Są sankcje UE wobec przedstawicieli białoruskich władz - zdjęcie
02.10.20, 12:07

Są sankcje UE wobec przedstawicieli białoruskich władz

3

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że Unia Europejska formalnie przyjęła sankcje wobec przedstawicieli białoruskich władz odpowiedzialnych za fałszowanie wyborów prezydenckich oraz stosowanie represji wobec demonstrantów.

Sankcje zostały przyjęte dziś w procedurze pisemnej po wczorajszych wieczornych negocjacjach przywódców UE, którzy doszli do porozumienia w tej kwestii. Już wcześniej większość państw członkowskich opowiadało się za nałożeniem sankcji, które nie zagrażając białoruskiemu społeczeństwu, uderzą wyłącznie w odpowiedzialne za łamanie zasad demokracji i przemoc władze. Za przyjęciem sankcji opowiadała się też Polska.

W czasie szczytu UE przyjęto też polską propozycję stworzenia planu wsparcia ekonomicznego dla Białorusi.

kak/PAP

Komentarze (3):

Smuntny koniec parcha2020.10.2 13:58
Spuchnięty parch Keller-Krawczyk wychodzi wręcz z tej swojej pożółklej skóry aby "zaistnieć". Smutny koniec starucha, na garnuszku państwa, przytwierdzony do krzesła inwalidzkiego, w norze z której wyjść nie może. Najpierw był "konfederatą" (żydek konfederatą, tak żydek jest "oficer LWP") a teraz jest otwarcie tęczowy. Typowe zachowanie sierpem obrzezanych.
Elektor2020.10.2 13:24
Pisowcy nakładają sankcje a potem się dziwują że Saszka Łukaszenka wskazuje na Polskę jako mąciciela. No głupsi od pisowców są tylko ci od Biedronia, więc mnie to nie szokuje, ale Polacy płacą za działania szkodników pisowskich bardzo drogo! A to już nie jest zabawne!
Karol2020.10.2 12:47
Ciągle czekamy na sankcje wobec przedstawicieli rządzących w Polsce.