Już czterokrotnie nie stawił się na rozprawę w swojej sprawie sędzia oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu. Oskarżony i jego obrońca składali dotychczas wnioski o zmianę terminu. Ostatnim razem natomiast oskarżony sędzia przedłożył zwolnienie lekarskie. Na najbliższy czwartek zaplanowany jest kolejny termin rozprawy.

Rozprawa ma się odbyć przed sądem rejonowym w Ostródzie. Oskarżony to sędzia z Suwałk, który miał prowadzić samochód po pijanemu, który został już po tym zdarzeniu zawieszony w czynnościach służbowych.

Jak wynika w informacji, do których dotarła PAP, rzecznik sądu okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski potwierdził, że wyznaczony na 14 października termin pierwszej rozprawy przed sądem rejonowym w Ostródzie, pozostaje aktualny. Jak dodał rzecznik sądu w Elblągu, sąd oczekuje nadal na opinię biegłych, czy będzie możliwy udziału oskarżonego w czynnościach procesowych.

Oskarżony Waldemar M. to sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach, który w sierpniu 2018 r. spowodował kolizję w ruchu drogowym na ulicy Utrata w Suwałkach. Kierując swoim autem uderzył w tył innego samochodu, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Kierowca uszkodzonego pojazdu zapisał numer rejestracyjny auta sprawcy, a sędzia został po kilkudziesięciu minutach zatrzymany przez policję w Augustowie, gdzie mieszka. Przeprowadzone wtedy badanie alkomatem wykazało, że miał w wydychanym powietrzu 1,75 promila alkoholu.

Waldemar M. był przewodniczącym wydziału karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach. Po zatrzymaniu zrezygnował z tej funkcji.

 

mp/pap