13.06.19, 08:30screenshot Youtube - Uniwersytet Warszawski / Wyborcza

Schnepf: Zapraszanie wojsk USA bez uzgodnienia z Merkel to nietakt

Słysząc to, co wczoraj u Moniki Olejnik mówił były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf, nie sposób nie zastanawiać się nad tym, jakim cudem ten człowiek był dyplomatą. W rozmowie na antenie TVN przekonywał, że od F-35, które od USA ma kupić Polska, lepszy jest… rosyjski SU-55, ponieważ tak napisał „Sputnik”.

Szukając danych na temat F-35, zobaczyłem, co napisał Sputnik - pismo, które tutaj jest upowszechniane, właściwie strona internetowa - która udowadnia, że radziecki SU-55 jest lepszy i chyba o połowę tańszy”

- stwierdził Schnepf w rozmowie z Olejnik.

Czytelnikom Frondy z pewnością nie trzeba wyjaśniać, jakiego typu portalem jest „Sputnik” i dlaczego wiarygodność jego ocen, zwłaszcza w takiej materii, jest mocno dyskusyjna.

To jednak nie wszystko! Schnepf uważa najwidoczniej, że Polska powinna w kwestiach dyplomatycznych prosić Niemcy o zgodę. Mówił bowiem:

Jeżeli nie było jakieś rozmowy uzgodnieniowej z rządem niemieckim, to oczywiście jest to co najmniej nietakt dyplomatyczny”.

dam/TVN24,Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.06.14 10:49
A wojska niemieckie i sowieckie w Polsce, bez pytanie Polakow o zgode, to bardzo taktowne posuniecie ? Kto to jest ten pan ?
Piotr2019.06.16 1:57
Czerwonym Żydem, działającym na szkodę Polski i Polaków.
anonim2019.06.14 10:34
Zostawmy żyda (sam tak sie określa) jego chorym żydowskim myślom.
esi2019.06.14 8:55
Jeśli się wie co robił jego ojciec nie można się łudzić kim on jest
adamk2019.06.14 8:44
czyli sznepf robił laskę
taro2019.06.14 7:52
ludzie wariaaat! juz nie wie co powiedziec. Zydowski baranie, niemcy maja umowe z ruskimi podpisana o rozbrojeniu Polski, a wiec niech sie tlumacza ,,sowietom,, a nie my niemcom w sprawie jakiegos ,,nietaktu,, Takim nietaktem jest niemiecki handel z ruskimi, pomimo embarga, jak rowniez przeklete rury, ktore dla swoich zyskow przeciagaja po polskim dnie. Nietaktem jest brak chceci zakonczenia IIWS i podpisania odpowiednich umow z naszym krajem, umow pokojowych.
anonim2019.06.14 6:34
Bo to Polak jest? Z takim nazwiskiem? Wypowiedzi tego człowieka trzeba brać z przymrużeniem oka.
nie tak dawny wykladowca2019.06.14 4:18
Albert the cook, Su-57 data is a pure fantasy supplied by the Russkies. As of today, Su-57 does not exist as a "final product" only crude prototypes. And as such cannot be classified as a 5th-generation fighter. Period. Su-57 lacks high-end low-observable design features, therefore, should not be, cannot be compared with 5th-generation aircraft like F-35 or F-22. Because it is NOT stealth. End of story. Nobody wants to buy this piece of shit, India said fuck you, maybe Indonesia will buy it, maybe, all 4 of them. Or Turkey. That's what happens when the cook watches too much YT and take them seriously. Or perhaps, most likely, don't habla inglés to get it.
Delon2019.06.14 0:10
Sznepf to po prostu nikczemna kanalia.
Andrjusza2019.06.14 3:21
To o nim zdradek mówił, że Amerykanom laskę robi.
Piotr2019.06.16 1:55
.... a Ruskim donosił.
Marian2019.06.13 22:02
Ne pisałem tu chyba . Ale jak przeczytałem wypowiedzi tego pożal się Boże byłego ambasadora,to mi się niedobrze zrobiło. Taaaak, jak taki człowiek mógł być przedstawicielem Mojego Kraju i kto mianował tego osobnika? Panie jak Ci tam Polska to kraj Niepodległy i nikogo nie musi się pytać.Już nie musi. Proszę to przyjąć do wiadomości
anonim462019.06.13 18:56
I TOTO reprezentowalo (dosc dlugo,nawet juz za rzadu PIS-u)Polske?Jakie konsekwencje za sabotowanie interesu Polski poniosl ten smiec?
Hilarius2019.06.13 10:39
O cóż, tylko idiota albo pożyteczny idiota może coś takiego powiedzieć!
Albert.2019.06.13 10:39
Trochę racji w tym jest. Wprawdzie nie istnieje taki samolot, jak Su-55, pewnie więc chodziło o Su-57. A fakty są takie, że pod względem awioniki, zwrotności, osiągów i innych cech typowo myśliwskich istotnych w walce 1 na 1, Su-57 jest samolotem o niebo lepszym od F-35. F-35 natomiast nie daje rosyjskiej maszynie żadnych szans, jeśli chodzi o działania operacyjne zsychronizowane z innymi rodzajami sił zbrojnych. Systemy elektroniczne, współpraca z AWACS itp. stoją nieporównywalnie wyżej od od Su-57. Podsumowując, jako samolot dużo lepszy jest Rusek, ale jako platforma bojowa, F-35.
Maciek Arczyński2019.06.13 11:16
No, Albercie to nawet da się z Tobą sensownie porozmawiać. Pytanie zatem brzmi: jakimi cechami wyróżnia się współczesne pole walki? Co jest korzystniejsze na dłuższą metę? I do tego trzeba dostosować wymogi obronne. Specjalizacja jest tak daleko posunięta, że nie da się pogodzić wszystkiego i trzeba coś wybrać zwłaszcza, że nie stać nas na to by mieć to wszystko.
Albert.2019.06.13 11:49
Z naszym lotnictwem jest taki problem, że F-35 będzie przypominać nieco Pioneera Kuro stojącego w PRLowskim bloku z wielkiej płyty w 1970 roku, kiedy telewizja nadawała dwa programy w SECAM. Lepszy byłby więc Su-57, bo nie wymaga tak rozbudowanego zaplecza. Ale moim zdaniem, optymalne samoloty dla naszego lotnictwa to Eurofightery Tranche 1. Nic więcej nam nie potrzeba. A że jest niewiele lepszy, niż ostatni wypust MIGów 29 i Su-22, to lepiej byłoby się skupić na modernizacji tych dwóch ostatnich samolotów, a nie zakupie nowych. Ale problem widzę gdzie indziej - bo jak dojdzie co do czego, to jeśli nasi będą latać na Eurofighterach, Migach, czy Suchojach, to nikt palcem nie kiwnie i najwyżej wyślą klęcznikowi Dudzie depesze z kondolencjami i wyrazami poparcia. Ale jak jakiś potencjalny wróg zrąbie naszego F-16 lub F-35, to na drugi dzień na naszym niebie zaczną latać dziesiątki amerykańskich F-22. A przynajmniej mam nadzieję, że tak by było.
Maciek Arczyński2019.06.13 12:18
Ujmę to tak. Sami co najwyżej możemy "groźnie pokiwać palcem w bucie". Wszelkie opowieści o neutralności można między bajki włożyć. Zresztą nie widzę, żeby ktoś o tym pisał, ale działania imperiów czyż nie są budowaniem sojuszy z mniejszymi by zapewnić sobie bezpieczeństwo? Oczywiście bywa, że siłą budowane są te "sojusze" cośmy już przerabiali, ale jednak. Nawet tzw. neutralni Szwedzi w czasie II wojny światowej w sumie byli w sojuszu z Hitlerem. Więc jeśli już nie ma innego wyjścia to lepiej sobie wybrać sojusznika niż zostać wchłoniętym przez niechcianego. Nie żyjemy na samotnej wyspie. A że hegemon może nas zdradzić. To tak w sumie nie byłoby nic nowego. W końcu w stosunkach międzynarodowych nie ma miłości, są tylko interesy. I dobrze o tym pamiętać by później nie szlochać bez względu na to z kim wchodzi się w sojusze. W każdym razie Rosjan i Niemców jużeśmy przerabiali. Ostatnio - przed PiS-em - mieliśmy wspaniałe podobno relacje z Rosją i Niemcami. W którym to roku uruchomiono Nord Stream 1? Jest jeszcze jedno wyjście czyli zdanie się całkowicie na Boga. No, ale są tu konieczne do spełnienia dwa warunki: wierność Jego nauce i bycie gotowym na śmierć. A kto chce dziś umierać? No więc bronimy się.
Albert2019.06.13 13:32
"Jest jeszcze jedno wyjście czyli zdanie się całkowicie na Boga." Miałem przez ułamek sekundy nadzieję, że rozmawiamy na poważnie.
Maciek Arczyński2019.06.13 17:51
To jest poważnie. To że nie wierzysz w Boga nie oznacza, że Go nie ma. Dlatego napisałem - chociażby dla porządku - o takiej możliwości. Jest ona logiczna, choć oczywiście dla człowieka odrzucającego istnienie Boga absurdalna. Nie mniej pomyśl, że jeśli Bóg istnieje to ma moc pokonać wszystkich czy nie ma takiej mocy? Przecież nie napisałem, że masz w to wierzyć. Pokazałem możliwość.
Albert2019.06.13 18:50
Równie dobrze możemy zatrudnić Batmana albo Inspektora Gadgeta.
Maciek Arczyński2019.06.13 19:06
Tu mało miejsca, więc odpowiedź tam gdzie Ci zasygnalizowałem (tragiczne ćwiczenia na WAT)
Konrad2019.06.14 0:43
Su 57 nie ma najmniejszych szans w starciu z F 35 z bardzo prostej przyczyny w ogóle go nie zauważy i nigdy się nie dowie kto go zestrzelił. Czasy wspaniałych manewrowych walk powietrznych dawno odeszły do lamusa, lub ew. występują w filmach. Rosja jest technologicznie daleko za USA w temacie technologi stealth a dokładniej nie opracowała jej dotychczas i raczej nie opracuje zbyt szybko.
alcapone2019.06.13 11:22
No właśnie, poziom wiedzy tutaj piszących. Oczywiście ze nie ma SU-55 tylko SU-57. Piszący tutaj masowo ćwierćinteligenci nie wiedzą co to za jeden ten SU-55 i do tego żaden muł umysłowy nie sprawdził przez googla czy coś takiego istnieje. Autor tekstu tez nie sprawdził. Jak was cwele leniwe niedouczone i cwaniackie ktoś potraktuje bombami to się nie dziwcie. Bo jak się dziwić ze od dziesiątek lat w MON jest jawnie i bezkarnie uprawiany sabotaż skoro w Polsce jest przyjęte ze poważny wykształcony człowiek nie interesuje się sprawami obronności, bo to nie wypada. Jak wam na łeb polecą bomby kretyni to zrozumiecie co wypada a co nie.
Sprytny ninja 2019.06.14 6:34
Zobacz co oznacza avionika i nie pisz bzdur. Od kiedy to zaawansowana elektronika jest specjalnością Rosji.
DALIŚMY SIĘ NABRAĆ OSZUSTOM2019.06.13 10:33
Do człowieka o pseudonimie "Jazzz". Piszesz: "Co się w Polsce stało, nagle wysypała cała chmara miłośników RADZIECKIEGO SPUTNIKA. Jedni powołują się na to czasopismo, jak na autorytet (…) inni z namaszczeniem udzielają mu wywiadów. Są nawet tacy którzy na jego łamach wygłaszają pochwalne mowy na temat pułkownika KGB. Przecieram oczy ze zdumienia. " Tacy zawsze tu byli. Tylko my, normalni, patriotyczni, antykomunistyczni Polacy daliśmy się oszukać ich udawactwu, że są normalnymi Polakami. To komuchy peerelowskie, esbole, zomowcy, milicjanci, ormowcy itp., oraz ich potomstwo i spadkobiercy. Wielu z nich udaje antykomunistów i dla zmyły oskarża o bycie komunistami prawdziwych antykomunistów, np. Kaczyńskiego, prawda? Wydaje się, że liczni powłazili do organizacji narodowych itp. Na zasadzie, że dzieci nie odpowiadają za to jacy są ich rodzice. Doświadczenie jednak pokazuje, że jak najbardziej odpowiadają. I że w przeważającej większości są takie jak rodzice.
Delon2019.06.14 10:15
Tak jest niedaleko pada jabłko od jabłoni!Synowie i córki komuchów to ciag dalszy Q....
www2019.06.13 10:23
A Moskwicz i Łada są lepsze od Forda i Cadillaca. A ile tańsze... :)
edi2019.06.13 10:22
HEJ RUSKIE TROLLE JAK TAM DOSTALIŚCIE JUŻ PRZELEW OD PUTINA ZA KRYTYKĘ POROZUMIENIA POLSKA - USA ?? - NIE WYSILAJCIE SIĘ JESTEŚCIE ROZPRACOWANI(to zdaje się właściwe słowo w stosunku do agentów KGB/FSB) WASZ NIEWOLNICZY JĘZYK WAS ZDRADZA - POLACY TO MĄDRY, MĘŻNY I WOLNY NARÓD - ALE WY NIGDY TEGO NIE ZROZUMIECIE, ROSJA POTRAFI TYLKO ZNIEWALAĆ I MORDOWAĆ (taką ma historię), ZASTANÓWCIE SIĘ KOMU SŁUŻYCIE !!!!!!!!!!!!!
Jazzz2019.06.13 10:13
Co się w Polsce stało, nagle wysypała cała chmara miłośników RADZIECKIEGO SPUTNIKA. Jedni powołują się na to czasopismo, jak na autorytet, albo jak na krynicę prawdy objawionej, inni z namaszczeniem udzielają mu wywiadów. Są nawet tacy którzy na jego łamach wygłaszają pochwalne mowy na temat pułkownika KGB. Przecieram oczy ze zdumienia.
DALIŚMY SIĘ NABRAĆ OSZUSTOM2019.06.13 10:24
Tacy zawsze tu byli. Tylko my, normalni, patriotyczni, antykomunistyczni Polacy daliśmy się oszukać ich udawactwu, że są normalnymi Polakami. To komuchy peerelowskie, esbole, zomowcy, milicjanci, ormowcy itp., oraz ich potomstwo i spadkobiercy. Wielu z nich udaje antykomunistów i dla zmyły oskarża o bycie komunistami prawdziwych antykomunistów, np. Kaczyńskiego. Wydaje się, że liczni powłazili do organizacji narodowych itp. Na zasadzie, że dzieci nie odpowiadają za to jacy są ich rodzice. Doświadczenie jednak pokazuje, że jak najbardziej odpowiadają. I że w przeważającej większości są takie jak rodzice.
anonim462019.06.13 19:05
Ci czerwoni zbrodniarze tak sie w naszym kraju zakorzenili,pyskuja i pyskuja,ze jeszcze troche,a beda skazywac i zamykac patriotow(chociaz to juz bylo..)To juz jest frustrujace.Naprawde,nie ma na to zapuszczone szambo rady?
Piotr2019.06.16 1:46
Cały czas odbija nam się czkawką działanie "Bolka" i jemu podobnych gnid, żeby nigdy nie móc rozliczyć czerwonej zarazy.
retro2019.06.13 10:04
dyplomaci tuska i sikorskiego . . . . to kto tam robił laske Amerykanom panie Sikorski. Język elity dyplomatycznej lewaków.
taro2019.06.14 7:55
daj sikorskiemu przelknac to co obciagnal, a potem ci odpowie.
POWINIEN STANĄĆ PRZED SĄDEM ZA SZKODY2019.06.13 10:01
Pamiętamy tego dziada i jego ambosradorowanie. Należy się sąd wojskowy. Tym, co go uparcie wsadzali na stanowisko, też.
Jam2019.06.13 9:51
W dzieciństwie i wczesnej młodości, w ramach nauki języka rosyjskiego, dowiadywałem się ze "Sputnika" o wyższości techniki radzieckiej nad techniką światową. Niektórym to przeświadczenie weszło w krew.
Piotr2019.06.13 9:40
A kto jak nie ORLEN kupił tankowiec zanieczyszczonej rosyjskiej ropy za 56 mln dolarów . Jego postuj kosztuje 1 mln miesiecznie a stoi juz 1,5 msc. Spółka PISowska
Piotr2019.06.13 15:49
Orlen kupił, Rosja już ją czyści i płaci extra za swój błąd, takie rzeczy się zdarzają.
Przemyslaw2019.06.14 23:28
Piotr, jak się pisze " postuj"?? Bład masz! Postój, bo wymienia się na postoje! Oj cienko było z pisownią, ale kogoś pouczać, to umiesz, no nie?
Piotr2019.06.16 1:41
POKOT swoich działaczy nie wysyła na kursy ortografii. :) Też jestem Piotrem, ale nie tym od "postuj". :)
edi2019.06.13 9:40
JESTEM DUMNY ! - MAMY NAPRAWDĘ ŚWIETNYCH LUDZI W RZĄDZIE NA CZELE Z MORAWIECKIM, SUPER STRATEGA P. KACZYŃSKIEGO I ZNAKOMITEGO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDĘ - NAPRAWDĘ OPATRZNOŚĆ ZRZĄDZIŁA ŻE DOCZEKAŁEM TAKICH CZASÓW KIEDY JESTEM NAPRAWDĘ DUMNY ŻE JESTEM POLAKIEM I ŻYJĘ W POLSCE, BRAWO PiS !!! TAK TRZYMAĆ !!!!!!
100% racji2019.06.13 9:35
Facjata - w MOCKBE grać menELA może bez charakteryzacji.
zdumiony głupotą2019.06.13 9:33
i taki czerwony idiota był ambasadorem. Tylko głupawe lewactwo ma takich ludzi
stahu2019.06.13 22:10
i tu się mylisz.... PIS -- min Waszczykowski 2lata Sznepfa trzymał w USA na stanowisku ambasadora RP !!!! prosze sprawdź . Sznepf robił wszystko krecią robote by psuć relacje z naszym najważniejszym sojusznikiem - ja tego też nie rozumiem ? Ale takie sąfakty .
Konrad2019.06.14 0:32
Miedzy innymi dlatego Waszczykowski już nie jest ministrem spraw zagranicznych.
Delon2019.06.14 10:13
I dlatego Waszczykowski dostał kopa z ministra spraw zagranicznych.Nie tylko za to również za sprowadzenie lewackiej komisji weneckiej .
Grzegorz2019.06.13 9:28
Dla Schnepfa najlepsze to kukuruźniki były.
anonim2019.06.13 9:24
Co za dno intelektualne!
Piotr2019.06.16 1:37
Co dziwnego ... dobry, czerwony aparatczyk.
Grzegorz2019.06.13 9:05
Z mordy widać że to ruski pederasta
Maciek Arczyński2019.06.13 9:27
Oj tam, oj tam... od razu pederasta i pewnie coś tam jeszcze... To jak wiadomo zastrzeżone jest dla "Kleru". A tu to bardziej w guście p. Junckera i zgodnie ze wschodnią tradycją... Jak wiadomo tradycje są różne.
jozef2019.06.13 9:04
Pewnie Sputnik jest bardziej wiarygodny niż Fronda.
adam2019.06.13 9:02
Obyśmy nie musieli przekonać się który z nich jest lepszy..! Nawiasem mówiąc wczoraj nad Białym Domem przeleciał F-35 w wersji "B",którego Polska nie kupi..
xyz2019.06.13 10:13
Mamy jakis smiglowcowiec i zapedy aby zmienic go w maly lotniskowiec hm? Jesli nie to wariant B jest nam raczej nieoptrzebny...
Marcin2019.06.13 10:15
Napisałeś najbardziej zdrowo rozsądkowy post... a jednak Cię zminusowali Chyba nie ma bardziej chetnych do wojaczki, jak frondowe hiroły... masakra!
Piotr2019.06.16 1:31
Jesteś ruskim trollem, czy tylko niedouczonym matołem ???
Piotr2019.06.16 1:35
Musisz się troszkę synku, poduczyć. Nam nie jest potrzebny typ B, bo nie potrzebny nam na Bałtyku lotniskowiec. Musisz trochę więcej poczytać :) zanim znów zaczniesz się wymądrzać. :)
Maciek Arczyński2019.06.13 8:44
I p. były ambasador to mówił w TVN24? Ha, ha, ha... Co na to p. Żorżeta co to tak niedawno jak lwica broniła TVN-u przed krwiożerczymi PiS-owcami? To czyj w końcu jest ten TVN?
Leon Napoleon2019.06.13 8:43
Wasal pozostanie wasalem bez wzgledu na to jakie stanowisko piastuje lub piastował. No przecież to jest kompromitacja w najczystszej postaci. Gdyby głupota Schnepfa umiała latać to latałaby jak ten F-35. Nawet SU-55 pozostałby w tyle.
polak2019.06.13 11:42
a co ma mówić syn stalinowskiego żydokomunisty??
man.of.Stagira2019.06.13 8:43
. . cyt. „PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS etc. etc. …” kon. cytatu Grzegorz Schetyna, Gazeta Wyborcza, Grzegorz Braun (alias ‘Tupi.EM’) – wymowa oryginalna Adam Michnik, Stanisław Michalkiewicz, Katarzyna Lubnauer, Janusz Korwin-Mikke, Joanna Scheuring-Wielgus, Włodzimierz Cimoszewicz … et confederates consortes . . PODUBKA!... p r a w d z i w a KONFEDERACJA ideowa i patriotyczna, Wash & Go!…
xyz2019.06.13 10:11
konfidentracja kocha russkies ;)))
Landa2019.06.13 10:32
od rana naćpany ....