Sędzia od ,,najwyższej kasty'' ma problemy dyscyplinarne - zdjęcie
04.03.19, 13:45

Sędzia od ,,najwyższej kasty'' ma problemy dyscyplinarne

4

Sędzia Irena Kamińska, autorka słynnych słów o sędziach jako ,,kaście'', została objęta postępowaniem dyscyplinarnym. Rzecznik Dyscyplinarny Naczelnego Sądu Administracyjnego wszczął takie postępowanie w związku z wypowiedzią Kamińskiej, która deklarowała, że ,,pragnie zemsty na ludziach obecnej władzy''.

,,Będę szczera, pragnę zemsty. Dlatego, że mnie arogancja tej władzy, ta bezczelność, to lekceważenie po prostu tak irytuje, że ja pragnę zemsty'' - powiedziała dosłowie Kamińska.

Dla Rzecznika Dyscyplinarnego NSA problemem jest też inna wypowiedź sędzi, a mianowicie: ,,W ramach obowiązującej konstytucji i tego, co da się z niej wyinterpretować, nie naciągając tego zbytnio, można bardzo wiele rzeczy naprawić''.

Obie te wypowiedzi padły na konferencji, którą zorganizowała Fundacja im. Stefana Batorego, agenda George'a Sorosa.
,,Po wstępnym wyjaśnieniu okoliczności niezbędnych do ustalenia znamion przewinienia, a także złożeniu wyjaśnień przez sędziego uznał, że zachodzą podstawy do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędzi NSA w stanie spoczynku Ireny Kamińskiej. Oznacza to, że postępowanie dyscyplinarne zostało wszczęte'' - poinformował Szczepan Borowski z biura prasowego NSA.
Co istotne, konferencja Fundacji im. Stefana Batorego dotyczyła ,,przywracania w Polsce państwa prawa''. Zemstą - i ,,interpretowaniem'' konstytucji...

bb/pap, fronda.pl

Komentarze (4):

Stara Raszpla2019.03.22 8:19
Już dawno PiS powinien zrobić porządek z takimi postkomunistyczymi pseudo-sędziami.Wydalenie ze stanu sędziowskiego i pozbawienie emerytury nauczyłoby ich szacunku do obywateli, którymi przez calą swoją parszywą karierę pomiatali i pogardzali.
anonim2019.03.5 7:40
Z tą Sędzią należy zrobić porządek nie może być anarchii sędziowskiej. Rozebrać do naga zostawić na mrozie . Wychłostać 100 batów dla każdej anarchistki /sty ma być gumowy mokry wąż. Wtedy będą pokorne/ni i nie przyjdzie im do głowy żadna rewolta.
Tomek 3.202019.03.4 17:03
Faszyzm w czystej postaci. Pani niezawisła z pewnością orzeka bezstronnie(aby żyło się lepiej kolesiom z PRL).
Alojzy Cedzidlo2019.03.4 14:11
Skandaql ! ! ! Kto się ośmielił mieć pretensje do pani ,,Sędziny " Powiadomię natychmiast her Timermmansa , pana Tuska . Ja to zrobię , skoro POKOKO milczy ! ! ! Ludzieeee ratujcie KO NSTY TU CJĘ Panie Kijowski narod woła a ty śpisz.