ślubu
alojz2020.01.9 13:05
ten ksiądz pewnie wnet pobłogosławi dwie kozy - będzie uchodził za tolerancyjnego, otwartego i kochającego zwierzęce związki partnerskie jednopłciowe
Teresa2020.01.9 12:59
Czy Bóg błogosławi grzechowi, czy raczej Belzebub
dz2020.01.9 12:22
Teraz powinien udać się razem z nimi na wycieczkę do Sodomy
Yoshka2020.01.9 15:08
Sodoma została zniszczona za grzech niegościnności i ksenofobii, to niby jak tam wycieczki robić skoro już jej nie ma?
taro2020.01.9 12:17
ideologiczna pielgrzymka papieza do ameryki poludniowej przynosi juz wywrotowcom owoce.
leszczyna2020.01.9 11:50
Ksiądz przebrał się za świeckiego i udaje duchownego, tak jak w "Potopie" Sakowicz radzi Radziwiłłowi, że co lipny ksiądz zszyje, łatwo się rozpruje. Ubrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni.
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.9 12:06
Stan kapłański jest niezależny od poklasku ani krytyki szeregowych owieczek.
EWa2020.01.9 11:40
A tego księdza biskup nie ekskomunikował? W takim razie to już dowód konkretny na herezję Franciszka i jego władzę absolutną oraz ignorowanie boblii...
Cool2020.01.9 11:43
Słuszna uwaga!
>>>>>2020.01.9 12:00
katolicy maja ewangelie biblie maja jehowy heretyki
Teresa2020.01.9 13:10
Teraz ekskomunikują tych co są przeciwni herezjom.
M.2020.01.9 11:25
Kwiczenie frondowskich sci*rw z redakcji i na forum to miód na moja dusze. Kwiczcie dalej - ubijana swinia tez kwiczy, ale to z zasady nic nie daje.
Cool2020.01.9 11:40
A widzaiłeś kiedyś protesty obrońców kasty i "demokracji" ... :-)
JD"A2020.01.9 11:49
Jak fronda cię brzydzi to po co tu wchodzisz , idź na pudla to dla ciebie lektura na twoim POziomie i odzwierciedla twoje przekonania
ogar2020.01.9 11:21
Jednak są jeszcze normalni duchowni na tym świecie. Brawo dla księdza Vicente Paula Gomesa.
anonim2020.01.9 22:04
Brawo dla biskupa za reakcję i ukaranie tego bładzącego księdza.
To ja2020.01.9 11:20
Ale wy katole jesteście popi-er-doleni. Czy ten wasz Bóg naprawde jest taki okrutny i zły?
Albert2020.01.9 11:23
Byłby taki, gdyby istniał.
Cool2020.01.9 11:33
Ale na jakiej podstawie twierdzisz, że Bóg jest okrutny i zły? ... nie rozumiem skad ten wniosek.
To ja2020.01.9 15:00
Też tego nie zrozumiesz, bo gdyby każdy był rozumny wojen by nie było
Maria Blaszczyk2020.01.9 19:24
Skoro nie chce, by jego opiece powierzać grzeszników -- czyli poniekąd, z definicji chrześcijańskiej, wszystkich ludzi - to chyba nie jest za fajny, co?
anonim2020.01.9 21:49
Jak najbardziej chce ,żeby mu powierzać grzeszników i to robimy ,ale grzech jest grzechemi grzechu się nie błogosławi. .,
Cool2020.01.10 7:33
Bóg przygarnia każdego, kto szczerze Go poszukuje! ... szczerość to miedzy innymi świadome zerwanie z grzechem. ... prościej nie umiem ci tego wytłumaczyć.
leszczyna2020.01.10 9:14
Zobacz, jak wykręcasz wiarę na opak. Bóg dał przykazanie "Nie kradnij". Czy złodziei nie powierza się Jego opiece? Ależ powierza modląc się o ich nawrócenie. Żeby przestali kraść i wynagrodzili krzywdy. "Dobry gej" to taki, którzy odchodzi od gejostwa i żyje w czystości, skoro mu uwarunkowania psychiczne nie pozwalają żyć w małżeństwie. Bóg cieszy się ogromnie z nawrócenia grzesznika, chodzi za nim jak pasterz za zgubioną owcą albo wdowa szukająca zgubionego pieniążka. To jest w Ewangelii, wystarczy poczytać.
Matka Polka2020.01.9 11:16
Była akcja - jest reakcja. Brawo Biskup. Księdzu Gomesowi - modlitwy, refkeksji, rekolekcji, nawrócenia... zanim będzie za późno.
JD"A2020.01.9 11:12
Dla mnie ten człowiek nie jest kapłanem tylko sługą szatana i odpowiedzialność za ten czyn wielka ,to tak jak pobłogosławić sodomę i gomorę
Cool2020.01.9 11:04
Pobłogosławić grzech ... to chyba szczyt grzechu?!
bunia 2020.01.9 12:53
A ksiądz homoseksualista i do tego pedofil to chyba już Himalaje grzechu.
któś2020.01.9 11:03
Jak nazwać kogoś, kto ślubował wierność pewnym zasadom, a następnie ostentacyjnie je łamie? To ... ZDRAJCA!
Chory Portier2020.01.9 10:58
Niech ten duchowny jeszcze, jeśli zdoła, skoryguje/ocenzuruje stosowne fragmenty Biblii, która jednoznacznie potępia akty homoseksualne jako obrzydliwe w oczach Boga...
JD"A2020.01.9 11:19
Według świętych kościoła nawet szatan brzydzi się takim ohydztwem , oj miarka się przebrała na to co się dzieje na świecie i gorzej nam będzie jak za czasów zniszczenia Sodomy i Gomory
Anna2020.01.9 12:15
potępia też noszenie ubrań z mieszanych tkanin (utkanych z dwóch rodzajów nici). Gdzie protesty w obronie dżinsów ze 100% bawełny?
taro2020.01.9 12:25
czy slyszalas o skladzie dzinsow spalonych przez Boga? ale o miastach z dewiantami puszczonymi z dymem to na 100% slyszala.
Albert2020.01.9 10:49
Można być normalnym księdzem, a nie oczadziałym z nienawiści, homofobicznym i prymitywnym katoćwokiem? Patrzcie, wy wszystkie Jędraszewskie i inne kanalie. Może zdążycie się czegoś nauczyć. Choć wątpię w to, boście się przez całe życie niczego nie nauczyli.
któś2020.01.9 11:10
Normalny ksiądz, to taki, który postępuje zgodnie z zasadami, które stanowią treść jego ślubowania. A chorzy z nienawiści to jesteście wy, kochający inaczej. Nienawidzicie normalnych bo dręczy was wasza nienormalność. Nienormalność - aby nie powiedzieć mocniej - zboczenie. A kanalią to raczej ty jesteś - Albercik. Kanalią i manipulatorem ...
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.9 11:14
Co jest zboczeniem to jednak nie zakłamane ktośki decydują, a co do ślubowania to interpretacji biblii jest wiele, w tym prohomo
Cool2020.01.9 11:53
Wydaje ci sie, że jeśli ktoś podpierając sie jakimś "autorytetem" utwierdzi cię, że nie jesteś odmieńcem ... mimo, że różnisz się od 95% populacji ... to znaczy, że przestałeś być inny? Otóż nie ... wciąż pozostajesz odmieńcem! Sorry taki klimat! ;-))
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.9 12:04
No cóż ludzie ponadprzeciętnie inteligentni też są wedle tej "logiki" odmieńcami. Miło jest więc być odmieńcem. Zapewne ty również znajdziesz w sobie takie cechy, dzięki którym na tle reszty społeczeństwa zostaniesz odmieńcem :)
któś2020.01.9 13:29
Oczywiście jednostki, a nawet gremia nie decydują co jest zboczeniem. Nie decydują także co nim nie jest. Nieprawdaż? A kto zdecydował, że homo to nie choroba? Powiem ci: decyduje statystyka! Homo to margines, tylko dużo głośno i natarczywie pyskują - jak ty. Więc wydaje się że jest ich (was) dużo. A co do interpretacji Biblii, to nie ty ateisto oraz dumny (niby z czego?) geju jesteś dla mnie autorytetem. Poniał?
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.9 13:35
Od kiedy o chorobach decyduje statystyka? Chyba tylko w twojej chorej głowie. Nie interesuje mnie kto jest dla ciebie autorytetem. Fakty są takie, że interpretacji biblii jest bez liku. Nie wspominając już o tym, że nikt zdrowy na umyśle nie traktuje religijnych bajań jako wzór do stanowienia prawa.
któś2020.01.9 14:16
Nie odwracaj kota ogonem. Wiesz dobrze co miałem na myśli mówiąc o statystyce. A z twoim twierdzeniem co do interpretacji biblii jest tak jak liczbą interpretacji zboczeń, z których wynika, że nie nie są zboczeniami. Interpretacja interpretacją, a zboczenie, dewiacja, no może łagodniej niepełnosprawność albo deficyt w sferze seksualnej jako margines zachowań normatywnych jest faktem niepodważalnym. A biblia jest prawem czy ci się to podoba czy nie, ale prawem moralnym, nie karnym.
Yoshka2020.01.9 15:07
Katolicy stanowią niewiele ponad 14% populacji, co stanowi zdecydowaną mniejszość. Wedle twoich kryteriów katolicyzm to choroba. Też uważam katolicyzm za zarazę, ale stosując inne kryteria, uciążliwości, szkodliwości, cierpienia i obecnego stanu wiedzy o zaburzeniach psychicznych. Niemniej to miło, że chociaż stosujemy odmienne kryteria zgadzamy się że katolicyzm jest chorobą.
Albert2020.01.9 16:25
Chorobą? Bardziej bym zakwalifikował katolicyzm jako odmianę upośledzenia umysłowego. Ciężką odmianę, którą można wyleczyć jedynie strzelbą i szpadlem.
Albert2020.01.9 11:22
Po pierwsze, jesteś debilem, jeśli zakładasz z automatu, że jestem homo. Otóż nie, nie jestem. Wyobraź sobie, że można popierać małżeństwa homoseksualne będąc hetero. Po drugie, w ślubowaniu dla kleruchów nie ma ani słowa o homoseksualiźmie. Po trzecie jedynymi nienormalnymi jesteście wy, chrześcijanie. Nie da się inaczej nazwać kogoś, kto święcie wierzy w jakieś starożytne pierdoły wymyślone przez paru naprutych winem pastuchów owiec 3500 lat temu. W Smerfy, krasnoludki i królewnę Śnieżkę też wierzysz?
>>>>>2020.01.9 11:59
nie komentowac to debil
Nergal2020.01.9 12:24
DODA ty ty???
któś2020.01.9 13:05
O, widzę, że trafiłem. A fe! Albercik, ośliniłeś się. Po pierwsze, po drugie i po trzecie ...
Albert2020.01.9 13:22
Problem w tym, że nic nie trafiłeś. Pewnie nawet szczając nie trafiasz na ziemię.
któś2020.01.9 13:32
Albercik, sam widzisz jak ci piana leci z pyska. Nie denerwuj się, bo dostaniesz zawału ...
Albert2020.01.9 14:23
Twój pech polega na tym, że to ty cały czas łazisz i komentujesz stresując się przy tym i doszukując się nieistniejących rzeczy. A ja się na Frondzie dobrze bawię, bo to tylko portal czysto kabaretowy. Za którego poziom odpowiadasz między innymi ty.
któś2020.01.9 18:54
Och Albert, czuję się wyróżniony - to odnośnie "poziomu". A nie przyszło ci do tego zakutego lewackiego łba że ty też odpowiadasz za poziom tego portalu, bo się tu produkujesz? A jeśli chodzi o rzeczy nieistniejące, to twoje antykatolickie, przesycone nienawiścią komentarze są jak najbardziej w realu. Co się tak egzaltujesz? Dostałeś kiedyś kropidłem w łeb czy co ...
Maria Blaszczyk2020.01.9 19:23
Zdaje się, że nadrzędną zasadą miało być "miłowanie bliźniego". Nie znam roty ślubowania kapłańskiego - więc może zechcesz przytoczyć - ale zobaczymy, komu nie należy błogosławić - czyli życzyć mu, by bóg nie otoczył go swoją opieką...
leszczyna2020.01.9 20:11
Miłość bliźniego wobec grzesznika to "grzeszących upominać". Kto pochwala czyjś grzech, bierze współudział w grzechu cudzym. Błogosławienie grzechu to bunt przeciw Bogu.
taro2020.01.9 12:22
albert, albert, nie denerwuj sie,bo znow ci stanie w poprzek.
RobotniczaKrew2020.01.9 10:47
A gdy zgwałcił dzieciaka to nie skandal tylko mu się omskło?
STANISLAW2020.01.9 11:08
Co, masz w tej sprawie jakies wyrzurty, że ni w pięć, ni w dziewięć wychodzi to z Ciebie?
któś2020.01.9 19:02
Kto zgwałcił pedał pedofil czy lesba pedofilka?
Polak hetero2020.01.9 10:47
Jeżeli pobłogosławił to jest dobrym tolerancyjnym człowiekiem, myślę zę tych dwóch facetów będzie tego księdza miło wspominać bo widocznie było to dla nich ważne i ksiądz katolicki dał im trochę szczęścia i nadziei na przyszłość, na pewno będą sie z tego cieszyć. Myślę że większość katolików chętnie by ich potępiła, zgnoiła, zrównała z ziemią i chciała upodlić ich życie wysyłając na leczeni, psychoterapie bądź ośmieszanie i straszenie piekłem
JD"A2020.01.9 11:25
Dać ułudę nieba i wepchnąć świadomie do piekła , ale przykład dla duchownych i sam sobie to piekło gotuje bo błogosławi zło w czystej postaci , biblia Słowo Boga wyraźnie mówi czym jest grzech sodomski którym brzydzi się nawet szatan .Kapłan stał się zwodzicielem i nagroda czeka w piekle jeśli nie będzie żałował i nie zawróci z tej drogi
JD"A2020.01.9 11:27
Uwierz piekło istnieje i czeka z radością na swe ofiary , jeśli nie wierzysz to nie wierz i w niebo bo innej opcji nie ma
J\303\263zef2020.01.9 11:58
Jeżeliby złodziej okradłby Twój dom,a tolerancyjny policjant puściłby złodzieja wolno to ten złodziej na pewno będzie miło wspominać tego policjanta.Zastanów się człowieku co mówisz.
taro2020.01.9 12:21
bredzisz baranie, oglupialy zachodem. Kazdy ksiadz moze poblogoslawic dewianta, mowiac przy tym,by przestal grzeszyc. Blogoslawic parkę zboczencow daje tym samym im i innym do zrozumienia,ze wszystko jest OK, a tak nie jest.
Emma2020.01.9 12:35
Dokładnie tak jaki pisze taro, Bóg kocha, nikogo nie odrzuca, błogosławi i wybacza tak jak Marii Magdalenie ale nie mówi przy tym "Róbta co chceta" ale mówi "Idź i nie grzesz więcej".
Polak2020.01.9 14:04
tylko gdzie w tym nauczanie Jezusa? tolerancyjny? niby czemu że chorym ludziom daje nadzieje że są normalni? raczej to przykre
...2020.01.9 14:57
Jesteście zwykłymi katolickimi chamami, ale ta religia szybciej czy później pójdzie w zapomnienie
Bebik2020.01.9 15:48
Raczej nie. Jesteś w błędzie.
Suweren2020.01.9 18:46
Statystyki są nieubłagane. I żaden szturm różańcowy ich nie wzruszy.
Ateistyczna Kretynizacja Polski2020.01.9 15:41
Gówno im dał, głupku.
rybak2020.01.9 21:38
Ksiądz? On nie miał nawet szat liturgicznych, nie widzisz że to jakaś sekta? Frąda robi znowu jakąś sensację której wogóle nie ma.Jest na świecie pełno psełdokatolickich sekt które robią co im się podoba i Słowo Boże mają gdzieś.
zdumiony lewacką głupotą2020.01.10 9:06
problem w tym - lewacki niedouczony przygłupie - że on nie ma prawa rtego robić
Jan Radziszewski2020.01.11 10:24
ciekawe czy również w PIEKLE?
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.9 10:40
Szczęścia młodej parze :)
STANISLAW2020.01.9 11:07
A Twojemu umyslowi - kpina i hańba!
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.9 11:09
ziew i meh